Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

224 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      97
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Clash said:

Posto Mitrovic igra iskljucivo peticu ove sezone, smatras da ce White igrati centra kada se oporavi a ne cetvorku?

Ima logike, posto Simon i Deda mogu bez problema izneti pozicuju 4 do kraja.

Smatram da cemo dovesti krstenog centra uskoro i da cemo osloboditi Mitroglou poziciju rezervnog ekonoma na klupi ili treceg centra protiv krke na +25. 
A da, smatram da White moze izgurati 4orku mnogo bolje nego Mitrovic. 
 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dule savic said:

Smatram da cemo dovesti krstenog centra uskoro i da cemo osloboditi Mitroglou poziciju rezervnog ekonoma na klupi ili treceg centra protiv krke na +25. 
A da, smatram da White moze izgurati 4orku mnogo bolje nego Mitrovic. 
 

Ok.

Ne bi ja nastavljao ovo, vidi se da si strucnjak, ja se ne razumem toliko, vise sam fan lakrosa.

  • Like 2
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dule savic said:

 i da cemo osloboditi Mitroglou poziciju rezervnog ekonoma na klupi 

nije to fer prema Luki, koji igra sezonu preko svih ocekivanja

Pw8GBZs.png

 

ja sam, pred sezonu, mislio da je on, pre svega fizicki, u losem stanju, i u tom kontekstu bivsi igrac

medjutim, on fizicki izgleda sasvim sasvim dobro, zdravo i spremno

ucinak na centru mu dosta zavisi od matchupa, i on ce svoju ulogu 2-3 centra po potrebi ulogu imati i sa dolaskom novog igraca

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

mislim da je prvo poluvreme završio sa 0 poena a drugo sa tih 16. nije to naivno

ja sam se iskreno uplašio kada je početkom druge spičio otvorenu tricu iz desnog ćoška. pomislio sam, egal tekma a lik tek krenuo sa poenima.

 

odlično smo ga čuvali ali je zajeban okobo

 

Okobo prvo poluvreme 0 poena, u 3/4 5 poena i onda u 4/4 kad smo otišli na plus 15 na 5 minuta do kraja i bezveze se opustili, on je uspeo da da jos 11 poena.

U principu da nije došlo do tog opuštanja čisto sumnjam da bi prešao 10 poena.

Ne vidim ga kao igrača koga će da dovede Barsa,Cska,Real...pre mi je za neki Milano,Baskoniju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, VISOKOLETAC said:

Ne mozes da trazis celendz za sve i svasta. Postoje pravila. Postoji samo jedan celendz i on se uglavnom cuva za kraj utakmice, kada je gusto. Primer je utakmica Denver-Indijana, kada je trener Meloun uzeo celendz u poslednjem minutu, kada se lomio rezultat i to je dovelo do pobede Denvera.

Inace da je Holins pogodio trojku na 17 razlike, utakmica bi licila na onu sa Pao, ovako smo na kraju i strepeli.

Pa evo kaži za koju od ove tri pomenute situacije ne bi bilo moguće traži celendz? Slažem se da je za faul glupo, mada u NBA i to rade, ali za silaznu putanju ili za to ko je izbacio loptu u aut mora da se može traziti celendz. 
Drugo ti ako ispustis neka 2 ili 3 poena ranije u toku utakmice, kada se lomi, možes da izgubiš meč pre nego dodjes u situaciju da bude gusto.
Kao pre koju godinu kada su nam protiv Olimpijakosa zaboravile sudije 2 poena dobar deo utakmice, pa kao nema veze dopisace se kasnije. Naravno da ima veze, nije isti tok utakmice ako se rezultat promeni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ridji said:

Pa evo kaži za koju od ove tri pomenute situacije ne bi bilo moguće traži celendz? Slažem se da je za faul glupo, mada u NBA i to rade, ali za silaznu putanju ili za to ko je izbacio loptu u aut mora da se može traziti celendz. 
Drugo ti ako ispustis neka 2 ili 3 poena ranije u toku utakmice, kada se lomi, možes da izgubiš meč pre nego dodjes u situaciju da bude gusto.
Kao pre koju godinu kada su nam protiv Olimpijakosa zaboravile sudije 2 poena dobar deo utakmice, pa kao nema veze dopisace se kasnije. Naravno da ima veze, nije isti tok utakmice ako se rezultat promeni.

Za silaznu putanju ne mozes da trazis celendz, po pravilima ni u NBA, a koliko citam ni u EL. Za proveru ko je izbacio loptu u aut mi je malo nerazumljivo, ali sam ja shvatio pravilo da mora da bude 2 minuta do kraja. Moze da se trazi celendz samo ako je nesto sudjeno.Ne moze se celendzovati ne dosudjen faul. Mozes celendzovati uvek da li je sut za dva ili tri i da li se se faul, ili sut desio pre isteka vremena ili posle.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Za silaznu putanju ne mozes da trazis celendz, po pravilima ni u NBA, a koliko citam ni u EL. .

 

zar ovo podvučeno ne spada u lupanje bandže u silaznoj putanji?

(4)  Whether a goaltending or basket interference violation occurred on the play;

 

https://official.nba.com/rule-no-14-coaches-challenge/

 

pri tome, mislim da sam gledao (tj ubeđen sam) čelendžovanje bloka nerlens noela koji se ispostavio kao ispravan (sudija je najpre sudio silaznu)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, oubrevo. said:

 

zar ovo podvučeno ne spada u lupanje bandže u silaznoj putanji?

(4)  Whether a goaltending or basket interference violation occurred on the play;

 

https://official.nba.com/rule-no-14-coaches-challenge/

 

pri tome, mislim da sam gledao (tj ubeđen sam) čelendžovanje bloka nerlens noela koji se ispostavio kao ispravan (sudija je najpre sudio silaznu)

Pa sam si napisao da je sudija sudio silaznu. Ne mozes da celendzujejes nesto ako nije sudjeno. U nasem slucaju Antetokounmpo je udario bananu Voltersu i nista nije sudjeno, tj igra se nastavila. Znaci da je sudio silaznu, Parker je mogao da ulozi celendz. Mada mi se cini da je u pitanju samo celendz da li je lopta dodirnula tablu, ali moze biti i kao sto si ti rekao. Goaltending moze znaciti dosta toga. 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

evo sad da priupitam svekoliko forumaštvo, nakon što smo uspešno apsolvirali Asvel u šta sam je duboko verovao da hočemo. jednostovano imam dobru intuiciju i dovoljno mi je da odgledam svega par minuta meča da znam kudi vodi isti . retko se prevarim.  e sad da li je isti osećaj nakon poraza (eventualnog ) od Partizana u šta ja opet ću reći iskreno sumnjam da će se sad desiti ili poraza od Asvela koji se u praksi nije desio a mogao je. Pa ja niti jedan derbi ne odgledam bez da nisam zveknuo dva do tri normabela prije tako da su utakmice u EL za mene kamilica za razliku od derbija koji je ultra stresan za mene. 

 

Nije ti to dobro po zdravlje, moras da iskuliras zbog sebe. Ipak je ovo samo basket.

 

20 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ja sam sokiran cinjenicom da je Kostas Adetokumbo bio u NBA. Zapravo to dokazuje da igranje u NBA ne znaci da si iole dobar kosarkas.

 

Pomaze kad ti je Janis burazer.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ta banana delovala sasvim regularno, čini mi se da nije bila silazna.

 

Btw, igrali su nba i beskorisniji likovi od Kostasa. A on maltene nije ni igrao, uglavnom je bio glavni što se tiče rotacije peškira. U EL igra sasvim dobro to što igra, nije ni njegov mvp bata neki umetnik sa loptom a kamo li on. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa sam si napisao da je sudija sudio silaznu. Ne mozes da celendzujejes nesto ako nije sudjeno. U nasem slucaju Antetokounmpo je udario bananu Voltersu i nista nije sudjeno, tj igra se nastavila. Znaci da je sudio silaznu, Parker je mogao da ulozi celendz. Mada mi se cini da je u pitanju samo celendz da li je lopta dodirnula tablu, ali moze biti i kao sto si ti rekao. Goaltending moze znaciti dosta toga. 

 

evo proverio sam usput, definitivno se pod "bball interference" računa i blokada u silaznoj putanji.

 

https://www.rookieroad.com/basketball/violations/basket-interference/#defensive-basket-interference

 

ali da, verovatno je gvint u tome što kažeš - nije dosuđeno, pa ne postoji opcija da se čelendžuje.

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je ta banana delovala sasvim regularno, čini mi se da nije bila silazna.

 

 

bila je silazna 100%. gledao sam usporeni snimak.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, oubrevo. said:

 

evo proverio sam usput, definitivno se pod "bball interference" računa i blokada u silaznoj putanji.

 

https://www.rookieroad.com/basketball/violations/basket-interference/#defensive-basket-interference

 

ali da, verovatno je gvint u tome što kažeš - nije dosuđeno, pa ne postoji opcija da se čelendžuje.

 

bila je silazna 100%. gledao sam usporeni snimak.

I meni se cini da je bila silazna. 

Kazem ne znam kako funkcionise u EL, ali sam gledao u NBA, mada je i tamo to jos novotarija. Mozes uloziti celendz samo na ono sto je presudjeno. U svakom slucaju na svakom treneru je da proceni, pa tako i Dejo procenjuje situacije.

Mi nikad zadovoljni. Sta bi tek bilo da nismo pobedili 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio i Okobo u Nba al se nije leba najeo tamo. jučer neprimetan do zadnje četvrtine. totalno non-factor. kudos našima na fantastičnoj obrani na njemu a i generalno. na trenutke je zaista delovala granitno. meni je jedino u oči upala loša igra Dobrića u obrani mada ni u napadu nije briljirao i nažalost ove sezone standardno loš DeDa ali on je igrao samo u 1.. I pamtim još kada je vanilica zaspao na kraju kad smo dobili trojku iz kornera , Okobo mislim gde ga je Dejo odmah izvadio iz igre. sveli smo najbolji napad EL doduše desetkovan na manje od 70 poena. samo reči pohvale. neka ovo prenesu i u nedelju i neće biti zime za nas.

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hoću da kažem, česti su promašaji u selekciji, kako u Evropi (evo i ako izbacimo Filipa iz priče, setite se jednog Mekela, Lipovija kod nas), tako i u NBA (mislim da svi znaju za Miličića, Entonija Beneta, Odena...). Ništa to ne dokazuje, osim da svi greše i nekad se nečiji potencijal pogrešno proceni. Ili neko ne dostigne nivo koji zaslužuje talenat koji poseduje. 

Ili MVP Janis dovuče burazera u svoj tim da mu bude lakše i lepše (ovo je paralela sa Filipom s tim što je Tanasis u pitanju, ne Kostas). 

Edited by displejnejm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...