Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

4 minutes ago, uini said:

 

ja samo kažem da to nije nikakvo cimanje;

kao i u slučaju zvezda-žalgiris, trebalo mi je 5mins da promislim na temu i moguće scenarije.

a nisam neki wunderkind.

 

 

Ma slažem se, bolinih patks generalno da se cimaju oko angažovanja nekog ko misli pa se taj bol onda širi na sve redom.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

već sam pominjao juče;

neki poželjan sled okolnosti bi bio da zvezda i partizan dogovore zajedno kako neće igrati kls.

 

okej, zvezda neće, važno nam je da vas prestignemo u broju titula

onda hajde da odigramo bez publike, zbog clear & present dangera ali i poruke u takmičenju koje ne znači previše

 

zvezda neće ni to, 

partizan izda onda ovo prethodno pojašnjenje sa opaskom da su sve pokušali ali da mi nećemo da sarađujemo i eto žrtvujemo ugled zarad sveopšteg boljitka i zdravlja.

 

ja se često zapitam (kao i u slučaju zvezdine tekme protiv žalgirisa & ukrajinske zastave) da li u tom menadžmentu i pr službi klubova, postoji jedna jedina osoba koja ume da potroši 15ak mins na brainstorming i onda predstavi situaciju tako da zvuči iole logično.

 

zaista mislim da je bitan razlog to što oba kluba dobijaju većinski pare koje nisu ni zaradili, pa onda ne vide nikakvu potrebu da zaposle upotrebljive ljude, nego neke buzdovane koji znaju da viču ale ale i koriste instagrame.


Hahaha nisam ni sumnjao da će neko pronaći ugao po kome je Zvezda kriva za ovu svinjariju. Clear & present danger, moš misliti, jel realno da odrasla osoba popase Ostojin alibi? 
 

Prvo, daleko pre nego što je uopšte počelo finale ABA, Ostoja je pretio da će povići ekipu jer mu se ne sviđaju pravila. Partizan je mogao lepo da sam isprazni halu za četvrtu utakmicu i tako zaista uradi nešto značajno. Umesto toga, samo su rešili da zloupotrebe situaciju i pokušaju da izboksuju F4 format ili prazne tribine na drugi način, kad već nisu uspeli pre finala. Oni bi da se bore protiv huliganizma tako što će Zvezdi da anuliraju prednost izborenu tokom cela sezone, oazi, molim te.

 

U pitanju je čist oportunizam i ništa više. To situaciju čini još odvratnijom.

 

 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Hahaha nisam ni sumnjao da će neko pronaći ugao po kome je Zvezda kriva za ovu svinjariju. Clear & present danger, moš misliti, jel realno da odrasla osoba popase Ostojin alibi? 

 

opušti se jado, ja samo pišem šta bih uradio da sam zadužen da se bavim ovom partizanovom tematikom. poenta je da vrlo jednostavno možeš tu da ispadneš good guy al' treba uključiti mozak na minimalno grejanje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

posto kendrik pliva za sve pare i hvate u lazi(lmao), red je da ispravim moju tezu da u partizanu 80% vremena uzimaju igraci preko 28 godina..

 

dakle, u partizanu 79,89% vremena uzimaju deca preko 27 godina, ciji ce prosek godina 3 meseca pre kraja ove godine biti 28.:default_coffee:

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tunji Awojobi said:


Hahaha nisam ni sumnjao da će neko pronaći ugao po kome je Zvezda kriva za ovu svinjariju. Clear & present danger, moš misliti, jel realno da odrasla osoba popase Ostojin alibi? 

 

Znači, sada ide xy strana/meseci o alibiju za postupak koji je loš kao i svaki drugi zamisliv...ceniš da to rade odrasle osobe?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KockoOblo said:

 

Znači, sada ide xy strana/meseci o alibiju za postupak koji je loš kao i svaki drugi zamisliv...ceniš da to rade odrasle osobe?


Bukvalno ne razumem šta si hteo da kažeš. 

 

3 minutes ago, uini said:

 

opušti se jado, ja samo pišem šta bih uradio da sam zadužen da se bavim ovom partizanovom tematikom. poenta je da vrlo jednostavno možeš tu da ispadneš good guy al' treba uključiti mozak na minimalno grejanje.

 

 


Ja samo pišem da je sreća što nisi. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@uinikad razmislim malo, stava sam da ipak jeste problem u tome što ih boli patka, prvo za ligu a onda i kako če to izgledati. Ti pišeš kako bi uradio iz ugla nekog ko makar malo hoće da igra (jer postoji šansa da CZ i liga prihvate pomenute predloge), ali priprema teren da ispadne čist. Ovde je verovatno ranije doneta odluka da se ne igra i to iz onog bahatog razloga - šta će nam ta liga, pa je saopštenje samo uzgred napisano, da se nešto kaže. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, n4l1m said:

posto kendrik pliva za sve pare i hvate u lazi(lmao), red je da ispravim moju tezu da u partizanu 80% vremena uzimaju igraci preko 28 godina..

 

dakle, u partizanu 79,89% vremena uzimaju deca preko 27 godina, ciji ce prosek godina 3 meseca pre kraja ove godine biti 28.:default_coffee:

 

Opusti se tile, niko ne pominje lazi. Znam ja da ti ne lazes, tvoj realan pogled na stvari je jednostavno dijametralno suprotan od cinjenicnih stvari. :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Arsenije Pesic said:

Drugari nam popizdili što nismo dovoljno popizdili.

Zapravo, malkice nam je iritantno da se bas ovoliko folirate da kao niste mislili da cete osvojiti nesto sa Zeljkom. 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svake godine kad krene ova liga/kup i mi treba dvaput da pobedimo Čovića da bi osvojili nešto meni malo pripadne muka. S te strane razumem ovaj potez. I to je nešto što treba menjati.

 

S druge strane, u situaciji kad imaš nekoliko realnih razloga da praviš sranja tipa istupanja, ti izabereš neki nebitan/glup razlog i na potpuno pogrešan način realizuješ celu priču, čime sebe dovedeš u situaciju da ti se svi smeju. Amaterski.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kosta said:

Zapravo, malkice nam je iritantno da se bas ovoliko folirate da kao niste mislili da cete osvojiti nesto sa Zeljkom. 😉

 

Pre sezone - da, u toku sezone - ne, na kraju sezone se ponadali, end of. 

 

Sta je pogresno u tome da je to misljenje dinamicno i menja se u skladu sa kosarkom koju gledamo?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Smrde nam čarape...ali eto, kuća nam je stalno puna svakojakog finog sveta. 

 

16 minutes ago, Kosta said:

Zapravo, malkice nam je iritantno da se bas ovoliko folirate da kao niste mislili da cete osvojiti nesto sa Zeljkom. 😉

 

Lako je tebi, ti predstavljaš kolektiv.  

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kosta said:

Zapravo, malkice nam je iritantno da se bas ovoliko folirate da kao niste mislili da cete osvojiti nesto sa Zeljkom. 😉

 

Mi da smo doveli Ledeja i Pantera bi sa napalili da idemo sigurno na F4 EL na primer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Mi da smo doveli Ledeja i Pantera bi sa napalili da idemo sigurno na F4 EL na primer.

Pa sigurno i da bi otisli sa njima.

 

Volters, Ivanovic, Markovic

Panter, Holins

Kalinic, Dobric, Lazic

Ledej, Davidovac

Kuzmic, Mitrovic

 

Ovaj tim bi imao barem 3 pobede vise nego sadasnji a to znaci da bi bili 7. na tabeli a to znaci da bi isli na Olimpijakos koji je bio 2., a to znaci da bi njih prosli jer smo njih pobedili 2 puta u regularnom delu i bez Pantera i Ledeja. 😄

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 11:09 AM, UDresuKvinsiMilera said:

Bio je favorit za ABA na pocetku sezone i vecinom sezone, pa cak i posle prva dva derbija a secamo se kako su te utakmice izgledale.Bio je favorit i u EK za sovajanje a npr kvota da ce biti prvi u grupi je bila frapantnih 1.07 tj 93,5% sanse da ce se to desiti ako cemo u procentima.Dakle nista subjektivno,profesionalci odredili.

Ne treba kriti,debakl istorijskih razmera.

 

On 6/9/2022 at 12:00 PM, zorex said:

Malo je žalosno što ti ne shvataš veličinu Željka Obradovića. Sve da je ove sezone Partizan ispao iz Aba lige, reč mu niko ne bi prigovorio. Bilo bi gundjanja i nekog negodovanja, ali zamisli koliki degenerik bi trebalo da budeš, pa da pljuješ Željka i osporavaš njega kao trenera.

 

Čovek je od reči, rekao je da je 3 godine ovde, hajde da se dogodine prebrojimo, ili one tamo kad zaokruži broj EL titula. Navijam za Partizan, Željko je Partizan, prostije od toga ne može. Titula ako bude, super. Ako ih pak ne bude, treba uživati i u vožnji.

 

Prva godina trogodišnjeg ciklusa može biti debakl samo u glavama navijača Zvezde kojima nije dovoljno da se raduju zbog titule, već da bi ona imala smisao, mora se nekako uniziti i rival. Ono, hvala, ali na to se niko ne peca. Neuspešna sezona da, niko sa teme to ne spori, mnogima štošta nije bilo po ukusu. Ali ove reči koristiš samo jer bi da troluješ i flejmuješ, a to ti se za sada dozvoljava.

Evo još jednog koji je uleteo ispod, pa da ne ponavljam post, važi isto. Plus, nijedna rečenica koju si napisao nije istinita. Osim ove za Avramovića, valjda si proročki uspeo da pročitaš njegovu statistiku iz fenjeraša ACB lige. :lol_2:

Da se ovako sumira lepo.

S obzirom da se spomenute kvote daju klubu a ne treneru moj upis NIJE spominjao trenera godine,moj upis se NIJE odnosio na njega a ti si napisao tuzbalicu od tacno 1178 karaktera kao da sam ga najostrije kritikovao.

Pritom si vredjao i unizavao mene ili nekog drugog,vrlo brzo u upisu si sa kosarke skrenuo na neku vecnu patetiku bez argumenata koja pritom ponovo nije tema/skladna replici na moj upis.

Sve u svemu promasaj kao i vasa sezona,a ako cemo slikovito air ball pantera za izjednacenje.

 

p.s sto se tice ove pojave da se brani nesto sto nije ni napadnuto, ona ukazuje na to da je branilac prvi sumnjicav u to sto brani.Vidis napade na doticnog i gde ih nema,jer si jelte,makar u podsvesti, svestan cinjenica.Cinjenica koja te teraju da ga branis niotkuda i to na ovoj nacin. 

Ne mozes da odrzis fokus u replici niti razaznas cime se originalni post bavio a ni kosarkaski ne verujem da imam sta da cujem od tebe pa te pozdravljam na neki duzi period.

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

 

Da se ovako sumira lepo.

S obzirom da se spomenute kvote daju klubu a ne treneru moj upis NIJE spominjao trenera godine,moj upis se NIJE odnosio na njega a ti si napisao tuzbalicu od tacno 1178 karaktera kao da sam ga najostrije kritikovao.

Pritom si vredjao i unizavao mene ili nekog drugog,vrlo brzo u upisu si sa kosarke skrenuo na neku vecnu patetiku bez argumenata koja pritom ponovo nije tema/skladna replici na moj upis.

Sve u svemu promasaj kao i vasa sezona,a ako cemo slikovito air ball pantera za izjednacenje.

 

p.s sto se tice ove pojave da se brani nesto sto nije ni napadnuto, ona ukazuje na to da je branilac prvi sumnjicav u to sto brani.Vidis napade na doticnog i gde ih nema,jer si jelte,makar u podsvesti, svestan cinjenica.Cinjenica koja te teraju da ga branis niotkuda i to na ovoj nacin. 

Ne mozes da odrzis fokus u replici niti razaznas cime se originalni post bavio a ni kosarkaski ne verujem da imam sta da cujem od tebe pa te pozdravljam na neki duzi period.

 

Rekao si da je Partizan fejlovao istorijski, čovek kaže da je za njega Željko = Partizan, i zato i pominje Željka. Ne znam šta ti nije jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"fejlovanje istorijski", "debakl" i ostale hiperbola-floskule mogu da se odnose isključivo na tekmu protiv burse, pogotovo imajući u vidu finiš.

ja mislim da partizan i u najboljem scenariju ne bi uzeo eurocup pored virtusa, mada bi finale daleko bolje izgledalo u rezimeo ovog sastava.

 

što se tiče aba lige, zaista ne vidim kao neuspeh 2:3 u finalu protiv zvezde, jer zvezda nije neki levi sastav, bez obzira na isticanje zirbesa, simonovića i ne znam, pefija i koga već (ovde mislim na agrolakija i njegove istomišljenike pre svega).

 

neuzimanje titule sa ekipom koja je napravljena da proba da uzme neku, je uvek neuspeh. debakl i ostalo je bulevarski naslov u bulevarskoj štampi i ne priliči ljudima koji solidno prate basket a to je većinski slučaj ovde.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

neuzimanje titule sa ekipom koja je napravljena da proba da uzme neku

U principu se slazem sa vecinom tvog upisa ovaj deo sam izdvojio. Dacu moje vidjenje situacije i analizu u kojoj se trudim da sam maksimalno objektivan.

 

Na stranu sto je ljudima ovde dolazak Zeljka vazniji od titula, sto bi pratili sa njim klub i u beton ligi i slucne stvari, to savrseno razumem. Sto ne bi terali Zeljka i da je bio poslednji u Aba i poslednji u Ek i to razumem, pa covek im je doneo titulu El. Na stranu i sto je nekom mozda i zaista svejedno i u fazonu je sta uradimo uradimo bitno da je dosao Zeljko i to razumem.

 

Po meni, je tako kako si napisao uz minimalnu ispravku. U Evrokupu zaista debakl i na tome cu stati, u Aba ligi da kazem neuspeh. Ni katastrofalni neuspeh ni blagi neuspeh vec precizno nesupeh. Zasto neuspeh? Zato sto ima najuspesnijeg trenera svih vremena, zato sto ima podjednak ili veoma slican budzet sa glavim konkurentom i samim tim je realno da se gleda titula-uspeh, sve osim titule-neuspeh. U tom smislu svejedno je da li su ispali u polufinalu ili izgubili u finalu, apropo price da nisu igrali finale 8 godina. Pa i da su igrali svih 8 godina finala a gubili isto im se hvata. Pre svega je neuspeh zbog budzeta plus trenera sa reputacijom a zatim i zato sto je Partizan u recimo 15 najvecih klubova u Evropi i ima bogatu istoriju pa bi bio neuspeh i da ima losijeg trenera i manji budzet al to je sekundarni deo price.

 

Partizan, po meni, sa Zeljkom ne sme sebi da postavi cilj da proba da uzme titulu Ek ili Aba pa kao ako prodje prodje. Narocito jer nema po 6 klubova tolikog budzeta u oba takmicenja kao sto je recimo El ili premijer liga pa da kazes da je to isto. To mozda da je imao proslogodisnji budzet i tim na raspolaganju. Ovako je po budzetu bio top2 kluba Ek, top2 kluba Abe. To sto ljudi ovde osporavaju kladionice, kladionice samo stavljaju za favorite klubove po budzetima naravno da ne znaci da to mora doci. Pogledajte Ligu Sampiona, svake sezone Psg i Siti su u top4 favorita za osvajanje iako zajedno nemaju 2-3 finala u poslednjih 10 godina.

 

To sto je Radonjic doveo neke bivse igrace to ne sme biti nikakav izgovor. Samo su Mitrovic, Kalinic i Lazic igrali zajedno od ranije, i trio koji je tu Lazic-Dobric-Davidovac. Svi oni zajedno kad se skupe su jedan nov tim koji treba da se uigrava. Pritom Radonjic je delimicno promenio dosta stvari u igri nego sto je imao ranije. Znaci imali smo od prosle sezone Kuzmica-Simonovica-Lazica 3 igraca koja ne mogu nista da promene u igri i verovatno ne bi bili ni u 12 ovih Partizanovih i imali smo Dobrica i Davidovca. Ceo tim je nov. Partizan je imao Zagorca-Trifunovica-Dangubica, treci ispao iz rotacije dakle imaju 2 domaca igraca poput naseg DoDa dua. Ostalo sve novo. Da dodam i da imaju dosta ozbiljan strucni stab i 2 trenera vise od Zvezde pa bi to valjda trebalo da olaksava individualni napredak mladih igraca. No to je sad nebitno.

 

Po meni, ovaj budzet je mogao i morao mnogo bolje da se iskoristi i samim tim bi verovatno osvojili jedno od dva takmicenja. Na primer, Madarovo obestecenje plus plata je vece nego plata Voltersa. Kurucova plata je veca nego Holinsova. Pa nek uporede ljudi koji dvojac vise doprinosi, mozda i nemerljivo. Umesto Pantera su mogli dovesti Erika Mekaluma ili Daruna Hiliarda koji su takodje bili slobodni tada a kostaju polovicni koji su isto odlicni skoreri i davali bi poena koliko i Panter pritom Mekalum u Evrokupu davao cak 6 poena vise prosecno od Pantera a Hiliard samo 2 poena manje ali u Evroligi, i ustedeti barem polovinu novca Panterove plate i dovesti nekog top El pleja umesto Mura ili Madara i potrositi isto novca sveukupno. Preuzeli Tristanovu platu  koja sigurno nije mala covek imao ugovor u Realu kao top prospekt iz Evrope na svojoj poziciji. Mogli su komotno da secakaju da ga dovedu sad na leto umesto sto su mu dali 6 nemalih plata a maltene su znali da nece imati mesta da igra, vecu minutazu imao u Realu. Jednostavno ocigledno je da se mogao bolje utrositi novac.

 

Bice Evrolige za Partizan sa Zeljkom u svakom slucaju izgleda tako da i nemaju razloga za brigu samo pricam neke argumente zasto je ovo cinjenicno neuspesna sezona Partizana a ne delimicno neuspesna.

 

Nije Partizan Cedevita ili Buducnost pa u slucaju da oni imaju budzet kao Zvezda i Partizan jos i trenere te pa kao da probaju ako uspeju uspeju, bar ja tako vidim Partizan u ovoj situaciji.

Edited by 1945
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vladan o Zeljku...

 

Quote

Reči Željka posle Burse o "izgubljenoj godini života" sve najbolje dočaravaju. Alibi se ne traži. Cilj Evroliga-nije izboren na parketu, bez obzira na prosek godina tima, privikavanja jednih na druge, jednu loptu u finalu ABA...

Na zlatiborskim pripremama me upitao "zašto sam kazao da može samo da izgubi povratkom" u klub kome je darivao evropsku krunu i besmrtnost, zbog čega ga u Srbiji većina i mrzi?
Prosto. Šta god da osvoji-očekivano je, jer je najtrofejniji (iako nema najskuplji, već najmlađi tim), a sve drugo-neuspeh.

Rivale će motivisati, po Srbiji mnoge razotkriti. Pakost i zlobu, komplekse i frustracije, patološku mržnju samo zato što je simbol Partizana.

Mnogi mislie da im je najteže posle neuspeha. Verujte mi, vidim kome je.Toliko emocija i želje, ume da proguta, nego kada ste samo profesionalac u tuđini.

Vratio se doktor sa mastera, među srednjoškolce. Trebalo se prilagoditi gimnazijalcima, pojačanim sa par apsolvenata, ali i njima da shvate visoke zahteve profesora. Da li se sa đacima moglo na iskusnije, ili je trebalo više starijih, lako je sada pametovati.. A mislim da se moglo i sa najmlađim timom EC.

Mnogo toga se otvorilo. I protiv i posle Burse i tih 15 minuta majstorice ABA. Tako blizu, a ipak daleko.Da li će sve biti lekcija, a ne poraz, pokazaće vreme.

Verujem u projekat. Ne samo struke, već celog kluba, kontinuitet rada. Nikako idolopoklonstvo, već poverenje, kritiku, analizu propusta i grešaka, uz zadržavanje manira koji moraju sa klupe da se prenesu i na parket i tribine, bez obzira na blato i okruženje, što ne znači da se dopusti na klub.

Željko sve diže na viši nivo. Igrače, publiku, menadžment... Partizan je uprkos neuspeha (nema alibija) bolji nego lane u ovo vreme na svakom nivou. Tako i za godinu mora biti uspešniji nego što je sada. Željko je vodilja Partizana. Zato ga i patološki mrze po Srbiji, jer mu se ceo svet divi.
Idemo dalje!
Hvala ti što si naš, privilegija je! i kada izgubiš, sa tobom je to lekcija.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...