Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

59 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dva puta sam procitao ovu stranu da vidim da nisamjeo bunike. Balsu Koprivicu poredite sa Milutinovim, Pekovic pa cak i Krsticem. Nivo Koprivice da mu tata nije drugar od Obradovica je da bude rezerva u Igkei a i tu bi brzo dobiootkaz i zavrsio u Prokomu.

Da li si gledao Milutinova i Pekovića u njihovoj prvoj sezoni u KKP?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

A prva utakmica posle te "pauze" je derbi. 

Za 2 nedelje necemo imati 2 normalna treninga.

Imali smo do sada normalne treninge pa opet na vecini tekmi ne licimo ni na sta, nadskace nas ko god hoce i napravi visak kad hoce...

 

Sto se tice balse... ne treba ici iz krajnosti u krajnost, nit je ne znam sta nit je ocajan, decko tek treba da napuni 22 godine... mislim od njega sve zavisi, tu mu je zoc koliko vidim dobija sansu pa izvoli...

Kao sto sam rekao i za trifu, nije bitno sta je bilo sad se pokazi krv suze znoj propisaj majcino mleko daj sve od sebe sto rece jedan italijanski trener - hoces neces (od tebe zavisi)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Devil In My Pants said:

Koliko su oni tad imali godina? Koprivica nije ni dva levela ispod njih..

Ne znam na kom je nivou u odnosu na njih, niti koji će nivo dostići, samo znam da na osnovu onog što sam video ne bih ga se odricao unapred. A pisao sam već koliko je tragičan npr. Peković bio u prvoj sezoni. Da ne pričam o Vardi koji je dogurao i do Reala, a veruj mi sprdali su se svi s njim u mlađim kategorijama. Što se tiče godina, i to je realtivno, neko kasnije sazri ili kasnije dobije šansu da napreduje.

Link to comment
Share on other sites

Poređenje sa Milutinovim ima smisla, mada Balša ne važi za talenta za kakvog je važio Milutinov svojevremeno.

Poređenje sa Pekovićem je smešno na mnogo nivoa, pekmen je dominirao i u Atlasu. Krstić i Peković su napadači, a Balši je za sada glavni kvalitet odbrana i zaštita obruča.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Ne znam na kom je nivou u odnosu na njih, niti koji će nivo dostići, samo znam da na osnovu onog što sam video ne bih ga se odricao unapred. A pisao sam već koliko je tragičan npr. Peković bio u prvoj sezoni. Da ne pričam o Vardi koji je dogurao i do Reala, a veruj mi sprdali su se svi s njim u mlađim kategorijama. Što se tiče godina, i to je realtivno, neko kasnije sazri ili kasnije dobije šansu da napreduje.

Varda nije bio los u  omladincima,Pekmena ste po Misku placali suvim zlatom, imali su 18 i Milutinov tipa 17 godina. Kod Balse ne vidim nista, ali ako ga budu gurali mozda nesto i uradi. Meni Varda i nije imao neku karijeru kakav je bio talenat...

 

Ne znam, eto ja mozda nesto vidim, slazem se da je mlad i da ce napredovati, ali iz ovogugla ga poreiti sa igracima koji su debitovali sa 17-18godina je poprilicno smesno. Mada ajde da vidimo sta ce biti.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Barkley#34 said:

Vardu su u mlađim kategorijama svi posmatrali kao debila, veruj mi.

Apropo tome , kad je Buducnost dovela Vranesa u mladjim kategorijama isto tako su ga posmatrali, ako mislis na kosarku. Po dva trenera su radila sa njim na treningu, nije mogao da pogodi zicer od table ispod kosa, bukvalno samo ruke da ispruzi.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da Balšu niko ne poredi sa Kostom Perovićem, jer meni od svih naših centara u poslednjih tridesetak godina najviše liči baš na Kostu.

Eksplozivniji je od Koste kad bismo ih poredili baš u detalje, ali mislim da je i današnja košarka brža od one od prije 15 ili 20 godina taman koliko je Balša brži od Koste. Ono gdje Balša djeluje u prednosti je samopouzdanje, izgleda mi komotnije i sigurnije na terenu od dvadesetogodišnjeg Koste. 

 

U svakom slučaju, kad bi dostigao Kostu, to bi već bila lijepa karijera, posebno ako bude imao malo više sreće da izbjegne teške povrede u kasnijoj fazi karijere. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Beonegro, šta znam, kosta mi je nekako tehnički sofisticiraniji ali ujedno nikada nije uspeo da prebaci u glavi da je go-to-guy za određene minijature.

balša not govedarica mi tu izgleda prilično rešen da postoji na strašnom mestu, pa će post-festum da razmisli da li je imao municije za to.

 

u svakom slučaju, željko je nekakva garancija da će se u tom segmentu pozitivno isfiltrirati i da će prevashodno donositi dobre odluke kako raste kilometraža.

 

a slažem se da je razlika u ubrzanju košarke dovela do toga da sada imaš balšu ili etabliranog milutinova umesto koste ili nekog drugog etabliranog a slabije pokretnog centra za današnje prilike.

 

daklem = za mene je drastična razlika u mentalnom sklopu koprivice i perovića, mada je to naravno samo moj vajb na minimalnom uzorku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod Koprivica, čitam neki dan intervju sa seniorom (Slavišom) i kaže da mu je mnogo stresno da gleda sina kako igra i da zbog toga praktično ne dolazi  u dvoranu. Čak je i Žoc rekao Balši

- Pitaj ćaću što ne dolazi pa nije on mene trenirao, nego ja njega :classic_smile:

 

Parafraziram, naravno.

Edited by Ne sam Safete
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...