Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Svaka čast momcima na borbi, to je ono što svaki navijač želi da vidi, borbu do kraja. Sa druge strane, nadam se da večerašnji nastup nije Cirbesu kupio još jedan kratkoročni ugovor. Dajte tog centra majku mu pa da teramo mašinu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dl91 said:

e doveo Ostoja vec hmmm, pitam se ko. 

 

Idemo dalje, a ovo je upuceno svim nasim forumasima. Sta je lose reci da Partizan pravi smislenu pricu? Nakrcali su se sa dosta mladjarije, sa realno talentovanima igracima, i AKO uhvate kontinuitet sa Zeljkom i naredne godine, zar to onda ne bi mogla da bude za njih dobra prica? Ovde je bitan faktor AKO, jer politika igra veliku ulogu. Nije ni taj Zeljko sisao vesla, i ovakav Partizan trenutno nije bolji od nas i verovatno cemo uzeti Aba. Međutim, ako ostane on i gro njihovog tima, pa bogami imacemo velikog rivala iduce godine. 

Lepo si rekao, nakrcali, bez ikakvog smisla i plana, uzimaju samo da uzmu nesto.  Nikakvog plana i igre nemaju. Iduce godine ce biti isti ovakvi ako ne i gori. Ne moze tim da se pravi tako sto samo ides i kupujes i premestas i razmestas uloge, to ne ide tako. Svi takvi timovi su osudjeni na neuspeh. Plus, nemaju trenera,  imaju trenera koji se vec 10 i vise godina slepa na staru slavu i koji nije navikao da igra kad nema najjaci moguci tim kome baci loptu, nacrta par akcija i oni to resavaju zbog velikog individualnog kvaliteta. Ovde to nije slucaj i zato im igra  nije dobra. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Dl91 said:

Mnogo si strucniji od mene sto se tice kosarkaskog znanja, tu ne zelim previse da ulazim u detalje. Drugo, zasto je greh spominjati sitnice koje u stvari i nisu sitnice, nego nesto sto moze da nas odvoji od bas ozbiljne role u El? Radonja je sjajan kouc za nas, deluje kao i jako fin covek. Ali da li je toliki problem reci da je Markovic pa blago receno promasaj? Da li je problem reci da centra trazimo 6,7 meseci i da nam je tu Cirbes umesto krstene petice? 

Sve ovo ide na dusu i Covica naravno. Ne treba da postajemo kao komsije, i da budemo idolopoklonici pojedincu. Radonja je nas legendaran trener, nema Zvezdasa koji ga ne voli, ali pravi i on neke bas vidljive kikseve. Zasto je problem to istaci? 

 

Dalje, Ostoja meni nije nikakav funkcioner. I ranije sam pisao, sposobnost njih dvojice(Ostoja i Covic) u ovakvom sistemu se ne moze meriti. Zivimo od toga koliko se drzava odobrovolji da da novca. Znaci, nema tu genijalnosti Ostoje, vec naredjenje stize sa vrha. A i uveren sam da Zoca nije doveo Ostoja vec hmmm, pitam se ko. 

 

Idemo dalje, a ovo je upuceno svim nasim forumasima. Sta je lose reci da Partizan pravi smislenu pricu? Nakrcali su se sa dosta mladjarije, sa realno talentovanima igracima, i AKO uhvate kontinuitet sa Zeljkom i naredne godine, zar to onda ne bi mogla da bude za njih dobra prica? Ovde je bitan faktor AKO, jer politika igra veliku ulogu. Nije ni taj Zeljko sisao vesla, i ovakav Partizan trenutno nije bolji od nas i verovatno cemo uzeti Aba. Međutim, ako ostane on i gro njihovog tima, pa bogami imacemo velikog rivala iduce godine. 

 

 

Glede Cirbesa:

 

Cirbes je u Zvezdi treći centar, koji igra svaku drugu utakmicu u EL i tada u proseku na parketu provede 9 minuta. Uglavnom to bude kada neko od dvojca Luka/Kuzma ne igra (što se  jako retko dešavalo) ili kada Luka provodi vreme i na 4 čuvajući nekog kao što je Mirotić ili Lidej. Tada uđe dva puta po meču i uglavnom u prva 4-5 minuta bude sasvim solidan u odnosu na ono što bi čovek očekivao (postigne po koji poen, uhvati neki skok, čak i ukrade loptu i odigra solidnu odbranu); dok ako igra u drugom poluvremenu, to nije najsrećnije. S obzirom u kakvom je stanju bio prethodnih sezona i kako ljudi pišu o njemu -- maltene kao da ne zna da trči i da se sapliće dok pokušava da pređe u fazu napada -- on još i korektno odradi svoju jako skromnu rolicu. Ne znam u principu šta ljudi očekuju od igrača koji ulazi svaki drugi meč u dva navrata na po par minuta (a nekad ni toliko).

 

Primera radi, kojeg od ovih centara bi najradije voleo kao treću opciju u svom timu:

 

Igrač A : 9 min, 4p, 70% za 2; 90% ft; 2sk; isti broj stl i to; isti broj blokada fv i ag; indeks 5

Igrač B : 10 min, 6p, 60% za 2; 75% ft; 2sk; pet puta više to nego st; više blk ag; indeks 6

Igrač C : 13 min, 5p, 60% za 2; 80% ft; 3.5sk; dva puta više to nego st; više blk ag; indeks 6

Igrač D : 8 min, 2p, 50% za 2; 50% ft; 1.5sk; dva puta više to nego st; više blk fv; indeks 1 

 

Navedeni igrači su Cirbes, Petrušev, Martin i Tarczewski.

 

Namera posta, kao i pokazivanje ove statistike (nisam ništa štelovao, niti tragao -- bukvalno prvi igrači sa sličnom minutažom kojih sam se setio) nije da ukažem da je Cirbes dobar igrač, da je spreman za veću rolu, ili da je bolji od gore navedenih. Samo je bukvalno pitanje šta očekujete od nekoga ko ima ulogu da igra svaki drugi meč po 10 minuta? Ne zaboravite da nije ni sve matematika/statistika -- mnogi igrači ne bi ni prihvatili tu rolu i bili bi ubijeni u pojam.

 

Da dovedemo Martina ili Tarčevskog, da za tih 10 minuta urade manje više isto što i Cirbes, besni se pobiju sa nekim u svlačionici jer u jebenom Beogradu igraju 10 minuta -- a da pritom koštaju x puta više? Nije da nije bilo takvih poduhvata.

 

Da igra neki klinac? Supertalentovani? Zašto bi takav -- npr Smailagić ili Vukčević -- hteli da igraju 10 minuta? Onda neki manje talentovani -- da ga kao Ristića psujemo smotanog?

 

Jedino rešenje je da, ako se dovodi dobar igrač, isti na parketu provodi makar 15-20 minuta. U prevodu, to znači dobrim delom klupa za Luku ili Kuzmića. Na stranu oni koji celu sezonu bukvalno i morbidno prizivaju povredu nekoga od ove dvojice (stalno napominjući šta ako se neko od njih povredi), ima onih koji bi radije klupirali jednog od ove dvojice. Sasvim je jasno da ni oni nisu roboti i da ovo što sad igraju ne bi igrali da odsede dva meča na klupi, pa uđu treći.

 

16 16 15 5 16 11 19 ovi poprilično konstantni brojevi su Lukini indeksi u poslednjih 7 mečeva u EL (prvi i poslednji protiv Olija). Neki su predlagali da bi to rado menjali za Lessortove skakačke mogućnosti, koje valjda idu i u paru sa 4/16 za bacanja. Ja lično ne bih, mislim da ni Radonja ne bi.

 

10 12 10 8 17 17 4 13 ovo su Kuzmini učinci, ukratko. 

 

Dakle, ovo nije pitanje vezano za Cirbesa. On svoju desetominutnu rolu svakog drugog meča odrađuje pošteno -- i učinkovito koliko i mnogi plaćeniji igrači u drugim klubovima. Pritom ne pravi džumbus i verovatno se dobro kapira sa timom. Ovo je pitanje vezano za Luku i Kuzmića -- da li jednog od njih marginalizovati i izgubiti ono u čemu doprinose ove sezone. Da li Lukinih 15-20 minuta zameniti za Lessortovih? Ili Martinovih?

 

Zaista ne znam, i ne bih mogao da dam odgovor na to pitanje. Ipak, više verujem Radonjiću nego Djurasu ili Lakiju. Ta dva momka su naši najkonstantniji igrači ove sezoni (Luka i Kuzma, ne Djuras i Laki -- mada su i oni jako konstantni u pljuvanju), iako konstantno prozivani i omalovažavani. I ne, ne bi jedan igrač umesto nekoga od njih dvojice rešio pitanje skoka u odbrani. Čak i da zamislimo da je ovo basketball manager 2k22 i da problem rešiš tako što samo ubaciš jednog igrača, jasno je da nešto drugo gubiš. Možda Kuzminu kretnju u odbrani ili Lukino snalaženje u napadu.

 

Sve u svemu, lako je srati, daj nekog umesto Cirbesa. Nekoga ko može potencijalno da pokida u EL. Vau, kako se niko drugi toga nije setio. Baš je jednostavno rešenje i uopšte nema nikakve druge aspekte za razmotriti.

 

P.S. Iz cele ove kombinatorike sam isključio to da postoji opcija da ne postoje realne pare za krštenu peticu -- i da pored toga što neki ozbiljni ljudi ovde prenose da "pare nisu problem" -- Radonja možda ipak ne želi da se igra parama iz monopola, već onim pravim, koje bi igrači i tražili. 

 

Edited by medobrundo
  • Like 23
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Vajt u par navrata delovao zardjao kao Jugo (dva zicera, cigletina za tri,itd ),ali je covek stalno na skoku i izuzetno znacajan u odbrani. Bice s njim kao sa Nokom, proigrace u aprilu na maksimalnim obrtajima.

 

S njim je igra u napadu nekako fluidnija. Ne libi se da opali u ritmu, pa tako nema toliko fintiranja , rukometnih pasova na perimetru i driblanja lopte u prazno do kraja napada.

 

Efikasnost za sad još nije na nivou koji on može da pruži, ali več sama prisutnost i način na koji igra, pomaže napadu. Barem sam takav utisak ja dobio. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Odlična tekma, koncetracija na nivou uz neke minimalne greške. Suđenje i više nego korektno. Nek mi neko kaže jel su neka ograničenja dole u Grčkoj i ako nisu, zašto je bilo jedva 1000 ljudi? 

 

P.S. ako dobijemo Fener u zaostaloj, mi smo faktički na pobedu od TOP 8, samo kažem...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Da igra neki klinac? Supertalentovani? Zašto bi takav -- npr Smailagić ili Vukčević -- hteli da igraju 10 minuta? 

 

Zasto da ne - Koliko bi u svakom drugom EL klubu dobili minuta i Smailagic i Vukcevic pa da bi bili nezadovoljni? A ako bi procena bila i da trebaju da imaju vise minuta prvopomenuti zajedno sa Lukom bi moga da pokrije i opciju 4 gde smo bili deficitarni veci deo sezone. Cesto nabrajate sve igrace kao da su nam cele sezone dostupni a nisu. Vajt je pola sezone bio odsutan, Dobric i DeDa trecinu sezone a svako od ostalih igraca je odsustvovao sa nekih bitnih utakmica. Mozda nije bilo love za Tristana (a mozda i jeste), ono sto nije tacno jeste da nema love ni za jednog igraca koji bi bio od koristi. Ima love ali Radonja nije siguran da ce moci da ga iskoristi pa ne zeli da rizikuje, a oni za koje je siguran su ipak preskupi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@medobrundo Objasnio, ali tako je to kad vecina navijaca zapravo i ne zele da gledaju Kuzmica nego bi neku skupu zver umesto njega da budemo sigurni da svake sezone osvajamo ABA.

 

Ja ne znam sta fali ovom timu - iz meca u mec pruzaju kvalitetne partije, igraju neizvesne utakmice sa Barcom, Zenitom, Olympiacosom, Efesom, ekipama koje se nalaze u vrhu EL, u ABA suvereno prvi sa samo jednim porazom pa i dalje ne valja.

 

Radonjic je EL uvek igrao sa dva centra (eventualno je postojala mogucnost da Tejic uskoci ako se neko povredi), ove sezone je izvukao maksimum iz dvojice igraca koji su kod Milojevica i Obradovica bili proglasavani za krseve, Lazic sa 33 igra kosarku zivota, Wolters odlican, Dobric se vraca.

 

Ljudi, nije sustina rezultat, sustina je u borbi za rezultat, a ne pitamo se samo mi. Ove sezone samo dva meca smo neprirodno lako dobili, gomilu meceva smo odigrali tako da su jedan ili dva suta odlucili na jednu ili drugu stranu. Ono sto takodje volim da vidim je nekad i rizik u ABA mecu (Krka, Igokea, pa i Cedevita) u kojem se ne ulazi sa punom koncentracijom i energijom jer ce i jedno i drugo trebati kasnije u EL.

 

Kako god, ja se nadam da ce nam se i u EL poceti da se vraca za one silne poraze i da ce i tamo Hollinsovi sutevi ulaziti. Sada imamo Armani i Monaco kod kuce, to mora da se odigra na maksimumu, Mornar moze i na leru.

 

Da zavrsim, protiv sam dolaska Petruseva (posto vidim da se opet spekulise) jer je potpuno suludo dovoditi ga da igra samo jedno takmicenje. Mislim i da Radonjic tako razmislja, pa ako nema neko dobro pojacanje, teramo sa ovih 13 odlicnih igraca koje imamo (+ Simonovic).

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, sve je to lepo za Cirbesa, ima on te poene, zna da se guzi ispod kosa, ima bolju statistiku od tih pomenutih igraca. Ali, ali ali, nama se odbrana raspadne kad on udje a mi zavisimo od te iste odbrane, Majk je gotivac, dobar za svlacionicu, ne buni se kad ne igra i sa te strane je sve okej, ali on zaista deluje kao bivsi kosarkas.   Ja bih svakako vise voleo da Lazarevic bude umesto Cirbesa u timu, pa i neka  ponekad Vajt igra centra, mislim da necemo mnogo propatiti u odbrani zbog toga jer Maik svakako vise nikog ne moze da sacuva tako da moze i Vajt to da krpi a sa Lazarevicem svakako dobijamo cvrstinu i te neke hasl poene. 

Link to comment
Share on other sites

Cirbes je statisticki najbolji centar od ove cetvorice.

Da je statistika kao bikini, govori nam uoravo ovaj slucaj.

A tamo ne pise da ovaj ne postoji u odbrani, da igra garbidz tajm, da je cesto toliko stetan po tim i  da ga trener izbaci posle par akcija.

Mogao je da se pokaze u odsustvu Kuzmica protiv nejake Krke, pa da li je?

Osim sto je dosao zapusten, dva puta je fasovao koronu.

Vise je  bio na splavovima nego na parketu, pa se postavlja pitanje da li je to jeftina akvizicija, meni se cini da nije.

Ako hoces da zivis tim zivotom, i da si uspesan podjednako na zurkama i utakmicama onda mora da se zoves Denis Rodman, a ne Majk Hurikejn.

 

Na kraju krajeva, dovesce se centar, bas zato sto niko nije lud da rizikuje. Tako da ce prica o Cirbesu vec za par dana biti proslost.

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

Primera radi, kojeg od ovih centara bi najradije voleo kao treću opciju u svom timu:

 

Igrač A : 9 min, 4p, 70% za 2; 90% ft; 2sk; isti broj stl i to; isti broj blokada fv i ag; indeks 5

Igrač B : 10 min, 6p, 60% za 2; 75% ft; 2sk; pet puta više to nego st; više blk ag; indeks 6

Igrač C : 13 min, 5p, 60% za 2; 80% ft; 3.5sk; dva puta više to nego st; više blk ag; indeks 6

Igrač D : 8 min, 2p, 50% za 2; 50% ft; 1.5sk; dva puta više to nego st; više blk fv; indeks 1 

 

Navedeni igrači su Cirbes, Petrušev, Martin i Tarczewski.

 

Igrači B, C i D ne bi bili treće opcije u Zvezdi i imali bi mnogo bolju statistiku od one koju trenutno imaju. Ne samo zbog veće uloge, već zbog toga što Radonja zna da izvuče maksimum od centra. 

 

Ja ne znam dal ljudi kukaju zbog toga što nam treba bolji treći centar ili smatraju da nam treba igrač koji će pojačati centarsku liniju. Ja kukam zbog ovog drugog, pogotovo zbog bačenih para na Pefija.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kosjan Willavić said:

Vajt u par navrata delovao zardjao kao Jugo (dva zicera, cigletina za tri,itd ),ali je covek stalno na skoku i izuzetno znacajan u odbrani. 

 

kad je omašio pred kraj onaj prvi zicer na kalinarijevu teledirigovanu asistenciju, e tad sam se usrao, neću lagati.

 

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Koliko sam video, isekao je ruku i zbog krvarenja je morao na klupu. 

 

zašiće mu je ponovo na telo i sve okej 😱

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2022 at 9:28 PM, djura.net said:

Finale kupa je od 17-20 februara u Nisu, ako vec neko nije to pomenuo. 

 

On 1/24/2022 at 9:30 PM, drakon1 said:

Izvinjavam se Nislijama, ali jebao ih Nis da ih jebao...

 

Jos jedno pojasnjenje: Moj rant je bio namenjen ne Nislijama nego Danilovicu i KLS-u koji sve cine da miluju KKP po mudima gde i koliko god mogu (mesto odigravanja ali i odluka o domacim i stranim igracima u KRK).

 

Nama Nis ne lezi sto se pokazalo i u godinama kad smo bili izraziti favoriti. Prosle godine smo se izvukli odande za Novi Sad i odmah osvojili KRK sa bas desetkovanom ekipom i sa izuzetno malim sansama za to.

 

Tako...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Perkos2 said:

Lepo je to zamišljeno da dovedemo centra koji će ravnopravno deliti minute sa Kuzmićem i Lukom ali to dok je Radonjić trener sumnjam da će da se desi, zato je tu cirbes kao najbolja moguća opcija na trećem centru i neka ga, ne smeta! 

 

Ja mislim da Radonjić nema ništa protiv dovođenja jedne dobre petice, koja bi ustvari bila "starter". Ali se očigledno stvari na tržištu nisu poklopile za tako nešto, a dovoditi nekoga, čisto da bi se doveo, nikad nije bio Radonjin tm.

 

Kuz bi odigrao poneki minut manje, a kod Luke bi imao više fleksibilnosti u raspodeli njegovih minuta između pozicije 4 i 5, u zavisnosti od gameplana, matchupa i potrebe.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dobra partija sinoć, uživao sam u košarci
Ne bi izdvajao nikog posebno ali je primetan nedostatak snage pa je Radonjić prilično rotirao. Drago mi je da je Lazarević konačno dobio minute, prilično nam znači na skoku

Naravno da ima prostora za startnog centra koji bi uzeo nešto minuta i od Kuzmica i od Luke. Jedino ako ne postoji bolji igrač od njih dvojice...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, L' Imperatore said:

Kuz bi odigrao poneki minut manje, a kod Luke bi imao više fleksibilnosti u raspodeli njegovih minuta između pozicije 4 i 5, u zavisnosti od gameplana, matchupa i potrebe.

 

po meni je ta fleksibilnost luke (PF/C) važna ali ipak od sekundarnog značaja u odnosu na to što luka može da kreira sa visokih pozicija.

mitrović je nama u napadu kao neki draymond green za euroleague. bez njegove kreacije mi bi definitivno bili limitiraniji kao tim, pošto sa plejmejkerskih pozicija nema dovoljno tih game-changing asistencija. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...