Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Uh! Moram da primetim da je osećaj tokom meča bio kao da igramo derbi protiv Grobara. Oni borbeni i ne predaju se, Lučić i Jaramaz kao u transu, sudije pokušavaju da se probiju u prvi plan.. ali ne damo ni mi. Atmosfera (sa potencijalom da bude) solidna, sa osmo-tri foricama -- i skandiranjem "pi*ko" igraču koji nemilosrdno trpa i sve je suprotno od toga čime ga nazivaju, jelte. Naravno, moramo primetiti i oblu plačipičku na njihovoj klupi.

 

Sam tom utakmice u prvom poluvremenu mi se nije svideo. Ništa nismo uspevali da odbranimo, upali smo u njihov ritam -- a svakako smo napadački manje potentni. Srećom, ubacili smo (napokon!) brdo trojki i to nas je održalo u igri; i sprečilo da meč već tad zaliči na onaj protiv Albe i Uniksa. Možda i ja preterujem, jer mi je normala postala 1-3 trojke po poluvremenu, a sve preko vidim kao sreću, pa čak i kad su otvoreni šutevi.

 

Mislim da fali Laza u prvoj petorci. Jedini on u timu ima tu dozu agresivnosti, koncentracije i gladijatorskog instinkta -- i on treba da bude u tim momentima na protivničkom pleju. Previše lako dopuštamo protivnicima da organizuju napade u uvodnim momentima meča.

 

Nije mi bilo najjasnije šta se pokušava sa Lukom na 4, jer verujem da i Davidovac i Kalinić mogu da čuvaju Tomasa. Znamo svi da time gubimo u potpunosti spejsing u napadu, u smislu širenja odbrane usled pretnje u šutu za tri -- pa otud i ona komična situacija kada Volters logično izbacuje loptu na krilo, ali tu nema nikog, jer Luka trči ka Kalini. Sve i da je dobio tu loptu, uručio bi je najzad Voltersu. Ipak, iznenadio sam se kad sam video statistiku na kraju. Čak 8 asistencija Luke! Pa to se retko viđa. To znači da je Luka direktno učestvovao u naših 25-30 poena + brat bratu je mogao u još 10 da je sam bio koncentrisaniji ili da su još neki njegovi pasovi bili iskorišćeni. Uspeo je da upropasti najlaganiji pas, kad je živu loptu predao njima, umesto da spoji Voltersa sa košem u kontri 1 na 0. Sve u svemu, Luka igra i oseća igru, to je dobro.

 

Lazić je za mene zaista MVP. Dvanaest njegovih poena vredi kao 20ak nekog volume scorera, a u odbrani je bio onaj stari -- posebno u poslednjoj četvrtini, kada smo ih zaključali. Može i GIF kada nemilosrdno probija blok i obara Lučića kao kugla keglu. Davidovac sasvim solidan i šteta za povredu, taman je počeo da se nameće kao pouzdana opcija na oba kraja parketa. Sa Džonijem uvek rulet. Par fenomenalnih poteza, pa par neverovatno glupih odluka. I tako na shuffle. Ipak, stigao bi on do 15+ da su sudije imale malo više obraza. Marković danas u par navrata solidno vrteo napad, deluje da jedini to zna da radi u punoj brzini -- mada je ta brzina sve sporija.

 

Još par zapažanja:

 

* Nekako je uvek lepo pobediti Dešona Tomasa. Deluje kao strašno arogantan lik. Još ga uterati u minus sa indeksom. Pa sjajno!

 

* Fantastičan okršaj Kaline i Luče. Jesam subjektivan, šta ću -- ali mislim da su nijanse ili malo više na strani Kaline. Više učestvuje u igri i značajni je u odbran + postiže lakše (bar na oko) poene. Luča takođe fenomenalan -- ali za to će morati da zadrži ovako dobar šut sa distance i za tri. Plus, čini mi se da nije bio baš oran da čuva Kalinu.

 

* Dobro smo pokrili njihove glave opcije -- 2 od 3 potpuno neutralisane (Tomas u Rubit) + Volden poništen. Ipak, pored sjajnog Lučića, kao i protiv Barse, par igrača iz senke iskočilo -- pre svega Wiler Babb, koji je odigrao jedan od najboljih mečeva u svojoj dosadašnjoj EL karijeri.

 

* Odlično otvaranje utakmice sa naše strane sa dva uzastopna skrina za Kalinu = 2 lagana poena i brzo iznuđen faul.

 

* Pod hitno da se nešto uradi sa def skokom. Često to nije pitanje skočnosti (jeste kad je odbitak nalik podbacivanju), već građenja. Građenje nije samo pitanje snage, već i discipline i koncentracije. Kuz i Luka su danas dopustili da se piše po njima i to više ne sme da se ponovi. Moraju i bekovi bolje da grade i više da pomažu u skoku.

 

* Mislim da broj asistencija često govori o tome kako je neki tim postizao poene. Solidna razlika u broju asistencija ukazuje da se Bajern više oslanjao na igru 1 na 1. Kad se u obzir uzme i broj off skokova koji su imali.. mislim da je Zvezda zaista u postavljenoj igri i bila bolji tim. 

 

P.S. Nisam vernik, ali sam se prekrstio par puta kad je Dobrić ubacio treću.  

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta bih rekao. Lucic je odlican suter, ali Kalinic je po meni ipak nivo vise od njega. Kalinic zna i sut, a zna i da izrudari poene. Lucica ako ne krene sut, to bi uglavnom bilo to otprilike od njega. Ali, mozda sam subjektivan. Veceras je Lucic bio zaista odlican, iako su ga nasi na kraju toliko pritisli, da nije mogao vise da nam naudi. Njih stao sut u 4. cetvrtini i to je napravilo razliku.

 

Navijanje generalno odlicno za nas. Publika dobro prepoznala momente kada je ekipi trebala podrska. Trinchierija vredjali ne znam bas zasto. Mozda je moglo malo manje klinacko-prostacki, ali bilo je i gorih stvari Lucica su pokusali da provociraju, on odgovarao odlicnim sutevima, ali i par puta odgovarao na provokacije urlicima (ono, iz kategorije "klimanja glavama") i kratkim verbalnim odgovorima publici. Uz to se nervirao na sudije od kojih je dva-tri puta hteo faul.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

Ne znam sta bih rekao. Lucic je odlican suter, ali Kalinic je po meni ipak nivo vise od njega. Kalinic zna i sut, a zna i da izrudari poene. Lucica ako ne krene sut, to bi uglavnom bilo to otprilike od njega. Ali, mozda sam subjektivan. Veceras je Lucic bio zaista odlican, iako su ga nasi na kraju toliko pritisli, da nije mogao vise da nam naudi. Njih stao sut u 4. cetvrtini i to je napravilo razliku.

 

Nisi subjektivan, Kalinic je nivo iznad sto govore i karijere kao i uspesi jednog i drugog. Kompletniji i konstantniji je igrac. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 10:29 AM, ragazzo said:

Ja ne znam kako tako lako upisujete pobede, barsu i kojoj ne igraju 3 igraca sanse da pobedimo su minimalne, efes kuci da dobijemo? Pa malo teze, takodje i zenit ne moze da se upisuje pobeda, mi ko da pricamo o ekipama iz kls tj ni za jednu ekipu iz evrolige ne mozes da upisujes kao trijumf

Nisam ni upisao trijumfe vec sam naveo koje su utakmice kljucne i gde treba pobediti za TOP 8. Losa stvar je sto su sve te utakmice nabijene u kratak vremenski interval, a mi bas nemamo dugacku klupu.

 

Efes tamo verovatno gubimo i to je skor 7-10 na pola lige. Steta sto nije 8-9, imali smo sansi za taj ucinak. Onda nam 30.12. dolazi Zenit koji mora da se dobije da bi se ostalo u trci, pa na badnje vece Fener kuci koji je direktan rival. Obe pobede pod moranje. Pa par dana kasnije dolazi Real koji je favorit. A onda idemo u Kaunas pa idemo Asvelu koji nam je direktan rival. Sve u 20 dana, bez 3 pobede nemamo cemu da se nadamo. A bice pakleno tesko odrzati nivo tokiliko dugo jer objektivno nemamo taj kvalitet. Steta sto na vreme nismo doveli centra.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, medobrundo said:

...

 

Nije mi bilo najjasnije šta se pokušava sa Lukom na 4, jer verujem da i Davidovac i Kalinić mogu da čuvaju Tomasa. Znamo svi da time gubimo u potpunosti spejsing u napadu, u smislu širenja odbrane usled pretnje u šutu za tri -- pa otud i ona komična situacija kada Volters logično izbacuje loptu na krilo, ali tu nema nikog, jer Luka trči ka Kalini. Sve i da je dobio tu loptu, uručio bi je najzad Voltersu. Ipak, iznenadio sam se kad sam video statistiku na kraju. Čak 8 asistencija Luke! Pa to se retko viđa. To znači da je Luka direktno učestvovao u naših 25-30 poena + brat bratu je mogao u još 10 da je sam bio koncentrisaniji ili da su još neki njegovi pasovi bili iskorišćeni. Uspeo je da upropasti najlaganiji pas, kad je živu loptu predao njima, umesto da spoji Voltersa sa košem u kontri 1 na 0. Sve u svemu, Luka igra i oseća igru, to je dobro.

 

...

 

Da, to je nekako logično u modernoj košarci. Kao, na 4 ti igra neko bez šuta, doviđenja spacing, doviđenja šut za tri. Ali se danas pokazalo da do šuta za tri možeš doči i na druge načine, pa čak i baš zbog PF koji ne baca za tri. Mi smo veliki broj trojki pogađali baš zato što je Luka bio prejak na postu, oni tu morali da skupljaju i podvajaju, a on pravoremeno delio kickout pasove otvorenim saigračima na trojki.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

The Good 🙂 

Na faking jednu pobedu od top 8, apsolutno nekompletni na svakoj utakmici 

 

The Bad 😑

 samo kad si sam kao duh ti je metni

 

The Ugly 😞 

Neverovatna kolicina povreda, bolesti, zaraza, bacila, crne magije, opadanja kose, seboreje i peruti u ovoj sezoni

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Prvo, mene je ozbiljno sramota onakvog navijanja. Koliko god da smo prvenstvemo fudbalska publika, stvarno smo mogli bar mi da se izdignemo iz brloga kad je vec to prirodno staniste naseg Skracenka. Cuj svinjo debela... bas krindz.

 

Strasan duel smo gledali, Kalina-Lucic. Lucu mnogo volim, on mi je sinonim za pouzdanost, ali Kalina je cudo. Neverovatna privilegija da ga u prajmu gledamo u omiljenom dresu.

 

Mnogo znaci dan vise u duplom kolu. To je totalna glupost, ne mogu da verujem da ne mogu da nasteluju raspored da sve ekipe imaju isti odmor.

 

Skok, skok, i samo skok. Srecom sada ide lagana tekma protiv Borca. Steta za Dedu, taman je proigrao.

 

Radonja ponovo dokazuje da su decembar i januar njegovi meseci. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

  Da, to je nekako logično u modernoj košarci. Kao, na 4 ti igra neko bez šuta, doviđenja spacing, doviđenja šut za tri. Ali se danas pokazalo da do šuta za tri možeš doči i na druge načine, pa čak i baš zbog PF koji ne baca za tri. Mi smo veliki broj trojki pogađali baš zato što je Luka bio prejak na postu, oni tu morali da skupljaju i podvajaju, a on pravoremeno delio kickout pasove otvorenim saigračima na trojki.

 

 

Upravo tako...Laza je ladnie od leda dva puta kaznio skupljanje na Luki, jednom upravo od njega dobio pas a treći put ga je Kalina u kontri našao u ofsajdu na krilu i on to uzeo galantno. Najzad tekma u kojoj protivnik ne može da nas zatvori spolja. Četvrti šut za tri je Laza opet dobio od udvojenog Luke ali je skok bio u stranu i tu je promašio. Samo mu je peti šut bio ishitren iako je bio sam....ne verujem šta pišem...PETI ŠUT LAZIĆA za tri. Sa druge strane dva puta je naterao Luču sa loptom da odustane jer mu nije dozvolio da se okrene licem ka košu. Nije bilo potrebe da to udvajamo.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo veceras je bila ozbiljna tendencija kad je u pitanju sudjenje.

Bilo je dosta odluka gde nije postojala izvesnost, nijednom nisu pogledali snimak!

 

Sem za istek vremena kad su ponistili faul Rubitu.

Tim klosarima treba neko ozbiljno da se pozabavi vec jednom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Nema forumasa koji je ovo kacio (zaboravih mu 'nick')..neka bude posveta njemu..

all-your-base-are-belong-to-us-cats.gif

Mnogo teska utakmica i vrlo bitna pobeda.
Bravo!

 

Hvala najlepše, pozdrav svim kolegama i veliko hvala za čuvanje vatre glede ovog gifa.

 

Obnovićemo tradiciju nadam se već u narednom kolu EL!

 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

To je samoubistvo ako se neko drugi povredi...sanse nema da ostane.

Ako se ne varam, on je imao do 15 decembra potpisan ugovor. Ili do kraja godine ali nije velika razlika. Ali vec smo imali situacije gde je igrac tu samo da pomogne i videli smo kako se na kraju to zavrsilo.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...