Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Njihova prednost u ponedeljak je domaći teren, iskustvo igrača pogotovo u ovakvim utakmicama, ima tu šampionski igraca i to je možda dovoljno. Oni napadacki imaju short roll Mitrovica i miss match Kaline. Ne znam šta se dešava sa Voltersom ali ako on igra dobro i dovoljno onda su puno bliži pobjedi. Plan  B kod njih ja ne vidim.

Naša prednost može biti brza rekuperacija jer smo mladi, konačno smo se prilagodili na njihovu  igru, odbranu, intenzitet pa može do izražaja doci napadacki talenat kod naših igrača. Imamo više napadackih oružja. Ukoliko neko eksplodira i ostali namirisu krv jer očigledno samopouzdanje raste. Takodje smo naučili igrati i bez Panterovog protagonizma odnosno shvatili da je on booster a ne tim.

Ukoliko ne naprave neku seriju naše šanse drastično rastu jer je pritisak na domaćinu.

Biće zanimljiva utakmica ukoliko ne bude navijačkih sranja i dobra ventilacija.

Ovo pražnjenje dijela tribina od strane sudija u trećoj je opcija koju sada mogu koristiti sudije. Ne sumnjam  da će tako i biti ukoliko im se da povod.

Prizivam dobru kosarku mir na terenu i tribinama, pa nek pobijedi bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Ne sam Safete said:

Opasno mi ide na neku stvar ovo čerečenje Trifunoovića, moš misliti isplazio jezik prema protivničkoj klupi ... nezapamćeno, aha.

 

spacer.png

 

Ne tako davno kad se ni Vujošević, ni Radonjić a ni sudije nisu osvrtali na ovakve stvari, ali ko će se toga sjetiti.

 

 

ima onaj deo na početku pulp fiction, kada travolta objašnjava samuel l jacksonu razlike između usa i evrope pa kaže nešto tipa

"they got same shit over there as we have over here, but it's the little differences"

 

Spoiler

18:51:59_2022060318373318638_original_am

 

jaka je, kao što i fotka pokazuje, sa solidne distance u odnosu na klupu pružio protivniku jedan plazokez; dovoljno distanciran da bi stvarno trebalo da budeš idiot pa da ga juriš po terenu i pitaš koji će mu to sve.

 

trifunović dolazi na metar od radonjića i urla-plezi se u lice. to je taj pulp fiction "little differences" momenat: agresija je pregolema i u reonu trenera, tj suviše fizički blizu i previše usmerena na njega, jer igrači kada tako nešto rade, obično trešuju druge igrače a trenere izuzimaju iz tog natkurnjavanja.

 

daklem, nije problem u plaženju, već u izvedbi koja prevazilazi neke neizgovorene granice.

na kraju krajeva, samo je dao radonjiću dobar fokus za igrače i navijače, da mrze trifunovića i way od partizan, umesto da se bave kiksevima trenera.

 

zamisli da se lazarević npr ovako uneo žocu u prostor, da ne kažem u lice: kakvo bi mišljenje imao o tome i kakva bi žocova reakcija bila? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Ne sam Safete said:

Opasno mi ide na neku stvar ovo čerečenje Trifunoovića, moš misliti isplazio jezik prema protivničkoj klupi ... nezapamćeno, aha.

 

spacer.png

 

Ne tako davno kad se ni Vujošević, ni Radonjić a ni sudije nisu osvrtali na ovakve stvari, ali ko će se toga sjetiti.

 

Ja koliko se secam to je bilo ka navijacama ne ka klupi sto je svakako za osudu.

 

Inace to jedno plezenje je zanemarljivo u odnosu na jos nesportskije ponasanje igraca Partizana nego sada.

 

 

Inace evo i na vasoj temi cestitam zasluzenu pobedu i misljenja sam da je to daleko veca i vaznija vest od Trifunovica te da sam navijac Partizana ne bi ni razmisljao o Trifunovicu ni sto mediji pisu o tome(sto preporucujem svima da ne citaju medije) a i kao navijac Zvezde daleko me vise boli poraz nego to, kapiram da i svakoga od nas.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ne sam Safete said:

Znači da je bio koš koji je odlučio tekmu, niko ovo ne bi spominjao.

 

 

Dao sam ti plus ali ono... Jaka fakin Blazic je definicija za odvratnu njusku. Ako cemo Trifu njime pravdati onda jbg.

Sa druge strane Simonovic je imao i rerardiranije poteze, pa sam s vremenom stekao utisak da je ok lik.

Sve u svemu, preglup potez. Zeljko se odmah izvinio, poslao Trifu i kapitena da se izvine. Radonja nije uvredjen, all... 🙂

 

DIsciplinovanja ce sigurno biti. Ne verujem da ce to biti izbacivanje iz protokola.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ne sam Safete said:

izuini uini, nisam imao metar pri ruci

 

 

 

 

seljački potezi i jedan i drugi, samo različiti aršini 

Radonjic i igraci Zvezde nisu ni sa jednim gestom provocirali igrace ili klupu Partizana. Dule tada svasta nesto pricao na konferencijama a i igraci se ponasali nesportski pa mu plezenje dodje smesno u odnosu na udarce u medjunozje i laktanja. Tako da frustracija Blazica za mene nema licnk opravdanje ali razumem kao ispoljavanje revolta. Trifunovic je u tom smislu bukvalno izmislio ispoljavanje revolta.

 

 

U svakom slucaju mozemo se sloziti da je seljacki i nepotrebno u oba slucaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ne sam Safete said:

izuini uini, nisam imao metar pri ruci

 

 

 

 

seljački potezi i jedan i drugi, samo različiti aršini 

 

ja ti ne kažem ovo kao neko ko je uvređen i šokiran potezom, već pokušavam da približim neke bitne razlike koje mogu da izbace iz takta trenera

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, 1945 said:

Radonjic i igraci Zvezde nisu ni sa jednim gestom provocirali igrace ili klupu Partizana. Dule tada svasta nesto pricao na konferencijama a i igraci se ponasali nesportski pa mu plezenje dodje smesno u odnosu na udarce u medjunozje i laktanja. Tako da frustracija Blazica za mene nema licnk opravdanje ali razumem kao ispoljavanje revolta. Trifunovic je u tom smislu bukvalno izmislio ispoljavanje revolta.

 

 

U svakom slucaju mozemo se sloziti da je seljacki i nepotrebno u oba slucaja.

Bukvalno danima samo kao pokvareni gramofon tandrces kako su igraci Partizana ovakvi i onakvi, vasi divni, Zoc nikakav covek. Eto rekao si, svi smo shvatili sta si nam porucio, covece, oladi malo, svima je dosta tvojih kilometarskih upisa gde elaboriras jednu te istu temu.

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

@uini

Trenera je iz takta izbacio neugodan poraz, nećemo se zajebavati.

 

Da razjasnim da ja stvarno nemam nikakav problem sa Radonjom, šta više. Kad sam pisao post,  nisam ciljao isključivo na njega nego na cjelokupnu atmosferu koja se napravila zbog, realno, ničega. 

Svi ovi koji glume uvrjedjenost propustili su priliku prije nekoliko godina.

 

 

Edited by Ne sam Safete
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Temperamenti, nivo frustracija, pozadinska prica za svakog sportistu je razlicita. Potez Trifunovica niko ziv ne moze da opravda, ali jbg, desava se. Nekom cesce, nekom jako retko, nekom nikada. Ko je ikada istrcao pred publiku i igrao za nesto bitno, zna da nije lako kontorlisati bes, frustracije, zelju za dokazivanjem. Oni najveci to kontrolisu do kraja, jbg Trifunovic to nije. Prvo bi klub trebao da ga kazni, ali ne mislim da treba da bude lincovan, kao sto se sad svuda redom poziva na linc

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bez namere da merim nesto, samo da dam relevantne podatke, malo siri pogled od onog zumiranog.

 

Spoiler

partizan-zvezda-0045.jpg

 

Spoiler

partizan-zvezda-0066.jpg

 

Mislim da smo jednom pricali vec o tome negde na forumu, gde deluje da je Jaka vec prosao i Vujosevica i klupu Partizana. Bice da je ovo upuceno navijacima... 

 

Svakako, nije nesto sto treba da radi profesionalni sportista, ali izjednacavati (da ne kazem opravdavati) Trifu sa ovim Jakinim slujacem je malo bezveze. 

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da javno pohvalim Madara - to se verovatno ne vidi u prenosu ali dečko je sinoć apsolutno sve organizovao, postavlja odbranu, priča sa centrima, ima odličan decision making (tipa Lesor razgrće sve, Aleksa mu traži loptu, ovaj ga odjebe i opet da Lesoru i bude 2+1, normalno). Pored toga, nisu ga kažnjavali u miss meču toliko, mislim da je jednom prošla akcija, ostalo je pozatvarao. Apsolutno je jasno kao dan da će biti strašan igrač, samo mu minuti i iskustvo nedostaje. Naravno da može da se desi da izgori u majstorici, ali to ne znači ništa - dečko je zicer za dugogodišnjeg EL pleja, a vrv i nekog makar rezervnog NBA igrača

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Traje ta njegova sveopšta organizacija već nekoliko tekmi, ali je prošla blago nezapaženo . Srećom Žoc sve vidi, pa ga je sinoć pohvalio na konferenciji.

 

edit: da dodam i da je Dule apostrofirao Zagorov ulazak kao nešto što je okrenulo tok utakmice a ko sam ja da mu protivrječim :classic_smile:

Edited by Ne sam Safete
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bole Tyson said:

Evo ti jedan od primera

image.png

Ovo izvlačenje nekog lika sa Tvitera je isto kao i onih 137 dokaza za 99 pokušaja atentata na Vučića.

Ovo Trifunovićevo ništa strašno. Šteta za njega ako mu to ostane vrhunac karijere.

Dešavale su se mnogo gore stvari, na primer udaranje pesnicom u leđa bez ikakve osude.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...