Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

kad se vec igramo, da probam i ja

metoda, ono sto je negde javno objavljeno + zdrav razum + seljacka pamet

kkcz:

1. volters 400-450k, dzoni 350k, pefi 350k

2. holins 400-450k, lazic 200-250k, dobric 300-350k

3. kalina 650-750k, lazarevic 150k, davidovac 250k

4. white 450-500k, simon 150-200k

5. kuz 300k, luka 250k, cirbes 100k + separe u sava mali + kurve

strucni stab ukupno 500k

sve zajedno nekih 5,5m

 

kkp:

1. moore 400-500k, madar 300k + obestecenje, avram 400-500k

2. punter 1,2m, glas 100k, trifa 150k

3. zagorac 300-350k, danga 300k, kuruc 500k

4. ledaj 1m, tristan 250-300k + obestecenje, smailagic 500k

5. lesor 450k, koprivica 200-250k

strucni stab ukupno 1,2m-1,5m

sve zajedno negde u rasponu od 7,5m-8,5m, ne znam kolika su obestecenja

isto mislim da je zeljko bio u situaciji da mora da preplacuje domace igrace, posto nije uspeo da dovede ono sto je inicijalno planirao tu

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa @uinivezano za poziciju pleja mislim da je naša i skuplja i bolja, skuplja za bar 200K, ako ne i trista.

Sa druge strane Lesor, Balša, Smajli su minimum toliko ako ne i više skuplji od Kuza, Luke Cirbesa. 

Ono što mislim da uini greši je što izjednačava plate Pantera i Lideja sa platom Kalinića.  U teoriji oni vrede isto , to su EL igrači za top 8 timove i vrede lupiću  cca milion godišnje i bili bi slično plaćeni da su rešili da igraju negde u Evropi.

Međutim oni igraju u Srbiji i Kalina je lik koji se u uslovima pandemije, porodičnih razloga itd. vratio da igra EL sa drugarima i sasvim je logično da je na svoje milionče dao popust 200-250K. I sam imam prijatelja/rođaka koji su zbog raznih lock down-a privremeno pobegli iz Kanade, Australije...

Sa druge strane Panter i Lidej nisu dali popust, naprotiv, ovo je za njih ekvivalent odlaska u Kinu , dakle plaćeni su 200-250K više nego što vrede.

Znači mojom seljačkom logikom partizan je skuplji za nekih 500-1.000K

Edited by Milos 3.14
Pantera i Lideja bih uporedio sa Teodosićem, ta neka priča i ta neka primanja
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Ono što mislim da uini greši je što izjednačava plate Pantera i Lideja sa platom Kalinića.  U teoriji oni vrede isto , to su EL igrači za top 8 timove i vrede lupiću  cca milion godišnje i bili bi slično plaćeni da su rešili da igraju negde u Evropi.

Međutim oni igraju u Srbiji i Kalina je lik koji se u uslovima pandemije, porodičnih razloga itd. vratio da igra EL sa drugarima i sasvim je logično da je na svoje milionče dao popust 200-250K.

 

 

a pazi, moguće je da debelo grešim u vezi kalinića i da je dao enorman popust pa ne može onda to da se meri sa punter-ledeyom.

 

meni je samo zanimljivo kako nam se u tim procenama otkači ruka & seljačka pamet dok ređamo partizanov roster a skupi nam se samopouzdanje kada isto to krenemo na zvezdinom; to je uvek jedan dao popust, drugi i treći su na promociji koja će im doneti ozbiljan ugovor ako se pokažu u zvezdi, nekolicini spašavamo karijeru a ostali su samo srećni što su tu.

 

 

do juče smo se smejali takvim upisima & pozivanjima na izjave ljudi bliskih partizanu - časovi ljubavi, niži porez tj nema poreza, markice, free lunch i slava feat krvava kolena.

 

 

sada su nam nate wolters, aaron white i austin hollins igrači koji dolaze iz eurocup ekipa i/ili su tamo neka druga-treća opcija, ma nisu ni igrali

za to vreme, moore (za koga nisam čuo u svom životu) je dobro poznati lovac na visoke ugovore, avram treći strelac acb a kurucs, smailagic i madar nose sertifikat nba lige koji im omogućava velike ugovore.

 

možda je to baš sve tako u zarez, mene ipak neodoljivo podseća na grobarsko verovanje u vreme čuda pod duletom vujoševićem.

prvo smo usvojili krvava kolena, sad i busplus i ostale stvari preko sindikata. 

 

(samo sam se nadovezao na tvoj post, nije da tebi lično pripisujem išta od ovog navedenog).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

a pazi, moguće je da debelo grešim u vezi kalinića i da je dao enorman popust pa ne može onda to da se meri sa punter-ledeyom.

 

meni je samo zanimljivo kako nam se u tim procenama otkači ruka & seljačka pamet dok ređamo partizanov roster a skupi nam se samopouzdanje kada isto to krenemo na zvezdinom; to je uvek jedan dao popust, drugi i treći su na promociji koja će im doneti ozbiljan ugovor ako se pokažu u zvezdi, nekolicini spašavamo karijeru a ostali su samo srećni što su tu.

 

 

do juče smo se smejali takvim upisima & pozivanjima na izjave ljudi bliskih partizanu - časovi ljubavi, niži porez tj nema poreza, markice, free lunch i slava feat krvava kolena.

 

 

sada su nam nate wolters, aaron white i austin hollins igrači koji dolaze iz eurocup ekipa i/ili su tamo neka druga-treća opcija, ma nisu ni igrali

za to vreme, moore (za koga nisam čuo u svom životu) je dobro poznati lovac na visoke ugovore, avram treći strelac acb a kurucs, smailagic i madar nose sertifikat nba lige koji im omogućava velike ugovore.

 

možda je to baš sve tako u zarez, mene ipak neodoljivo podseća na grobarsko verovanje u vreme čuda pod duletom vujoševićem.

prvo smo usvojili krvava kolena, sad i busplus i ostale stvari preko sindikata. 

 

(samo sam se nadovezao na tvoj post, nije da tebi lično pripisujem išta od ovog navedenog).

Sa boldom se slažem. Iskreno verujem da je Kalinić dao popust od 200K na ono što vredi. Generalno on je i iz Fenera otišao u Valensiju, a verovatno je mogao da ode negde gde bi dobio neki dinar više, deluje mi kao lik kome je bitna i uloga i neke stvari van terena za razliku od npr.Pefija koji je spreman da igra i u Kazanju za lovu.

Ja povlačimo paralelu između Tea i Pantera, dakle ok igram EK, plati, vredim milion koliko dajete preko toga. 

I to je po meni osnovna razlika u ceni rostera. Kao što ne verujem da Pefi igra za džabe tako ne verujem ni u obra efekat.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kad se vec igramo, da probam i ja

metoda, ono sto je negde javno objavljeno + zdrav razum + seljacka pamet

kkcz:

1. volters 400-450k, dzoni 350k, pefi 350k

2. holins 400-450k, lazic 200-250k, dobric 300-350k

3. kalina 650-750k, lazarevic 150k, davidovac 250k

4. white 450-500k, simon 150-200k

5. kuz 300k, luka 250k, cirbes 100k + separe u sava mali + kurve

strucni stab ukupno 500k

sve zajedno nekih 5,5m

 

kkp:

1. moore 400-500k, madar 300k + obestecenje, avram 400-500k

2. punter 1,2m, glas 100k, trifa 150k

3. zagorac 300-350k, danga 300k, kuruc 500k

4. ledaj 1m, tristan 250-300k + obestecenje, smailagic 500k

5. lesor 450k, koprivica 200-250k

strucni stab ukupno 1,2m-1,5m

sve zajedno negde u rasponu od 7,5m-8,5m, ne znam kolika su obestecenja

isto mislim da je zeljko bio u situaciji da mora da preplacuje domace igrace, posto nije uspeo da dovede ono sto je inicijalno planirao tu

Ovo je nekako i najblize onome kako bih ja procenio. S tim sto mislim da je nas strucni stab oko 700k, samo je Radonja oko 400, 450k.

Mislim da je i Kalina skuplji, i da ide do 1m mozda ali i da Simon igra za buckuris jer je povucen iz penzije.

Rekao bih da je overall razlika na strani kkp za cirka 2m eur, jer su preplatili za 30ak% par domacih igraca, ali i Pantera i Lideja.

Vec si objasnio zasto je to tako.

Treba uzeti u obzir i Robijinu izjavu nakon dovodjenja Pantera i Lideja, gde je naglasio da ne mogu ostali igrati za kikiriki ako ova dvojica igraju za xy eura. Tako da ove projekcije deluju razumno.

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako mi izgleda da svi stavljate kod Markovica preveliku cifru. Cinjenica je da on nije bezveznjak ali 34 godine, potpuno nespreman sa 10 kg viska, dosao kod nas nakon sto je par mjeseci bio bez ikakvog ugovora...Sve preko 250k mi izgleda puno. Simon...tu mi je realno sve do max 150k. Dobric mi je prije za raspon 250-300k nego 300-350k. Zirbes 50-100k ali prije 50k nego 100k. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, uini said:

 

ali on je već igrao euroleague u žalgirisu i makabiju (pored dve sezone u zvezdi). igrao je el češće nego druga takmičenja. 

a ne pričamo o nekoj drevnoj istoriji, već o aktuelnih 4-5 godina njegove karijere. s'tim što je taj unics ekipa koja po sastavu i novcu uvek pripada više el nego ec.

 

ispade da je wolters neki nepriznat lik a avramović bio jednom strelac u tankerskoj ekipi i sada je vrh. 

 

Volters je u Makabiju u kontinuitetu odigrao samo prva dva meseca, onda je povredio kuk i pauzirao duže od mesec dana, u januaru se vratio bukvalno na dve nedelje i onda povredio rame, zbog čega je morao na operaciju i tu završava sezonu... U Uniksu je odmah u oktobru imao neke 3 nedelje pauze, pa je onda početkom marta imao povredu zbog koje je više od mesec dana bio van parketa... Od Uniksovih 56 utakmica, on je odigrao 35.

 

Tome dodati i da je za nas potpisao 10. avgusta, u trenutku kada su druge EL ekipe već zatvorile tu poziciju... Ne bih da se upuštam u ova nagađanja oko plate, al' je njegovu cenu sigurno oborilo to što je u prethodne dve sezone bio injury prone, što i kada je igrao je imao krajnje prosečnu statistiku i što je bio bez angažmana skoro dva meseca od početka prelaznog roka. On da nije potpisao za nas gotovo izvesno ne bi počeo sezonu kao EL igrač, eventualno bi ga se neko setio u popularnoj doselekciji.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moja razmišljanja na temu, random:

- Avramović sigurno nije jeftin, bio je jedini dostupan domaći solidan bek, kakav takav reprezentativac, sa nabudženom statistikom u Endesi, to što on ne zna da ide u desnu stranu ne menja navedenu činjenicu, KKP je morao da pravi neku domaću osnovu i hteli su verovatno igrače tipa Nedović a Avram je bio utešna nagrada

- Moore sigurno nije jeftin, iz Kine se seli u Evropu samo ako te zove ozbiljan EL klub, u suprotnom uzimaju se kineske šuške, posebno kad si klasičan journeyman

- Wolters tek sigurno nije jeftin, čovek ima ozbiljan pedigre

- Ivanović je došao u KKCZ kao arguably najbolji bek u ABA ligi ne računajući Loyda i to iz dosta "neprijateljskog" kluba, sigurno nije jeftin

- mislim da igrač poput Lazarevića nikako nema 150k, on nema nikakvu reputaciju do sada i igrao je isključivo za FMP

- Luka Mitrović sigurno ne može biti skup, on je doveden po principu APP nakon slobodnog pada karijere i 10 minuta po meču u Budućnosti

- sigurno se šalite za Kalinićevih 600k, čovek na tržištu vredi bar milion i po, mogao bi bez problema da igra petorku u Realu i Barsi (da ne pominjem 2nd tier EL klubove poput Armanija), ja sam siguran da on ima milionče, pa i to je popust u odnosu na njegovu realnu cenu

- oko Puntera i Ledeya nema zbora, masno su plaćeni i dolaze posle sjajnih sezona u EL (Ledey je igrao vrhunski i u Žalgirisu, a jako dobro prethodno u Olimpijakosu)

- Zirbes igra za irelevantnu cifru, kojih crnih 150k, isto važi i za Glasa

- najteže mi je da procenim koliko mogu da imaju povratnici iz NBA - Smajli i Kurucs, moraju imati najmanje po 300k

 

U svakom slučaju, deluje mi da KKP za plate igrača i stručnog štaba troši 500k do 1m više od KKCZ ove sezone.

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Losmi17 said:

Ovo je nekako i najblize onome kako bih ja procenio. S tim sto mislim da je nas strucni stab oko 700k, samo je Radonja oko 400, 450k.

Mislim da je i Kalina skuplji, i da ide do 1m mozda ali i da Simon igra za buckuris jer je povucen iz penzije.

Rekao bih da je overall razlika na strani kkp za cirka 2m eur, jer su preplatili za 30ak% par domacih igraca, ali i Pantera i Lideja.

Vec si objasnio zasto je to tako.

Treba uzeti u obzir i Robijinu izjavu nakon dovodjenja Pantera i Lideja, gde je naglasio da ne mogu ostali igrati za kikiriki ako ova dvojica igraju za xy eura. Tako da ove projekcije deluju razumno.

ok, strucni stab radonja 450 + svi ostali 150-200k

sto se kaline tice ja bih rekao da njegova realna cena jeste milion

ali i da je zvezdi dao popust 20-25%

isto, ne bih da izigravam nekog insajdera, ali poznajem ljude iz kalininog najblizeg okruzenja, i na osnovu toga sto su mi oni pricali znam da kod povratka u kkcz prioritet nije bio novac nego neke druge stvari. naravno nisam nikada pitao za tacne cifre i ostalo, ali siguran sam da je dao popust. 20-25% je moja seljacka procena

o tome je uostalom i sam kalina vise puta pricao za medije

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

Tome dodati i da je za nas potpisao 10. avgusta, u trenutku kada su druge EL ekipe već zatvorile tu poziciju... Ne bih da se upuštam u ova nagađanja oko plate, al' je njegovu cenu sigurno oborilo to što je u prethodne dve sezone bio injury prone, što i kada je igrao je imao krajnje prosečnu statistiku i što je bio bez angažmana skoro dva meseca od početka prelaznog roka. On da nije potpisao za nas gotovo izvesno ne bi počeo sezonu kao EL igrač, eventualno bi ga se neko setio u popularnoj doselekciji.

 

ja samo kažem da je on igrač sa dokazanim euroleague kvalitetom; kada je igrao, uglavnom je isporučivao ono što se od njega očekuje. 

potpuno mi je razumno da on ima manje novca ovde nego u makabiju ili unicsu ali sam siguran da ipak ima neku cenu, koja ne može da bude na nivou moorea i avramovića ili manja - jer njihov CV i woltersov jednostavno nisu ista klasa.

 

poslednji put da napišem, da se ne vrtim u krug dan drugi: nemam ja problem da prihvatim kako zvezda lovi prilike u kojima može da dobije igrača ispod cene u odnosu na ono što može da pruži u idealnom scenariju

- imam problem sa logikom u kojoj se kod nas uvek pretpostavlja taj neki najminimalniji novčani scenario a kod partizana najmaksimalniji = da bi valjda došli do razlike od 2-3ipo miliona evra.

 

eto, svima je logično da je kalinić dao ogroman popust, jer igra u beogradu, ima određenu ulogu koju ne bi imao u nekim boljim timovima, pandemija i ostalo.  fajn.

 

istovremeno, svima je logično da je željko uzeo neku približnu cifru svojoj regularnoj. 

istom tom kalinari-logikom mogu da rezonujem kako je željko nakon mlaćenja para 30 (slovima: trideset) godina, došao u klub u kojem je postigao sve kao igrač, postao trener i uzeo prvi kup šampiona, za novce manje nego što bi uzeo neki prosečan trener.

 

samo me žulja taj descrepancy, kod nas je sve minimalno i ima logike što je tako, kod njih je sve u crvenom, jer kako drugačije.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

kad se vec igramo, da probam i ja

metoda, ono sto je negde javno objavljeno + zdrav razum + seljacka pamet

kkcz:

1. volters 400-450k, dzoni 350k, pefi 350k

2. holins 400-450k, lazic 200-250k, dobric 300-350k

3. kalina 650-750k, lazarevic 150k, davidovac 250k

4. white 450-500k, simon 150-200k

5. kuz 300k, luka 250k, cirbes 100k + separe u sava mali + kurve

strucni stab ukupno 500k

sve zajedno nekih 5,5m

 

kkp:

1. moore 400-500k, madar 300k + obestecenje, avram 400-500k

2. punter 1,2m, glas 100k, trifa 150k

3. zagorac 300-350k, danga 300k, kuruc 500k

4. ledaj 1m, tristan 250-300k + obestecenje, smailagic 500k

5. lesor 450k, koprivica 200-250k

strucni stab ukupno 1,2m-1,5m

sve zajedno negde u rasponu od 7,5m-8,5m, ne znam kolika su obestecenja

isto mislim da je zeljko bio u situaciji da mora da preplacuje domace igrace, posto nije uspeo da dovede ono sto je inicijalno planirao tu

 

Uzeo sam ovaj post jer mi deluje kao dobra osnova, pa da prokomentarišem sa čim se ne slažem:

- Kalinić sigurno ima više od navedenog, moja procena je tačno 1M i to je cifra koju sam čuo iz izvora bliskih Nikoli

- Lazarević mislim da ima manje od 150k, on je doveden kao prašinar bez nekog pedigrea, eh kad bi se tek tako davali ovakvi ugovori

- mislim da i Luka ima manje od ovoga, kao što rekoh karijera mu je bila u slobodnom padu

- Zirbes mislim da ima 50k

- stručni štab mislim da ima više u totalu od 500k, rekao bih možda 600 do 700k

- Moore nije jeftin al sad baš pola milke teško, u Evropi nije ostavio značajan trag, a dovođeni su i ranije igrači iz Kine npr Akoyon

- Glas ako ima 50k dobro je prošao, potpuni anonimus

- onaj ko je dao Zagorcu više od 200k treba na robiju, ne znam čime je on zaslužio da mu se pripiše ovakva cifra

- mislim da i Koprivica ima manje, nije on neka hot roba

 

Ovo ostalo ok manje više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Uzeo sam ovaj post jer mi deluje kao dobra osnova, pa da prokomentarišem sa čim se ne slažem:

- Kalinić sigurno ima više od navedenog, moja procena je tačno 1M i to je cifra koju sam čuo iz izvora bliskih Nikoli

- Lazarević mislim da ima manje od 150k, on je doveden kao prašinar bez nekog pedigrea, eh kad bi se tek tako davali ovakvi ugovori

- mislim da i Luka ima manje od ovoga, kao što rekoh karijera mu je bila u slobodnom padu

- Zirbes mislim da ima 50k

- stručni štab mislim da ima više u totalu od 500k, rekao bih možda 600 do 700k

- Moore nije jeftin al sad baš pola milke teško, u Evropi nije ostavio značajan trag, a dovođeni su i ranije igrači iz Kine npr Akoyon

- Glas ako ima 50k dobro je prošao, potpuni anonimus

- onaj ko je dao Zagorcu više od 200k treba na robiju, ne znam čime je on zaslužio da mu se pripiše ovakva cifra

- mislim da i Koprivica ima manje, nije on neka hot roba

 

Ovo ostalo ok manje više.

ok, oko kaline se necemo sloziti

ostalo ok, s tim da mislim da zaboravljas trenutak u kome je zagorac dosao

on je tada doveden uz veliku pompu i zamisljen kao lider novog partizana

nekih godinu ipo dana pre toga je u rukama imao nba ugovor
KK4EWra.png 

 

jasno je sada da ne vredi te novce, ali uzimajuci u obzir kada je potpisao, i to verovatno rastuci ugovor...stojim kod te procene

koprivica moguce da ima manje, 150-200k

mozda i moore ima manje, on mi je realno najveca nepoznanica...opet rekao bih ne mnogo manje, 350k

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

kad se vec igramo, da probam i ja

metoda, ono sto je negde javno objavljeno + zdrav razum + seljacka pamet

kkcz:

1. volters 400-450k, dzoni 350k, pefi 350k

2. holins 400-450k, lazic 200-250k, dobric 300-350k

3. kalina 650-750k, lazarevic 150k, davidovac 250k

4. white 450-500k, simon 150-200k

5. kuz 300k, luka 250k, cirbes 100k + separe u sava mali + kurve

strucni stab ukupno 500k

sve zajedno nekih 5,5m

 

kkp:

1. moore 400-500k, madar 300k + obestecenje, avram 400-500k

2. punter 1,2m, glas 100k, trifa 150k

3. zagorac 300-350k, danga 300k, kuruc 500k

4. ledaj 1m, tristan 250-300k + obestecenje, smailagic 500k

5. lesor 450k, koprivica 200-250k

strucni stab ukupno 1,2m-1,5m

sve zajedno negde u rasponu od 7,5m-8,5m, ne znam kolika su obestecenja

isto mislim da je zeljko bio u situaciji da mora da preplacuje domace igrace, posto nije uspeo da dovede ono sto je inicijalno planirao tu

Тако сам и ја нешто за наше пројектовао на основу табеле,само што сам ја деду на 300 а Куз на 250, пошто је он ваљда смањивао уговор после свега онога. А Давидовац је ваљда скоро продужио па сам се том логиком водио

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Plant said:

Jel bas nema nista drugo da se pise, jebes EL prekosutra i jos jednu par dana kasnije ... nego, sta mislite ko od igraca odlazi na leto i ko bi mogao da ih zameni ?

Ја бих волео да остане иста екипа + центар уместо Цирбеса. И јбг мжд уместо Пефија него мало млађи ал ко зна, показао је знаке живота у купу. А што се тиче останка играча мсм да сви осим Нејта и Холинса имају и за следећу сезону уговор, тако да не би било нереално да се одржи цела екипа или већина екипе. Као што већ рекох Калина чека дете и жениће се, па ми то појачава наду да би и он остао до краја уговора.

 

А што се тиче ЕЛ своје мишљење рекох давно за ову другу половину.

Значи још 9 победа

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, medobrundo said:

 

Ako se igramo, ovo je neka moja procena

 

Volters, Ivanović i Marković : Mur, Avram i Madar = Zvezda + 200K

Holins, Lazić i Dobrić : Panter, Glas i Trifa = Partizan +400k

Kalina, Lazarević i Davidovac : Zagor, Kurucs i Danguba = Zvezda + 400k

Vajt i Simon : Lidej i Smajli = Partizan + 600k

Kuz, Mitar i Cirbes : Lessort, Koprivica i Tristan = Partizan + 300k (na nivou sezone, nisam računao parcijalno)

 

Suma sumarum nekih 700k na strani Partizana. Možda je to i 500k, možda i 1M, ali u rangu jednog top igrača kao što je Lidej.

 

Ne vidim kako si došao (vidim, ali ne smatram da je realno) da je taj gep u budžetima 3 miliona (5.5 vs 8.5). 

 

Da postavim logički i ovako -- ti maltene, na osnovu cifri u svom prvobitnom postu, tvrdiš da Partizan bez Pantera, Lideja i Lesorta (da kažemo da su oni 3M) košta isto koliko i Zvezdin prvi tim? Složićeš se da je to malo sumanuto 🙂

Zaboravio si da napises razliku u strucnom stabu, od 500k-1m, ili verujes u sve za ljubav pricu.

Kad na to dodas ovih 700k-1m razlike u igrackom kadru koju si naveo dodjemo do onoga sto sam i ja napisao, czv 5.7-kkp 7.5, dakle razlika od 1.8m u najgoroj varijanti po nas.

Mozda ne deluje puno ali to je jedan Lojd i Noko na nas postojeci sastav, a mozes da pretpostavis koliko bi tada bili drugaciji tim.

Za Vanilicu, White-a i Holinsa imas napisano od kolega gore kako smo dosli do svakog od njih pojedinacno, svakom od njih je karijera bila u opadanju a kod nas su najskuplji igraci uz Kalinu, sa objavljenom platom od po 400-450k eura, nema potrebe da se nagadja.

Ne znam zasto svi nagadjaju za nase igrace kada ima sve objavljeno na sajtu, osim plate za Kalinu kod koga stoji plus, imas i gore post od @NikadProtivKaline koji deluje realno i ne vidim razloga da lazemo da nam je ovo najskuplji tim u istoriji.

Partizan kako god da okrenes ima skuplji tim i strucni stab od nas i to vide i njihovi navijaci i nasi, osim onih sto zele da budu politicki korektni.

Edited by Cavani
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

 

Koliko je meni ovo jako, potpuni shuffle, hajde da pokušam nešto slično, bez nekog sad gledanja u statistiku.

 

Zvezda dovela:

 

Kalinu, koji je maltene MVP finala EL i kao prvo krilo igrao finale OI sa Srbijom - a danas nije ni za pedalj slabiji igrač

 

Vajta koji je bio starter u Zalgirisovoj F4 sezoni - dakle kao poručen za Radonju, a nakon toga naplacivao to u bogatim EL klubovima (Armani, PAO)

 

Holinsa, koji je bio bitan šraf Zenita koji je jedva izbačen od moćne Barselone. Čovek imao 30 plus utakmice, čak i toj Barsi u eliminacijama ubacio 20 plus. A napad mu nije najveća prednost.

 

Voltersa, rich white boy-a, koji je igrao u dva prebogata kluba u poslednjim sezonama (Makabi i Uniks). Još nas zna iz prvog mandata, sigurno je zacepio i veću cenu da bi se osigurao ako platimo manje plata.

 

Ivanović, uz sve pretnje u CG, prelazi u ljutog rivala, da bi bio treći plej - to mora da je masno plaćeno.

 

Dobrić, kojeg je tražila Barselona, produžava ugovor sa nama, da ni ne pominjemo koliko to košta. Mogao je Lojd da se zadrži.

 

Markovića neću ni da spominjem. Pljačkao Virtus, sad malo pljačka nas, taj nigde nije igrao a da se nije dobro naplatio.

 

Luka - dobro, tu ne znam stvarno šta da lupim, on stvarno ne može biti skup. 

 

 

Što se tiče Partizana

 

Odlučili da uštede na pleju - doveli Mura, anonimusa koji se vucarao po proseku Izraela, Italije i Francuske, a onda bio verovatno najgori Amer u istoriji kineske lige. Koliko takav može da košta, još nedraftovan.

 

Madar. Da je valjao, svakako bi ga uzeo Makabi. Nedonošče, servira se priča od strane Informera da je najveći izraelski talenat pored živog Avdije. Toliko je kasno izabran na draftu da je i on prespavao.

 

Avramović, nedovoljno dobar za Unikahu, ni Estudijantes se nije pretrgao da ga sačuva. Bukvalno došao luk da upozna svog sunarodnika Željka i da se nada da će ga ovaj povesti sa sobom dalje.

 

Kurucs - očigledan problem u glavi, krenuo solidno u NBA ligi, svake godine sve gore, nijedan tim nije hteo da mu ponudi ugovor, a ozbiljnim ekipama u EL ne trebaju dijabole.

 

Glas - on je plaćen kroz Range Rover, osnovna oprema, manuelna klima, čelične 15" felne. Bolji voze komunalci.

 

Lidej - nije jeftin, sličan razvojni put kao White, ali svako ko je video ovaj neskok šut nije ni pomislio da ga dovede. Armani je shvatio da mu treba iskorok, lagano ga pedalirali.

 

Smajli - maskota u GSWu, Nedović ostavio dublji trag. Shvatio da nema šta da radi u NBA, a zna se za koga se navija u Kotežu. Vučić obećao kanalizaciju njegovima.

 

Tristan - šta reći o prospektu oko kojeg Real nije ni trepnuo, a pustio ga. Standardno ishajpovan u našim novinama, da vredi nešto, valjda bi ostao u Madridu.

 

Lesort - nudio se svima u EL, niko ga nije hteo. Kad ga je i Zvezda odbila, pristao da za siću igra za KKP. Hoće da osvoji još jednom EC, da mu to bude odskočna daska.

 

Panter - dobro, on je stvarno skup. 

 

 

 

 

 

 

 

 

sad ga i ti prezubchio..

samo si prevideo da cenu ne odredjuje to kako je neko igrao pre 3, 5 ili 10 godina, vec u kakvoj je trenutno formi i stanju..

po tvojoj logici derik brown je kod nas je imao 1,3m posto je toliko imao i u kubanu..

lm

-kae moore najgori amerikinac u kini(koja inace placa stipendije jelte) 27.4ppg 25.2 ipg

-madar draftovan od strane bostona, tu se slazem da nie izabrao njih pre bostona, vec da ga boston nie ni hteo pokupiti odma, sto ne znaci da nie talentovan..

-avramovic 16 ppg u spaniji, iako cigan odbio je ponudu zvezde od 350k koja inace iga el, da bi presao u partizan koji igra ec, verovatno za stipendiju, pogotovo sto je rekao da se nece vracati u srbsku kosarku..

-kuruc je na 8 po nba utakmica imao 17mpg i 6 ppg.. koliko ima u partizanu

-lidej, da slican put kao i white, lidej prosle godine igrao f4 el imao 14 ppg, pa dosao u ec ekipu na dvogodisnji ugovor, a white prosle godine u paou koji je bio na zacelju 7 ppg

-lesor prosle godine mvp eca, a i ove godine je na 5 el utkamica imao 7 ppg na 11 minuta..

-panter je kad je otpusten iz olija i sa prosekom od 3 ppg verovatno i kod nas bio placen milion, kao i sada kad je dosao sa f4 el sa prosekom od 14 ppg

 

daklem niko nije rekao da je nas budzet 2m a njihov 30m, vec da partizan nema nista manji budzet, dapache ima i jaci nego mi..

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...