Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Just now, Markoss said:

 

Bio je problem i u tome sto mu se ne svidja zivot u Beogradu. Mogu i ja da potvrdim, ako je relevantno, ali je i za lovu tacno i generalno nije on na kraju prosle sezone hteo ni da cuje da ostane, iako je Radonjic hteo da ga zadrzi i to onako bas. 

 

verujem ja da je spojka nekoliko stavki; nego šarac fura neki propagandni pamflet ovde bez ikakve potrebe, mislim da nismo takjav tip foruma, taman i da uskrati 20% ekipe za neku ovakvu kampanju.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

čemu sad ovaj princip koji furaju čova, sns i ostali u narativu kada ih žulja nešto?

lepo su mi ljudi napisali da je bio problem sa dugovanjima, odnosno zavlačenjem kada stižu na naplatu a ti si u fazonu, dečko nnoko, saberi se.

 

pusti neka ide prepiska ako nemaš neki validan info da napišeš, ne mora uvek odbrana i poslednji dani (a ako mora, jebeš takav biznis)

evo neka bude da ja nesto propagiram, @Markosskoji isto tako ima informacije iz kluba potvrdjuje i moje  pisanje. I dugovalo se njemu kao i Loydu, i svima, pa sada se duguje igracima, uvek su dve plate u kasi sto se kaze, znaci nikada se nije dobijala plata po isteku istog meseca. Isplacen je u celosti i pre nego sto se odlucio za Baskoniju. I bas su ga hteli zadrzati i pravio se extra napor da mu se isplati sve do dinara kako ne bi bili otezavajuci okolnosti oko njegovog ostanka u KKCZ.

 

I nemoj misliti da imam potrebe za bilo kakvim branjenje neodbranjivog, od igranja sina FC3 do potpisa, Markovica, Zirbesa ,otkaza Obradovica, i brainfartova Radonjica koji ih je bilo koliok hoces ove sezone, gde bi svaki drugi trener dobio pedalu na keca iz kluba za neke poraze ove sezone.

Ne mora  da li ti se svidja moje pisanje , ne branim nikoga, i nemoj me vezivati za zlo zvano sns kad te molim, nikakvih dodirnih tacaka nemam sa tom partijom, ali ako ti se informacija ne svidja sto je objavim, zasto mora ta informacija biti da je ja zastupam i da se slazem sa njom i da je ispravna odluka?

uporedi moje pisanje sa nekim forumasem kojeg ti smatras da je isto informisan pa ih uporedi. 

Edited by Šarac
Link to comment
Share on other sites

@Šarac, boldovao sam deo koji mi smeta i objasnio šta mi tu smeta u tvom upisu, ne mogu sad da širim temu na sve levo & desno jer nema potrebe. 

to je isto manir ekipe za koju me moliš da ne upoređujem sa tobom ( a nije ni fer da upoređujem, samo mi je na prvu loptu vrlo slično, jbga.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Šarac said:

evo neka bude da ja nesto propagiram, @Markosskoji isto tako ima informacije iz kluba potvrdjuje i moje  pisanje. I dugovalo se njemu kao i Loydu, i svima, pa sada se duguje igracima, uvek su dve plate u kasi sto se kaze, znaci nikada se nije dobijala plata po isteku istog meseca. Isplacen je u celosti i pre nego sto se odlucio za Baskoniju. I bas su ga hteli zadrzati i pravio se extra napor da mu se isplati sve do dinara kako ne bi bili otezavajuci okolnosti oko njegovog ostanka u KKCZ.

 

I nemoj misliti da imam potrebe za bilo kakvim branjenje neodbranjivog, od igranja sina FC3 do potpisa, Markovica, Zirbesa ,otkaza Obradovica, i brainfartova Radonjica koji ih je bilo koliok hoces ove sezone, gde bi svaki drugi trener dobio pedalu na keca iz kluba za neke poraze ove sezone.

Ne mora  da li ti se svidja moje pisanje , ne branim nikoga, i nemoj me vezivati za zlo zvano sns kad te molim, nikakvih dodirnih tacaka nemam sa tom partijom, ali ako ti se informacija ne svidja sto je objavim, zasto mora ta informacija biti da je ja zastupam i da se slazem sa njom i da je ispravna odluka?

uporedi moje pisanje sa nekim forumasem kojeg ti smatras da je isto informisan pa ih uporedi. 

za koji bi poraz neki drugi trener dobio otkaz, majke ti?

stvarno po neki put pomislim da si devil iz paralelnog univerzuma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Redstar0356 said:

Hahahaha dada, utrkuju se klubovi da daju Vajtu 400.000 posle ovakve sezone, cak ce i da plate obestecenje. 

 A to sa pronalazenjem jos 200.000 ti je dobar plan, posto mi inace jedva skupimo i ovaj minimum budzet za El, pronalazenje jos 200.000 je maciji kasalj.  Ne znam da l si razmisljao o jos boljem planu, npr, Covic pronadje na tih 200.000 jos 1.000.000 i dovedemo Mirotica.

 

Tesko izvodljivo ali nista nerealno, mnogi ljudi su dobilu sedmicu na lotou pa sto da ne dobije i Covic

Mirotic ima platu 5 000 000 dolara tako da bi sa toliko novca mogli da ga platimo za 2ipo meseca.

 

Da uzobiljimo. Ne utrkuju se klubovi da daju Vajtu 400 000 vec on ima toliko kod nas. Raskines Vajta i ostaje ti 400 000 u seleri kepu jer bi toliko morao i da mu das i naredne sezone, prosto.

 

Otuda ja racunam novac koji smo imali da izdvojimo za centra od ove sezone oko 500k i Vajtovih 400k vec smo na oko milion za 2 ozbiljna centra, kao sto rekoh to su samo neke moje zelje.

 

Ako Vajt ovako nastavi da igra tesko da ce moci da trazi vise od 250-300k u nekom Evrokup timu osim da ga neko preplati. Ipak nadam se da ce u plej ofu zaliciti na igraca sa pripremnog perioda pa u tom slucaju verovatno ostaje i za narednu, sumnjam u to ali se nadam.

 

Sto se tice sporazumnih raskida to u najvecoj meri slucajeva svima odgovara, nisu igraci treneri pa da mogu da cekaju godinu dana. Igracke karijere na vrhunskom niovu gde se opare traju 10 ili 15 godina, trenerske traju i po 25-30 Sakoti, Kariju, Zocu i vise. Ti mu kazes ne vidimo te u timu za narednu sezonu, trazi klub. On ima opciju da ne prihvati i greje klupu ili igra 5 minuta i sjebe nas seleri kep gde moras da ga placas da te ne bi tuzio ali sjebe i sebe jer sa neigranjem utakmica sezonom iza sebe a karijera mu je u velikom padu pitanje je dal bi negde i 150k posle zabo jer nije igrao uopste i sjebe sebi karijeru ovako moze da ima vecu ulogu u nekom Evrokup timu i zabode jos par sezona 250-300k. Prosto.

 

Sto se tice dodatnih 200k u budzet rekao sam da je tesko naci al nije neizvodljivo. Prosle sezone je doveden soker, ove nektar. Ne znam tacne ugovore mada ako je verovati Covicevoj tabeli mi od privatnih sponzora za ovu sezonu zaradjujemo 537k, znaci tih par manjih sponzori ti daju 100-200k. Ne pricam o milionskim iznosima vec o jedan, dva manja nova sponzora sa jos toliko novca. Mozda ti telekom poveca za toliko, mozda Keselj iskuka neke novce s obzirom u koju je stranku usao. Ne bi da ulazimo sada u to samo mislim da nisam nesto puno nerealno napisao.

 

Svakako nebitna tema da ne zamaramo sad, mislim da sam sve detaljno objasnio i neke stvari ne pricam napamet.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

Ma ja se u potpunosti slazem sa tobom, to je najbolja strategija koju mozemo da imamo, al neizvodljivo je. Videces vec sam, svake godine prognoziramo tako nesto sto si ti napisao i nikad nismo uspeli, ne vidim da ce se to sad promeniti. Mi izgleda moramo imati penzinere ili tatine sinovce u timu i to je to.

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2022 at 6:02 PM, 1945 said:

Vujicic(02), plej,  pamtimo ga iz kupa prosle godine. Takodje debitanatska sezona u Aba. Dobra konstitucija 192cm visok, dobar pregled igre, poludistanca i sut za 3 poena odlicno al malo suteva uzimao razumljivo sa malo minuta s obzirom da mu je konkurencija bio Dzouns, retko se odlucuje na prodor, mora da radi na snazi i defanzivi generalno, na kordinaciji i rada nogu i umeo je da cesto napravi nepotrebne faulove i ispadne iz igre. 10.8 minuta, 3 poena, 14 od 24 za 2(58%), 11 od 22 za 3(50%), 9 od 14 slobodna bacanja. Takodje kao za Saranovica ocekujem vecu ulogu narodne sezone i puno rada na leto i fizicki i takticki.


Ozbiljno se nameće Radonjiću.

 

Quote

Pavicevic(01), centar, a mozda bi mogao i na 4 ako poradi na sutu za 3, igrac koji je po meni najblizi Zvezdi recimo one tamo sezone kao 3. centar za pocetak, ako ovako nastavi da se razvija da kazem ubrzano. Njegova druga seniorska sezona, proslu je igrao Kls. Znaci prva abaligaska i po meni odlicna, odlicno se nosio sa jacim i iskusnijim centrima i defanzivno i ofanzivno. Treba naravno da radi na masi za low post. Pokretljiv je veoma, ume da spusti loptu u dribling. Odlicne brojke za malu minutazu kao i Saranovic samo veci uzorak suteva. 12.7 minuta, 6.2 poena, 58.6% za 2 veliki uzorak 51 od 87, 34 od 54 bacanja 63%, 2.7 skoka, 0.6 blokadi, index 6,1.

E on je već idealan, kao nacrtan, za prvi tim 

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Šarac said:

ali ako ti se informacija ne svidja sto je objavim, zasto mora ta informacija biti da je ja zastupam i da se slazem sa njom i da je ispravna odluka?

zato sto ti skoro nikada ne objavis samo informaciju, nego uz to ide i prigodan propagandni pamflet

obicno uz bonus prozivanja neke grupacije ljudi ili forumasa koja te nervira ili koja se usudila da kritikuje klub u bilo kom kontekstu

na taj nacin, tvojim stavom, i informacija koju izneses u odredjenoj meri gubi na kredibilitetu

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, NikadProtivKaline said:

zato sto ti skoro nikada ne objavis samo informaciju, nego uz to ide i prigodan propagandni pamflet

obicno uz bonus prozivanja neke grupacije ljudi ili forumasa koja te nervira ili koja se usudila da kritikuje klub u bilo kom kontekstu

na taj nacin, tvojim stavom, i informacija koju izneses u odredjenoj meri gubi na kredibilitetu

Uvazavam kritiku. Od sada samo cifre naseg minusa, i imena igraca koji sigurno nece doci. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, 1945 said:

Bjelica je sam izjavio da mu je verovatno poslednja sezona u Nba.

 

Rekoh Mitra na 4, Kuzmic treci centar. Ne vidim tu nikakav problem salari kepa, raskines Vajta koji ima dal 350 000 ili 400 000 ne mogu da se setim tacno provericu, Kuzmic i Mitrovic zajedno imaju toliko da znas samo. I taj novac od Vajta i novac koji smo imali obezbedjen za centra ove sezone(oko 400-500 000) prosle sezone i pronadjes jos 200 000 i eto ti plate za obojicu. Pritom Noko nisam siguran ni dal moze sad da nam trazi isti novac koji je trazio nakon El sezone sa nama i sad kada igra u Burgosu.

 

Tesko izvodljivo, ali nista ekstremno nerealno, napisao sam svoju zelju.


Klasično poslovanje kako ga Srbi zamisljaju, a boga mi i kako domaći klubovi godinama pokušavaju a posebno gazda Čova - da otpustimo/raskinemo igrača i još da zaradimo. 
Evo još ne znamo šta ćemo sa parama što smo zaradili/uštedeli od Obradovića

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Ridji said:


Klasično poslovanje kako ga Srbi zamisljaju, a boga mi i kako domaći klubovi godinama pokušavaju a posebno gazda Čova - da otpustimo/raskinemo igrača i još da zaradimo. 
Evo još ne znamo šta ćemo sa parama što smo zaradili/uštedeli od Obradovića

 

Znamo, plaćen Cirbes. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ridji said:

E on je već idealan, kao nacrtan, za prvi tim

Centarski prosek centara u El kako sutiraju slobodna bacanja, skoro sam izvlacio taj podatak cini mi se da je oko 66-67% znaci tu je Pavicevic, s tim da moze jos mnogo da napreduje u svim segmentima.

 

Znam da si napisao sve u saljivom tonu nego sad vec kad smo kod slobodnih bacanja. Mitrovic 68%, Kuzmic 60%. zajedno su tu negde blizu tog proseka centaraskog. Bekovi Holins najbolji sa 82% i Ivanovic oko bekovskog proseka sa 78%. Dobric tik ispod bekovskog proseka 74%, Volters ocajan sa 62%. Vajt dobar sa 82%, Kalinic i Davidovac malo ispod proseka krila sa 71% i 70%. Ostali nisu mnogo pokusavali.

 

Statisticki posmatrano najveci problem su nam Kalinic i Mitrovic jer su imali cak 99 odnosno 97 pokusaja. Visoki igraci koji su imali visok broj pokusaja Mirotic 135(88%), Lucic 108(87%), Naneli 93(89%), Rubit 83(86%) itd. Znaci mnogo ispod proseka obojica.

 

Dakle Kalinic i Mitrovic su zajedno promasili 59 bacanja, bas mnogo.

 

Ipak po meni veci problem je sut za 3, da smo bili na prosecnih El ove sezone 35%, sa ove tacke sad sigurno bi bili u top8. Slobodna bacanja direktno uticala na poraz Kalinic Efes i mozda jos neku ne mogu da se setim. Neko sad moze da kaze vidi ovde smo promasili 6 bacanja a izgubili 3 razlike, al jako retko da neko ima bolje procente i za 2 i za 3 i da ima manje izgubljenih lopti a da izgubi samo na slobodna bacanja, osim kad nisu u slucaju Kalinic Efes ili Davidovac jedno protiv Zalgirisa zbog kojeg smo otisli u produzetak i izgubili.

 

Da se vratim na sut za 3 poena, poslednji smo u El sa 32.6% procenata za 3. Prosek je oko 35%.

Mi smo sutirali 721 i ubacili 235. Da smo imali taj El prosek 35% znaci nista vise nista manje, mi bi ubacili 252 trojke odnosno 51poen vise bi imali iz suta za 3 samim tim i nekoliko pobeda vise i to mozete i da izracunate veoma jednostavno:

 

Imali bi 1.5 poen vise po utakmici znaci Efes tamo(1 razlike) i Zalgiris tamo(nereseno) tamo 2 pobede al to je minimum minimuma. Sta ako bi u nekoj gde smo izgubili izgubili i sa par poena vise a neku koju smo tesnije izgubili ubacili tri trojke i pobedili, ali...

 

Sta bi bilo kad bi bilo... Ovo sam cisto sve mozda nekom bude zanimljivo i zakljucak se namece da nam je veci problem bio sut za 3 od slobodnih bacanja jer smo bili drugi u takmicenju po broju pokusaja sa linije penala a veliki deo toga je bio za 2+1 pa se to malo drugacije gleda nego cista 2 ili 3 pokusaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ridji said:


Klasično poslovanje kako ga Srbi zamisljaju, a boga mi i kako domaći klubovi godinama pokušavaju a posebno gazda Čova - da otpustimo/raskinemo igrača i još da zaradimo. 
Evo još ne znamo šta ćemo sa parama što smo zaradili/uštedeli od Obradovića

Napisah i razliku u raskidu trenera i igraca.

 

Nismo nista ustedeli za Obradovica, Coviceva odgovornost za lose sklopljen ugovor.

 

Potcenjivacki si malo napisao kako Srbi zamisljaju poslovanje a mogu ti navesti sad 50 primera iz Evrope, bilo ih je i kod nas. Ja navodim primere, ne zamisljam nista osim sto sam naveo jedan od mogucih scenarija oko Vajta.

 

Nisi citao naredni moj upis u kom sam detaljno objasnio na sta sam mislio pod sve to. Mozda te je mrzelo da citas, probacu u kracoj verziji mada cu ti detaljno objasniti.

 

Prvo cu ti navesti i teze primere U TOKU ove sezone. Kamoli nakon sezone gde u 99% slucajeva idu glat sporazumni raskidi. Ne mozes mi naci vise od 3 primera poslednjih godina u evroligaskoj kosarci pricamo o kraju sezone tj. periodu izmedju dve gde neki igrac ne igra celu sledecu sezonu a da je zdrav i da se odlucuje da je van 12 i da prima novac ali rizikuje sebi karijeru i buduce angazmane neigranjem kosarke godinu dana, a pritom nije ekstremni talenat.

 

Ne zamisljam nista i ne pricam napamet samo sam izrazio jedan od mnogo raspleta i naglasio male sanse ali nista 100% nemoguce kao sto si i boldovao jer imam osnov mnogo primera u drugim klubovima sporazumnih raskida i u toku  ove sezone u El bar 5 primera imam u glavi, a mnogo je jos lakse nakon sezone sporazumno raskinuti igraca.

 

Primera radi Pao dovede Dzehve Flojda lupicu platu 300k(30k mesecno) s obzirom da je bio jedan od najboljih centara izraelske lige prosle sezone. Moze i na 4 kao Mitar al nema sut za 3. Ubedljivo najveci procenti iz igre 74%, prvi bloker lige, svaka utakmica na ivici dabl-dabla znaci mozda je i znatno vecu platu bio ugovorio nek bude ovolika. Raskinu ga posle 3 meseca, SPORAZUMNO(ode odma u Fener), znaci primio je 3 plate koje su oko 100k, ustedeli su 200k minimum minimuma. Nisu doveli nikog umesto njega ostali na Papajanisu i Kavadasu, prikljucili nekog klinca dal iz juniora il vratili sa pozajmice, ne secam se. Igrao i Evans peticu u smol bolu. Znaci zaradili su.

 

Ferel-isto Pao, aj da ne lupam platu, imas dostupne plate u Nba na netu, pise da je zaradio 444 000 dolara u Nba za proslu sezonu. Recimo da je potpisao za slican novac. Stigao je u Oktobru i potpisao 9 meseci. Primio jednu platu. Raskinuli ga SPORAZUMNO posle mesec dana odma otisao u Cedevitu. Osta 8 plati.

 

Kendrik Peri takodje Pao, ugovor svih 10 meseci, primio 5 plata, SPORAZUMNO ga raskinuli, odma otisao u Buducnost. Ne bi opet da se frljam sa platama al dosta ljudi ovde poznaje materiju i razume se ali recimo da mu je minimum minimuma ugovor 250k ili 450k ako su ga preplatili.

 

Odose 2 pleja, stigose 1-Stefan Jovic. Koji je primio 5 plata tj. primice, na toliko je ugovor. Od ove dvojice osta 13 plata-5 Jovicevih 8 necijih plata osta, racunica je jasna. Nisu vise nikog dovodili.

 

Pao je primer koji je direktno ustedeo minimum minimuma 500 000e ove sezone. Rezultiralo je nedovodjenje adekvatnih zamena i 4 pobede manje od nas. Samo gledaj kako sastavljaju znacajno jaci tim za narednu sezonu osim ako bas nemaju nekih velikih dugovanja il cega vec vidim i da su smenili trenera i da ima turbulencija i u upravi.

 

Evo jos jedan primer, da ne preterujem vise. Mudiaj je u Nba 19/20 imao platu 1 700 000 dolara, ne znam koliki su porezi u Juti. Dosao je ove sezone u Zalgiris, uzecemo neki minimum minimuma sigurno nije potpisao ispod 600k Nba zvezda bio pre 2 sezone. Otkaz posle 2 meseca, recimo da je primio i trecu platu jer tek u Decembru potpisuje u Nba, pa je tad sporazumno raskinut. Igraci tuze klub jedino ukoliko ne budu isplaceni koliko im sleduje do trenutka raskida ili isteka ugovora. Kada prelaze u novi klub u toku sezone ili izmedju dve sezone sporazumno se raskidaju ugovori ukoliko budu isplaceni za toliko meseci koliko su bili, eventualno neki prave ugovore da moraju jos nesto dodatni biti isplaceni ukoliko se sporazumno raskidaju.

 

SAMO JEDAN OD raspleta(mislim da sam jasan) koji nije nerealan ponovicu ga:

Vajt ne prikaze nista u plej ofu, SPORAZUMNO raskidamo Vajta, jer detaljno opisah u prethodnom upisu zasto bi to bilo logicno i za njega i za nas. Ukoliko dovedemo igraca na pozicji 4 nismo ustedeli novac. Ukoliko vratimo Mitra na 4 i tu imamo Davidovca i po potrebi i Kalinica i Lazarevica ne dovodimo cetvorku vec se otvara novac za 2 petice i Kuzmic kao treci centar s obzirom da ne igra sada ni kada imamo njega kao jedinog pravog centra a pricamo da hocemo iskorake naredne sezone.

 

Znaci izrazio sam zelju da ukoliko Vajt se ne probudi da ga raskinemo i umesto jedne petice i jedne cetvorke dovedemo dve petice, prosto, nista vise nista manje. Novac za jednog centra vec prenosimo iz ove sezone, proverena informacija, a za drugog od eventualnog Vajtovog raskida, nikakva zarade nisam spominjao i ponovicu nista ekstremno nerealno.

 

Jedan napisa da pricam o Durentu ti me optuzi da zamisljam nesto i da sam nerealan. Ponovicu, tesko, nista ekstremno nerealno. Ko ovo ne razume, bas jebiga.

 

 

 

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Inbox said:

ovo se ne dobija... dobija se cifra po plasmanu. ne placaju se pobede 

Dosta sigurno si to napisao kao da si 100% siguran u to, bez da ostavis da mozda nisi u pravu pa da napises ja mislim da nije tako a ne sta se dobija sta se ne dobija sta se ne placa, a oba si pogresio.

 

Bas sam pre neki dan napisao veliki tekst zbog ovakvih upisa al verujem da ljude mrzi da citaju.

 

Pre neki dan je ovde okacen link sa mocart sporta, od Matica novinara, da smo zaradili 718 000e ove sezone. Ja sam bio skeptican i odgovorio na to s obzirom znajuci za zaradu prosle sezone, ali sam kasnije proverio, a i eurohoops je juce potvrdio i preneo kao relevantan podatak.

 

Dakle 200 000e za ucesce+pobede(37 000e x 14)518 000e=718 000e.

 

Prosle godine se dobijalo 500 000e za ucesce i vrednovane su pozicije od 14. na gore. Znaci za proslu smo zaradili 500 000e.

 

Zamisli da smo ove dobili 200 000e za ucesce i 300 000e za poziciju koliko je sledilo za 11. mesto prosle sezone. To bi bila ista cifra zaradjena, a ostvarili smo 3 pobede vise plus smo uskraceni za jos jedan mec. Pa to nema logike, slozices se. 

 

Imamo na forumu coveka iz nadzornog odbora koji verujem da moze da okrene neciji telefon i da proveri da li je tacno da smo zaradili 718 000e. Ja mislim da jesmo. Ne tvrdim to tako sigurno sta se dobija sta se ne dobija bez bilo kakvog izvora.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam, čitam, čitam i šta sam skontao👀

Da Noko više voli zimu nego leto u Beogradu, baš čudno 🤔

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ode na leto,a novu godinu ipak voli da dočeka u porodičnom okruženju ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2022 at 11:41 PM, 1945 said:

Kad smo kod kafane evo me upravo iz nje, danas sam se malo raspisao generalno imao sam slobodan dan a sad nakon par pica ne puno pijan ali dovoljno da se raspisem par stvari koje me kopkaju.

 

Postovanje svima nov sam na forumu.

 

Ne znam da li ce izgledati citko kada se cita na telefonu posto sam odvajao pasuse i teme, svakako vam preporucujem da procitate preko kompa ili neceg veceg od telefona.

 

Predugacak upis s obzirom da sam nov na forumu ali bi zamolio sve ljude dobre volje da ga procitaju i porazmisle o sustini. Necu ubuduce pisati ovolike tekstove na ovakav nacin pa cu sada da kazem par stvari o kojima sam razmisljao u poslednje vreme jer mislim da su znacajne u smislu kvaliteta ove teme i malo realnijeg pogleda na stvari medj zvezdaskom publikom koja nesumnjivo u velikoj meri cita ovu temu, imamo i primere kada je uprava direktno spominjala clanove ovog foruma, imamo coveka iz nadzornog odbora, imamo Zorzoa sa insajd info o pojacanjima, odavde novinari nekad prenose informacije tako da ovo mesto nije beznacajno i za sam klub a na internetu je trenutno po meni najznacanije sto se tice navijaca kkcz, takodje nekoliko ljudi poput evo malopre Gurua koji imaju dobro kosarkasko znanje i ima ih jos nekoliko cije analize uzivam da citam. Cak se preko foruma i pesma snimila u cast Dobrica. Deluje predugacko ali je to manje od 10minuta citanja. Ukoliko se neko ne slaze sa necim sto sam napisao zamolio bi da mi ne trazi neku gresku u tekstu vec da razmisli o sustini i smislu i zamolicu bez odgovara u nekom ironicnom ili cinicnom fazonu  jer sam potrosio jedno 2 sata koja ne zalim pisajuci sledece stvari a pritom ne pisem nesto zbog sebe licno vec zbog potencijalnog povecanja kvaliteta upisa na forumu i pridobljavanja novih kvalitenih clanova ili starih koji redje pisu a razumeju se u kosarku da cesce pisu jer sam citao odlicne tekstove i analize ovde kod kojih ne trepces kad citas sa nadam da ce ih biti vise a manje upisa koji se ponavaljaju na istoj stranici po nekoliko puta, dal lje cilj da se ima sto vise upisa ili ne citaju pre nego sto napisu nesto ne ulazim u to.

 

Citam forum godinama unazad(jedna fraza za start), ali da budem iskren i precizan tokom prelaznog roka na dnevnoj bazi a tokom sezone prelistavam povremeno i uvek me da pisem odbijala gomila negativnih upisa a uglavnom nerealnih tacnije sagledavanih samo sa subjektivno negativnog aspekta ne sa objektivnog me odbijalo da citam na dnevnoj bazi i pisem povremeno kada imam sta konstruktivno, kao sto cu od sada, povremeno, ne kao danas. 😄 Kada kazem gomilu negativnih upisa mislim na kritiku radi kritike ili vredjanje radi vredjanja bez nekog objasnjenja pa makar i objasnjenja kog svi znamo i koje se namece al eto ne vidim svrhu samo uci na forum izvredjati nekog igraca ili Radonjica u 2 reci i to je to. Nekom mozda to sluzi da se isprazni ili izbaci neke licna osecanja ali verujte ima dosta boljih nacina, ako ne znate kako ukucajte na guglu. Ja sam uglavnom srecan kada Zvezda pobedi i tuzan kad izgubi, ako ikada budem ljut, nervozan ili frustriran a to je mozda par bas najtezih poraza u sezoni sigurno necu pisati na forumu ili mozda kroz koji dan kad jutro bude pametnije od veceri a ne bi skodilo ni 2 dana promisljenosti sigurno svakom moze pomoci u objektivnosti upisa nego 0 ili 5 minuta nakon izgubljenog meca, mada ima ljudi i koji tad pisu objektivno i svaka cast na tome, izmedju ostalog se zbog takvih nekih objektivnih i dobrih upisa se pridruzujem ovom forumu, tacnije ovoj temi.

 

Smatram da sto je vise moguce subjektivnost treba ostaviti za halu gde su jace emocije a sto vise objektivnosti za forum. Kada kazem sto je vise moguce naravno da sam svestan da je ovo forum nas navijaca i simpatizera i simpaticno je uvek videti euforiju nakon pobeda sa sve guskama, decom i kucicima itd. i naravno da je prirodno da vise kritike dolazi nakon poraza. Kada kazem sto je vise objektivnosti moguce mislim i na kritike i na pohvale. Jednog primera radi oko pohvala za Kalinica se masovno pisalo pre pocetka i u prvom delu sezone da je najbolje krilo u Evroligi cak je bilo i upisa da je ubedljivo najbolje krilo bez da je iko to objasnio zasto je to tako. Evo ja cu da objasnim zasto to nije tako iako je u kratkom periodu ovde dobio epitet od najboljeg krila u Evropi do toga da vise odnosi nego donosi, da je vise odigrao losijih nego dobrih partija, da nije pravi lider i dosta slicnih upisa. Ukratko, Kalinic je na poziciji krila a pri tome mislimo na pozicije 3 i 4 i sama rec kaze niska krila i krilni centri i on je igrao 4 zbog povrede Vajta u vecem delu prvog dela sezone na poziciji 4 a i ranije u prvom mandatu a vidjali smo ga na 4 i u Fenerbahceu tako da jednostavno moram racunati i 3 i 4 igrace u El. Kalinic je po prosecnom indeksu korisnosti ove sezone medju krilima u El cak 18. i naravno da statistika nije sve i da je generalno bolji od dosta tih igraca tu bez obzira sto daju vise poena, imaju bolje procente i gube manje lopti jer je bolji two way igrac u smislu i odbrane i IQ-a i liderstva ali takav je recimo i Lucic koji je izabran u najboljoj petorci prosle sezone na poziciji 3 i takodje je lider i vodio je Bajern do pozicije 5 dok je Kalinic bio 9. sa Valensijom i i opet je ove sezone u plej ofu a mi sa Kalinicem nismo i naravno da igraju i drugi igraci i budzeti ali uzmimo to da su obojica igrala po 30ak minuta na istoj poziciji i imali mnogo lopte u rukama i podjednako su vazni u svojim ekipama. Samo pogledajte i uporedite sve statisticke parametre, zaista odudara Lucic u svemu osim asistencijama, pritom gubi znacajno manje lopti na slicnu minutazu. Tu su jos ove sezone i kao ciste trojke igraci koji su takodje lideri na svojim pozicijama daju vise poena, imaju dosta bolje procente i gube manje lopti a neki od njih su i dobri defanzivci. Trojke poput Sildsa, Hezonje, Nanelija, Klajburna zatim Moerman, Dialo, Fontekio sa dobrim sezonama su ispred Kaline po vecinu parametara s tim da mislim da je Kalinic bolji igrac od navedene trojice al ako na to dodamo i cetvorke poput Mirotica. Vezenkova, Jabuselea pa cak i Sikmu koji su ipak dosta iznad trenutno a tu su i sa odlicnim sezonama iza sebe i opet bolji od Kalinica po vecinu parametara i Meli, Rubit, Dzon Braun... Uzmimo Sikmu sa ulogom alfa lidera bas kao i Kalinic kod nas sa ostatkom saigracima koji su slicno placeni kao i nasi ili cak i manje i on je kao takav sa isto pobeda kao i mi i gotovo ista prica za Fontekia i Baskoniju na primer. Subjektivno Kalinic mi je drazi od svih njih ali objektivno on je realno mozda u top5 na poziciji 3 a ako gledamo krilo u sirem smislu kao 3 i 4 onda recimo da je u je u top10 i to kao 9. ili 10. al to je tesko da se izmeri i nijanse odlucjju izmedju mnogih ovih igraca da budem jasan, svakako daleko od toga da je ubedljivo najbolje krilo sto sam barem 15 puta citao nakon nekih pobeda. Ne mogu da se setim da je neko pisao jedan od najboljih igraca na svojoj poziciji i verovatno jeste i ovo pricam za pojedince vec se nakon pobeda uporno pisalo najbolje krilo u Evropi a iz te blage neobjektivnosti dolazi do nekog kasnijeg razocarenja gde su mislili ljudi da je svemoguc pa se neretko poslednja 3 meseca debelo kritikuje sto je i u redu ali se i vredjao sto nije u redu, da nije njega verovatno bi bili poslednji na tabeli. Zanemarite sad ovo sto sam pisao oko Kalinica nije u tome sustina samo sam primer naveo mozda i ne tako dobar, sustina je da i u pohvalama treba biti objektivan ponekad, nekad kad treba i slaviti velike pobede opusteno bez nekih velikih analiza kao ja sada, a narocito treba biti objektivan u kritikama.  Za kritike redje da se moglo procitati neke analize sa cinjenicama i argumentima vec kao sto rekoh kritiku radi kritike sa jednom recenicom i neki licni amonozitet prema Radonjicu ili pojedinim igracima, pa tako imamo primere nekih da ekstremno kritikuju Radonjica bez obzira na sve a nekima je to savrsen covek bez obzira na sve sto mi je to i simpaticno ali nadrealno.

 

Dao sam primer preterivanja u hvaljenju koja iz nerealne euforije po difoltu baca u neku nerealnu negativu a sada cu dati jedan primer i u kritici i koliko su neke ceste mantre ovde napisane po nekoliko desetina puta jednostavno da ne kazem neistinite da ne uvredim nekog ali aj da kazem neutemeljene i zato bi bilo dobro uvek napisati barem koju recenicu da se obrazlozi kada se napise Kalinic naj krilo Evrope ili tvrodglavi Radonjic iliti bilo koje kritike i tako gomile istih upisa koji se ponavljaju iz stranice u stranicu bez da sam procitao vise od par upisa da je iko sa 2 ili vise recenica to objasnio. Tako da je ceo ovaj upis zapravo apel na ljude koji pisu na ovoj temi da uslise ovo za barem jednu recenicu kad se kritikuje uz neke cinjenice ili jos bolje kada bi administracija skrenula paznju na to ili barem na vredjanja i slicno al vidim da se to ovde uglavnom dopusta sto mislim da nije dobro. Kada smo kod 'tvrodglavog' Radonjica evo uzecu njega za primer tacnije imena kakvim se naziva najtrofejniji trener kk u istoriji uglavnom neosnovanim nadimcima jer nisam video da je iko to igde objasnio osim da se ponavljaju takvi upisi kao neka mantra. Da ne ispadnem neki Radonjicev cuvar vatre odma da se razumemo da zameram sto nije potpisao visegodisnji ugovor i nedovodjenja centra i mozda jos neke stvari ali to nije sustina sad, vec samo pokusavam da budem objektivan. Pocelo je kao tvrdoglav, konzervativan, ogranicen da bi neretko pisalo da je mazga, da gleda usko kao konj, da je kukavica u dovodjenju igraca i slicni pogrdni nazivi. Jedinih par objasnjenja je bilo u smislu dovodjenja igraca da se to pise da zna samo proverene El/Ek i bivse igrace i da ne dovodi underdog iliti igrace ispod radara. Ja bi svakako uveo kao pravilo kluba bez obzira na svu slobodu trenera u dovodjenje igraca da se mora barem jedan ako ne i dvojica takvih igraca imati svake sezone ali to sad nije sustina, vec neosnovana kritika Radonjicu u tom pogledu i dokaz da nam ni 2 ili 3 takva igraca ispod radara ne garantuje bolju poziciju. Radonjic je doveo igrace iz Evrolige, Evrokupa, domace lige, da vidimo odakle su dovodili igrace treneri drugih timova sa slicnim budzetima za prvi tim neki i malo vise odudaraju sa budzetima al da ne pisem bas timove sa dosta vecim budzetima a kod njih je to jos izrazenije i imaju od 0 do 1 igraca ispod radara. Neki su dovodili i iz Nba sto slozicete se nije ispod radara. Uzeti u obzir da svi ovi timovi su imali manje, isto ili slicno pobeda koliko i mi i u tom pogledu nemamo nijedan tim odnosno trenera na kog mozemo da se ugledamo i kazemo e ti si taj sirih shvatanja a Radonjic je ogranicen ili kukavica. Ima sta da se zameri Radonjicu poput nedovodjenja centra ali nedovodjenje igraca ispod radara nije razlog zasto nismo napravili iskorak u El a bas mnogo ljudi je pisalo u fazonu samo da Radonjic nije ogranicen u dovodjenju igraca mozda bi nesto uradili a sada cu to doslovno i da nacrtam. Sve naravno mozete proveriti i sami al da vam olaksam:

 

-Pao: Ferel(Nba), Evans-Jovic(Evroliga), Peri-Okaro White(Evrokup), Mejkon-Kavadas-Cougkaz(domaca liga), +Flojd(Izrael)

Flojd je jedini igrac van okvira El/Ek/domaca liga odakle je Radonjic dovodio i njega su brzo raspustili. Dakle knjigovodstveno 1 ispod radara realno 0. Pao 3 pobede manje od nas.

 

-Baskonija: Boldvin-Grejndzer-Noko-Vanja Marinkovic-Fontekio(Evroliga), Kostelo(Evrokup), Enoch(domaca liga)

0 igraca van okvira kao i Radonjic, isti skor.

 

-Alba: Zosman(Evroliga), Smit-Da Silva(domaca liga), Koumadje-Blat(Rusija-Izrael)

Dva igraca van okvira. Isti skor kao i mi.

 

-Zalgiris: Mudiaj(Nba(doduse sa pauzom)), Gifaj-Ulanovas-Strelnieks-Dragic(Evroliga), Nibo-Vebster-Kavanaf(Izrael-Novi Zeland-Spanija)

3 igraca van okvira, 4 pobede manje od Radonjica. Pritom je Vebster neplanirana zamena za Mudiaja koji je razocarao a dosao kao najvece pojacanje.

 

-Asvel:  Dzons-Gist-Fal(Evroliga), Osetkovski-Vembanjama-Najt(Evrokup), Okobo-Adetokumbo mladji-Morgan(G liga i turska)

I ovde imamo trojicu igraca van okvira ali takodje 4 pobede manje.

 

-Bajern: Hiliard-Rubit-Hanter-Volden(Evroliga), Jaramaz(Evrokup), Siling-Ogunsipe-Obst(domaca liga), Deson Tomas(Japan)

Deson Tomas kao jedini van okvira mada znamo da je to jedan iskusni El igrac sa sezonom izuzetka u Japanu. 2 pobede vise od Radonjica sa osetno vecim budzetom i 16 igraca u rosteru. Da su Rusi ostali imali bi trenutno isto pobeda kao i mi, doduse uz 2 meca manje ali protiv neugodnih Rusa, izgubili su sve 3 od njihovih timova.

 

O Monaku necu ni da izvlacim sve podatke jer imaju jos veci budzet od Bajerna i jer su doveli 3 igraca direkt iz Nba koji su tamo igrali i nisu grejali klupe i davali ukupno 25 poena prosecno, to je dovoljno da napisem. Ne pamtim kad je neko u El u jednoj sezoni doveo 3 igraca iz Nba koji su igrali tamo po 15 odnosno 20 minuta. Kada na to dodamo i Mocijeunasa koji stize iz Azije ali je to jedan iskusni Nba igrac dobijemo 4 Nba pojacanja. Monako je pritom najbolji napad El ove sezone i ne bi me zacudilo da odu na f4. Za mene ni poraz kod kuce od njih ne mogu nazvati velikim kiksem protiv ekipe takvog kvaliteta.

 

-Fenerbahce: Buker-Henri-Polonara(Evroliga), Akpinar-Sajok(Evrokup), Birsen-Hazer(domaca liga), Starks(Igokea)

Takodje 0 igraca van okvira, Starksa naveo cisto knjigovodstveno jer je dosao zbog povredjenih igraca i odigrao samo nekoliko utakmica. Pritom Fenerbahce sa daleko vecim budzetom i od nas i od ovih timova sto navodim ali ih spominjem jer ce imati u najboljem slucaju jednu pobedu manje od nas a sada su na 2 manje, jer igraju poslednju utakmicu sutra.

 

Mozda bi mnogi na forumu voleli da imamo 5 igraca ispod radara van El/Ek/domaca liga-''ograniceni Radonjic'' okvira ali vidimo da nijedan drugi El tim tacnije trener to nije radio ili poput Zalgirisa i Asvela koji su doveli trojicu a imali 4 pobede manje mozda bi neko voleo igrace ispod radara po svaku cenu u to ne ulazim vec u cinjenicu ko koliko pobeda ima i odakle je dovodio. Ako je neko mislio na filozofiju igre u smislu Radonjic ogranicen, nije ogranicen vec preferira taj stil igre prevashodno baziran defanzivno i veruje u to i to je legitimno svidelo se to nama ili ne. Ne mogu ni da naslutim dal ima jos neki razlog za sada vec ustaljeni nadimak ogranicenog Radonjica. Imate intervju Kalinica u toku sezone gde prica da se Radonjic dosta promenio i da daje vise slobode igracima nego ranije e sad ako ga vi poznajete bolje od Kalinica i provodite vise vremena sa Radonjicem od njega onda u redu. Vec sam rekao da bi po pravilu kluba uveo barem jednog ako ne i dvojicu igraca van ovog okvira znaci G liga, Spanija, Italija, Turska, Franucuska, Rusija, Izrael il mozda neki ekstrem iz drugih liga i verujem da postoji tu dosta kvaliteta za El barem kao igrace rotacije  ali prica da je Radonjic ogranicen zapravo i moze biti istina ali pod uslovom da se kaze svi evroligaski treneri su ograniceni i kao takav ne odudara od njih u tom smislu. Znaci ne aminujem Radonjica kritika ali u ovom kontekstu sa nadimcima i epitetima kakvim je nazivan veoma cesto mislim da je neozbiljno nakon ovoga sto sam napisao. Ovih dana kada nadjem vremena cu se pozabaviti skautingom pa cu spremiti potencijalna pojacanja sa sve igracima ispod radara, bice podugacak spisak i nadam se da cete uzivati. Zapravo mozda to uradim nakon regularnog dela Aba nakog Igokee 23eg Aprila gde ima dosta dana do plej ofa pa u tom praznom hodu da obogatimo temu a i trebace mi vremena.

 

Da zakljucim, misljenja sam da kada se pisu kritike da to bude ozbiljno sa cinjenicama i argumentima ne mora biti opsirno. Kada se slavi nek se slavi kad se sali nek se sali kao pre par nedelja kada su se opisivali nasi igraci kako se snalaze u tucama, izmedju ostalog genijalnih upisa zbog kojih se prikljucujem pisanju ali kada pisemo ozbiljno i kritikujemo radimo to kako treba, nismo deca. Da ne ispadnem sad neki preozbiljni analiticar i smarac mislim da ko procita sve i zamisli se da ce shvatiti sustinu. Ponovicu, mislim da kvalitet teme kao jedinog iole ozbiljnog mesta na internetu gde se pise o kkcz se moze dici na jedan jos visi nivo sa 0 fizickog truda i minimalno psihickog napora da kad ste mnogo nervozni i napeti odete da popijete pivo ili nesto slicno, da kad kritikujete da to bude sa prosto prosirenom recenicom uz neki argument, za pocetak. Ja cu na licnom primeru se pozabaviti skautingom u narednom periodu i potruditi da oplenim temu a ako mi padnu na pamet i neke zanimljive teme za diskusiju kao danas gde sam izvukao od Gurua zanimljive stvari za procitati.

 

Za kraj poruka za Zvezdase volimo i podrzavajmo nas klub jer drugi nemamo, poruka za clanove foruma povecajmo kvalitet jedinog relativnog mesta na internetu na kom se pise o nasem klubu. 

Poruka za Buducnost ili Partizane i sokice iz Ljubljane ako dodju kopnenim trupama u plej of, zivi se necete vratiti! 😄

 

 

 

didnt-read.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

didnt-read.gif

 

Ha ha kako smesno, umirem.

 

Lol, wtf, omg, jbt.

 

Evo za tebe jedan delic iz teksta da se ne mucis.

 

"i zamolicu bez odgovara u nekom ironicnom ili cinicnom fazonu  jer sam potrosio jedno 2 sata koja ne zalim pisajuci sledece stvari a pritom ne pisem nesto zbog sebe licno vec zbog potencijalnog povecanja kvaliteta upisa na forumu"

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...