Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Radonja očigledno ima ogromno poverenje u Pefija. S obzirom da je Volters jedan od naših najboljih igrača od početka sezone, pretpostavljam da će Džoni dosta vremena provoditi na poziciji 2, odnosno da ćemo dosta vremena igrati sa dvojicom od tri plejmejkera u petorci.

 

Kako će se rasporediti minuti Dobrića, Lazića i Holinsa, živo me zanima. Slažem se sa onima koji smatraju da su sva trojica prevashodno trojke (pogotovo prva dvojica). A na toj poziciji imamo alfa mužjaka celog tima.

 

Takođe, ne verujem da ćemo dovoditi pojačanje na bilo kojoj poziciji, pogotovo ako Partizan ne dovede neku ekstra klasu. Znači, jučerašnji tim, Džoni umesto Lazarevića i to je to.

 

Edited by harmonajzer
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao sinoć, trebaće mi malo vremena da dođem do TV-a i pogledam reprizu, ali pričam na osnovu prethodnih tekmi.

Prvo da se Izvinim Dobriću ili Holinsu što sam ih poredio. 

Drugo Radonjić kad je video da je Danguba u partizanu i da ne može da dođe na rejunjn angažuje crnog Dangubu, a mi svi mislili da je došao bek, a u stvari dobili smo prajm Dangubu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Redstar0356 said:

On na ovim hajlajtsima ima i sut iz driblinga i solidan ulaz, ja mislim da je do potrosnje h odbrani i onda dolazi do manjka koncetracije u napadu

Naravno da ima, samo što u Zvezdi ima drugačiju ulogu koja treneru najviše odgovara.

Izjava Radonjića sve govori ...

Quote

AKO ZVEZDA HOĆE DA POBEĐUJE MORA OVAKO - ODBRANOM! Radonjić hteo jedno od svog tima i to je dobio.

Zna se šta je prioritet.

Link to comment
Share on other sites

white-a na 5 moze da predlozi samo neko ko nije gledao tekmu sinoc i video kako on zapravo fizicki izgleda...kao stapic

luka bi ga npr nosio na ledjima kao da je fc3

stvarno nema potrebe za takvim eksperimentima, luka je ta nasa small ball petica, kuz teski centar

kad bi radili doselekciju(a deluje da necemo), ja bih najvise voleo pokretnog 4-5 sa dometom za 3

nesto kao onaj francuz sto je na kraju zavrsio u denveru, cornelie ili tako nesto

 

ali, znajuci radonju, ocekujem da cirbes produzi do kraja sezone

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ali kako je luka pojacanje, verovatno za smesne novce, cenim da nema vise od 200k.

forma je prolazna, klasa je vecna. 

svi smo zaboravili koliki je to talenat bio i koliko on ima kosarke u sebi. 

da ima sut bio bi vrlo zajeban igrac, i da ga teske povrede nisu ubile.

i ovako nam je dobar, protivnici imaju problem sad kad je petica jer je skoro uvek mismec za njih, ima vise skila od vecine, ima odlican pregled igre, nesebican igrac, ume da podeli vrhunski asist. 

kalina se smorio kao kuce u liftu, vecinu onih gluposti je napravio na +20. bukvalno nije hteo da bude na terenu.

 

sad oly, to budi bolne uspomene i nekako nam je uvek mnogo bitna tekma bas protiv njih. 

sve snage da se to dobije, laza i holins da pojedu slukasa i drugare.

jebote pao deremo gde stignemo, a sa oly-jem uvek tesko.

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Kao što ogramo sa Mitrovićem.

 

Petorka White, Kalinić, Hollins, Ivanović i Wolters je nešto najbolje što imamo.

 

Small ball pokretljiva petorka. I svi imaju poene u rukama i svi su defanzivno dobri.

 

Naravno,  ne uvek, moraš se malo adaptirati protivniku.

 

.

 

Stvarno ne vidim protiv koje bi ekipe mogli sa White-om na petici...Njega je Zubkov juce unosio kao grancicu...On to ne moze da radi na Lukinom nivou...

 

.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Stvarno ne vidim protiv koje bi ekipe mogli sa White-om na petici...Njega je Zubkov juce unosio kao grancicu...On to ne moze da radi na Lukinom nivou...

 

.

 

 

Petorke se formiraju u zavisnosti od toga kakvu petorku ima protivnik i sta zelis na parketu. Petorka sa Whiteom na petici imala bi za posledicu losu odbranu low posta i drasticnu prednost u napadu u pogledu sirenja odbrane i ofanzivnog skoka.

 

Koliko ekipa danas forsira low post igru preko centra? Jako malo.

 

Sve zavisi sta trener u trenutku zeli.

 

White sinoc je rekonvalescent. Bice znacajno bolji za mesec dana.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Petorke se formiraju u zavisnosti od toga kakvu petorku ima protivnik i sta zelis na parketu. Petorka sa Whiteom na petici imala bi za posledicu losu odbranu low posta i drasticnu prednost u napadu u pogledu sirenja odbrane i ofanzivnog skoka.

 

Koliko ekipa danas forsira low post igru preko centra? Jako malo.

 

Sve zavisi sta trener u trenutku zeli.

 

White sinoc je rekonvalescent. Bice znacajno bolji za mesec dana.

 

.

 

Ovo sam i pokusao da ti kazem...Zubkov je PF , nije centar...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Da, a White je tek izasao iz povrede. 

 

Pricam o specijalima, a ne o nekoj dominantno prisutnoj petorci. Kad White udje u formu a nama trebaju poeni u petorci, mozemo onu petorku da izvedemo na parket. Kako ce se to uklopiti i kada je stvar znanja trenera.

 

Nas roster je generano gledano napravljen u disbalansu. Bukvalno nemamo ni jednu dvojku. Krila imamo pun rac. Kalinic, Dobric, Lazic, Hollins, Lazarevic, Davidovac... 

 

Petorka koju sam naveo ima najveci ofanzini potencijal i to sam imao kao motiv kod tog upisa.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

Da, a White je tek izasao iz povrede. 

 

Pricam o specijalima, a ne o nekoj dominantno prisutnoj petorci. Kad White udje u formu a nama trebaju poeni u petorci, mozemo onu petorku da izvedemo na parket. Kako ce se to uklopiti i kada je stvar znanja trenera.

 

Nas roster je generano gledano napravljen u disbalansu. Bukvalno nemamo ni jednu dvojku. Krila imamo pun rac. Kalinic, Dobric, Lazic, Hollins, Lazarevic, Davidovac... 

 

Petorka koju sam naveo ima najveci ofanzini potencijal i to sam imao kao motiv kod tog upisa.

 

.

 

Ma ok...nek mi dobijemo sve do kraja pa uopste nije vazno ko je ovde sta napisao 😉

 

.

Link to comment
Share on other sites

Nista se mi ne svadjamo, samo ti objasnjavam svoj upis. Nisam mislio da White bude 30 minuta na petici, taman posla.

Just now, NikadProtivKaline said:

ali to nije radonja ball, tako da ne vidim poentu tog konkretnog mastanja

 

Ovo je tacno, ali je onda morao bolje da skroji roster, ili da dovede kasvetnog startnog centra i beka. Za ovo prvo jos ima prostora. Za beka smo zasrali vec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Startna petorka od sinoc je pokazala sta je bio plan igre. Holins da zaustavi Lojda i Luka na cetiri Mikija. I obojica su to odradili odlicno. Ta startna petorka je najbolja sto imamo do sada. Sa Whitom u rotaciji ce se dobiti prostora za ono sto je bio plan jos u avgustu kako da se igra. Nema potrebe da se White gura na peticu kad na cetiri moze puno vise doprineti, pogotovo u napadu.

Naravno, kad udje u formu.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Gledajući ove hajlajce Holinsa stiče se utisak da smo imali kintu samo za njegovu trajal verziju. Ako Čoki unese podatke sa kartice možda i gledamo u nastavku premium verziju koja ima i šut za tri, prodor, step bek poludistancu, roling u sred reketa. Bez šale, potpuno je imalo smisla potpisati iskusnog EL igrača sa ovog snimka i sa tim procentima u zadnje dve sezone. Treba nam samo pola ovog arsenala u napadu koji očigledno poseduje jer će i on dobiti na samopouzdanju i pasovati u svakoj petorci.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Gledajući ove hajlajce Holinsa stiče se utisak da smo imali kintu samo za njegovu trajal verziju. Ako Čoki unese podatke sa kartice možda i gledamo u nastavku premium verziju koja ima i šut za tri, prodor, step bek poludistancu, roling u sred reketa. Bez šale, potpuno je imalo smisla potpisati iskusnog EL igrača sa ovog snimka i sa tim procentima u zadnje dve sezone. Treba nam samo pola ovog arsenala u napadu koji očigledno poseduje jer će i on dobiti na samopouzdanju i pasovati u svakoj petorci.

Zamisli šta je Armani očekivao od Dženkinsa gledajući njegove hajlajtse iz ABA plej-ofa 2015.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Wingwalker said:

Gledajući ove hajlajce Holinsa stiče se utisak da smo imali kintu samo za njegovu trajal verziju. Ako Čoki unese podatke sa kartice možda i gledamo u nastavku premium verziju koja ima i šut za tri, prodor, step bek poludistancu, roling u sred reketa. Bez šale, potpuno je imalo smisla potpisati iskusnog EL igrača sa ovog snimka i sa tim procentima u zadnje dve sezone. Treba nam samo pola ovog arsenala u napadu koji očigledno poseduje jer će i on dobiti na samopouzdanju i pasovati u svakoj petorci.

 

Mislis da Hollins namerno igra na 50%?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:

Vec je sto puna napisano.

Mi smo onaj tip motora koji najbolje performanse isporucuje na visokim obrtajima. Ako toga nema,nema ni rezultata. A da bi to imali,treba nam i svezina,energija. Ja mislim da smo sinoc dobili jer smo bili svezi..osetilo se da ima energije u igri.
Cim se veze nekoliko dana treninga,tj.odmora od utakmica nase performanse se popravljaju,po pravilu.

Mislim takodje da nas dosta kolje taj zestok tempo i kad bi imali vise odmora izmedju utakmica meceva,imali bismo vise partija koje lice na sinocnju. Plus,naravno,cinjenica da su nas naprosto sasekle povrede i odsustva igraca.

Ne mora da znaci, i protiv Uniksa i protiv Albe smo imali celu nedelju za odmor i igrali smo kuci, pa smo opet glatko izgubili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geronimo said:

Meni kod Holinsa u napadu najvise smeta decision making, odnosno sto kad lopta dodje do njega na pomerenu odbranu on mahom bira losa resenja. Tu cesto napravi neki dribling u mestu, koji dozvoli odbrani da se konsoliduje. Treba naci nacin kako ce hendlovati te situacija, da li sut bez spustanja lopte ili Kinsioliki naskok na poludistancu (ulaz deluje da nikako nije opcija, slash and kick nepostojeci)... Ovako, malo mi deluje kao Lazic u Obradovicevom extra-pass sistemu - hoce on da odradi dogovoreno, ali to radi pogresno (doda kad treba da sutne, sutne kad treba da doda).

 

Čovek ima tunelski vid, kad primi loptu vidi samo igrača neposredno ispred sebe. To i što je krajnje limitiran ballhandler uzrokuju boldovano.

 

Takođe, čini mi se da loptu izbacuje osnovom dlana a ne prstima i da tu u osnovi leži problem sa nekonstantnošću šuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...