Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Moore 2x u kontri sam ispod koša, mi tražimo nekog na trojci ... ionako ga ne ide, trebalo ga je malo pogurati. 

 

Kontre nam izgledaju kao da smo se juče sastali, a ne da smo već 5 meseci na okupu maltene.

 

Konstantno imamo 2 igrača koja se otvaraju na šut, a zaboravljamo da to treba da bude sekundrna opcija kada direktan napad na koš nije prošao. Potpuno neverovatno, čak i Smajli u onoj jednoj kontri ode u ćošak.

 

Za Mura jednostavno nisam pametan, šta god se proba ne ide. Što je najgore, redovno kad uđe omdah ima jednu izgubljenu, ono tipa ležerno direktno u ruke protivnika. Ne u momentu kada pokušava da stvori neku asistenciju, nego neki obični pas na stranu, na početku napada.

 

Na sve to, jedini aspekt njegove igre kojie je funkcionisao, šut za tri, potpuno je stao. 

Na zadnjih 10ak tekmi 4 od 20 ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ako idemo na srećno mesto, kako onda hoćemo da budemo depresivni? :smiley33:

 

pa srećno mesto vam je kao simulacija realnosti u matriksu. tamo odete da cepnete plavu pilulu kad vas realnost izroka

malo čitate knjigu, kao deka iz vica - A, B, V, G, D, EUPIČKUMATERINU I odete u matriks    : i

 

 

..

promašio sam đ   : i

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, odupri se ludilu said:

Mene vise na Kecmana podsjeća Glas

 

Da, Bogijev talenat je neuporediv sa Glasovim, to je jednostavno nivo više.

Ali ok i poređeje sa Kecmanom je više nego pohvalno za Glasa. 

 

Kod Glasa prvo što upada u oči je stav, stvarno takva mirnoća i hrabrost kod igrača koji je na "mala vrata" ušao u tim, koji ima samo 21 godinu, mi je nešto neverovatno. To postaje svojevrstan tm slovenačkih košarkaša, u poslednje vreme.

Momak ima 10'ppg u EC, mislim da to nije ni sanjao.

 

Prva mana su svakako noge. Deluje da je baš spor na nogama, baš kao i Trifa, što se automatski odražava na mogućnost da dribla, probije. I tu ne verujem da može da napreduje ne znam koliko, nego mora da koristi spotup, blokove i ostalo.

Zbog toga i mislim da mu ova trenutna uloga čak i ne odgovara previše, da bi sa dobrim plejom imao više bolji pozicija.

 

Ali, kako god se okrene, sve će u velikoj meri zavisiti od šuta. On je još jedan od momaka iz KKPa koji imaju dobar šut u najavi, ali to još uvek ne pokazuje za sada. Zaista deluje da bi on tu mogao da bude konstantan, nadam se da ćemo to uskoro i videti na delu.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

 

pa srećno mesto vam je kao simulacija realnosti u matriksu. tamo odete da cepnete plavu pilulu kad vas realnost izroka

malo čitate knjigu, kao deka iz vica - A, B, V, G, D, EUPIČKUMATERINU I odete u matriks    : i

 

 

..

promašio sam đ   : i

 

Ja sam se izgleda predozirao sa crvenom, plavu uopšte nemam u spektru boja. Sinoć sam gledao GKanaria-Virtus, i setio se naše rasprave o Zvezdinoj odbrani. Imao sam slične i sa prijateljima u RL, i mogu samo da ti kažem da sam u pravu 🙂. Sinoć je GK ukanalila Virtus,prvenstveno psihički, igrajući povremeno odbranu koju igra i CZV, doduše na slabijem "energetskom nivou". Tri četrvrtine su  talijanski mučenici nekako i plivali, ali je onda usledio potop...jednostavno nisu imali koncetracije za 40 min.Efes je protiv vas jedva našao ključ koji ga je vratio u egal. Cenim da trenerima treba podosta vremena, kojeg je u košarci sve manje da bi spremili ekipu za takav psihički rolerkoster. Da Radonjić umesto Kuzmića ima nekog 205/ludog i brzog tačno bi cepali denial na svih 5 igrača. Ko se spremi za to ( moraš da imaš igrače koji imaju sposobnost da brzo nauče),dobija vas lagano.

Pišem ovo i zbog toga što i nas ngde čeka ista ta GKanaria, i nisam siguran da je možemo dobiti ni kada se posložimo, ako ikada, kao tim. Sinoć nismo znali da penetriramo ni na skinute gaće, i lagano se u većini predhodnih upisa zaboravlja, da će i druge ekipe "rasti" kroz sezonu, a ne samo mi. I da ponovim 48 put, Avramović je nevidjena štetočina.

30 minutes ago, realno *w said:

 

Da, Bogijev talenat je neuporediv sa Glasovim, to je jednostavno nivo više.

Ali ok i poređeje sa Kecmanom je više nego pohvalno za Glasa.

 

Druže,neko čija je sudbina spotap, teško da se može porediti i sa jednim od gore pomenutih.Bio bih presrećan da grešim. Čkode ima neku madjiju u sebi, ne mogu još da provalim kuda ga to može odvesti. Za Trivuna je Stef Kari lično.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, KockoOblo said:

Druže,neko čija je sudbina spotap, teško da se može porediti i sa jednim od gore pomenutih.Bio bih presrećan da grešim. Čkode ima neku madjiju u sebi, ne mogu još da provalim kuda ga to može odvesti. Za Trivuna je Stef Kari lično.

 

Zato i napisah "više nego pohvalno".

 

Kecman je takođe imao dosta spore noge, ali je vrhunski čitao i koristio situacije na terenu, te iz toga izvlačio i poene, i kreaciju. Dug put je pred njime, pa videćemo koliko će napredovati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uz ogradu da nisam gledao ceo meč, a i ono što sam gledao je delom bilo uz podeljenu pažnju, meščini da fokus sinoć nije ni bio na tome da se dobije utakmica po svaku cenu nego ono što je Žoc pričao pre par dana - da se vrate igrači koji su van forme. Drugačije ne mogu da objasnim neke čudne rotacije ili kuliranje situacija u kojima smo mogli da prelomimo meč (naravno, uz činjenicu da su oni pogađali baš kad im je bilo najvažnije a mi smo im zdušno pomagali u tome). 

 

Utisam mi je povratak Zagora u trenutku kad su maltene konsenzusom dignute ruke od njega. Samo da nastavi da se trudi da igra pametno pa i po cenu slabijeg učinka i postaće mnogo korisniji i važan član tima, iako ne ono što su svi očekivali (to nije ni bitno, važno je da spasi karijeru).

 

Avramović je stvarno pogubitis totalis.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Barkley#34 said:

Uz ogradu da nisam gledao ceo meč, a i ono što sam gledao je delom bilo uz podeljenu pažnju, meščini da fokus sinoć nije ni bio na tome da se dobije utakmica po svaku cenu nego ono što je Žoc pričao pre par dana - da se vrate igrači koji su van forme. Drugačije ne mogu da objasnim neke čudne rotacije ili kuliranje situacija u kojima smo mogli da prelomimo meč (naravno, uz činjenicu da su oni pogađali baš kad im je bilo najvažnije a mi smo im zdušno pomagali u tome). 

 

Utisam mi je povratak Zagora u trenutku kad su maltene konsenzusom dignute ruke od njega. Samo da nastavi da se trudi da igra pametno pa i po cenu slabijeg učinka i postaće mnogo korisniji i važan član tima, iako ne ono što su svi očekivali (to nije ni bitno, važno je da spasi karijeru).

 

Avramović je stvarno pogubitis totalis.

 

Teško da baš protiv najvećeg rivala u grupi vraćamo igrače u formu, a čeka nas mesec dana sa manjim brojem tekmi i sa lakšim tekmama.

Uostalo, te ludne rotacije, posebno na krilu, su sastavni deo naše igre od početka sezone i to je jako teško shvatiti.

Ovo je bila jako bitna tekma za nas, ako ne pobeda, onda makar pristojan poraz, jer mislim da su velike šanse da ćemo sa njima biti na 1 pobedu, na kraju regularnog dela.

 

Zagor - eh, koji mu je ovo povratak po redu? Odigra jednu tek solidnu tekmu, popali ljude, onda ga opet nema mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

U tome i jeste stvar, proces vraćanja, a ne da kažeš vraćam te evo sad. Drugo, u tim lakšim utakmicama se očekuje pobeda, nije nam potrebno igranje po žici, ovo je unapred prihvatljiv poraz, ako dobiješ nešto drugo. Ako. 

 

Pazi, ja sam od Zagora odustao odavno, ali neće nam smetati ako se podigne do prihvatljivog nivoa. Opet ako.

Link to comment
Share on other sites

Mensečini da su one 3-4 tehnicke Lokosima nas mnogo vise kostale. Dobili smo par puta po 1 bacanje, a zato kao kompenzaciju su njima za pirkanje vetra dali bacanja u 4/4. Nije to presudilo, ali jeste odmoglo.

 

I generalno su oni imali CJ Mekoluma sinoc koji je sipao iz nimalo otvorenih pozicija, uz par nenormalno srecnih trenutaka, gde npr onom njihovom lopta upadne u ruku slucajno pred sam kraj, baci je kao krompir i bez koske. Jebi ga.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...