Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

7 hours ago, oubrevo. said:

 

ako te ne mrzi, napisi sta te je navelo da zakljucis da su jako lose vodjeni 

 

Pa ovo je bar lako - zna da je na klupi Djordjevic i automatski sve gleda kroz negativnu prizmu. Porazi - lose vodjeni, pobede - usralo ih ili imaju dobre igrace zbog love. 

Link to comment
Share on other sites

Mora bolja poseta na tribinama. Znam, sada su i izbacili u javnost da će trebati testovi, vakcinacija i kojekakve đakonije. Protiv Budućnosti sigurno neće tražiti ništa od toga. Red bi bio da bar 5000 ljudi dođe da podrži momke i trenera koji je doveo Zvezdu tu gde jeste i bez kojeg bismo bili konzna gde. Ne vidim razlog za gledanje iz fotelje iz Beograda ako ti je hala na 15 minuta a obaveze te ne sprečavaju. Mislim da je dosta izgovora, ovo je sezona u kojoj se sve lomi.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Avodžobi said:

Mora bolja poseta na tribinama. Znam, sada su i izbacili u javnost da će trebati testovi, vakcinacija i kojekakve đakonije. Protiv Budućnosti sigurno neće tražiti ništa od toga. Red bi bio da bar 5000 ljudi dođe da podrži momke i trenera koji je doveo Zvezdu tu gde jeste i bez kojeg bismo bili konzna gde. Ne vidim razlog za gledanje iz fotelje iz Beograda ako ti je hala na 15 minuta a obaveze te ne sprečavaju. Mislim da je dosta izgovora, ovo je sezona u kojoj se sve lomi.

Mozda korona..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Prolazimo mi u top osam ako dodje centar i kad se vrati Vajt nema sumnje u to. 

Nije ako, nego kad. Kad dodje centar i kad se vrati Vajt. Problem je "kad je to kad?"... 

 

Mislim da je top8 uzasno daleko zbog ova dva "kad" - barem Vajtovo je mnogo daleko. I centar danas da dodje, bez treninga i mozda cak i bez forme, uigranosti, za koju ce mu trebati barem mesec dana, to je 7 utakmica u EL (ceo oktobar). 20% utakmica bez pravog tima. Toliku prednost dati ostalima, i zavrsiti u top8, bi znacilo da smo mi u ful sastavu granicna top4 ekipa (prosle godine samo jedna pobeda delila Armani na poziciji 4 i Baskoniju na poziciji 8, mada je to bilo samo prosle godine). 

 

Nas cilj u EL treba da bude sto vise pobeda zbog para, tesko cemo mi do Top8. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Martin Mystere said:

Gledam sad onog mučenog Hasan Frenča iz Krke i razmišljam kako ima centara za koje su Cirbi i Kuz, Olajdžuvon i Juing...

 

S tim da French sigurno nije jedan od njih. Jak ko bik, a tu se njegovi kvaliteti polako i završavaju

 

8 hours ago, srlepajce said:

Neke stranice na insta prenose da je opcija Jordan Morgan 

 

Pa recimo kad bi meni neko ponudio da biram, ja bi Morgana uzeo pre Lessorta. Mada je to manje više otprilike sve isto. Pokretan i skočan centar koji teško može da stvori išta za sebe ili druge.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Martin Mystere said:

Gledam sad onog mučenog Hasan Frenča iz Krke i razmišljam kako ima centara za koje su Cirbi i Kuz, Olajdžuvon i Juing...

 

Izvinjenje za prvi odgovor. Pogrešno pročitah iz prve. Mislio sam da si napisao obratno. 🤐

 

Jbg, od toliko mračenja na topicu, počne čovek da negativno i čita stvari koje nisu ni mišljene negativno 😅

 

jbg, izvini

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Devil In My Pants said:

Slabo poslozen tim, nisu skladni vec nabacani..ne kompatibilni igraci i neki bez jasne uloge i minuta...kazem pripremne su tekme, ali to mu je odlika....masi pozicije itd...

 

Videcemo, svakako..los trener, znam ih i po Madjarskoj boljih i to domacih..da ne kazem SerBskih..

Hajde što te opasni kompleksi lupaju, nego što si i nepismen.

 

*nekompatibilni

 

S druge strane, sumnjam da ti je u opisu posla da pišeš bilo šta. Tako da zanemari. 😅

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Recoba said:

Hajde što te opasni kompleksi lupaju, nego što si i nepismen.

 

*nekompatibilni

 

S druge strane, sumnjam da ti je u opisu posla da pišeš bilo šta. Tako da zanemari. 😅

Kakvi tebe kompleksi lupaju kad si morao sve ovo da napises

 

Ne radim,blejim kuci :)) ako ti moras, mogu ti samo dati podrsku 😁

 

Jesam nepismen :-)) sad pisi malo o temi Alvaro  Recoba 

Link to comment
Share on other sites

Zakljucana je ona tema o transferima, pa da nastavimo na ovoj:

 

@UDresuKvinsiMilera izneo si neke stvari koje su interesantne. Moje glediste je da se slazem da imamo manjak bekova, ali zato imamo visak krila i ne mozemo sebi da dopustimo da nam ozbiljni igraci greju tribine jer nema mesta u 12. Dakle, 2+1+4 mozda izgleda lose postavljeno, ali 2+2+4 je bahacenje, nismo Armani.

 

Dalje, navodis da:


 

Quote

 

Mislio sam da su ove stvari ocigledne ali ajde.

 

Walkup, Rivers, Lekavicius, Milaknis, Jokubaitis - Zalgiris sezona 2019/20

Razlicito je zato sto je Rivers jako sposoban sa loptom i kod nas je cesto sluzio da prenese istu(bukvalno je zbog ballhandlinga i dosao u klub jbt) ,postavljao neekad napade ali prenosio sto puta,dok je sa druge strane Dobric u svadji sa driblingom koji zahteva promenu pravca,desnu ruku nema a ni Holins nije ekstremno bolji.

Jokubaitis je ispao Jordan u odnosu na Uskoka.

 

 

Rivers mozda i jeste, ali Milaknis nije - on je u toj postavci Dobric, slab fizicki za krilo, nikakva kontrola lopta za beka. Dakle, imamo Walkup, Rivers, Lekavicius vs. Ivanovic, Wolters, Hollins

 

Dallje, Jokubaitis je te sezone imao 19 godina i 10 odigranih meceva u EL na kojima je u samo dve imao vise poena od 2 i veci index korisnosti od 2. Nikakav on Jordan tada nije bio za sadasnjeg Uskokovica.

 

Quote

Pangos, Micic, Milaknis, Udrih, Valinskas - F4 sezona Zalgiris

Kad imas Pengosa i Micica kao prve violine ostali mogu da budu fudbaleri,kockas se da sve propadne ako se povrede ali jaka kvota jbg.Mi isto ovo radimo samo sa nedokazanim i limitiranim Ivanovicem i vecitom izmenom Nejtom.Miljama daleko situacije.Mi dodjemo kao bas bas losa kopija ove situacije.

 

Pangos i Micic su tek u toj sezoni postali EL kalibar, do tada su imali prosecne sezone u Zalgirisu i u Turskoj.

 

Dalje, oni u na 3 imali samo Toupanea i Ulanovasa, dok mi imamo jednog od najboljih igraca na tim pozicijama.

 

Quote

Vildoza, Henry, Dragic, Kurucs - prosla sezona Baskonije

 

Pa visok asortiman alata u ovoj skupini ali bas.Vildoza fast pace poenter,Henri vrhunski pit bul plej,Dragic isto kao Rivers u odnosu na Holinsa i Dobrica ali ruku na srce u manjem volumenu.Sa nase strane to je kombinacija Nejt i crnogorski Nejt tj Ivanovic i Dobric i desnoruki Dobric tj Holins,da smo ih trazili slicnije ne bi ih nasli.Fleksibilnost pri koncepciji igre  0,kad jedan izadje udje identicna verzija njega a moze dovovesti do brdo problema.

 

Da, ali ih ima samo trojica koji mogu sa uspehom da igraju na pozicijama 1 i 2, pa su opet imali dobru sezonu, bolju od nase.

 

Quote

Siva, Eriksson, Hermannsson, Mason, Mattisseck - Alba iz sezone 2019/20?

 

Kad budemo dosegli 80% organizacije i stila igre Albe mozemo da se poredimo,ovako je Alba bila i ostala atipicna ekipa.Skoro pa ni jedna ekipa sa njima ne moze da se poredi u nacinu igre(videcemo kako ce biti to bez Aita),glavna i najpotrebnija karakteristika igraca kod njih je da dobro cita situacije ostalo se sve uklopi/podredi ekipi.

 

Pa mora malo i trener da se potrudi i napravi sistem, to se slazem.

 

Jednostavno, mozda je mogao da dodje neki Loyd tip umesto Hollinsa, ali da dolazi na ovaj sastav i da imamo 2 pleja, 2 beka i 4 krila (ne racunajuci Lazarevica), pa to je izigravanje Armanija po broju dostupnih igraca u sastavu.

 

Jednostavno je - 12 igraca treba da budu seniori, ostalo juniori  i ekstremno jeftini igraci, a trener ako hoce dodatnog beka, neka otpusti nekog na krilu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

 

Pangos i Micic su tek u toj sezoni postali EL kalibar, do tada su imali prosecne sezone u Zalgirisu i u Turskoj.

 

 

Da li su postali pre ili posle toga nije ni bitno,oni su bili the pengos i the vasa micic u toj sezoni a mi smo se te sezone uhvatili da komentarisemo pa ih i treba komentarisati kao danasnje verzije njih.Dobro se secam da sam poceo gledati Kanadsku repku od tad koliko mi se dopao i koliko je dobro igrao Pengos te sezone.

 

13 minutes ago, goldberg said:

 

 

 

Da, ali ih ima samo trojica koji mogu sa uspehom da igraju na pozicijama 1 i 2, pa su opet imali dobru sezonu, bolju od nase.

 

 

Da ali za jos jednim igracem se krece u potraznju zbog:

A)ovi prisutni su previse slicni,trazi se igrac koji ce na novi ili bolji nqcin doprineti igri

 

B)trener hoce da ima dubinu,strah od povreda

 

Baskonija je imala skroz pokriven slucaj A tj. Nisu mogli mnogo versatilnije dok su se eto po necijem ukusu kockali sa opcijom/primerom B

 

Mi smo i pod A i pod B upitni iz razloga koje sam vec naveo.

 

 

18 minutes ago, goldberg said:

 

 

Jednostavno, mozda je mogao da dodje neki Loyd tip umesto Hollinsa, ali da dolazi na ovaj sastav i da imamo 2 pleja, 2 beka i 4 krila (ne racunajuci Lazarevica), pa to je izigravanje Armanija po broju dostupnih igraca u sastavu.

 

Jednostavno je - 12 igraca treba da budu seniori, ostalo juniori  i ekstremno jeftini igraci, a trener ako hoce dodatnog beka, neka otpusti nekog na krilu.

Ne znam sta da ti kazem,mozda je za racionalno razmisljanje vec kasno.Mi u rosteru vec imamo brdo 3/4igraca,vec smo uprskali,imamo 3 bek ap centra a nemamo prvog...Spomenuo si da nemamo luksuz da drzimo dobrog igraca na klupi(slazem se) a opet Dobric ce ili-igrati na poziciji koja mu nije prirodna pa ce ili on ili Holins biti na klupi a mi toliko kvaliteta nemamo.

Ili ce biti debela zamena Kalini.

Realno gledano on ce krpiti i skupljati minute na 2 i na 3,ne bas idealan scenario za nekog ko se uklapa u koncept tima i nekog ko treba da ima breakout season,tacnije da je nastavi.

 

Sta hocu da kazem,mozda ne bi trebali da gledamo hocemo li nesto jos malo uprskati nego sta mozemo mnogo da popravimo,neko ce biti zakinut za minute sigurno...sta ako se povratkom lazica,dede, dobrica npr skroz lazarevic zaboravi vrlo lako se moze desiti itd....

Ja bih doveo jos jednog beka pa nek Nejt i Nikola igraju po 5-7min manje ako ce taj doneti nesto novo(sto nije tesko), ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...