Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

12 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Nemas ti razumevanja za siru diskusiju ili bilo kakvu zapravo.Pogotovo sa ovakvim startovima u vidu replike.Rekao sam da je sut bio smesnog izgleda ne da je on kriv za njega ili slicno.

Verovatno mislis i da sam kritikovao Holinsa kog sam uvek branio ali dobro,nek si ti istresao koju psovku i rekao nekom da ne prati,nadam se da se osecas bolje sada.

 

 Auuuu jbt, pa ni ti  sam ne znas sta si napisao pre cca sat vremena...  Mozda ja nemam razumevanja i nisam "kosarkaski" edukovan, ali bar znam sta sam napisao, za razliku od tebe....tako da svaka dalja recenica upucena tebi je uzaludno tracenje vremena ...

 

Da te podsetim:

 

U Rusiji ne da nismo nikog razbili nego mozda nikad i nismo pobedili.

Lazic je za Holinsa balansiran igrac skroz,koliko je Holins dobar u odbrani toliko je u napadu....

 

A za kraj ispred Ćavija dva airballa sa trojke,jedna Holinsova jedna Kaliniceva,cisto da vidi od koga je izgubio.

Na Holinsovu sam se iskidao od smeha jer je rezultat dozvoljavao,kakav sut jbt.

 

Ako ovo nije "kritika" ( sta vise , ovo je vredjanje Kalinica i Holinsa ) , ne znam sta je.

Edited by John Dies at the End
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba zaista biti zadovoljan pobedom ali igra je i dalje slaba za bilo kakav optimizam za evroligaske utakmice koje dolaze.

 

Slobodna bacanja. Sut za tri.

5 minutes ago, uini said:

 

zirbes je imao index 12, sto valjda znaci da je bio najbolji posle woltersa. kalinic index 7 - >znaci losiji od dobrica. 

 

Zirbes sa tim indexom ne moze biti ocajan, kao sto ni Holins ne moze sa svojih -4 biti odlican.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

to sto on moze, ne moze niko osim kalinica. zato je i igrao celu tekmu iako sutira 1-7

@Tamburinjo, sta god da te zamara u vezi mojih upisa, samo da znas da za to ima leka.

 

i mene zamara kada u pesnickom zanosu krenes u post k'o risto kubura. jebiga. 

 

Nema leka apoteka. Sta to mogu samo Kalinic i premocni Holins bas mi nije jasna tvrdnja? 

 

Reklo bi se da ti eye test nije bas forte u analiziranju kosarkaske igre. Nije igrao celu tekmu nego 23 minuta sto je tacno minut i po vise od njegovog proseka.

Cele prosle sezone si forsirao pricu o Dobricu granicnom igracu a taj Dobric npr ove sezone igra apsolutno isto kao Holins cak za nijansu bolje jer ubode neke 

suteve kada niko drugi ne moze. Holis moze ubode samo prvi red gledalista sa onim cigletinama sa trojke kad se lomi.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Crni said:

Nije sve u statistiKi jebem mu misa.

 

Nije naravno. Ali reci da je bio odlican, je po meni preterivanje. Bio je standardan. Standardno dobar u odbrani i standardno neobican u napadu. Da ne kazem neku jacu rec za napad. U napadu mi izgeda kao sedamnaestogodisnjak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dao je Holins danas jednu trojku, taman da se odlepimo, a Lojd će ga sanjati večeras definitivno. Jeste imao nekoliko TO i nekoliko lomljenja table, ali jbg... On je igrač na koga Radonja baca i to je tako. Koristan je u sistemu. Isto to je imao i Kalina, pa ga niko ne pljuje. 

 

Zenitu se nije igralo, baš su bili loši i energetski i šuterski. Dosta je i do naše odbrane, ali su se raspali kao mi protiv Uniksa. Da smo pogađali teotvorene šuteve za kojima i dalje plačemo i čekamo da krenu da ulaze, da nismo mašili onoliko bacanja i da smo bolje gradili koš (imali su baš dosta OR), ovo bi bilo baš neorijatno za Zenit... Ali nismo ta ekipa koja će ovakve timove da nabija 20+ razlike čak i kad se raspadnu.

 

Ja nisam ni u najluđim snovima očekivao pobedu. Baš su me obradovali pred vikend, i to nakon što sam se zeznuo pa pogledao beskrvnog amatera Lajovića u Dejvis kupu... moraću češće da jinxujem, nema druge...:smiley53:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Nema leka apoteka. Sta to mogu samo Kalinic i premocni Holins bas mi nije jasna tvrdnja? 

 

Reklo bi se da ti eye test nije bas forte u analiziranju kosarkaske igre. Nije igrao celu tekmu nego 23 minuta sto je tacno minut i po vise od njegovog proseka.

Cele prosle sezone si forsirao pricu o Dobricu granicnom igracu a taj Dobric npr ove sezone igra apsolutno isto kao Holins cak za nijansu bolje jer ubode neke 

suteve kada niko drugi ne moze. Holis moze ubode samo prvi red gledalista sa onim cigletinama sa trojke kad se lomi.

 

 

kada kazem "celu tekmu", mislim na to da je igrao cca koliko i kalinic, wolters, mitrovic. 

 

daklem, jedan od igraca sa najvise minuta. 

kako li to igrac sa indeksom minus 4,1-7 iz igre toliko provodi vremena u ovoj utakmici? 

 

tako sto je zvezda ekipa cija je igra zasnovana na defanzivnom identitetu a pojedinacno ima kalinu, hollinsa, kuzmica i lazica (u teoriji markovica) kao dobre defanzivce. 

 

kalinic i on su jedini koji mogu da cuvaju najboljeg igraca na odgovarajucim pozicijama celu tekmu. ili "celu tekmu". nadam se da razumemo sada sta je to odlicno u hollinsovoj utakmici - jer jednostavno ne postoji druga opcija da ovako cuva loyda. 

 

i ja bih voleo da je hollins malo bolji defanzivac od khris middletona a malo losiji ofanzivno ali to se ocigledno nece desiti. tip je vrhunski defanzivac koji ce tu i tamo ubaciti neke poene i to je to. 

 

poredjenje sa dobricem je besmisleno, posto on mora da sutira dobro da bi bio znacajan igrac za igru zvezde. kada mu krene sut, onda ce biti za poredjenje. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pobedom nad Zenitom u Rusiji, košarkaški Crvene zvezde prestigli su Partizan po broju trijumfa u najelitnijem košarkaškom takmičenju!

Zvezda je do 79. trijumfa stigla posle nepunih osam sezona u Evroligi, dok je Partizan, koji je igrao 13, ostao iza na 78. Pritom, crveno-beli su odigrali 19 mečeva manje od večitog rivala koji je EL poslednji put igrao 2014. godine.

Crveno-beli imaju 117 poraza, Partizan nešto više (136), a vredi pomenuti da se Zvezda probila i na 17. mesto liste pobeda i sledeći "rivali" da ih skine sa trona su Fortitudo (80) i Himki (81). Trevizo je na 14. mestu sa 90, dok je Sijena prva sledeća sa 120.

  • Like 20
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Svaka pobeda CZ u gostima u EL je jako vredan skalp i iznenađenje -- jer kome kod da gostujemo, realno, taj je favorit protiv nas. 

 

"Držimo" i dalje domaći teren, s obzirom da smo dva poraza u Pioniru ispeglali pobedama u gostima protiv (trenutnih) top 8 timova.

 

Mislim da je skor 5-8 verovatno i najviše što smo mogli da očekujemo posle ovih 13 kola, kad se pogleda raspored.

 

Svih pet pobeda ostvareno suvereno, uz kontrolu meča od početka do kraja i dvocifrenu razliku na kraju (Asvel smo malo pustili da se vrati u život). Sa druge strane, imali smo i neke ozbiljne poraze, kad smo olupani bili već do poluvremena. Mora i neki balans da se napravi, da i u trenucima kad meč ne otvorimo kako smo očekivali, nađemo nekakav balans, bez da se upada u nervozu i niz grešaka.

 

Ukoliko me nešto nervira, to su nonšalantno izgubljene lopte Mitrovića i Kalinića. Jesu oni najkreativniji igrači i u stanju su da iznenade sve, ali moraju više da poštuju loptu. Mitrović nas je sam protiv Uniksa uveo u nervozu i prekinuo seriju koja je mogla skroz da nas vrati u meč.

 

Lepo je videti da u Cirbesu još ima života i dobrih poteza. Ne polažem velika očekivanja glede njega, ali opet, naš je.

 

Očajan šut za tri nam je već postao trademark, mrzi me sad da gledam statistiku, ali verujem da smo među šuterski najgorim ekipama EL u istoriji. Makar u poslednjih 10ak godina, možda su komšije nekad bile gore od nas. Generalno, ne znam postoje li ekipe koje su šutirale u proseku 25% ili koliko mi već imamo. Baš je frustrirajuće, mogu misliti kako je igračima. Valjda će i to da se pokrene makar malčice, baš bi značilo. 

 

Dobrić prošle godine na 52/114, gomila utakmica sa 2 ili 3 trojke.. Sada 1 od 5, pa 1 od 6, i tako u krug.

 

Srećan povratak Vajtu!

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Dobili smo kako jedino i možemo u EL - uz maksimalno zalaganje i energiju. Znao je skok malo da zaškripi ali odlična odbrana generalno, pokrili smo im najbolje šutere i reket, jedino da su nas dobili Ponitka, Karasev i slični, Baron, Loyd i Frankamp ugušeni, a pod košem je jedini kalkulisani rizik bio Zubkov. U napadu je to i dalje dosta skromno i tek na momente inspirativno, naročito kad Volters kolo vodi. Iznenađujuće korektna partija Zirbesa je takođe bila x faktor. Raduje povratak Vajta ali trebaće očito vremena da uhvati formu. Lazić na vrhunskom nivou za svoje skromne kapacitete, razume se. Hollins dečko je baš tvrd u napadu, svaki pokušaj igre 1 na 1 i nekakve kreacije uglavnom završi tragikomično ali je defanzivni beton, uništio je Loyda večeras. Sve što želim od igrača je ovaj nivo energije, a ne ono što objektivno ne mogu da ponude. 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mogao bi Radonja da promeni ovo fudbalsko cuvanje rezultata u 4/4 u utakmicama u kojim dominiramo, sa napadima od 22-23 sekunde, propustaju se bolje sanse za zavrsavanje i sece nam se kontranapad. 

Po pravilu kad vodimo 20 razlike nas protivnik spusti na deset umesto da odemo na trideset. Jedan od razloga sto i u derbijima nismo dobijali ubedljivo komsije.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Holins je odradio vrhunski posao večeras zaustavivši Lojda koji je pokretačka snaga Zenita. U odbrani se ne štedi ni jedne sekunde i to se vidi na procentima šuta u napadu,a siguran sam da ni njemu,a ni Radonji to ne bode oči kao forumasima sve dok igra vrhunsku odbranu na najboljim protivničkim igračima.

 

Za mene očekivana pobeda i protivnik koji je bio baš po našoj meri u ovom trenutku. Inače od Zenita ocekujem mnogo bolje partije kad se vrati Shabaz.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...