Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Na probi je i mladi reprezentativac Slovenije Glas.
Lepo je videti ovoliko mladih igrača na treningu prvog tima, čini mi se da ih ima 10ak, od 17 pa do 20 godina.

Rekao bih da ne postoji bolji recept za stabilan i uspešan klub. Vrhunski trener na višegodišnjem ugovoru, najtalentovaniji mladi igrači iz regiona, 3 do 4 kvalitetna stranca koji nose igru i najverniji navijači na svetu.

Ova obraeffect era ne može da ne uspe.
Jednostavno sve radimo kako treba.

Srećan nam početak sezone uz prigodnu fotografiju...

6e5089cfc5b4036e5c694524d485d938.jpg

  • Like 5
  • Love 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji zaista misle da profesionalni igraci, ili deca koja se nadaju da ce profesionalno da se bave, u ovom primeru kosarkom, zaista imaju energiju na klubaska prepucavanja, nismo isti, jedno brdo, dva univerzuma, ponos grada itd.

 

Ako je iko bar amaterski trenirao kosarku par godina, otisao na letnje pripreme sa klubom, zna koji su to napori, kakav je dnevni rezim, treninzi i tako dalje.

 

I sad ce verovatno da se nervira i da razbija tv, jer je Drobnjak dao trojku iz auta ili Bili odigrao trokorak 😄

 

Kod nas je doslo vreme da se toj deci spijuniraju nalozi i traze postovi od pre par godina, jer eto, da se vidi ciji je mali 😄

 

Al dobro, meni to nekako proizilazi iz toga sto u zivotu nisu gledali na sport kao na razonodu, a jos manje, nisu se trudili da bar dva puta nedeljno trce za loptom.

Pitanje je da li mogu i da dobace sa pola terena.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Zeljko nedelju dana pre preuzimanja, pricao da je sramota koliko ima nekvalitetnih  stranaca koji igraju za nenormalni novac, bice super ako bude bilo 4 naša igraca u 12....

Bice uspeh ako se plasiramo na neko takmicenje narednih godina

Eo u Megi 7 stranaca, Glas je sjajan igrac tu je i Dreksel, bez njih imamo 8 stranaca,ne znam.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vlaDixXx said:

Zeljko nedelju dana pre preuzimanja, pricao da je sramota koliko ima nekvalitetnih  stranaca koji igraju za nenormalni novac, bice super ako bude bilo 4 naša igraca u 12....

Bice uspeh ako se plasiramo na neko takmicenje narednih godina

Eo u Megi 7 stranaca, Glas je sjajan igrac tu je i Dreksel, bez njih imamo 8 stranaca,ne znam.... 

 

Evropska kosarka je izgubila identitet odlaskom najboljih igraca za veliki novac u NBA. Onda se kao povratna reakcija desilo presipavanje gomile polovicnih amerikanaca u evropsku kosarku. I danas imas cesto kosarku koja lici na neki neobavezni basket, bez uigrane odbrane, bez kretnji. Samo 1 na 1 i atrakcija. To je Zeljko lepo uvideo, a ranije su se takve kosarke gnusali i Duda i Kari. Nece biti da bas ne znaju o cemu pricaju.

 

On the plus side, sada su evropske ekipe mnogo blize po kvalitetu USA megazvezdama. Recimo da je Doncic imao samo jos jednog igraca uz Tobija u svom timu, sigurno bi napali zlato.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hugo Punch said:

 

Tacno. Novica je bio bledunjav u ostalim utakmicama, ali na derbiju bas nalozen. Nema to veze ciji si navijac, vec karakter igraca. Novica je u glavi pobednik, i sa takvim stavom je ulazio u derbije...dok recimo Zagorac...

 

odakle ti ovo... 😄

Link to comment
Share on other sites

Nikako ne mogu da se složim.

 

Novica je i kljakav i sa nikakvim kolenima bio model kako se bori za Partizan i kako se školuju mladi i neiskusni igrači.

Svašta se može reći o njemu sa obe strane brda, ali mislim da "bledunjav" nikako ne ide.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Malo o Željkovim pomoćnicima.

Tu su Matović, koji je već godinama u klubu, a Željko je doveo i najbliže saradnike iz Fenera - Androića, Hose Mariju i Zimonjića, kao i bivšeg skauta u stručnom štabu SašeObra - Karaičića.

Ovo je citat kad je postao trener Fenera pre 8 godina:

"Trener Fenerbahčea Željko Obradović polako i sigurno okuplja stručni štab. Posle stručnjaka za kondicuju Predraga Zimonjića, trofejni trener je odabrao prve asistente – srpsko-španski duet Vladimira Androića i Hosea Mariju.
Androić je radio u nižerangiranim srpskim klubovima, a u sezoni 2011./2012. preuzeo je, kao glavni trener, hrvatski Zagreb. Androić i Obradović su dugogodišnji prijatelji i kumovi, a poznaju se još iz rodnog im Čačka.

Hose Marija Iskuerdo Ibanez (43) i Željko Obradović poznaju se od 1993/1994. kada je srpski strateg bio trener Huventuda, a Španac mu bio prvi pomoćnik."

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Da li je Ostojah obezbedio voće (banane obavezne) i energetska pića? Da li je trening bio prije 9 ujutru? Zna li se šta? Ima i ta unija košarkaša, mora Žoc paziti šta radi.


image.thumb.png.f7586a1ff7f18a1d9b9ffdca8907aa96.png


Mislim da ova slika govori šta Željko misli o sindikatu. 😄 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

"Sledeće sedmice čekamo da se priključe svi oni koji nisu bili u mogućnosti sada, takav je bio dogovor sa svima njima. Videćemo da li možemo da kompletiramo tim, jer nam fali još nekoliko igrača da bi to bio tim za sledeću sezonu", rekao je Obradović 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Jakob Aman said:

"Sledeće sedmice čekamo da se priključe svi oni koji nisu bili u mogućnosti sada, takav je bio dogovor sa svima njima. Videćemo da li možemo da kompletiramo tim, jer nam fali još nekoliko igrača da bi to bio tim za sledeću sezonu", rekao je Obradović 

O prevodu na srpski: Ko misli da je neko mudo - najebace, imam jos igraca na spisku koji bi rado izasli na teren.:default_coffee:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ranzo said:

Inace Mesina i Itudis koji su ga isto zvali su krs treneri,prakticno pocetnici i neznalice.

Volim ja ovako kad im napisu izjavu za nase medije ukljucujuci OBA vecita rivala,kao jao dosao sam u veliki klub,velika istorija a ti Ameri ne znaju gde su vece drzave Evrope na mapi a ne za nase klubove i takve detalje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da je tako imao bi pasos Rusije ili Italije, a ne Srbije.

 

Panter je vec kupio stan u BG, a uskoro planira i da pokrene privatni biznis na teritoriji Srbije.

Deluje kao da je zavoleo grad i da ce ziveti u BG i posle kosarkaske karijere.

 

Previse robotizujete sportiste rodjene u SAD.

I oni mogu da zavole i potpuno se prepuste...

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...