Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

6 hours ago, L' Imperatore said:

Čini mi se da ti pomalo sam sebi kontriraš. Em je sramota da Uskoković ne dobije šansu, em mu treba dovesti dodatnu konkurenciju. 

 

Pa lose ti se cini. Klub ne racuna ozbiljno na Uskokovica, a sa tako kratkom rotacijom nigde necemo stici.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

P.S. Jedini igrac gde smo bas pogresili i ispali kratkovidi, je Vasa Micic, ali budimo realni, da je i on tokom epizode u Zvezdi izgledao kao neki Radanov level

 

To je Radonjićeva greska, i to velika

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Laki21 said:

Daj mi pojasni koju će pičku materin stranac u timu ako nije sposoban da pravi razlku?

 

Da ima konkretan doprinos na obe strane terena i bude u 6-7 glavnih igrača.

 

33 minutes ago, Laki21 said:

Mi Lazarevića i Lazića, bele, već imamo.

 

Lazić u EL ima karijerni prosek od 3.6 poena, u najboljoj sezoni je imao 4.4 poena za 23.4 minuta u igri. Lazarević tu može biti bolji (što realno i nije neki izazov), al' i on ima max 6-7 poena u rukama na ovom nivou.

 

Hollins je u prethodne dve sezone u EL imao 9.1 poen za 20.8 minuta, a u VTB ligi 11.3 poena za 21.3 minuta. Do tog proseka na toj minutaži gorenavedena dvojica ne mogu da dobace ni na igrici.

 

1 hour ago, Laki21 said:

Imamo i Dobrića, koji je kao šuter (kada je u formi) doktor za dotičnog.

 

Što više govori pozitivno o Dobriću, nego negativno o Holinsu... Konkretno, Dobrić je prošle sezone na 73 odigrane utakmice imao 44.6% za tri uz skoro dve pogođene po meču, što je fenomenalno.

 

1 hour ago, Laki21 said:

Stranca dovodiš i plaćaš da ti donese dodatni kvalitet koji NISI MOGAO DA DOBIJEŠ OD DOMAĆEG IGRAČA. Toliko je jednostavno.

 

I Holins će nam doneti dodatni kvalitet koji nismo mogli da dobijemo od domaćeg igrača, pošto ne vidim koja je to srpska dvojka sa dobrim atleticizmom, ogromnim rasponom ruku, odličnom defanzivom i 10-ak poena u rukama, pa još da nam je dostupna.

 

1 hour ago, Laki21 said:

Recimo, šta to Holins ima, a npr Đenka nema? Đenka je em jeftiniji, em je naš državljanin, em skoro sigurno nabode kad je sam. O tome da je sposoban da nešto uradi i iz ulaza, da ne govorim.

 

Jenkins je u poslednjih nekoliko sezona bukvalno igrač manje u napadu: kod nas je imao 3.4 poena za 18.4 minuta, u Olimpijakosu 2.9 poena za 15.5 minuta, a onda u toku prošle sezone prešao u Tenerife i tamo imao 3.0 poena za 14.2 minuta.

 

A Jenkins iz sezone 2016-17 jeste bolji igrač i fit, samo što on odavno više ne postoji.

 

1 hour ago, Laki21 said:

Jednostavno nema logike da ti takav igrač zauzima mesto crnog beka. Ili ima, ako dovedeš još jednog trpača, pa ovaj bude samo neki glue guy sa tačno određenom ulogom i naravno manjom rotacijom u timu.

 

Nismo mogli da nađemo trpača, a da pritom nije fizički inferioran i promaja u odbrani, simple as that. Znači ne zauzima Holins nikome mesto, jer ovaj put nije bilo Lojda i Pantera za nas, a sa našim budžetom i skautingom ga ne može svake sezone ni biti... A posebno ne u sezoni u kojoj smo za nas rekordnu svotu novca izdvojili za igrača na poziciji niskog krila.

 

  • Like 18
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Laki21 said:

 

Neka ga čuvaju za zimnicu što se mene tiče, ali neka dovdu jednu krštenu dvojku koja zna da vodi loptu i proturi istu kroz obruč.

Kukala majka onom kome se Laki navrze, tom predaha nema do ispisnice🤣

Skoro da mi sad po malo zao tatkovog malog, al' me brzo prodje🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Guru said:

 

Da ima konkretan doprinos na obe strane terena i bude u 6-7 glavnih igrača.

 

 

Lazić u EL ima karijerni prosek od 3.6 poena, u najboljoj sezoni je imao 4.4 poena za 23.4 minuta u igri. Lazarević tu može biti bolji (što realno i nije neki izazov), al' i on ima max 6-7 poena u rukama na ovom nivou.

 

Hollins je u prethodne dve sezone u EL imao 9.1 poen za 20.8 minuta, a u VTB ligi 11.3 poena za 21.3 minuta. Do tog proseka na toj minutaži gorenavedena dvojica ne mogu da dobace ni na igrici.

 

 

Što više govori pozitivno o Dobriću, nego negativno o Holinsu... Konkretno, Dobrić je prošle sezone na 73 odigrane utakmice imao 44.6% za tri uz skoro dve pogođene po meču, što je fenomenalno.

 

 

I Holins će nam doneti dodatni kvalitet koji nismo mogli da dobijemo od domaćeg igrača, pošto ne vidim koja je to srpska dvojka sa dobrim atleticizmom, ogromnim rasponom ruku, odličnom defanzivom i 10-ak poena u rukama, pa još da nam je dostupna.

 

 

Jenkins je u poslednjih nekoliko sezona bukvalno igrač manje u napadu: kod nas je imao 3.4 poena za 18.4 minuta, u Olimpijakosu 2.9 poena za 15.5 minuta, a onda u toku prošle sezone prešao u Tenerife i tamo imao 3.0 poena za 14.2 minuta.

 

A Jenkins iz sezone 2016-17 jeste bolji igrač i fit, samo što on odavno više ne postoji.

 

 

Nismo mogli da nađemo trpača, a da pritom nije fizički inferioran i promaja u odbrani, simple as that. Znači ne zauzima Holins nikome mesto, jer ovaj put nije bilo Lojda i Pantera za nas, a sa našim budžetom i skautingom ga ne može svake sezone ni biti... A posebno ne u sezoni u kojoj smo za nas rekordnu svotu novca izdvojili za igrača na poziciji niskog krila.

 

Koliko uzaludnog truda sa tvoje strane, samo cinjenice izneses, ali ce se naci oni koji imaju svoje misljenje posle 40 minuta kosarke sto je igrac stranac, crne puti, proveo na parketu treba biti oteran.

Kada se setim koliko se cekao Djenka u prvoj sezoni pa se desio Budjevilnik, pa sledeca sezona kada je u pioniru vezao 4 promasena slobodna bacanja,ali aplauz kao da nam je doneo trofej,  pa u trecoj sezoni pogodio prvu trojku tek kada je Shakota preuzeo ekipu, ali jebiga Djenka je Djenka.

Ponavaljam, svaka ti cast, ali uzaludan posao prijatelju je pisati neke cinjenice, pogotovo kada  to seciras kao sto si ti uradio.

Edited by Šarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Daj mi pojasni koju će pičku materin stranac u timu ako nije sposoban da pravi razlku? Mi Lazarevića i Lazića, bele, već imamo. Imamo i Dobrića, koji je kao šuter (kada je u formi) doktor za dotičnog.

 

Stranca dovodiš i plaćaš da ti donese dodatni kvalitet koji NISI MOGAO DA DOBIJEŠ OD DOMAĆEG IGRAČA. Toliko je jednostavno.

 

Recimo, šta to Holins ima, a npr Đenka nema? Đenka je em jeftiniji, em je naš državljanin, em skoro sigurno nabode kad je sam. O tome da je sposoban da nešto uradi i iz ulaza, da ne govorim.


Odgovorio je @Guru sa objasnjenjem zašto Holins na ovakav tim, meni deluje razumno i smisleno kako objašnjenje tako i Radonjićeva odluka. S tim da bih dodao da i za takvu ulogu i zadatak Holin trenutno debelo podbacuje. Što opet ne znači da treba da mu presudjujemo nakon 3 odigrane utakmice u dresu, posebno jer se na jednoj povredio a jedna je bila povratak nakon kratke pauze. Posebno iz razloga što smo u prošlosti sa Radonjićem imali iskustva da neki igrači u odredjenim delovima sezone budu očajni, pa vaskrsnu ali je bitno da tim generalno ima dobre rezultate i završi sezonu uspešno. 

Što se tiče Djenke, je l to onaj Djenka, moj ljubimac, koji je u poslednjem boravku praktično bio sposoban jedino da prevede loptu, kad je reč o napadu, te na toj strani terena izgledao očajno, manje opasno po koš od jednog Lazića? 

Link to comment
Share on other sites

Možemo da pričamo o svemu ali Holinsova odbrana nije na nivou Đenkine. Ne mislim na poslednji mandat kod nas naravno. Da dodam. Hoću reći da nije toliko dobar defanzivac. Pa Čarls je jedne sezone bio prvi po ukradenim loptama u EL, tek nešto posle malo pao ali završio u top 3 ako se ne varam. Koliko je on zajeban u odbrani to je čudo jedno. 

12 minutes ago, Kankkunen said:

Đenka je u prvoj sezoni teran usranom motkom, al ni prvi ni poslednji ... ostrve se na nekog i tu nema milosti.

Neko mora da ispašta. 🙂 A u ekipi belaca neminovno je da to bude crni bek. 😄

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Laki21 said:

Sve je super, no bez jednog skorera i dobrog centra osvojićemo ponovo sjajno 17. mesto u EL. Pa sad, ako je to cilj, onda sjajno. Poprilično otrežnjenje što se tiče mogučnosti stiže u sredu.

Ima istine o tome sto si pisao, uz jasnu sliku trenutnog stanja i (ne)mogucnosti da takav skorer i dodje.

Ipak, koliko god svaki protivnik u El zasluzuje respekt, mislim da ukoliko Zvezda u mec na svom parketu ulazi naspanovano, uz energiju odbrane koja otvara opcije u tranziciji i napadacke momente- rivalima nece biti lako, uz to je i sam Zalgiris u nekoj nasoj underdog poziciji u odnosu na one najjace ekipe.

Videli smo sinoc koliko ne sme biti energetskog popustanja ni protiv slabijih rivala od Zalgirisa, zato i ocekujem reakciju ekipe ovakve kakva jeste, pokazali su momci da i nekompletni mogu da se sudare prsa u prsa sa nominalno jacim od sebe, sto Zalgiris mislim da nije u datom trenutku.

Da dodam i to da je jasno koliko tim vapi za pre svega centrom, pise se o tome par meseci, al jbg. Od pominjanog skorera nesto deluje da nece biti nista, daj bar onda tu 5-cu.

Edited by Manoly
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

Gazimo metiljavi Žalgiris ko pijan rasad, EL je prioritet. :classic_smile:

Znam da se salis u vezi prioriteta, al jeste bitno da nema kikseva u Abi, iako je sezona tek pocela, treba nam sto bolja startna pozicija.

Naravno da taj tempo sa El duplim programima i zajebanim rasporedom u Abi nije uopste lagan, al na muci se poznaju junaci.😃

Nas ce kad budemo, nadam se, kompletni cekati gostovanja kod svih pretendenata na 1.mesto pred plejof. Zato treba dobijati redom, ima ipak i do kvaliteta u nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kankkunen said:

ABA nema nikakvih garancija što se tiče EL, WC može da dobije bilo ko.

Plasman u plej-of je sasvim dovoljan, bilo koja pozicija je po meni OK.

Nači, svim snagama u EL.

 

Bilo bi dobro da bude sto visa.

A sto se Wc tice, moze biti kako kazes, nije da ne moze, al opet moze da ostane prica koja El vise odgovara u datom trenutku - sampion Abe. Naravno moze i skroz drugaciji scenario.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice jucerasnje utakmice i teme oko ucinka Radanova, on je odigrao dosta dobro rekao bih pre svega u poslednjoj cetvrtini i bio najzasluzniji za "odbijanje" Zvezdinog povratka u utakmicu uz (po meni) presudnu trojku Starksa preko ruke za +9 (taj napad i nisu odradili kako treba ali je Starks pogodio).

Sama utakmica je (opet po meni) odlucena jos u prvom poluvremenu sa nedostiznih -22 na kraju istog, a tu su kod domacih glavnu "rec" vodili Starks i Waller uz dobre "role" Ilica i Djordjevica.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tradicionalno smo losi u Laktasima.

Osakaceni u smislu rotacije nismo ni mogli vise u zgusnutom rasporedu.

Bice brdo poraza, igraci nisu masine, mi i kad se brojcano kompletiramo, to nece biti to prvo vreme, obzirom da i ovi sto su trenutno tu (Dobric, Davidovac, Holins), ne mogu trenutno da doprinesu koliko se ocekuje od njih.

Kada oni udju u neki ritam, prikljucice se Lazic i Cirbes, eventualno neki nov igrac, a kroz 2 meseca i Vajt. Specificnih situacija ce dakle biti do Ng. A posle uz malo srecce, znas se, Radonja nas je na to navikao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Sve je super, no bez jednog skorera i dobrog centra osvojićemo ponovo sjajno 17. mesto u EL. Pa sad, ako je to cilj, onda sjajno. Poprilično otrežnjenje što se tiče mogučnosti stiže u sredu.

 

Misliš da smo pored dovodjenja Kalinića, i trošenja dobre svote novce na njega, imali finansijsku mogućnost da dobedemo još ta dva kvalitetna igrača ali nisu umeli iz kluba da ih pronadju? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Gazimo metiljavi Žalgiris ko pijan rasad, EL je prioritet. :classic_smile:

 

Metiljav i Žalgiris u istoj rečenici je uvreda za zdrav razum, ljudi su em jedna od najčvrščić ekipa em biju za sve pare. Biće porađanja svakog koša.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Metiljav i Žalgiris u istoj rečenici je uvreda za zdrav razum, ljudi su em jedna od najčvrščić ekipa em biju za sve pare. Biće porađanja svakog koša.

 

Ne znam koliko si upoznam sa ovogodišnjim Zalgirisom ali veća je opasnost da nas dobiju šutem za 3 nego batinama. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

Sve je super, no bez jednog skorera i dobrog centra osvojićemo ponovo sjajno 17. mesto u EL. Pa sad, ako je to cilj, onda sjajno. Poprilično otrežnjenje što se tiče mogučnosti stiže u sredu.

Dobro bre Laki nismo baš toliki amateri, nadam se samo da ako dobijemo Zalgiris nećeš prvi ovde da se seiris,  posto ne daješ šanse našoj ekipi. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ridji said:

 

Misliš da smo pored dovodjenja Kalinića, i trošenja dobre svote novce na njega, imali finansijsku mogućnost da dobedemo još ta dva kvalitetna igrača ali nisu umeli iz kluba da ih pronadju? 

2 osrednja smo mogli da dovedemo

ili 2 sirova sa potencijalnim upside-om

previse se birka i ceka neki idealan spoj krvavih kolena, tolerancije na kasnjenje plate, da bude bez tetovaza i da slusa samo klasicnu muziku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...