Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

45 minutes ago, realno *w said:

 

Ja sam zadovoljan sa Avramović, domaći igrač, pokriva dve pozicije, dobar pregled igre i više nego solidna odbrana. Plus u najboljim godinama.

 

Što se njegovog ofanzivnog učinka tiče, ogromno pitanje je šut za tri. Nekako su mu % u padu već godinama, pre dve godine 34% prva sezona u Estudijantesu, a prošle samo 31%. 

Primera radi i na ovom turniru 0-4, minimalan uzorak, ali se uklapa u taj trend.

 

Que???

 

Ono sto sam ja gledao, on, Teo i Andjusa su epske rupetine bukvalno najgora odbrana u istoriji repstacije.

 

 

Sto se tice suta za 3 mene ne brine toliko, mnogo je bitna selekcija, a kod nas nece imati potrebe da uzima toliko teskih suteva jer ocigledno nece biti glavni nosilac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marvin said:

 

Que???

 

Ono sto sam ja gledao, on, Teo i Andjusa su epske rupetine bukvalno najgora odbrana u istoriji repstacije.

 

Bem li ga, nisam imao taj utisak. Tj to sam pričao posle onih prošlih kvalifikacija, kada je ipak imaš više tekmi i minuta.

 

Ali ok, videćemo ga na delu.

 

5 minutes ago, Marvin said:

Sto se tice suta za 3 mene ne brine toliko, mnogo je bitna selekcija, a kod nas nece imati potrebe da uzima toliko teskih suteva jer ocigledno nece biti glavni nosilac.

 

Pa da. I Jare je imao 31% za tri, pa to nikome nije smetalo, šta više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marvin said:

Moze biti da sam malo i potcenio njegovu odbranu, ali ok, vreme ce pokazati.

Ja ga vidim u ovoj konstelaciji kao combo beka, vodju 2nd unita

Nisi potcenio nista, Avram je vrlo los odbrambeni igrac, uvek bio.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da se precenjuje Avramova odbrana zato što je agresivan na loptu (mnogi sa naše strane brda su imali takav utisak o matador odbrani Jake Blažiča, zaleti se kao vo na loptu i kao dobar defanzivac). Takve defanzivce prekaljeni bekovi rešavaju bez problema. Avram je pre svega strelac i to uglavnom iz levog ulaza, desni ne zna da završi desnom rukom. Sporadičan je šuter. Dobar u tranziciji i prilikom brže igre. Osim ako bahaćenje ne bude baš iznad svake mere, ja mislim da će on da igra nekog šestog čoveka i vođu druge postave kod vas, ta mu je uloga nekako i najprirodnija.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

 

ocigledno u zeljkovom. 

a i realno je solidan igrac, tj iz not great not terrible segmenta. 

 

mora da se nadje i neka gomilica domacih igraca. 

 

Meni se Avramovic bas snazno ne dopada. Ovako neki rekreativan sketba i da prodje, ali neka top takmicarska kosarka... Nah, bro, i'm good da me neko pita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...