Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

On 2/4/2022 at 11:26 AM, Tunji Awojobi said:

 

Da preciziramo: niko, ali bukvalno niko ne govori da su koncept sjebali "treći plej i centar", nego to što su umesto jednog ozbiljnog beka i "prvog" centra dovedeni "treći plej i centar". Ta interpretacija je čisto izvrtanje. 

 

Nema sanse da pored ovoliko krila mozes da uguras u ekipu jos jednog beka (umesto Markovica) i da mozes istovremeno da dajes minutazu i tom prvom centru i Kuzmicu i Mitrovicu. Mislim da ovde provejava stav da treba da imamo 12 skupih igraca i nijednog penzionera u ekipi, kao da smo Armani za siromasne.

 

Evo sa kojim je timom Zalgiris otisao na F4:

 

Plejmejkeri: Pangos, Micic, Valinskas (22 godine) i Udrih (35-36 godina)

Bekovi: Milaknis (31-32 godine)

Krila: Ulanovas, Toupane

Krilini centri: White, Jankunas (33-34 godine)

Centri: Davies, Kavaliauskas (33-34 godine), Sajus (22 godine)

 

Dakle, nista neka prevelika sirina, nista bahacenje sa tim nekim bekom, dva pleja, Hollinsom, Dobricem, Kalinicem, Lazicem na spoljnim pozicijama (ovo je 7 odlicnih EL opcija).

 

Ekipa Zalgirisa je na F4 otisla i igrala sa sledecim igracima:

 

Dvojicom mladih koji nisu ni ulazili u igru (nesto kao Uskokovic i Tejic ranije kod nas)

Trojicom veterana

Samo jednim pravim bekom

Dvojicom sljakera

I cetvoricom nosilaca igre, od kojih jedan igra ove sezone za nas.

 

Markovic je doveden prvenstveno da ne bi morali da gledamo cari Uskokovicevog organizovanja napada ako nam se povredi neko od plejmejkera. Zirbes samo zato da nas ne bi svaki centar raznosio pod kosem u slucaju povreda nekog od dvojice centara.

 

Da zavrsim, apsolutno je besmisleno da Mitrovic igra 5 minuta u Crvenoj zvezdi kod Radonjica. On je dosao zato sto mu je trener obecao veliku ulogu i daje sve sto moze da to poverenje u njega i opravda. Slicno vazi i za Kuzmica, nismo mi Oly pa da nam on greje klupu i ulazi na 5 minuta u EL i u ABA ligi. 

 

Razumem da je nekoga strah gubitka trofeja u ABA ligi, jer sta ako se neko bitan povredi? Pa nista, imacemo manje sanse da odbranimo trofej. Isto vazi i za Partizan u slucaju povrede Puntera/LeDaya ili Buducnost u slucaju povreda Cobbsa/Reeda.

Edited by goldberg
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Nema sanse da pored ovoliko krila mozes da uguras u ekipu jos jednog beka (umesto Markovica) i da mozes istovremeno da dajes minutazu i tom prvom centru i Kuzmicu i Mitrovicu. Mislim da ovde provejava stav da treba da imamo 12 skupih igraca i nijednog penzionera u ekipi, kao da smo Armani za siromasne.

 

Evo sa kojim je timom Zalgiris otisao na F4:

 

Plejmejkeri: Pangos, Micic, Valinskas (22 godine) i Udrih (35-36 godina)

Bekovi: Milaknis (31-32 godine)

Krila: Ulanovas, Toupane

Krilini centri: White, Jankunas (33-34 godine)

Centri: Davies, Kavaliauskas (33-34 godine), Sajus (22 godine)

 

Dakle, nista neka prevelika sirina, nista bahacenje sa tim nekim bekom, dva pleja, Hollinsom, Dobricem, Kalinicem, Lazicem na spoljnim pozicijama (ovo je 7 odlicnih EL opcija).

 

Ekipa Zalgirisa je na F4 otisla i igrala sa sledecim igracima:

 

Dvojicom mladih koji nisu ni ulazili u igru (nesto kao Uskokovic i Tejic ranije kod nas)

Trojicom veterana

Samo jednim pravim bekom

Dvojicom sljakera

I cetvoricom nosilaca igre, od kojih jedan igra ove sezone za nas.

 

Markovic je doveden prvenstveno da ne bi morali da gledamo cari Uskokovicevog organizovanja napada ako nam se povredi neko od plejmejkera. Zirbes samo zato da nas ne bi svaki centar raznosio pod kosem u slucaju povreda nekog od dvojice centara.

 

Da zavrsim, apsolutno je besmisleno da Mitrovic igra 5 minuta u Crvenoj zvezdi kod Radonjica. On je dosao zato sto mu je trener obecao veliku ulogu i daje sve sto moze da to poverenje u njega i opravda. Slicno vazi i za Kuzmica, nismo mi Oly pa da nam on greje klupu i ulazi na 5 minuta u EL i u ABA ligi. 

 

Razumem da je nekoga strah gubitka trofeja u ABA ligi, jer sta ako se neko bitan povredi? Pa nista, imacemo manje sanse da odbranimo trofej. Isto vazi i za Partizan u slucaju povrede Puntera/LeDaya ili Buducnost u slucaju povreda Cobbsa/Reeda.

Nije DR obecao Mitru bitnu ulogu vec je on to zasluzio na terenu, hteo je da ga proveri i pokazao se dobro za sitne novce. Dimitris tj sa bilo kojim mladim plejom mora da se radi, ali prvo da dobije u bilo kom timu 30m+ PG bez samopouzdanja je obican kurton pa zvao se on i Kris Pol.

 

Nasi ''mladi'' treneri pojma nemaju o zivotu a oni i koji znaju beze odavde jer od raznih vezara ne mogu doci na red a znam ih dosta koji su po zabitima Evrope, Azije i sta ja znam gde vec.

 

partizani moraju preuzeti zelju za trofejom dovedes te silne igrac i trenera i kazes mi zelimo da napredujemo pa sine moze i tako al cilj ti mora biti titula. Iskreno vise se plasim Buducnosti jer mislim da su sigurno posle nas najjaca ekipa. Olimpija i kkp su tu negde manje vise,mogu da iznenade, ali su ipak premekani za ova dva kluba.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Nema sanse da pored ovoliko krila mozes da uguras u ekipu jos jednog beka (umesto Markovica) i da mozes istovremeno da dajes minutazu i tom prvom centru i Kuzmicu i Mitrovicu. Mislim da ovde provejava stav da treba da imamo 12 skupih igraca i nijednog penzionera u ekipi, kao da smo Armani za siromasne.

 

Evo sa kojim je timom Zalgiris otisao na F4:

 

Plejmejkeri: Pangos, Micic, Valinskas (22 godine) i Udrih (35-36 godina)

Bekovi: Milaknis (31-32 godine)

Krila: Ulanovas, Toupane

Krilini centri: White, Jankunas (33-34 godine)

Centri: Davies, Kavaliauskas (33-34 godine), Sajus (22 godine)

 

Dakle, nista neka prevelika sirina, nista bahacenje sa tim nekim bekom, dva pleja, Hollinsom, Dobricem, Kalinicem, Lazicem na spoljnim pozicijama (ovo je 7 odlicnih EL opcija).

 

Ekipa Zalgirisa je na F4 otisla i igrala sa sledecim igracima:

 

Dvojicom mladih koji nisu ni ulazili u igru (nesto kao Uskokovic i Tejic ranije kod nas)

Trojicom veterana

Samo jednim pravim bekom

Dvojicom sljakera

I cetvoricom nosilaca igre, od kojih jedan igra ove sezone za nas.

 

Markovic je doveden prvenstveno da ne bi morali da gledamo cari Uskokovicevog organizovanja napada ako nam se povredi neko od plejmejkera. Zirbes samo zato da nas ne bi svaki centar raznosio pod kosem u slucaju povreda nekog od dvojice centara.

 

Da zavrsim, apsolutno je besmisleno da Mitrovic igra 5 minuta u Crvenoj zvezdi kod Radonjica. On je dosao zato sto mu je trener obecao veliku ulogu i daje sve sto moze da to poverenje u njega i opravda. Slicno vazi i za Kuzmica, nismo mi Oly pa da nam on greje klupu i ulazi na 5 minuta u EL i u ABA ligi. 

 

Razumem da je nekoga strah gubitka trofeja u ABA ligi, jer sta ako se neko bitan povredi? Pa nista, imacemo manje sanse da odbranimo trofej. Isto vazi i za Partizan u slucaju povrede Puntera/LeDaya ili Buducnost u slucaju povreda Cobbsa/Reeda.

 

Ozbiljnog beka sam pomenuo zato što ga je Čović najavio (i to ne umesto Markovića, nego pored Markovića). U svakom slučaju, upotrebljiv igrač umesto Markovića bi nam značio. A centar je već bio must. Ne bi to značilo da će Mitrović izgubiti minute koliko Kuzmić. 

 

Što se tiče Žalgirisa i F4 to je pre izuzetak nego pravilo, a i to se desilo u sistemu sa 16 timova (četiri utakmice i bar dva ozbiljna konkurenta manje), i sa timom koji niti ima ikakvu konkurenciju u domaćem prvenstvu, niti mu od toga išta zavisi. I za kraj, nije to uradio za vreme pandemije, kad u svakom trenutku možeš doći u situaciju da tri utakmice nedeljno postanu standard. 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

„Neka imena su se već pojavila u javnosti, biće još ličnosti koje će nam javno, nedvosmisleno dati podršku“, rekao je Glišić za TV Pinik.

On je rekao da će pored ostalih na listi biti naučnik Stojan Radenović, reditelj Lazar Ristovski, sportista Marko Kešelj.

Prema njegovim rečima „to su nezavisni ljudi, koji misle svojom glavom, vide svojim očima da se gradi, nove fabrike, puteve“.

🥰

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

Što se tiče Žalgirisa i F4 to je pre izuzetak nego pravilo, a i to se desilo u sistemu sa 16 timova (četiri utakmice i bar dva ozbiljna konkurenta manje), i sa timom koji niti ima ikakvu konkurenciju u domaćem prvenstvu, niti mu od toga išta zavisi.

 

F4 je nezampacen uspeh u ovakvom sistemu, ali cak i da to zanemarimo, njihove sezone su konstantno bile TOP 8 ili na granici za TOP 8.

 

Mi o tome mozemo samo da sanjamo, a razlika u platama igraca je mizerna, ako je i ima.

 

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

I za kraj, nije to uradio za vreme pandemije, kad u svakom trenutku možeš doći u situaciju da tri utakmice nedeljno postanu standard.

 

Prosle sezone (u vreme pandemije) imali su sedam pobeda vise od nas (oni 17, mi 10), sa sledecim sastavom:

 

Walkup - Lekavicius

Grigonis - Jokubaitis

Milaknis - Vasturia

Hayes - Jankunas

Lauvergne - Rubbit

 

+ Geben, Blazevic, Lukosiunas i Rubstavicius koji skoro da i nisu imali minutazu.

 

Dakle, deset igraca i cetvorica koji malo ili nimalo ne igraju.

 

Ako ikad zelimo da se oslobodimo mantre "ABA je jedini prioritet, EL igramo rekreativno" onda cemo morati ekonomicnije da pravimo sastav, a to znaci potrositi novac na prvih deset igraca, a ostatak ekipe popuniti sa nekim igracima FMP i nasim juniorima. 

 

Recimo, Walden i neka 4-5 in, Simonovic, Zirbes, Hollins, neko od krila i Markovic out.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goldberg said:

 

F4 je nezampacen uspeh u ovakvom sistemu, ali cak i da to zanemarimo, njihove sezone su konstantno bile TOP 8 ili na granici za TOP 8.

 

Mi o tome mozemo samo da sanjamo, a razlika u platama igraca je mizerna, ako je i ima.

 

 

Prosle sezone (u vreme pandemije) imali su sedam pobeda vise od nas (oni 17, mi 10), sa sledecim sastavom:

 

Walkup - Lekavicius

Grigonis - Jokubaitis

Milaknis - Vasturia

Hayes - Jankunas

Lauvergne - Rubbit

 

+ Geben, Blazevic, Lukosiunas i Rubstavicius koji skoro da i nisu imali minutazu.

 

Dakle, deset igraca i cetvorica koji malo ili nimalo ne igraju.

 

Ako ikad zelimo da se oslobodimo mantre "ABA je jedini prioritet, EL igramo rekreativno" onda cemo morati ekonomicnije da pravimo sastav, a to znaci potrositi novac na prvih deset igraca, a ostatak ekipe popuniti sa nekim igracima FMP i nasim juniorima. 

 

Recimo, Walden i neka 4-5 in, Simonovic, Zirbes, Hollins, neko od krila i Markovic out.


To se apsolutno slažem. Zato nam treba baza dobrih domaćih igrača + više rizika kod dovođenja stranaca. 
 

Ali bez A licence, mnogo je teže preuzeti taj rizik. 
 

EDIT: Naravno, i taj rizik bi mogao da se smanji uz bolji skauting i bolji rad sa mladima ali to je za nas očigledno sci-fi, u svim sportovima. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srlepajce said:

Ladno u 15:30 utakmica 😆

Valjda su se oporavili od lumpovanja 

Bitka nas ceka sutra, mec vrlo vazan al ni Mega nije za bacanje. Naravno, slavlje se podrazumeva al izuzev Maike ostatak ekipe sve suv sportista, bezalkoholni tipovi.😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nema tu pomoci. Klub nema volje ni snage da se pravilno postavi. Kakva drzava, takvi navijaci i klub. Iskompleksirane budaletine, frustrirani mamlazi. Kako bi bili nalupani na starom severu da su zucnuli nesto protiv Robija, Husrefa, Refika... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...