Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Skola kosarke sinoc. Necu reci da je Makabi bedna ekipa jer trenutno imaju za nijansu bolji skor nego mi, ali da igraju bednu kosarku, igraju. Na jednoj strani mi spustamo loptu na post, dva obicna dodavanja i covek sam u korneru. Na drugoj se Wilbekin i Nunnaly smenjuju u probijanju parketa driblingom i sutiranjem preko ruke. Igrali smo u naletima energije, to je i sam Radonja rekao otprilike. Prva cetvrtina odlicna, druga losa, prva polovina trece odlicna, druga losa i onda su momci dali sve sto su imali u poslednjih 10 minuta i ostvarili veliku pobedu. Cim je energija bila dobra mi smo se odlepljivali i moj utisak je da smo utakmicu docekali u nekom normalnom terminu i da nam treba 30 razlike, da bi ih dobili 30 razlike. Toliko nam odgovaraju kao ekipa.

Moram da pomenem Hollinsa. Znamo svi da manjak samopouzdanja ozbiljno moze da utice na procente suta, ali ja se ne secam da sam ikad video da neko sa povratkom samopouzdanja izgleda toliko bolje sa loptom i kontrolom iste. Covek nije mogao da spusti dribling u prvom delu sezone, a da ne odribla u svoju nogu ili mu neko ne izbije loptu, a sada na nekim prodorima izgleda kao MJ. Nije on ni sada neki prefinjeni ballhandler, niti igrac kojem ces davati stalno loptu da izmislja nesto, ali da napada iz neke kretnje, iz drugog plana, to je sad postala realna opcija i nesto sto je bilo nezamislivo do nedavno. Ako je ova povreda vec morala da se desi i ako je 10-15 dana onda nije moglo da bude bolje vreme za to. Ako je duza pauza onda jbg. 

Bravo za ekipu i bravo za publiku:heart:

  • Like 31
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Vasa123 said:

Sto se tice Holinsa i njegove situacije, najvise vjerujem @Šarac jer prateci za ovo kratko vrijeme forum njegovi izvori i informacije ispadose najrelevantniji. Od toga kad su nas svi povezivali sa raznim centrima i pojacanjima pogodio je da ce biti cirbes do juna, pa sve do ove mini serije utakmica u Evroligi i "tankovanja" derbija. 

 

Ne nama je da podrzimo igrace u narednom periodu jer ce im trebati mnogo podrske, ali i srece i borbe da bi se domogli top 8. 

 

P.S. Kad bi nekim slucajem dobili Milano u top 8 imali bi najvece sanse + bi gorio Milano kao 2017.

 

b1: Tankovanje sa 32 minuta Kalinića, u sred ovog paklenog ritma. Teško.  Mislim, ne treba preterivati. Zaključili smo ovde više puta da smo ekipa koja je jako ranljiva kad energetski nije na visini zadatka. Mi jesmo u podsvesti verovatno više značaja dali EL utakmicama koje slede, ali daleko od toga da nismo hteli tu pobedu u derbiju i da se za istu nismo trudili.

 

b2: Možda ja grešim, ali meni meni se Milano kao potencialni protivnik najmanje sviđa. Ljudi su nas rutinirali u oba meča. Ok, nismo možda mi u tim momentima ni bili taj tim koji smo sada, ali mislim da nam kao ekipa najmanje leže. Messina odlično spremi i vodi utakmicu. Imaju bekove koji mogu da se izbore našim pritiskom na loptu. Imaju te krilne igrače koje če ubaciti te trice iz kornera, gde je ahilova peta naše odbrane. Imaju timski protok lopte da ta lopta stigne na to mesto kad treba. I imaju dosta zajebane visoke igrače, koji nam mogu stvoriti probleme, svaki na svoj način.

 

Naravno, I Barcelona i Real bi u playoffu bili ozbiljniji i bolje spremni na nas nego u regularnom delu. Ali taj Real nam (Radonjiću) od tih elitnih ekipa dokazano najbolje leži iz nekog razloga. Dok Barcelona po mom mišljenju igra sličnu košarku nama. Znači čvrsto, u kost. Šahovska partija dva trenera. Mislim da bi nam i to koliko toliko odgovaralo i da bi se igralo koš za koš. A to je stvarno najviše što možeš da želiš od 8th vs 1st seeda.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, uini said:

davidovac iz blata

 

 

giphy.webp

 

 

nadam se da je sa hollinsom sve okej, tipa dve nedelje odmora  😐

Ma ko nije verovao u dekija kad zagusti nije ga ni gledao prethodnih sezona.Odigrao je svaki derbi do sad dobro,odradio onu Krku kad je bilo gusto i sada je tu u EL,za ostalo mu je bilo mrsko da se znoji.

 

 

19 minutes ago, L' Imperatore said:

 

b1: Tankovanje sa 32 minuta Kalinića, u sred ovog paklenog ritma. Teško.  Mislim, ne treba preterivati. Zaključili smo ovde više puta da smo ekipa koja je jako ranljiva kad energetski nije na visini zadatka. Mi jesmo u podsvesti verovatno više značaja dali EL utakmicama koje slede, ali daleko od toga da nismo hteli tu pobedu u derbiju i da se za istu nismo trudili.

 

b2: Možda ja grešim, ali meni meni se Milano kao potencialni protivnik najmanje sviđa. Ljudi su nas rutinirali u oba meča. Ok, nismo možda mi u tim momentima ni bili taj tim koji smo sada, ali mislim da nam kao ekipa najmanje leže. Messina odlično spremi i vodi utakmicu. Imaju bekove koji mogu da se izbore našim pritiskom na loptu. Imaju te krilne igrače koje če ubaciti te trice iz kornera, gde je ahilova peta naše odbrane. Imaju timski protok lopte da ta lopta stigne na to mesto kad treba. I imaju dosta zajebane visoke igrače, koji nam mogu stvoriti probleme, svaki na svoj način.

 

Naravno, I Barcelona i Real bi u playoffu bili ozbiljniji i bolje spremni na nas nego u regularnom delu. Ali taj Real nam (Radonjiću) od tih elitnih ekipa dokazano najbolje leži iz nekog razloga. Dok Barcelona po mom mišljenju igra sličnu košarku nama. Znači čvrsto, u kost. Šahovska partija dva trenera. Mislim da bi nam i to koliko toliko odgovaralo i da bi se igralo koš za koš. A to je stvarno najviše što možeš da želiš od 8th vs 1st seeda.

Pa...vidim i ja to nesto u Armaniju ali mislim da gresis.Prvo utakmica sa njima u Pioniru ne da nije bila rutinska nego ni oni ne znaju kako su izasli zivi.Verovatno su samo sebi rekli dobili smo i idemo dalje,necemo ni analizirati.Bila je prava tuca(Mesina rekao rat),i oni i mi dezorijentisani time,prelomio suv kvalitet Dilejnija koji je izgledao kao i najblojim danima i ne znam kad je jos imao takvu utakmicu u skorije vreme,barem u tom volumenu.

Barsu ni  jedan osmi seed nece pobediti osim moooozda efesa,primarni primer kako im je ekipa nezgodna je mec Barsa Uniks,sta su okrenuli i sto je najvaznije sta ima je sudjeno iz vedra neba(dok se nisu pokrenuli mec je sudjen normalno) da bi dobili.Ko ce bre da dozvoli da zvezda izbaci Barsu ej.

 

Ali polako,ono sto nama raspored sada nudi je Zalgiris i Alba tamo a znamo kako mi prolazimo u takvim utakmicama.Ne bi bilo iznenadjenje i da se borimo za ulazak u poslenjoj utakmici protiv Efesa sto je isto pakleno tezak zadatak.Sada smo samo obezbedili sansu,borbu,tek predstoji razresenje.

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

Rano je za bilo kakve prognoze PO, ali ja mislim da je Barsa jedina ekipa protiv koje nemamo neke šanse. Igraju ratnu košarku kao i mi samo su 3 puta kvalitetniji na svakoj poziciji. Milano je odličan ali im ne verujem još uvek. Real je ekipa sa najvećim disbalansom spoljne i unutrašnje linije, unutra su betončina, a spolja ništa bolji od evroligaškog dna. Ali idemo redom i polako, ovaj pretežak mini ciklus je sjajno odrađen, kapa dole momcima i stručnom štabu.

51 minutes ago, Pero_Cameron said:

Srbi su proklet narod.

 

Nemam generalno prelepo mišljenje o našem narodu, ali ovo je daleko od ekskluzive vezane za Srbe. Eno Westbrooku šalju pretnje smrću jer igra loše, idiota ima svuda.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@UDresuKvinsiMilera, gledao sam davidovca toliko koliko je u zvezdi; imao je on uvek taj clutch momentat, hustle i basketaški vic, međutim, ovih metar ili koliko dana, uz novu ulogu poziciono gledano, su bez sumnje najbolje što sam ja video od njega i to za dve klase.

 

slažem se sa @L' Imperatore oko armanija; naravno da je svaki protivnik u top 4-5 el izrazito zajeban ali i moj utisak je da su jaki svuda gde je naš forte (kolektivna odbrana, energija, posvećenost), zajedno sa vrlo visokim bball IQ-om centarske linije, gde mi obično imamo neko drugačije oružje protiv fizički moćnijih protivnika. oni specijalne moći luke i davidovca eliminišu. na sve to su napadački zajebana ekipa. glupo je reći da nam iko odgovara od tih najboljih ekipa plus efes koji je niže na tabeli ali i ja mislim da nam ovi najmanje odgovaraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, jedino sa Armanijem 'ne možemo da igramo'. Tj. nismo im bili ni blizu, ni u jednom trenutku u obe utakmice.
Čini mi se da je i Đoković pitao Holinsa za povredu kad su se pozdravljali i da je ovaj bio u fazonu biće ok.


Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Ima li vesti o Holinsu?

 

Quote

On je prilikom doskoka povredio skočni zglob i morao je da ode na klupu. Kako saznaje MaxBet sport, Zvezdinom košarkašu je rečeno da strogo miruje do ponedeljka.

Uprkos bolnoj povredi, Holins je želeo da nastavi da igra, pa su ga navijači nagradili ovacijama. Ipak, najbitnije da se sada oporavi, jer povreda nije naivna.

Naredni meč crveno-beli igraju u ponedeljak kada u ABA ligi dočekuju Studenstski centar. Jasno je da trener Dejan Radonjić neće moći da računa na američkog beka. Ostaje da se vidi da li će da bude spreman za petak kada srpski tim gostuje Barseloni u Evroligi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ma ko nije verovao u dekija kad zagusti nije ga ni gledao prethodnih sezona.Odigrao je svaki derbi do sad dobro,odradio onu Krku kad je bilo gusto i sada je tu u EL,za ostalo mu je bilo mrsko da se znoji.

 

 

Pa...vidim i ja to nesto u Armaniju ali mislim da gresis.Prvo utakmica sa njima u Pioniru ne da nije bila rutinska nego ni oni ne znaju kako su izasli zivi.Verovatno su samo sebi rekli dobili smo i idemo dalje,necemo ni analizirati.Bila je prava tuca(Mesina rekao rat),i oni i mi dezorijentisani time,prelomio suv kvalitet Dilejnija koji je izgledao kao i najblojim danima i ne znam kad je jos imao takvu utakmicu u skorije vreme,barem u tom volumenu.

Barsu ni  jedan osmi seed nece pobediti osim moooozda efesa,primarni primer kako im je ekipa nezgodna je mec Barsa Uniks,sta su okrenuli i sto je najvaznije sta ima je sudjeno iz vedra neba(dok se nisu pokrenuli mec je sudjen normalno) da bi dobili.Ko ce bre da dozvoli da zvezda izbaci Barsu ej.

 

Ali polako,ono sto nama raspored sada nudi je Zalgiris i Alba tamo a znamo kako mi prolazimo u takvim utakmicama.Ne bi bilo iznenadjenje i da se borimo za ulazak u poslenjoj utakmici protiv Efesa sto je isto pakleno tezak zadatak.Sada smo samo obezbedili sansu,borbu,tek predstoji razresenje.

 

 

Jbg, bilo je mnogo utakmica pa nisam zapamtio sve detalje. Ali meni se je činilo da smo od Armanija bili dosta daleko, uprkos tome što smo im se rezultatski približili pred kraj. Jeste utakmica bila ružna i da ni oni nisu blistali u napadu, ali su nas nekako držali na bezbednoj distanci kroz skoro celu utakmicu. A naših 57 poena takođe nije bilo random. Jer kao što sam rekao, imaju ozbiljan sistem, igrjau pametno i čvrsto, i znaju kako da nas uštopaju. I Uini je odlično dodao gore, da nekako bez problema slome te naše miniature i rošade koje izvodimo na visokim pozicijama, kao da imaju odgovor za svaki taj matchup.

 

Ali da, možda smo malo prerano ušli u tu priču o potencialnim playoff protivnicima. Sad stvarno treba da bude fokus na narednim protivnicima, a posle ako dodje do te playoff serije, ko god da bude na drugoj strani, biče uživanje ispratiti tu seriju i tu borbu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, srlepajce said:

 

 

Kako skocni zglob kada se drzao za levo koleno na parketu, a kada se vratio iz svlacionice imao je stavljen led na to koleno, bio sam odmah iza klupe. 

Svi su mu zivi prilazili pored nase klupe i davali podrsku.

Kasnije je bio i veseliji, skinuo je i led i normalno se oslanjao na nogu, nije hramljao, bas sam obratio paznju. Meni nije delovalo kao ozbiljnija povreda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da smo dobili Efes, Monako i Pao sad bi vec bili u top 8. 

....kad vec niko nece da napise 😁

 

p.s. Jel su ono Anonimusi hakovali sajt EL? Deluje kao da ga je narucilo random ministarstvo vlade Srbije na namestenom tenderu za brata Andreja. 

 

 

edit: Drago mi je da je publika pozdravila Zufer Avdiju juce, mladji a ni mi srednji ga ne pamtimo bas, ali je covek 10 godina nosio dres KKCZ. Nemamo bas nesto mnogo legendi 

pa je red da to malo cuvamo kako dolikuje....nemoj da je neko okacio onaj sramni transparent sada banovacu ga preko svojih veza u mod timu. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...