Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Wingwalker said:

 Pojačanje si u našem rosteru samo još da te hard stream uklaviri u sistem ili da prihvatimo bar neke zaboravljene manire koje nosiš sa sobom...šta nam teško?

 

Dobar je 1945, master of al jack of none, kao Vaniloca, ima taj zaboravljeni sky hook u arsenalu oruzija na sta mi nismo navikli. Bojazno je samo zbog hemije, Hammer nikako da prihvati oldskul igru

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

ja bih samo rekao da broj reci u postu nije nikakav pokazatelj kvaliteta posta

ne znam ko danas, 2022. godine veruje u mitra na 4?

nije se on presaltao na 5 zato sto je neki mamojeb centar, vec zato sto na 4 danas nema nikakvog smisla

 

Pred početak sezone je bilo da Luka neće igrati na 5 nego na 4 tako da samo polako komentarima. 

 

Ukoliko dovedemo pravog centra vrlo lako možemo opet gledati Luku na 4.

Nema možda šut i ne može biti strech četvorka,ali zato može da igra lagano kao Meli sto se tiče skoka, učestvuje u organizaciji napada i u odnosu na Melija može da igra leđima na niskom postu jako dobro.

Trinikjeri je kao zamenu za Melija u Broseu upravo Luku doveo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Pred početak sezone je bilo da Luka neće igrati na 5 nego na 4 tako da samo polako komentarima. 

 

Ukoliko dovedemo pravog centra vrlo lako možemo opet gledati Luku na 4.

Nema možda šut i ne može biti strech četvorka,ali zato može da igra lagano kao Meli sto se tiče skoka, učestvuje u organizaciji napada i u odnosu na Melija može da igra leđima na niskom postu jako dobro.

Trinikjeri je kao zamenu za Melija u Broseu upravo Luku doveo.

 

Ja sam isticao non stop da ga očekujem na poziciji 5 i tako je i bilo.

 

Luka nije dovoljno kvalitetan za EL ni na jednoj poziciji, nije čak ni za ambicioznije EC timove ali ako je već morao da se dovede zbog te naše opsesije za povratnicima, bolje što je proveo sezonu na poziciji 5 jer bi na 4 bio neupotrebljiv.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Pred početak sezone je bilo da Luka neće igrati na 5 nego na 4 tako da samo polako komentarima. 

 

Ukoliko dovedemo pravog centra vrlo lako možemo opet gledati Luku na 4.

Nema možda šut i ne može biti strech četvorka,ali zato može da igra lagano kao Meli sto se tiče skoka, učestvuje u organizaciji napada i u odnosu na Melija može da igra leđima na niskom postu jako dobro.

Trinikjeri je kao zamenu za Melija u Broseu upravo Luku doveo.

ne znam gde je to bilo?

on u danasnjoj kosarci ima smisla samo na 5, i to sa odgovarajucim matchupom

da, donosi IQ i razmisljanje na terenu i ima u napadu svoju upotrebnu vrednost

opet treba, u zavisnosti od matchupa, meriti koliko gubimo u skoku i na defanzivnoj strani

 

na 4 ga svakako necemo vise gledati, posto bi to bilo samoubistvo

pokusao je radonja jednom ove godine, sve ukupno ne vise od 5-10min

ako ga radonja, koji je valjda njegov najveci fan ikada, ne vidi na 4, ne znam o cemu onda pricamo

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

 

Pred početak sezone je bilo da Luka neće igrati na 5 nego na 4 tako da samo polako komentarima. 

 

Ukoliko dovedemo pravog centra vrlo lako možemo opet gledati Luku na 4.

Nema možda šut i ne može biti strech četvorka,ali zato može da igra lagano kao Meli sto se tiče skoka, učestvuje u organizaciji napada i u odnosu na Melija može da igra leđima na niskom postu jako dobro.

Trinikjeri je kao zamenu za Melija u Broseu upravo Luku doveo.

 

da bi igrao PFa bez suta, morao bi da bude neka euro verzija draymond greena; daklem, jos vise razigravanja, vrhunska odbrana (preuzimanje i nizih i visih pozicija + libero kao shtime :)), zatim bolji skok.. a na sve to, cak i draymond sutne tricu kad je sam.

 

luka ima asistenciju i hustle, ostalo mu fali. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da u Evropi ne postoji četvorka koja uopšte ne šutira spolja, posebno na nekom EL/EC nivou... Al' dobro, imao je Luka 2013. povredu kolena zbog koje je odsustvovao 4 meseca i 2015. povredu kolena zbog koje je odsustvovao 6 meseci, logično je da zbog toga u 2022. nema šut.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, NikadProtivKaline said:

ja bih samo rekao da broj reci u postu nije nikakav pokazatelj kvaliteta posta

ne znam ko danas, 2022. godine veruje u

ne znam ko danas, 2022. godine veruje u mitra na 4?

nije se on presaltao na 5 zato sto je neki mamojeb centar, vec zato sto na 4 danas nema nikakvog smisla

Naravno da nije. Gde sam rekao za sebe da pisem kvalitetno? Samo sam zeleo da probudim i neke druge koji imaju sta da napisu da pocnu da pisu, da ljudi citaju sve sta se pise da ne ponavljaju iste upise na istoj stranici ako je neko pre tebe vec napisao to isto sto ti mislis moze se lajkovati komentar ne vidim svrhu da se troje ljudi ponavlja kao papagaji a i nekako je nepostovanje drugih ljudi koji pisu neko napise nesto a na istoj ili sledecoj stranici pitanje o tome, i tako te slicne stvari cisto da se ljudi zamisle nista vise nista manje. Kao i da je bolje da se analize pisu sutradan posle utakmice a ne 0 minuta nakon utakmice pod naletom jakih emocija i slicne stvari koje sam napisao.

 

Svako naravno ima prava da pise sta zeli, samo sam izrazio svoje misljenje sta mislim da bi bilo dobro.

Nisam mogao to sve napisati u 10 recenica ili bar nisam sposoban za to a i hteo sam da kazem nekoliko stvari odjednom.

 

Jedna od stvari koja mi je najvise smetala se tice "tvrdoglavog" Radonjica i to sam detaljno objasnio koliko nema smisla u tom pogledu, doslovno sam nacrtao. Ko i dalje planira da pise da je Radonjic mazga nek procita taj deo a ja cu dodati jednu misao: svako iznosi sta ima u sebi.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NikadProtivKaline said:

ne znam ko danas, 2022. godine veruje u mitra na 4?

nije se on presaltao na 5 zato sto je neki mamojeb centar, vec zato sto na 4 danas nema nikakvog smisla

Ja sam izrazio prvu zelju da raskinemo Kuzmica, ostavimo Mitra kao jednog od 3 centra i dovedemo jos 2. Neko mi napisa aj i Durenta da dovedemo da je to nerealna i skupa inkvizicija pa sam predlozio da ostane Kuzmic treci centar a Mitra na 4 da vratimo, POD USLOVOM da dovedemo centra koji sutira za 3 i uparimo ga sa Mitrom zbog spejsinga.

 

Takodje sam rekao da ne bi bila losa ideja u plej ofu da ga uparimo sa Davidovcem da u napadu igra 5 a u odbrani da brani cetvorke jer Davidovac bolje brani na low post-u.

 

45 minutes ago, Guru said:

Mislim da u Evropi ne postoji četvorka koja uopšte ne šutira spolja, posebno na nekom EL/EC nivou...

Postoje. Dzon Braun al da ne gresim dusu on sutne neku poludistancu nekad, Adetokumbo mladji, Pojtres iz Zenita on je 4/5. Livio Zan Sarls iz Olija sutnuo samo 16 puta on je neki 4/3 i ima jos par igraca koji su malo sutirali a ima igraca koji sutiraji a imaju ispod 20% poput Singltona ili Roland Smita iz Barse koji je vise 4 nego 3 sutira 18% obojica veci uzorak.

 

Znaci necemo napraviti od Mitra sutersku masinu vec da radi celo leto na sutu za 3 i jednostavno da sutira samo kad ostane sam kao duh i da dobaci do nekih bednih 20-25% a ima takvih igraca u El. Tesko al nije neizvodljivo.

 

Da ponovim, prva zamisao mi je Mitar treci centar i raskidamo Kuzmica, druga Kuzmic treci centar dovodimo 2 cenra a Mitra na 4 gde ga uparujemo sa peticom koju dovodimo koja sutira za 3 ili se radi s njim celo leto na sutu za 3 pa na utakmici bar kad je sam da sutne ili jednostavno tesko da pricamo o iskoracima ako nam centarska linija bude bila pojacanje, Mitar, Kuzmic i da gledamo u pasulj da se to pojacanje ne razboli ili ne povredi i odigra svih 34 utakmica a samo jedna utakmica u El sa Kuz/Mitar centarskom linijom protiv bilo koga vec smanjujes sebi sanse za pobedom, a svaka pobeda je vazna u ovom formatu.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, uini said:

 

da bi igrao PFa bez suta, morao bi da bude neka euro verzija draymond greena; daklem, jos vise razigravanja, vrhunska odbrana (preuzimanje i nizih i visih pozicija + libero kao shtime :)), zatim bolji skok.. a na sve to, cak i draymond sutne tricu kad je sam.

 

luka ima asistenciju i hustle, ostalo mu fali. 

 

Kako je Aron White igrao ove sezone možemo reći da smo igrali sa četvorkom bez sa očajnim šutem za tri,a dosta ekipa je ga je i svesno ostavljalo da šutira.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, propolis said:

 

Kako je Aron White igrao ove sezone možemo reći da smo igrali sa četvorkom bez sa očajnim šutem za tri,a dosta ekipa je ga je i svesno ostavljalo da šutira.

 

ma jasno ali to ipak nije ista situacija> taman i da je aaron white imao 0% za 3 iz recimo 2-3 pokušaja po tekmi, to je i dalje bolje nego 0% iz 0 pokušaja, jer se odbrana ipak malo pomera, koriguje, bira šta brani. luka pri tome ne uzima ni šuteve oko slobodnjaka, jedino je kod koša poenter.

 

što meni nije problem u ovome što je odigrao = igra fantastičnu sezonu ali na PF ne može tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

mitar ne veruje svom sutu ni kad stoji na liniji za bacanja

ne postoji teoretska sansa da on pocne ponovo da sutira za 3

sa onom mehanikom masio bi i tablu

 

ja bih zadrzao kuza kao 2. centra

3. ako moze neko mladji, idealno 4-5. ako ne mogu i kuz i luka da se rotiraju 2/3 u zavisnosti od matchupa i potreba tima

a za 1. centra doveo nekog EL igraca ako moze

a moze i noko

moze i petrusev

Link to comment
Share on other sites

Razumem projekcije po kojima je, uz dovodjenje prvog centra, ispravan Kuz teoretski potrebniji od Luke na petici, ali mislim da je Kuzmić jako rizičan po pitanju ispadanja iz koloseka na duži period jer on bukvalno igra dok ne ostane bez daha...a za to mu u drugom delu sezone ne treba više od 6-7 minuta...i onda na klupi još toliko vremena utroši na gutanje vazduha. U zadnjih metar dana je samoinicijativno izlazio iz igre iako je Luka bio težak mismatch za protivničkog centra, pa smo neminovno gledali Dedu na petici...što je egzotika u rangu zadnjeg veznog koji navlači golmanske rukavice. Kuz ovakav nespreman i nikad nespretniji zadnja dva meseca deluje kao da jedva čeka kraj sezone pa da prekine ovo mučenje i da zdravo profesionalnoj košarci.

Ja se iskreno nadam da će se to i desiti jer nije nimalo prijatno navijačima, igračima i treneru čiji se tim takmičiti na najvišem nivou a da im preiskusan centar na svakoj tekmi ima najmanje par izgubljenih lopti koje mu ili iznova neobjašnjivo ispadaju iz ruku ili mu ih uzmu bez pardona kao na velikom odmoru. Da li je toliko neminovno sve to iznova gledati još jednu sezonu za 4.6 trb i 5.4 ppg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wingwalker said:

Razumem projekcije po kojima je, uz dovodjenje prvog centra, Kuz teoretski potrebniji od Luke ali mislim da je Kuzmić jako rizičan po pitanju ispadanja iz koloseka na duži period. On bukvalno igra dok ne ostane bez daha...a za to mu ne treba više od 6-7 minuta...i onda na klupi još toliko vremena utroši na gutanje vazduha. 

ne znam o cemu se tu radi

na pocetku sezone nije delovalo tako i dobar deo vremena je podsecao recimo na 70% starog kuza

iste drvene ruke, ali defanzivno prisustvo i sigurnost u skoku

dosta dobro je to izgledalo

ali onda je opet uzasno pao, i trenutno to ne lici ni na sta

ne znam da li je to neka hronicna povreda ili akumulirani umor...mada nije igrao neke ogromne minute, tako da mi ne pije to vodu

nejasno mi je sta se sa njim opet desilo

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, uini said:

 

ma jasno ali to ipak nije ista situacija> taman i da je aaron white imao 0% za 3 iz recimo 2-3 pokušaja po tekmi, to je i dalje bolje nego 0% iz 0 pokušaja, jer se odbrana ipak malo pomera, koriguje, bira šta brani. luka pri tome ne uzima ni šuteve oko slobodnjaka, jedino je kod koša poenter.

 

što meni nije problem u ovome što je odigrao = igra fantastičnu sezonu ali na PF ne može tako.

 

Luka ima odličnu igru na niskom postu i pregled igre tako da bi taj njegov skil mogao lepo da se eksploatiše. Naravno da to ne bi bilo u primarnom setu akcija,ali kao opcija u napadu zasto da ne.

Košarka je danas dosta drugačija, ali verujem da Luka može da igra i na 4 pored sad standardne petice.

Na početku sezone sam sigurno bio među prvima koji je pisao da će Luka većinu vremena ove sezone provesti na 5 sa Kuzom upravo zbog nemanja šuta za tri.

 

Mojih 5 centi je da ga ne treba otpisivati sa četvorke i da može da donese u tom segmentu igre u oba pravca,a na skoku pogotovo.

 

 

 

9 minutes ago, Laki21 said:

Ako može svako ko pomene Luku na četri, ban na mesec dana. Hvala.

 

Ko pomene da možeš naći vrhunskog beka u Poljskoj trajni ban 😛

Edited by propolis
  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, 1945 said:

Postoje. Dzon Braun al da ne gresim dusu on sutne neku poludistancu nekad, Adetokumbo mladji, Pojtres iz Zenita on je 4/5. Livio Zan Sarls iz Olija sutnuo samo 16 puta on je neki 4/3 i ima jos par igraca koji su malo sutirali a ima igraca koji sutiraji a imaju ispod 20% poput Singltona ili Roland Smita iz Barse koji je vise 4 nego 3 sutira 18% obojica veci uzorak.

 

Džon Braun je u Uniksu nešto više igrao na 5 nego na 4, pošto su na centru imali samo još Džekirija, dok su na 4 imali Voronceviča sa 20 mpg, a mahom su tu koristili i raspalog Brentlija. Pored toga, 40% Braunovih pokušaja u half court-u su bili jump shots, vrlo često i iz driblinga... Realizacija mu doduše jeste bila srednje žalosna, al' je on prilično često odapinjao sa poludistance, a povremeno i za tri.

 

Kostas Adetokumbo je čista rim running petica, on u Asvelu mislim da nije proveo ni minut na 4. 

 

Pojtres je isto čista atletska petica, u Zenitu su četvorku pokrivali Miki i Zubkov, plus sam par puta uhvatio i Kuzminskasa na 4 (primarno je naravno igrao na 3).

 

Livio Žan Šarl koliko je igrao na 4 sa Falom/Martinom u petorci, toliko je igrao i na 5 sa Vezenkovim/Printezisom u petorci, znači nije on nikakav 4/3. Takođe, on itekako šutira spolja - oko 36% pokušaja u half court-u su mu jump shots, realizacija u EL mu je jako loša, al' u grčkom prvenstvu je već dosta bolja (42.9% za tri iz 1.4 pokušaja).

 

Singlton se ove sezone raspao u šutu za tri, ali je karijerno na čak 40% realizacije iz skoro 3 pokušaja po meču.

 

Smits se isto ove sezone raspao u šutu za tri, do ove sezone je bio na 40% iz 1.3 pokušaja po meču.

 

 

Znači nisu ti ovo dobri primeri, jer ili su petice, ili su igrači koji itekako šutiraju spolja - makar poludistancu, dok Mitrović bukvalno za celu sezonu nije uzeo jumper - svi pokušaji su mu u i oko reketa (polaganja, zakucavanja, tip ins, poluhorozi i one njegove pogačice mahom iz short roll-a). Uostalom, sama mehanika sa slobodnih bacanja je takva da je sa njom praktično nemoguće šutirati iz igre.

 

Takođe, ne može se Mitrović porediti sa igračima koji su fizički, atletski i defanzivno top, jer je on sve suprotno od toga - skilled visoki sa izrazito skromnim fizikalijama, čiji je doprinos gotovo isključivo u napadu... Igrači tog profila na poziciji 4 prosto moraju da obezbede spejsing tako što će biti pretnja u šutu spolja - ne moraju da budu snajperi, al' da koliko toliko izvuku svog čuvara iz reketa i otvore prostor za prodore, rol, katove, post up itd. 

 

A što se tiče njegovog eventualnog rada preko leta na šutu za tri - imao je prethodnih 5 leta da poradi na tome i nije uradio bukvalno ništa, a mehanika mu izgleda gore nego ikad. Ja dodatni napredak u šutu mogu da očekujem od recimo Lazarevića, ili nekog drugog igrača koji je samosvestan, vredan i radan, teško je očekivati napredak od nekoga ko je sebe ubedio da mu je to što nema šut zapravo prednost (tačan citat) i koji kao izgovor koristi povredu kolena od pre 6-7 godina.

 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Instinkt said:

 

Jeste, pre 10 godina 😄

 

Ne znam prijatelju šta je tebi smešno,no dobro.

 

Luka sad igra zrelije i bolje nego kada ga je Trinikjeri zvao, a što se tiče atleticizma i šuta nije ih imao ni pre 10 godina kao ni sada. 

Ova sezona je definitivno i njegova najbolja u karijeri,a ti nastavi da se smeješ 😉

Link to comment
Share on other sites

 

Kuz...

 

Pros: žilavi 2.13m old skul centar, nosilac oba prstena, reprezentativac, nikad gojazan...strpljiv za platu.

Cons: ne skače, još ređe kuca, neartiklulisanih ruku, simbolično opasan po koš...oće sam dizađe.

 

Luka: 

 

Pros: namazani izmislilac poena sa niskog posta, master short roll-a, sekundarni proigravač, jak za svlačionicu...lep, zgodan i vaspitan.

Cons: Davno izašao iz šuta za tri, labav sa penala, slabih nogu i visokog težišta...skakač u klasi Kuza.

 

...ako ne uspemo da zadržimo Kalinu i Voltersa, i ako pored fejk Džonija i prepariranog Pefija uprava i trener odluče da su nam i Kuz i Luka neophodni i za narednu sezonu...onda teraj ne brigaj.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...