Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Igraci sto su u Partizanu na primer to su muskarci isposni, znaci oni to nemaju ni snage ni nista, ali u Zvezdi koji su ljudi, pa kad ufati  Holins Pantera koji je covek odmoran kad ga spodbije...mislim on ga...on ga lomiii! Mislim o odbrani... o tome, mi smo iz Pionira mlogo jaci nego ovi sto su iz Arene.

 

 

A evo i priloga:

 

Edited by Crni
  • Like 3
  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 1945 said:

3-0 ili 3-1 je moja procena. Ne ocekujem nijednu laganu pobedu tipa preko 15 razlike i bar jednu utakmicu na jednu loptu. No nek bude kako bude, nek bude sve posteno na terenu pa neka pobedi bolji.

 

Manjka motivacije ne fali od naravno sigurnijeg ulaska u El kao sampion do nekih standardnih zelja da se uvek bude bolji od gradskog rivala i prestiza.

 

Kad smo kod prestiza ukoliko osvojimo Aba izjednacicemo se po broji titula u Aba ligi sto nije mala stvar. Ukoliko osvojimo KLS prestizemo Partizan po broju titula.

 

Nekako se ne uklapa u pricu da je Partizan neka vanvremenska institucija u odnosu na nas kako se to predstavlja u ovom veku il kako rece Zeljko najveci klub posle Reala a da tamo neki nebitni gradski rival potencijalno ima isto titula u Aba i vise nacionalnih prvenstva.

 

A u Evroligi imamo vise pobeda na manji broj meceva, vise pobeda na gostovanjima i veci procenat pobeda sto je takodje znacajan podatak.

 

Naravno Partizan ima titulu sampiona Evrolige sto je najveci trofej al nije zanemarivo reci i da mi imamo Evrokup.

 

Naravno svakom navijacu je njegov klub najveci na svetu sto je i prirodno iz tog ugla gledanja na stvari ljubavi prema klubu, kapiram da je i navijacu Borcu iz Cacka Borac najveci klubvna svetu. Ipak objektivno uz ove parametre iznad nije Partizan nikakva neka ogromna institucija u kosarci u odnosu na Zvezdu kad ima jednu manje Abu, isto nacionalnih prvenstava i manji broj pobeda u El na slicno odigranih meceva odnosno losiji procenat pobeda i recimo da ih cini vecim na papiru ta titula El, u svemu drugom smo manje vise podjednaki.

 

Ukupan skor derbija:

 

                        KKP-KKCZ

Prvenstvo 141 73 5(x) 63

Plej-of       72  43—29

Kup            21   9—12

Aba           45   21—24

 

@daba Daj neke zanimljive podatke vezano za istorijat derbija, znamo da imas. 

Prvo mala ispravka 

Aba liga je 24-22 za nas.

 

Odigrano je do sada os 1946 godine do danas 280 derbija.

Samo 1948 godine nismo igrali nijedan zvaničan meč sa Partizanom.

Prva utakmica koja je direktno uticala ko će biti šampion igrana je u drugom delu prvenstva 1949 godine kada je Zvezda pobedila kao gost sa 33-29 prvi meč te sezone je dobio Partizan kao gost sa 21-13. To gost pišem čisto da bi se video nominalan domaćin pošto su tereni i Zvezde i Partizana na Malom Kalemegdanu jedan pored drugog.

Kada su finala svih takmičenja u pitanju stvari stoje ovako

Aba liga  Partizan - Zvezda  1-0

Plej of prvenstvo Partizan - Zvezda  8-5

Finale kupa Partizan - Zvezda 6-4

 

Zvezdu u večitim derbijima je za ovih 76 godina vodilo 36 trenera a Partizan 30.

Slast pobede nije osetilo 10 trenera u Zvezdi a 7 u Partizanu.

Najduži niz godina bez poraza kada su zvanični mečevi u pitanju je desetgodina od 1949 do 1959 i taj niz drži Zvezda Partizan je bio neporažen samo jedne sezone 2010-11. Inače Partizan ima niz od 15 pobeda zaredom u periodu 2010-12 stim što je u sezoni 2009-10 Zvezda pobedila u prvom derbiju (trojka Bejlija) potom 15 derbija narenih izgubila sve do finala plej ofa kada je taj niz prekinula u drugoj utakmici finala.

U periodu od 1973 pa do 1980 Partizan je redovno dobijao derbije u prvenstvu ali je u kupu gubio utakmice.

Najviše večitih derbija su odigrali Branki Lazić sjedne strane i Novica Veličković sa druge strane.

45 košarkaša je igralo za oba kluba 

Nebojša Ilić i Dražen Dalipagić su košarkaši koji su postigli najviše poena u večitim derbijima (ukupan zbir poena)

Duci Simonović drži rekord po broju datih poena na jednom meču 59. Kod Partizana je to Dalipagić sa 45 poena.

65 prijateljskih mečeva su odigrali večiti rivali (toliki broj sam ja našao kroz istoriju moguće je da je odigran još neki više ne mogu 100% da tvrdim ali nisam naleteo na podatke o takom nečem)

Sedam trenera je vodilo i Zvezdu i Partizan kroz njihovu istoriju.

 

 

  • Like 21
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filbi said:

Pukl,Obrknežević,Radojković

Dober Pukl, slovenski sodnik katerega imam najraje od vseh ostalih slovenskih sodnikov , posebej pa Javorja in Boltauzerja

Edited by bodo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2022 at 3:22 PM, Obi-Wan said:

Sudjenje, očekujem Pukla/Belosevica za prve 2, a onda krece specijal dzoker pomoć Boltauzer/Javor. 

 

1 hour ago, Filbi said:

Pukl,Obrknežević,Radojković

 

Kao što najavih, moramo prvu dobiti, jer nas u nastavku serije čeka navlačenje epskih razmera.

Link to comment
Share on other sites

Ja nikad nisam razumeo kad ljudi nešto pljuju Pukla, daleko najbolji sudija iz ovog regiona trenutno. Greši i on, nije robot, ali u 99% situacija drži stvari pod kontrolom, ima neki tihi autoritet i šmekerski sve neugodne situacije odradi, plus malo vuče na Madsa Mikelsena što mu je samo plus.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja nikad nisam razumeo kad ljudi nešto pljuju Pukla, daleko najbolji sudija iz ovog regiona trenutno. Greši i on, nije robot, ali u 99% situacija drži stvari pod kontrolom, ima neki tihi autoritet i šmekerski sve neugodne situacije odradi, plus malo vuče na Madsa Mikelsena što mu je samo plus.

Apsolutni se slazem sa time da je on jedan od najboljih sudija.

 

Obrknežević, Boltauzer, Javor, Nikolić e oni znaju da zakuvaju situaciju na terenu da bog otac ne može posle to da smiri.

 

Apropo derbija Zvezda je favorit i to ima više iskustva, igra jaču odbranu, njoj ovaj sistem na svaka dva dana više odgovara.

Partizan zavisi od tri igrača Panter. Lidej, Avramović.

Dvojicu zatvori završio si posao.

Partizan je ove sezone imao nekoliko baš ono jačih protivika gde je mogao da odmeri svoju snagu

Zvezda, Olimpija, Huventud, Andora sve ostalo je ispod njihovog kvaliteta i to debelo ispod tako da oni nisu imali mnogo šansi da 

osete jačinu rivala i sa svim tim gore navedenim protivnicima su relativno loše prošli.

Željko Obradović je nesumnjivo najbolji trener u Evropi ali svaki sportista pa i trener ima svoj zenit.

Željkov zenit je bio evroliga s Fenerom i nakon toga kod njega ide blagi pad na dole što je i normalno (ne samo kod njega već kod svih trenera)

On je ipak naučio da radi sa stvarno jakim budžetima i odličnim košarkašima ovde je prinudjen da kombinuje i stvara miks iskusnih i mladih igrača

koji ne kapiraju šta on hoće.

Njemu treba vremena da bi od Partizana stvorio nešto da li će uspeti u tome videćemo, ove sezone mislim iskreno teško.

Zvezda osim na centarskoj liniji je bolja na svim ostalim pozicijama, veći fond igrača koji poznaju Radonjin sistem.

Sve u svemu od Zvezde najviše zavisi kako će se ovo finale završiti ako njeni košarkaši budu na nivou igara iz Evrolige ovo ide u nekih 3-1 ako ne

biće zajebano ali mislim da suma sumarum ne može Partizan tri puta u relativno kratkom roku da dobije Zvezdu.

7 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Ja ne mogu da zaboravim kako nas je pokrao u prvoj utakmici PO protiv CSKA u Moskvi.

Jednu kad te neko pokrade ni po jada ali kada krenu konstantno e to onda ne valja.

Pukl je barem koliko mene sećanje služi korektno uvek sudio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da ponovim još jednom ključ su:

- prodate lopte 

- zatvaranje defanzivnog skoka i agresivno u ofanzivnom

- % slobodna bacanja

 

Jedan igrač nece sam doneti pobedu, mora najveci deo ekipe da odradi posao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Čvarkov said:

Deda i Holins su ključ u ovoj seriji. Pitanje je da li se Holins može još jednom resetovati na igre pre povrede i Deda na dpoy podešavanja.

 

4 minutes ago, Obi-Wan said:

Da ponovim još jednom ključ su:

- prodate lopte 

- zatvaranje defanzivnog skoka i agresivno u ofanzivnom

- % slobodna bacanja

 

Jedan igrač nece sam doneti pobedu, mora najveci deo ekipe da odradi posao.

 

Ovo su dva igrača kolega. A slažem se da će ovo što si ti naveo biti veoma bitno.

Edited by Čvarkov
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Čvarkov said:

Deda i Holins su ključ u ovoj seriji. Pitanje je da li se Holins može još jednom resetovati na igre pre povrede i Deda na dpoy podešavanja.

meni je upravo to najveci problem

a svi ovde izgleda kao default uzimaju da ce holins da pohapsi puntera + isporuci korektan napad

i deda da svede ledeja na nivo stroberi kuridze

 

slazem se, videli smo to vec 1-2 puta, ali mi taj uzorak nije dovoljan da ponovo ocekujem isto

zapravo, prilicno sam siguran da to nece biti slucaj, posebno u duelu deda-ledej

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

meni je upravo to najveci problem

a svi ovde izgleda kao default uzimaju da ce holins da pohapsi puntera + isporuci korektan napad

i deda da svede ledeja na nivo stroberi kuridze

 

slazem se, videli smo to vec 1-2 puta, ali mi taj uzorak nije dovoljan da ponovo ocekujem isto

zapravo, prilicno sam siguran da to nece biti slucaj, posebno u duelu deda-ledej

 

Ne znam, ja verujem više u Dedu nego u Holinsa. Deda je bio milion puta pljuvan nakon njegovih mamurnih izdanja, ali vuče po podu kad je bitno. Verovatno sam subjektivan jer ga obožavam i nikad ga nisam kritikovao.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wesley Sneijder said:

Ja ne mogu da zaboravim kako nas je pokrao u prvoj utakmici PO protiv CSKA u Moskvi.

To je nista naspram neca u finalu PO u PG prosle godine.

Mislio sam da nije od te fele, ali ono je bilo epsko blamiranje.

Mvp tog meca i to by far.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, NikadProtivKaline said:

meni je upravo to najveci problem

a svi ovde izgleda kao default uzimaju da ce holins da pohapsi puntera + isporuci korektan napad

i deda da svede ledeja na nivo stroberi kuridze

 

slazem se, videli smo to vec 1-2 puta, ali mi taj uzorak nije dovoljan da ponovo ocekujem isto

zapravo, prilicno sam siguran da to nece biti slucaj, posebno u duelu deda-ledej

 

upravo tako; i punter / leday i željko su dovoljno verzirani da će svakako napraviti određene korekcije, ne verujem da ćemo gledati preslikane situacije iz prethodnih duela. očekujem i da probaju upravo u tim duelima da nas uvuku u brze faulove, tako da će i lazarević i lazić morati da isporuče neke minute na punteru a umesto dede pojma nemam ko uopšte čuva ledaya još : i

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I Lazarevic i Kalinic mogu da zatvore Lideja. 

 

Ja ne znam sto se vi brinete, derbi je specificna serija, tu ne odredjuje ko kako zna da da kos ili sta zna sa loptom. Tu pobedjuje tim kome je vise stalo. Mi imamo 11 igraca koji su spremni da ih iznesu sa terena samo da pobede i uzmu trofej (ne racunam Vajta). 

Oni imaju samo Avramovica i Zagorca donekle.  Kad njihove glavne napadacke opcije udare na tvrdo, ugasicemo ih lagano.  Derbiji se igraju na krv i noz, bas ce Lidej ili Panter da ulaze u kost, uzeli pare, boli ih uvo. 

 

Vesterman, Lovernj, Veseli, Vanja Marinkovic na celu sa Vujosevicem. Njih bij se plasio, legija stranaca je another day in the office kad je finale  u pitanju

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pukl je i po mom sudu najbolji sudija na ovim prostorima. Ima veliko znanje i iskustvo i izuzetnu sposobnost da mirno privede meč kraju koji ima tendenciju da eksplodira i pri tom ostane tako iskuliran i doima se jako siguran kod donošenja odluka.  Ni ja ne pamtim da nas je nešto drastično oštetio što se za njegove neke sunarodnjake ne bi moglo reći. Zaista nisam nikada imao dojam da nas želi namjerno zakinuti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Ja nikad nisam razumeo kad ljudi nešto pljuju Pukla, daleko najbolji sudija iz ovog regiona trenutno. Greši i on, nije robot, ali u 99% situacija drži stvari pod kontrolom, ima neki tihi autoritet i šmekerski sve neugodne situacije odradi, plus malo vuče na Madsa Mikelsena što mu je samo plus.

Možda zbog ovakvih stvari : ) 

 

Quote

Kako je Sudijska komisija navela, ekspertizom je ustanovljeno je da je suđenje na toj utakmici timski i individualno bilo ispod standarda Lige sa individualnim doprinosom sudija u kvalitetu suđenja i pogrešnim odlukama na štetu obe ekipe tokom cele utakmice, s velikim brojem pogrešnih procena kontakt situacija. Takođe, sve odluke koje su bile pogrešne u četvrtoj deonici tog meča, donete se, kako je navela Komisija, na štetu Crvene zvezde.

Zbog svega toga dvojica arbitara Saša Pukl i Sašo Petek dobili su negativnu ocenu, 2,5, dok je Uroš Nikolić ocenjen 3,5.

Prema članovima 19.1, 19.2 i 19.3 Pravilnika sudijske komisije koji se odnosi na sankcije, ocena 2.5 automatski znači dve utakmice nesuđenja po tempu delegiranja.

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/pala-dvojica-sudija-s-cetvrtog-meca-buducnost-crvena-zvezda/388378

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo da cestitam Deju ko zna koje finale. Olimpija je samlevena,mada iskreno imali smo domacinsko sudjenje.

 

Lose sstavljana ekipa Olimpije je melem za oci nekih nsih navijca kojima je kosarka samo probacivanje lopte kroz obruc.

 

Na sve to zele Jaku, ali zele i F8....

 

Zelimira iz Cacka cemo unistiti, siguran sam u 2-0 posle dva meca, samo nisam siguran d li ce biti 3-0 ili 3-1...zo mi je sto Dejo nije uzeo jos jedan PO sa nulom...

 

Ono sto je jako bitno za sledecu sezonu jeste da se stvarno obezbedi jak budzet. Ova beda od naduvanog budzeta sa EL losim igracim necemo biti ni blizu F8..

 

Rasterati polovnjake i pitati zsto Zirbes i Simonovic sede celu sezonu i primaju platu. Iskreno muka mi je da gledam neke igrace cak i kad je Dejo trener...vreme je za borbu za F8, mada znamo da nam je prcednik ogranicen na srpsku teritoriju..neozbiljan i los.

 

kkp je ekipa koja cele sezone nema igru, bukvalno duplo golo...jbte jedan otpisani Mitrovic ce oduciti od kosarke Lideja npr. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Lose sstavljana ekipa Olimpije je melem za oci nekih nsih navijca kojima je kosarka samo probacivanje lopte kroz obruc.

 

Na sve to zele Jaku, ali zele i F8....

 

ekipa uopšte nije loše sastvaljena a igrali su na momente bolju odbranu pd nas npr.

ta ekipa je svakako jeftinija od zvezde.

 

i da, ja želim jaku, umesto dobrića npr.

bolji je igrač istog profila ali razumem zašto to ne može da se desi.

2 hours ago, Devil In My Pants said:

...jbte jedan otpisani Mitrovic ce oduciti od kosarke Lideja npr. 

 

koliko uopšte mitrović ima do sada direktnih duela sa ledayom?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...