Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Kinsi macka.

 

Volela sam ga jos i dok je igrao sa komsije.

 

Neopisivo drago mi je bilo kad je dosao na pola te sezone.

 

Strasan igrac, ono bas ostavlja srce na terenu, ne stedi se ni sekunde. Vidi se da bas voli kosarku i da uziva u igri.

 

I dan danas ga pratim na insta 😁

 

 

  • Like 14
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Crni said:

Ko vam kaze da je isgekao rok?

,,During the same season, a player registered in the competition may only transfer to another EuroLeague club during the period between Round 16 and Round 18 of the Regular Season until Wednesday at 18:00 CET on the week of the calendar date for the game in question. Should the round be played on Tuesday/Wednesday, the deadline will be Monday at 18:00 CET."

E, sad zakonodavac nista ne kaze za slucaj kada se igra sreda, cetvrtak, ili pak kaze da je to sreda. Moze da se tumaci na razne nacine. Opasan je Bartolomeu 😂

A evo i tumacenja za konacni rok:

,,During the Regular Season, player additions to the team roster may be made up to and including Round 26. For rounds where games are in the calendar on Tuesday/Wednesday the deadline is Monday at 18:00 CET. For rounds where games are in the calendar on Thursday/Friday the deadline is Wednesday at 18:00 CET. These deadlines refer to the arrival of the documentation at the Euroleague Basketball office."

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tunji Awojobi said:


Potpuno je legitimno, štaviše, i poželjno da sponzori imaju mesta u UO. Onaj ko obezbeđuje sredstva i treba da ima uvid i uticaj na to kako se ona koriste. 

 

A odakle ova veza? 

Ta veza postoji samo ako vlasnik daje svoju lovu jer ocekuje neki povrat od nje. Sponzor ne daje lovu kao investitor, nego iskljucivo zbog promocije firme, a naravno da moze nastavak svog finansiranja usloviti pozicijom na tabeli ili odredjenim uspehom, a ne da se mesa i u sam rad za koji nije kompetentan niti ima bilo kakvu odgovornost zbog loseg upravljanja jer nije vlasnik. 

 

Zamisli da npr. Bambi Plazma krene da sponzorise klub i  njihov menadzer zbog toga dodje da upravlja klubom koji veze sa sportom nema vec ima iskustva samo u prehrambenoj industriji. Kako vam to moze biti prirodno? 

A i sam broj od preko 20 clanova govori da od tog upravljanja nema nista jer dolazi do prelivanja odgovornosti. Nisam citao statut a verujem da upravni odbor i nema bas neku ne znam kakvu moc. 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

"Should the round be played on Tuesday/Wednesday, the deadline will be Monday at 18:00 CET." 

 

Posto sledeca runda pocinje u sredu, znaci da je u utorak u 18h istekao rok za prelazenje izmedju El klubova. 

 

Jedino ostaje mogucnost dovodjenja nekog van El-a, a za to su male sanse. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dl91 said:

"Should the round be played on Tuesday/Wednesday, the deadline will be Monday at 18:00 CET." 

 

Posto sledeca runda pocinje u sredu, znaci da je u utorak u 18h istekao rok za prelazenje izmedju El klubova. 

 

Jedino ostaje mogucnost dovodjenja nekog van El-a, a za to su male sanse. 

Ima smisla to sto govoris, ali bih pre onda to tumacio kao Ponedeljak u 18H00. Malo je cudno napisano. Obratio bih paznju na sledeci deo recenice:,, until Wednesday at 18:00 CET on the week of the calendar date for the game in question."

Po meni je krajnji rok sreda u 18H00, osim ako se kolo ne igra utorak-sreda, a onda je ponedeljak. U ovom slucaju je to sreda-cetvrtak, pa mislim da se tu misli na prvi slucaj, tj sredu kao krajnji rok. Pogotovu sto prvo ide clan o konacnom roku u februaru gde navode cetvrtak-petak kao dane kada se igraju utakmice i sredu kao rok.

Mogli su lepo da napisu  da je krajnji rok 24H pre prve utakmice tog kola i sve bi bilo jasno, ali i tamo ima dosta nekompetetnih ljudi, samo su bolje placeni.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VISOKOLETAC said:

,,During the same season, a player registered in the competition may only transfer to another EuroLeague club during the period between Round 16 and Round 18 of the Regular Season until Wednesday at 18:00 CET on the week of the calendar date for the game in question. Should the round be played on Tuesday/Wednesday, the deadline will be Monday at 18:00 CET."

E, sad zakonodavac nista ne kaze za slucaj kada se igra sreda, cetvrtak, ili pak kaze da je to sreda. Moze da se tumaci na razne nacine. Opasan je Bartolomeu 😂

A evo i tumacenja za konacni rok:

,,During the Regular Season, player additions to the team roster may be made up to and including Round 26. For rounds where games are in the calendar on Tuesday/Wednesday the deadline is Monday at 18:00 CET. For rounds where games are in the calendar on Thursday/Friday the deadline is Wednesday at 18:00 CET. These deadlines refer to the arrival of the documentation at the Euroleague Basketball office."

Pitanje je sta je zakonodavno telo htelo da kaze ovakvom uredbom i da li postoji praznina koju nisu predvideli.

 

Po ovome sta je navedeno, EL ide od toga da se utakmice u pravilu igraju u ritmu cetvrtak/petak. Kada je dvokolo, onda su tu jos utorak i sreda. Zbog nove godine sad su u pitanju sreda i cetvrtak.

 

Moguca tumacenja:

 

1. Rok je uvek sreda, ako se ne igra dvokolo u utorak i sredu (tad je ponedeljak)

2. Rok je u ovom slucaju utorak, ako je smisao pravila oko prelaska EL igraca da isti ne igraju 18. kolo u starom klubu i onda promene klub.

 

Ima jos varijanti sa razlozima za ovo ili ono, ali ovo je sustina. Mada mislim da je EL klubovima unapred saopstila kakvo je stanje ove godine. Nije da se ne zna kada zavrsava 2021.g. i kada se igra 18. kolo u sezoni 2021/2022.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kooineeperk said:

A Sponzoru je ostavljeno da odluci ko ce to biti, obicno je to neko iz menadzmenta njihovog, nema smisla da to bude ekspert u jednoj oblasti ako Sponzor raspolaze ekspertima u raznim oblastima i taj menadzer onda kaze "imam ja u firmi osobu/tim koji moze pomoci oko toga i toga". 

 

Koji je interes kluba da njegovo vodjenje delegira tamo nekim sponzorima koji kao cilj imaju neke druge ciljeve nego je cilj kluba? Jel klub postoji da bi vodio racuna o parama sponzora ili bi cilj sponzora trebalo da bude promocija? Ako je cilj promocija - sta ce oni u organima kluba, sa kojim razlogom? 

 

Quote

Tako je, s tim da kod nas prakticno nema privatizacije klubova. Ne moze neko da kupi klub koji je udruzenje gradjana. To mislim da nije jos regulisano.

 

Znamo svi da nije... bas zbog toga ne bi trebalo da onaj ko sponzorise klub uziva  pravo nad upravljanjem a sto je vlasnicko pravo. U nasem slucaju je vlasnistvo drustveno. 

 

Ne poricem da se to tako sada desava nego samo objasnjavam koliko je to nenormalno. Ako bismo hteli da funkcionisemo  profesionalnije skupstina bi trebalo da izabere najsposobnije moguce ljude koji ce upravljati klubom, bez obzira da li iza njih stoje sponzori ili ne.  Bitno je da najbolje vode klub, a to sto je neko dao pare klubu uopste ne znaci da ce oni dobro voditi klub niti to klub bilo kako uslovljava da moraju njih izabrati. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

Koji je interes kluba da njegovo vodjenje delegira tamo nekim sponzorima koji kao cilj imaju neke druge ciljeve nego je cilj kluba? Jel klub postoji da bi vodio racuna o parama sponzora ili bi cilj sponzora trebalo da bude promocija? Ako je cilj promocija - sta ce oni u organima kluba, sa kojim razlogom? 

 

Auuu covece, pa nisu svih 23 clana UO iz kruga sponzora. Toliko sponzora i nemamo 😄  to ti je 5, max 10 ljudi, dakle ni priblizno nekoj vecini i nekom scenariju da sponzori upravljaju klubom. S druge strane, i sponzorima je cilja da klub bude uspesan, zasto bi onda nesto radili protiv njega, kontra od tog cilja? Ne znam kako si uopste dosao do te ideje. 

 

13 minutes ago, mmajstor said:

Znamo svi da nije... bas zbog toga ne bi trebalo da onaj ko sponzorise klub uziva  pravo nad upravljanjem a sto je vlasnicko pravo. U nasem slucaju je vlasnistvo drustveno. 

 

E tu je zec. 😄 

Moze samo jedan "sponzor" da upravlja klubom ali on ne sedi u UO ni jednog od blizanaca, jedni su se doduse prepustili istom, drugi se jos migoljimo.

 

13 minutes ago, mmajstor said:

Ne poricem da se to tako sada desava nego samo objasnjavam koliko je to nenormalno. Ako bismo hteli da funkcionisemo  profesionalnije skupstina bi trebalo da izabere najsposobnije moguce ljude koji ce upravljati klubom, bez obzira da li iza njih stoje sponzori ili ne.  Bitno je da najbolje vode klub, a to sto je neko dao pare klubu uopste ne znaci da ce oni dobro voditi klub niti to klub bilo kako uslovljava da moraju njih izabrati. 

Jeste nenormalno ako bi to tako bilo pa jos jednom da ponovim - to se ne desava. Eto, videcemo sastav UO pa mozemo ime po ime da seciramo i vidimo gde smo. 

 

Objasnio sam vec zasto su sponzori u UO, da se ne ponavljam, nemam nista pametnije da kazem od onog sto sam rekao. Isto ti je i sa FK i sa ostalim sportovima, i sa ostalim klubovima. 

 

Isto ti je i u biznisu, kad si startup => dobijes investiciju, stavis investitora u bord direktora. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Auuu covece, pa nisu svih 23 clana UO iz kruga sponzora. Toliko sponzora i nemamo 😄  to ti je 5, max 10 ljudi, dakle ni priblizno nekoj vecini i nekom scenariju da sponzori upravljaju klubom.

 

Kada imas predsednika i jedno max 4 clana ti tacno znas ko ti vodi klub i ko je odgovoran... ovde sa tolikim ljudima ne znas jer dolazi do prelivanja odgovornosti. Koja uspesna kompanija ima toliki UO? Tako da ovo vise lici da je to clanstvo samo stvar prestiza i da onda taj odbor nece savesno donositi odluke... ali ko sto kazes ajd da sacekamo pa da vidimo ko su. A od sponzora nema potrebe nijedan da bude jer ne postoji nijedno racionalnog objasnjenje da onaj ko daje pare je u isto vreme najkompetentniji da vodi klub.

 

U ovu diskusiju smo usli zato sto su ljudi pricali da ako hoces da budes u UO moras da platis klubu - mislim da je jasno da zato sto tako nesto dugo postoji, neki od nas su toliko navikli pa jos misle da je to i normalno. Zamisli da Turkish Airlines koji je sponzor evrolige (bio ne znam dal i sad) kaze - e ajd sad posto mi dajemo najvise love treba da delimicno i upravljamo vasom kompanijom. Ne ide to tako. Oni su sponzori zato sto imaju poverenja u organe evrolige da ce ih promovisati na najbolji nacin. 

 

Quote

 

S druge strane, i sponzorima je cilja da klub bude uspesan, zasto bi onda nesto radili protiv njega, kontra od tog cilja? Ne znam kako si uopste dosao do te ideje. 


 

 

Ima vise razloga a najveci je neznanje i nekompetentnost. To sto dajes lovu da bi sebe promovisao, ne znaci da si kompetentan ili najkompetentiji da upravljas klubom. Sa druge strane ako bi dosao u situaciju da neka odluka moze stetiti njihovoj kompaniji on je nece doneti iako bi klub od takve odluke imao korist. 

 

Quote

Isto ti je i u biznisu, kad si startup => dobijes investiciju, stavis investitora u bord direktora. 

 

Bold + nasi sponzori nisu investitori. Mi njima ne vracamo novac uvecan za profit. 

Link to comment
Share on other sites

5 clanova? 😄 vazi. 

 

Imamo maksimalno 23 clana UO po statutu, i to je tako vec neko vreme. Nije to novina sada sa ovim izborima. Da li ih je bilo svih 23 u prethodnom sazivu, zaista ne znam napamet. 

 

Dao sam ti skroz racionalno objasnjenje zasto veci sponzori imaju mesto u UO. Ti mozes da se pravis da to nije tako i da to tako ne treba - sto se kaze, napravi sebi klub pa probaj 🙂 

 

Uspesne kompanije nemaju potrebe za toliko mesta u UO bas iz tog razloga sto nemaju sponzore. Kompanija je uspesna kada ima rast (zaposlenih, proizvodnje, inovacija, zarade, profita), klub je drugo, pogotovo kosarkaski - ne moze da zaradi, vazno da nije na gubitku, ne moze bas da zaposljava 300 ljudi jer mu realno ne treba toliko, moze da proizvede po nekog igraca i to uglavnom onda smanji potrebu za sponzorima, ili poveca budzet za naredne sezone). Zato sam ti dao primer startup firmi koje podignu investiciju. A sponzori kluba jesu u neku ruku investitori jer dobijaju nesto za uzvrat - jednom recju marketing (pa makar to bio logo negde skriven u budzaku ili na sajtu). Inace bi bili donatori. Isto kao ono "Doniraj i dominiraj". 

 

22 minutes ago, mmajstor said:

U ovu diskusiju smo usli zato sto su ljudi pricali da ako hoces da budes u UO moras da platis klubu - mislim da je jasno da zato sto tako nesto dugo postoji, neki od nas su toliko navikli pa jos misle da je to i normalno.

Ja nisam video da je ovo pomenuto. Ako mozes da nadjes, please. Jer bih reagovao i na to. To jeste jedan od nacina al ne jedini nacin, prosto zato sto nisu sva mesta u UO sponzorska i to sve vreme pokusavam da ti objasnim ali izgleda ne ide. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kooineeperk said:

5 clanova? 😄 vazi. 

 

 

 

Ja nisam video da je ovo pomenuto. Ako mozes da nadjes, please. Jer bih reagovao i na to. To jeste jedan od nacina al ne jedini nacin, prosto zato sto nisu sva mesta u UO sponzorska i to sve vreme pokusavam da ti objasnim ali izgleda ne ide. 

 

 

 

Ja sam pomenuo. I stvarno svaka ti cast sto imas vremena i zivaca da mmjstoru objasnjavas nesto jer je on zastao sa upravljanjem jos 75'. U upravnom oboru treba da sede sposbni ljudi za koje nije nuzno da znaju kosarku u malo prstu,mogu imati nek druge vrline,ali stolica u UO mora biti skupa. To sto kod nas u firmama sede u UO i dobijju kintu za qrac je nesto drugo i nema veze sa sportom. Kad vec imas Covica koji manje vise donosi sve odluke za klub, upravni odbor mora da ga kontrolise sto do sad za ovih 10g nisam cuo da su jedu rec rekli. Kako god u UO SK mora da sede uspesni ljudi koji ce pomoci klubu i kroz investiranje i razne druge stvari,citao sam da u klubovima preko se to mesto placa, tako treba u sportskom klubu da bude ili bar da dovode sponzore jer koji qrac sede onda u UO..posebno u Zvezdi. Znaci sam pocetak da udjes bi bilo npr 25k evra i onda ti nadju jos kako mozes pomoci klubu.

 

Drugo i jos bitnije, sam prCednik u ovom slucaju mora sam doneti neke pare bar od 500k do 1m  ne da mota pricu pa ne daju nam bas puno  :)) pre je bar pricao kako on kroz FMP firmu daje 1m..sad te price nema,niti ima price sta se radi u buducnosti, kakvi su planovi,koliki ce biti budzeti, kakvo je stanje sa A licencom i njegovim mestom prCednika EL :)))

 

Jel ima plan za halu, neke investitore,gde su Kinezi? Sta ce biti sa Covid merama,jel moze da se igra dok ljudi umiru? Mali milion pitanja,a potpuno sam siguran da ce nadzorni odbor to sve da postavlja u nekom sleecem periodu, a  ne da istresa na navijace koji pomenu u negativnom kontekstu Covica. U prevedenom skupstina nema nikakav uticaj, upravni odbor jos manje i u principu zavisimo od psihodelije..Prvo bih mu postavio pitanje zasto se budzet ne pomera ka gore vec duze vreme imamo slican budzet, zasto se ne ulaze vise u mlade igrace vec sede na klupi za FMP,  sto smatramo Lazarevica mladim igracem i sta je sa statusom Dimitrisa!!!!?

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

@Devil In My Pants, a sta je interes nekog pojedinca u davanju npr 25k eur, pa da sedi u upravnom odboru kao ikebana?

 

ja verovatno to zamisljam kao mali perica ali kontam da ako neko zeli i moze da pomogne sa 25k, ta osoba ce to svakako uraditi, sa ili bez tog mesta. nije kao da tolikim parama mozes da kupis neku biznis priliku za 20x vece novce. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

@Devil In My Pants, a sta je interes nekog pojedinca u davanju npr 25k eur, pa da sedi u upravnom odboru kao ikebana?

 

ja verovatno to zamisljam kao mali perica ali kontam da ako neko zeli i moze da pomogne sa 25k, ta osoba ce to svakako uraditi, sa ili bez tog mesta. nije kao da tolikim parama mozes da kupis neku biznis priliku za 20x vece novce. 

 

Nisam djavolak ali cu da odgovorim - prvo, ne znam da li je 25k dovoljna suma da se bude sponzor sa mestom u UO, za manje klubove sigurno jeste.

 

Ali nije ni bitna toliko suma, bitan je princip. A to je da taj sponzor onda ima priliku, iz prve ruke, da sazna sta se desava u klubu, na koji nacin se trose sponzorske pare (pa da razmisli da li ce i sledece godine da bude sponzor ili ne), da moze da ima pravo glasa, da moze da pomogne svojom strucnoscu u pojedinim oblastima ili strucnoscu ljudi iz firme iz koje dolazi. Sigurno nece sponzor recimo IT kompanija da se petlja u domen organizovanja prevoza na utakmice, vec pomoci oko unapredjenja sajta, izrade mobilne aplikacije (recimo sa IDEA-om, koja bi sedela u UO, da naprave neku nagradnu igru za zvezdase). 

 

To da ce neko samo da da X desetina hiljada evra,  i da eventualno ponekad dodje na utakmicu, da nema nista drugo za firmu koju zastupa - znaci da je taj (recimo da je to vlasnik firme) ili prepun para, ili malo lud, ili mozda cak i ne voli Zvezdu bas toliko da bi joj posvetio i neko vreme. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Čova ovako šmekerski iskulirao pošumljenog limara iz Prislonice...brinem se za njegovo zdravlje.

 

Quote

Podužim ekspozeom Nebojša Čović je potvrdio i najavio novi petogodišnji mandat na čelu Crvene zvezde. Uprkos višemesečnom vaganju i razmišljanju o tome da li treba da nastavi sa radom započetim 2011. godine, Čović je bez konkurencije ponovo izabran za predsednica košarkaškog kluba kome je vratio stari sjaj i pretvorio ga u evropski brend.

Nedugo posle ozvaničenja novog Čovićevog mandata Crvena zvezda bila je blizu dovođenja pojačanja na poziciji centra. Međutim, kako je rok za transfere igrača među evroligaškim klubovima prošao u utorak u 18 časova, tako su u vodu pale i sve glasine da će Zvezda u nastavak sezone sa novim snagama. A, nije da nije bilo pokušaja da se potpiše novo ime...

“Zvezda je bila aktivna, ali nije stvar u tome da dovedete nekog igrača po svaku cenu. Pritom na tržištu nije baš sjajna situacija. Drugo, naš koncept od iduće sezone postepeno mora da ulazi u varijantu da ne trošimo više nego što zarađujemo, mada smo i do sada o tome vodili računa“, rekao je Čović za Večernje novosti.

Da li su mogući iskoraci posle svega?

“To je bio jedan od faktora koji me je opterećivao u donošenju odluke da li da nastavim. Da li se uopšte može postići više od ovog u okolnostima u kojima živimo i radimo? Osvojili smo sve osim evropskih takmičenja. Na kraju sam prelomio da pokušamo da napravimo iskorak u Evroligi, ja i funkcionišem po principu izazova“.

Čović: Nešto što je danas normalno nekad se smatralo neverovatnim, to je najveći uspeh.

U čemu bi se ogledao taj iskorak?

“Mislim na konstantno učešće u plej-ofu Evrolige. Mnogi nisu svesni šta znači format Evroliga sa 34 kola, u budućnosti možda i 38. Moguće su i dve grupe po deset timova, mada se još ne zna u kom pravcu će ići dalja reorganizacija. Za ozbiljniji rezultat u evroligi potreban je obilniji novac, bez obzira na to što sam zadovoljan onim što dobijamo. Potrebno je sistemski rešiti finansiranje najvećih klubova, koji su reprezenti našeg sporta u svetu“.

Jedan od glavnih ciljeva ostaje stalno članstvo u Evroligi...

“Neprekidno radimo na tome, ali i drugi rade neprekidno da se to ne dogodi. Naše članstvo u Evroligi bilo bi priznanje za sve što smo uradili proteklih godina. Nažalost,., sada imamo te turbulencije u evroligi. Mislim da Zvezda to zaslužuje ponašanjem, igrama, rezultatima. Ima i najviše pobeda u Evroligi od klubova sa ovih prostora. Ne govorim to radi nadgovornjavanja sa bilo kim, niti više imam nameru da trošim energiju na komentare raznih anonimusa po pitanju sporta. Smišljајu su sa razlogom da oduzimaju energiju“, poručio je Čović za Večernje novosti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...