Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 hours ago, uini said:

 

:lol_2: dada, svi smo mu slali subliminal poruke šta treba da ispravi i on je to ispravio.

 

 

podsetiću vas koji ste oduvek razumeli sve - bilo par nekih ludaka (kad kažem par, mislim na 90% zvezdine teme), koji su pisali da on nije dobar fit za ovo što mi igramo. toj šačici očigledno nije jasno da je njegova odbrana jedna od osnovi na kojima počiva taj naš famozni sistem.

 

inače, ja ne očekujem da on nastavi da igra napad od sad pa do kraja sezone ovako. ne verujem da će se vratiti na onaj raspad s'početka ali mi uopšte ne izgleda kao lik koji, kada jednom krene da igra napad na nekom potrebnom nivou, može i da ga održi.

 

s'druge strane, od aaron whitea očekujem neki solidan napadački standard kada (ako) uđe u štos.

u njemu imamo realne rezerve da podignemo igru sa još jednom dodatnom opcijom 

samo što white još nije uvideo šta treba da radi 🙃

 

Hajde dokazi mi da nisi glup i nadji gde sam ja napisao da mu je bilo ko slao poruke. 🙂  Covek je sam uvideo, da ako ga nece u napadu, moze odbranu da igra jos jedan level iznad. Zabole nekog sta mi pisemo ovde na forumu. To mu dodje isto kao zajecarci ispred prodavnice koji savetuju Putinu da uleti u Ukrajinu. Cak i vi, sa par desetina hiljada upisa, ne znam kako da kazem, ali to sto piskarate na forumu ne vredi pisljiva boba.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Dedi je na toj poziciji čuvanja četvorki otprilike sve jasno. Teško ga je na niskom postu isfintirati i podići lažnjakom šuta. Kada brani igru ledjima nikada ne gura kukove napred jer mu masa dozvoljava da klejmuje taj prostor i samo podignutim rukama. Najveći broj njegovih odbrana se i ne primeti jer igrač često odustane od 1 na 1 i pošalje povratnu. Retko se vidja da mu u reketu šutiraju preko bloka jer im i sam uvek ponudi izlaz kroz stranu koja mu odgovara. Lideju je kao i u prvom derbiju nudio stranu na koju je ovaj očigledno gadljiv. Ogroman plus su mu i te spretne ruke i predikcija narednog pasa što uz dobar tajming i rezultira priličnom brojem ukradenih lopti. Tačno zna da namiriše ballhandler-a koji unutra rano stane sa driblingom i gleda kako da se iščupa, i za razliku od Alekse i Simonovića koji se uglavnom eksplozivno zalete na tu stranu...Deda strpljivo i dalje markira svog igrača i tek kada lopta krene seče putanju. Ta Bodiroga ,,no expressions" faca i ,,no panic" stav idu uz ovu priču kao ren uz rimflajž.

 

 

"Jednom" recju - odlicna trenerova priprema utakmice uz inteligentnog igraca koji ce to sprovesti u delo. 

Jos kad bi imao mileroliko telo, gde bi mu bio kraj. 😄  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drakon1 said:

Tolerise se kada je daleko od kosa, nema driblinga iz tih koraka iz kojih napadac stice prednost... Ne tolerise se (ako sudija vidi) ispod kosa. Recimo oni koraci Kalinica na zidanju.

Super je znat za to tumačenje jer ovo je baš evidentno kod obojice. Mada nije to samo kod njih uočljivo. Čini mi se da i Nejt to često radi. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, K.Dot said:

 

Hajde dokazi mi da nisi glup i nadji gde sam ja napisao da mu je bilo ko slao poruke. 🙂  Covek je sam uvideo, da ako ga nece u napadu, moze odbranu da igra jos jedan level iznad. Zabole nekog sta mi pisemo ovde na forumu. To mu dodje isto kao zajecarci ispred prodavnice koji savetuju Putinu da uleti u Ukrajinu. Cak i vi, sa par desetina hiljada upisa, ne znam kako da kazem, ali to sto piskarate na forumu ne vredi pisljiva boba.

 

Hollins igra ovakvu odbranu od samog početka sezone. Samo što su se retko ukazivale situacije gde bi mogao da bude pohvaljen za to. Na početku su svi bili više fokusirani na šuterski kanal u kojem je bio. A kad izgubiš na jedan posed u EL, jbg tad se ne hvali ništa, jer ne stigne na dnevni red.

 

Pa tako tek kad ovako rasturiš rivala u derbiju, daj da pohvalimo nekoga. Jer nema nikome ništa da se zameri...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Hollins igra ovakvu odbranu od samog početka sezone. Samo što su se retko ukazivale situacije gde bi mogao da bude pohvaljen za to. Na početku su svi bili više fokusirani na šuterski kanal u kojem je bio. A kad izgubiš na jedan posed u EL, jbg tad se ne hvali ništa, jer ne stigne na dnevni red.

 

Pa tako tek kad ovako rasturiš rivala u derbiju, daj da pohvalimo nekoga. Jer nema nikome ništa da se zameri...

 

Ne treba ici u krajnosti. Holins je od pocetka sezone jako veliki faktor u odbrani i mislim da niko nije suprotno tvrdio. Sa druge strane, covek je igrao skandalozno u napadu, gde je imao dosta sramotnih situacija. Da smo tada podvlacili crtu, iskreno sumnjam da bi kod bilo koga on dobio prelaznu ocenu na kompletnu igru. Radonja je ocigledno procenio da on moze da se izvuce iz tog napadackog kanala i trpeo je njegovu ocajnu ofanzivnu igru jer je defanzivom kupovao minute na terenu. Cak mu je Radonja promenio ulogu u ekipi, pa je kretao i sa klupe.

 

On trenutno igra jako dobro u oba pravca i nadam se da ce uspeti da odrzi ofanzivni uticaj na sadasnjem nivou (ili malo ispod njega).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, bodo said:

Super je znat za to tumačenje jer ovo je baš evidentno kod obojice. Mada nije to samo kod njih uočljivo. Čini mi se da i Nejt to često radi. 

To je tumacenje onog sto se inace vidi na ABA, EC i EL nivou. Mlade, nadobudne sudije sviraju to inace. Medjutim na ovom nivou ne. Ako neko i odsudi, odmah je jasno da je to odsvirano inercijom ili se radi o nekom svodjenju "racuna". Uglavnom se tada svi nemo i zacudjeno zagledaju u jedni druge... 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je niko ili malo ko osporavao Holinsove kvalitete u smislu individualne i timske odbrane i njegovog doprinosa u odbrambenom sistemu Dejana Radonjića, mnogi su čak očekivali da će se desiti da i napadački prodiše poučeni iskustvom sa Đenkom.

Većina nas je kritikovala to kakav je on fit na postojeći roster i ja sam i dalje mišljenja da bi nam lošiji defanzivac, ali bolji Ball handler i napadač značio i i tranzišn ofensu i napadu i da bi ekipa bila bolje balansirana.

Kad smo već kod tranzišn ofensa Obradović bi trebao ozbiljno da se zamisli kad je dozvolio da ga Zvezda pretrči u oba smera pogotovo u defanzivi( gledano iz ugla partizana ).

Mislim da je on sad u fazi karijere u kojoj je bio Mesina u vreme kada je vodio CSKA, samo što je Mesina tada bio mlađi i manje arogantan pa je imao mogućnost da se doškoluje u NBA.

Link to comment
Share on other sites

Pored odlične postavke igre našeg trenera, kontrole rezultata od prvog do poslednjeg minuta, vrhunske odbrane Holinsa i Dede, odlične partije Pefija, komandovanja Kaline, mvpa Voltersa, nekako najviše raduje atmosfera u i oko ekipe, svi su kao jedan i tačno se vidi samopouzdanje kod svakog igrača i ništa ih ne može sprečiti da ostvare zacrtani cilj. I Radonja se opustio, dobacuje igračima i smeška se zadovoljno mnogo češće nego ranije, nije više tako suzdržan. ❤️

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da na talasima osvojenog kupa zaplovimo ka borbi za Top 8. Igramo protiv ekipa koje nisu briljirale u kup pauzama: Panata gosti, Fener kući i Baskonia kući. Sa 3 pobede (ain't gonna happen) tu smo. 

 

Neka nas se deseto mesto u EL ponovo plaši!!! 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Manilla said:

Bilo bi lepo da na talasima osvojenog kupa zaplovimo ka borbi za Top 8. Igramo protiv ekipa koje nisu briljirale u kup pauzama: Panata gosti, Fener kući i Baskonia kući. Sa 3 pobede (ain't gonna happen) tu smo. 

 

Neka nas se deseto mesto u EL ponovo plaši!!! 

25.02 @ PAO
27.02 vs Fener 21 h
03.03.vs Baskonija
06.03. @ KKP
08.03 vs Real
10.03 vs Makabi

koliiko je ovo utakmica, i koju tankovati ili da se spremimo za neki poraz zbog umora ili se smatra da svaku moramo dobiti, 

Ja sam pisao odmah posle korone da cemo prvi put u Radonja eri biti bas dobro spremni i odmorni za KUP, ali koliko i kako ce rasporediti snagu za ovu mini seriju u naredne dve nedelju u Beogradu to cemo videti.
Posle Makabija gostujemo Barsi.

 

Ja tipujem da cemo svesno uci kao izguvan balon protiv Reala, a da pre i posle toga damo sve sto imamo, 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto citam hvalospeve o Željku Obradovicu i njegovim vrhunskim sportskim manirima, da ostane makar ovde do daljnjeg zabelezeno.

Sinoc nije cestitao Dejanu Radonjicu, a imao je vise prilika. Ako ga je mrzelo da predje 10-15 metera  kolika je bila u par navrta razdaljina izmedju njih dvojice u samoj dvorani za vreme trajaaaaaanjaaaaaaa ceremonije, mogao je na kzš ili mozda makar negde oko svlacionica u Čairu.🤔

Posle poraza u Pioniru dok  je bio trener Fenera i slicnih problema sa svojom sujetom sve je razreseno u kafani……

 

Cekamo epilog slucaja Niš.

  • Like 17
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Lako je biti veliki kad si odigrao jako dobro sa odlicnim timom i onda prosipas velicinu, a igrao je te utakmice ko da mu ulazak u kucu slavnih zavisi od toga, mozda je najbolji deo njegove karijere bio u Panatanikosu, malo je u Feneru u leru i sa besomucnim dovlacenjem igraca, ispunjavali su mu svakojake muzicke zelje prodisao, sada me momentalno podseca na Murinja u fudbalu, mislim nije da mi ga je zao samo konstatujem

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kum žoržo said:

Posto citam hvalospeve o Željku Obradovicu i njegovim vrhunskim sportskim manirima, da ostane makar ovde do daljnjeg zabelezeno.

Sinoc nije cestitao Dejanu Radonjicu, a imao je vise prilika. Ako ga je mrzelo da predje 10-15 metera  kolika je bila u par navrta razdaljina izmedju njih dvojice u samoj dvorani za vreme trajaaaaaanjaaaaaaa ceremonije, mogao je na kzš ili mozda makar negde oko svlacionica u Čairu.🤔

Posle poraza u Pioniru dok  je bio trener Fenera i slicnih problema sa svojom sujetom sve je razreseno u kafani……

 

Cekamo epilog slucaja Niš.

Ma dobro, pusti to sada, nego ima li neko Dobro Jutro/Dan/Vece?! Na bilo kom jeziku... 

Link to comment
Share on other sites

Meni se je juče u jednom momentu učinilo da je bilo i neke verbalne rasprave (i gestikulacija) između njih dvojice, još u toku utakmice. Odnosno, kamera je bila na Željku koji je okrenut u pravcu naše klupe nešto komentarisao. Dal je bilo upučeno Radonjiću ili nekome drugom, to neznam. Može biti da je to bio uzrok za ohlađene odnose posle utakmice.

Link to comment
Share on other sites

ajde ne spuštajte se i vi na taj palanački nivo. igra se utakmica puna kontakta i bude duela u kome se neko i povredi. niko od igrača na celom turniru nije imao nameru da povredi protivnika i sad izvlačiti i skenirati sve pojedinačno je posao za tčegija

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

25.02 @ PAO
27.02 vs Fener 21 h
03.03.vs Baskonija
06.03. @ KKP
08.03 vs Real
10.03 vs Makabi

koliiko je ovo utakmica, i koju tankovati ili da se spremimo za neki poraz zbog umora ili se smatra da svaku moramo dobiti, 

Ja sam pisao odmah posle korone da cemo prvi put u Radonja eri biti bas dobro spremni i odmorni za KUP, ali koliko i kako ce rasporediti snagu za ovu mini seriju u naredne dve nedelju u Beogradu to cemo videti.
Posle Makabija gostujemo Barsi.

 

Ja tipujem da cemo svesno uci kao izguvan balon protiv Reala, a da pre i posle toga damo sve sto imamo, 

Ovo jeste zajebana serija, ali koliko vidim dve nedelje smo u Beogradu sto je odlicno, nekad su putovanja teza od utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...