Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 minute ago, Predragdjape said:

Spomenuli su takodje da ce opravni odbor ciniti ljudi koji imaju iskustva u finansijama,  iz sveta biznisa i slicno. 

 

Jedva cekam da vidim imena i kako ce to da funkcionise.

 

Tu ondak i ja upadam samo da me Sarac preporuci...malo po malo pa da forum preuzme klub. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Jedva cekam da vidim imena i kako ce to da funkcionise.

 

Tu ondak i ja upadam samo da me Sarac preporuci...malo po malo pa da forum preuzme klub. 

Mozes u tandemu sa Losmijem.  On dojave i nacin kako da se umnoze pare, ti imas pare i eto. Klub ce biti najvise na dobitku od vas dvojice. 😄 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

@uini i ekipa - a da predjete na Tatu sa pricom o platama igraca, ili da ponudite neke cvrste dokaze ili barem malo logike u prici o istim? Ne stajem ni na jednu stranu, samo smara. Ja i na Tati kad pisem o tome, drzim se barem neke logike.  

 

a da to napišeš nekom od mnogih kolega koji spominju kako  partizan ima više para u kontinuitetu a mene zaobiđeš sa direkcijama kuda da idem?

tako i partizanovci dođu da zamole za provetravanje nakon što kuliraju gluposti drugara iz rata

Link to comment
Share on other sites

Just now, Predragdjape said:

Mozes u tandemu sa Losmijem.  On dojave i nacin kako da se umnoze pare, ti imas pare i eto. Klub ce biti najvise na dobitku od vas dvojice. 😄 

 

Kako u tandemu sa Losmijem kad on kibicuje da bude Radonjin potrcko a ja ozbiljan covek? 

 

Just now, Kooineeperk said:

Ne moze, Sarac ce te nadzirati.

Recimo Daba kao clan skupstine moze da te predlozi i izabere valjda. 

 

On nadzire menadzment a ne UO, a Sarac nam je veza dok Daba vise ne pise. Clanovi skupstine ce verovatno glasati za onog za koga im kazu da glasaju. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

s'druge strane, svi znamo da se u euroleague igra za slavu i buduce angazmane, zato npr wolters sad radi dodatni posao u studentskoj menzi ali sledece godine ce imati makar 50% plate avramovica, smailagica, kurucsa i ostalih 

 

samo suva drenovina, nista kesovina 

E hebiga 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

a da to napišeš nekom od mnogih kolega koji spominju kako  partizan ima više para u kontinuitetu a mene zaobiđeš sa direkcijama kuda da idem?

tako i partizanovci dođu da zamole za provetravanje nakon što kuliraju gluposti drugara iz rata

Pa jesam, rekao sam lepo "@uini i ekipa" ... gde sve da ih kvotujem, da se vracam nazad i citam i prebrojavam 😄  

 

Ne zamoljavam ja za "provetravanje" vec da se postuju pravila foruma koji na vrhu Tate kazu da je Tata tema za takve besmislene diskusije (o platama bez pruzanja neke logike i dokaza). 

 

Ponavljam, ne mislim samo na tebe, vec na sve koji u trenutku kad se sat blizi 18h pisete o tome. 😉 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mmajstor said:

On nadzire menadzment a ne UO, a Sarac nam je veza dok Daba vise ne pise. Clanovi skupstine ce verovatno glasati za onog za koga im kazu da glasaju. 

 

NO nadzire svo poslovanje kluba, bilo to nesto sto je radio UO, predsednik, fizio ili tetkica... 

NO bira Skupstina kluba. 

UO bira Predsednistvo kluba a koje bira Skupstina kluba (malo komplikovanija prica). 

 

Barem je tako do sada bilo. 

Edited by Kooineeperk
Edit: dodat info i za UO.
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Predragdjape said:

Mozes u tandemu sa Losmijem.  On dojave i nacin kako da se umnoze pare, ti imas pare i eto. Klub ce biti najvise na dobitku od vas dvojice. 😄 

Nema Losmi dojave vec mozak koji prave pare odredjenim gradjanima sveta za simbolicnu nadoknadu :)) bicu i prijatelj kluba,ako treba, ali kad covic ode,dodje taj sa tvoje slike...😁

 

Mmajstor je penzos,od njega mozes pare izvuci samo kad mu vucic da ovih 20k posle NG :))

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mmajstor je penzos,od njega mozes pare izvuci samo kad mu vucic da ovih 20k posle NG :))

 

Zar nije 5k? 

 

'Clanovi UO sa iskustvom iz finansija' u prevodu znaci u stvari da sponzori treba da 'vode' klub. Interesantna mehanika rukovodjenja.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Zar nije 5k? 

 

'Clanovi UO sa iskustvom iz finansija' u prevodu znaci u stvari da sponzori treba da 'vode' klub. Interesantna mehanika rukovodjenja.

Jok,dobijas 20k..idu izbori jbga..kako god, meni to vise izgleda kako je Bokan prepisivao od Covica, tako sad Covic prepisuje od Limara iz okoline Cacka..

 

Po meni svaki clan upravnog odbora mora dati nk pare ajde manje vise za skupstinu mada bi trebali i oni nesto..takose to radi...interesantno da bas niko nije bio protiv..

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ovaj Poljak iz mege je zanimljivo drvo koje bi u radonjinim rukama moglo da poraste .

Odlična opcija za 2/3 centra. Jeste da mu se kvaliteti donekle poklapaju sa Kuzmićem , ali deluje da ofanzivno može više. Ja sam sa obe ruke za tu opciju, ako je zaista opcija.

Meni bi bolje legao onaj iz Cibone,neko j i to pisao....ima sut,blokada...ne trazi puno minuta..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Pero said:

Misko se pita ali Balcerowski ima ugovor na 5 godina u GC.

Ekipa iz EC salje igraca u EL da se kali, nevidjeno🤣

 

5 godišnji ugovor sa "player out kad se mišku digne" klavzula, je isto kao i ugovor na 0 godina.

 

Naravno, nemogu da tvrdim, jer nisam video taj ugovor. Ali predpostavljam da je šansa za tako nešto velika, s obzirom s kakovm lakočom miško rotira svoje igrače po tim osrednjim evropskim klubovima

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ovaj Poljak iz mege je zanimljivo drvo koje bi u radonjinim rukama moglo da poraste .

Odlična opcija za 2/3 centra. Jeste da mu se kvaliteti donekle poklapaju sa Kuzmićem , ali deluje da ofanzivno može više. Ja sam sa obe ruke za tu opciju, ako je zaista opcija.

 

Pa i nije kao Kuzmić. Ofanzivno je daleko bolji od Kuzmića ali je Kuzmić dve klase bolji defanzivno.

 

Uvek sam rezervisan po pitanju tih meginih talenata. Često budu prehajpovani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Po meni svaki clan upravnog odbora mora dati nk pare ajde manje vise za skupstinu mada bi trebali i oni nesto..takose to radi...interesantno

 

Interesantno da si kao neki borac protiv Covica, a vamo naveliko podrzavas burazersko poslovanje.

 

Gde si u ozbiljnim kompanijama cuo da clan upravnog odbora daje lovu? To je sponzor Losmi, a rukovodeci organ treba da ima dovoljno strucnosti a ne kapitala da donosi strateske odluke. U redu je da onaj ko daje lovu moze da predlozi strucne ljude, al to ne bi trebalo da budu oni sami... pogotovo sto je ovo drustveno a ne privatno preduzece ali u javnom sektoru je sve naopako pa i to. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jok,dobijas 20k..idu izbori jbga..kako god, meni to vise izgleda kako je Bokan prepisivao od Covica, tako sad Covic prepisuje od Limara iz okoline Cacka..

 

Po meni svaki clan upravnog odbora mora dati nk pare ajde manje vise za skupstinu mada bi trebali i oni nesto..takose to radi...interesantno da bas niko nije bio protiv..

Meni bi bolje legao onaj iz Cibone,neko j i to pisao....ima sut,blokada...ne trazi puno minuta..

Ovaj iz Cibone je 4 ako sam dobro ispratio

7 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Pa i nije kao Kuzmić. Ofanzivno je daleko bolji od Kuzmića ali je Kuzmić dve klase bolji defanzivno.

 

Uvek sam rezervisan po pitanju tih meginih talenata. Često budu prehajpovani.

Da bolji ofanzivno, doveo bi ga Radonjić u red defanzivno i milina.

Ima on i EC iskustva, nije klasičan Mega talenat, mislim da može da bude koristan šljaker na EL nivou

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Interesantno da si kao neki borac protiv Covica, a vamo naveliko podrzavas burazersko poslovanje.

 

Gde si u ozbiljnim kompanijama cuo da clan upravnog odbora daje lovu? To je sponzor Losmi, a rukovodeci organ treba da ima dovoljno strucnosti a ne kapitala da donosi strateske odluke. U redu je da onaj ko daje lovu moze da predlozi strucne ljude, al to ne bi trebalo da budu oni sami... pogotovo sto je ovo drustveno a ne privatno preduzece ali u javnom sektoru je sve naopako pa i to. 

 

U sportskim drustvima, vrlo cesto clan UO postaje neko sa strane sponzora kluba. To je kao neka potvrda da ce sa njegovim novcem biti raspolagano kako treba, odnosno da i on sam ima uvid u to, pa i da se pita (kao jedan glas od 23). 

 

Nista cudno.

 

Ti ljudi onda svojim vezama mogu da dovedu jos sponzora i da se formira siri sponzorski pul. Jer ima neki Mika iz MalaFirma doo koji veruju Ziki iz MasterCompany doo vise nego sto veruju Covicu (jer su sa Zikom saradjivali i znaju se, a sa Covicem nisu), a svi vole Crvenu Zvezdu. Taj Zika je onda neki garant Miki, da sredstva koja da MalaFirma doo, bude iskoriscen kako treba. Kad MalaFirma postane velika, onda ce i Mika jednog dana postati clan UO.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kooineeperk said:

 

U sportskim drustvima, vrlo cesto clan UO postaje neko sa strane sponzora kluba. To je kao neka potvrda da ce sa njegovim novcem biti raspolagano kako treba, odnosno da i on sam ima uvid u to, pa i da se pita (kao jedan glas od 23). 

 

Nista cudno.

 

Ti ljudi onda svojim vezama mogu da dovedu jos sponzora i da se formira siri sponzorski pul. 

 

Znam da je to uobicajeno samo se ne slazem da je normalno i uspesno. 

 

Taj neko ne bi trebalo da bude bilo ko koga odredi sponzor, vec onaj ko ima tacno odredjenu strucnost i iskustvo u rukovodjenju i da bude prepoznat kao takav od vecinskih stejkholdera kluba a u drustvenom preduzecu to nisu samo sponzori nego i navijaci, javnost, drzava, grad ciji predstavnici treba da budu clanovi skupstine. 

To je najbolji garant da ce interesi svih stejkholdera biti ispunjeni, a samo jedan od tih interesa jeste interes sponzora kako ce se upravljati njegovom lovom. A ako je taj u UO iskljucivo glasnogovornik sponzora i taj sponzor ima presudjujucu moc u imenovanju samo zato sto je dao lovu, onda se ulazi u rizik da drustveno preduzece ne posluje u skladu sa interesom drustva vec u skladu sa interesom jednog privatnog lica. Ovo sto si opisao je trange-frange funkcionisanje u Srbiji. 

 

Sponzor treba da bude zainteresovan za ulaganje iz marketinskih razloga (ili u nasem slucaju ako te natera vlast u zamenu za neke druge beneficije), a ko zeli da upravlja klubom onda treba da se isti stavi na prodaju i da ga taj sponzor kupi cime ce dobija i mnogo vecu odgovornost u upravljanju cime se ona pomenutim trange-frange sistemom izbegava, pa se odjednom zacudimo kako nekad klub upadne u velike dugove i niko za to ne odgovara. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...