Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ne vidim ikakve razloge za optimizam, ljudi su bolji sto su dokazali tokom cele sezone, plus su iskusniji sto ce biti jako bitno za finalne meceve. Ne bi me cudilo da bude i metla.

 

Svakako, nadam se da to nikako nece promeniti Zeljkove planove, a sledece godine uz ocekivani napredak nasih klinaca + malo bolju doselekciju mozemo ocekivati znatno vise.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Magia said:

Ne vidim ikakve razloge za optimizam, ljudi su bolji sto su dokazali tokom cele sezone, plus su iskusniji sto ce biti jako bitno za finalne meceve. Ne bi me cudilo da bude i metla.

 

Svakako, nadam se da to nikako nece promeniti Zeljkove planove, a sledece godine uz ocekivani napredak nasih klinaca + malo bolju doselekciju mozemo ocekivati znatno vise.

 

-entering magijin fantazi pre-game mode - 

 

ma kakvi, kalina sinoc rokao kartone chivasa sa dedom, hollinsom, lukom i lazicem; bio i dobric iako ne voli da pije ali prica se da je stipsa pa kad je dzabe ide all in

 

wolters popio dva jacha i zaspao pa su mu crtali kite po celu i pravili instagram storije. 

 

nista od nas veceras. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, 1945 said:

Partizan, kao i bilo koji drugi klub, pre svega, treba da ima obavezu prema sebi bas zbog svoje istorije i tradicije da prevashodno ima za cilj osvajanje trofeja i sto dalje dogutati u evropskim takmicenjima i tako bi trebalo sklapati roster i planove.


Jasno je da je to primarni cilj. Ne bih se bunio da ga ostvarimo ni sa 10 stranaca. Samo sam konstatovao da mi je drago kad u tome učestvuje više naših igrača. Recimo Duletov tim koji je imao F4 potencijal (Vesterman, Bogdan, Bertans, Lovernj, Milutinov + Milosav kao šesti) mi je nekakav reper. Domaći i strani talenti, gotovo svi spremni da i fizički odgovore u seniorskoj košarci a i svi naloženi na klub za koji igraju. Taj tim su povrede unakazile da ne pokaže svoj pun potencijal, kao i nedostatak finansija da se posle zadrži na okupu.

22 hours ago, 1945 said:

Evo treci put da napisem da Partizan nije madji ni od Mege ni od Cibone, SC Derbija, FMP-a i Borca iz Cacka.

Imas mlad tim koliko i pola lige.

Evo tebi i drugi put - nije uopšte bitno da li je Partizan 6 meseci mlađi ili stariji od pola lige. Poenta je da je Partizan, klub koji se bori za vrh lige, tu negde po proseku godina sa klubovima za koje se očekuje da imaju mlade timove jer su u pitanju razvojni projekti i/ili timovi koji nemaju para za iskusnije igrače poput Cibone i Borca i koji nemaju ambicija za nešto više. Sama činjenica da je Partizan tu negde sa tim timovima, a daleko ispod Zvezde, Budućnosti i Cedevite dovoljno govori.

 

22 hours ago, 1945 said:

 

Jel bolji Smajlagic iz Nba ili Gagic iz Lietkabelisa? Jel bolji Madar koga je pikirao Boston ili tamo neki bek ap iz Slask Wroclawa. Jel bolji Tristan ili neko ko ima 32 godine i igra u poslednjeplasiranom Trentu. Nemoj da se lazemo realno.

Gagić je problematičan većini navijača Partizana tako da ne bih uzimao u razmatranje. Da li je bolji Tristan ili neki pandan iz recimo Burse / Andore / Gran Kanarije / Ulma / Hamburga? Ne bih da licitiram sa imenima ali možeš da skapiraš šta hoću da kažem. Tristan ima svakako viši plafon od nekog evroiskusnog stranca ali bi možda nama taj evroiskusni doneo rezultat odmah sada u ovoj sezoni ali bi sledeće zapalio odavde a igra za iste pare kao Tristan. Klub se opredelio za Tristana jer kontaju da može da bude zver, s naglaskom na može ali treba da koriguje dosta stvari. Ista je priča za Madara koji je ogroman talenat, meni jedan od omiljenih u ovoj ekipi, ali i dalje neiskusan i sklon gubljenu lopti bez obzira na godinu u izraelskog ligi i letnjoj ligi ili šta je već igrao. Ne stiče se iskustvo za godinu, dve pogotovo ne u ligama gde je akcenat samo na napad i bildovanje statistike. Nije to nikakav alibi, to je legitimna politika kluba od koje se očekuje korist i u finasijskom i u rezulatskom smislu. KKP je dao tim igračima šansu na velikoj sceni, verovatno ih i platio solidno i očekuje sutra da se naplati od njihovih prodaja a ujedno i da oni uz Željka napreduju brzo do tog nivoa da budu glavni protagonisti. Pritom, ako stignu do tog očekivanog niova oni će biti verovatno bolji od igrača konkurentskih timova, a po vrednosti daleko iznad od onoga što dobijaju u ugovoru jer će im cena sigurno skočiti u međuvremenu. Eto, kapiram da je to neka ideja bila. Korist za reprezentaciju je posledica toga (kad pričamo samo o našim igračima) i možemo da kažemo da je to foliranje ali slušajući Savića i Željka kapiram da oni stvarno misle da KKP i oni lično imaju / osećaju neku obavezu i prema reprezentaciji i da žele da popune tim sa što više domaćih igrača. Uostalom Savić je više puta izjavio da su hteli na početku da dovedu mnogo više naših igrača ali da su isti bili nedostupni iz raznoraznih razloga.

 

22 hours ago, 1945 said:

Lepo sam namirisao da ce se racunati bivsi igraci. 😄

 

Pa i za 3 godine, u najboljem slucaju ce biti izjednacen odnos igraca tako da nema smisla uporedjivati doprinos reprezentaciji. Mozda za 5 godina da pisemo opet o tome pa da vidimo.

Ne znam šta si ti namirisao ali izlgeda da vidiš ono što želiš. Kakav odnos igrača? Kakva Zvezda - Partizan rasprava i broj igrača u reprezentaciji? Ko je uopšte to pomenuo? Vrati se opet na inicijalni post forumaša kome sam odgovorio. Radilo se tome da li KKP daje šansu domaćim talentima. Ja sam tvrdio da daje i da će reprezentacija imati korist od toga pošto je pretpostavka da je to motiv postavljanja pitanja. Da ponovim, nebitno je da li će biti za 2,3, 5 godina i da li će tada isti biti u Partizanu. Bitno je da sada igraju i da bi reprezentacija trebalo da ima koristi u budućnosti. Niti pomena o Zvezdi i brojanju koliko ko ima igrača ili će imati igrača u reprezentaciji. Izmišljaš teme koje ne postoje.

 

22 hours ago, 1945 said:

Nece, naci ce se samo ako Jokic/Milutinov(koji ce igrati jos 6-7 godina za reprezentaciju) otkazu ili eventualno ako esktremno ne napreduje u odnosu na Petruseva u sta sumnjam. Petrusev je izabran da budr treci centar sampiona Evrope a Koprivica bek ap top8 Ek i za sada je po kvalitetu prosecan Evrokup centar dok sam siguran da bi Petrusev da je bilo gde drugo igrao u El iz donjeg doma bio odlican. Uostalom bio je veoma dobar kad god je dobijao sansu u Efesu. 

Iskustvo nas uči da ni na jednom prvenstvu nismo nastupali u najjačem sastavu tako da će se Koprivica, ako zasluži naravno, uvek muvati tu oko reprezentacije i biti spreman ako se neko od trojca koji si spomenuo povredi ili otkaže učešće. Ne vidim problem što imamo višak opcija tu. Opet, skroz nepotrebna diskusija.

 

22 hours ago, 1945 said:

Ja bi FMP nazvao polurazvojnim timom Zvezde, cak mozda ne ni polu vec prijateljskim klubom iz vise faktora svima znanih.

To oko FMP-a je vaš (Zvezdin) problem. Nominalno FMP je Zvezda B ili Zvezdin razvojni klub, kao i SC Derby za Budućnost. Ne bih dalje razglabao o FMP-u na ovoj temi.

 

22 hours ago, 1945 said:

Sto se tice ostatka napisanog tu se i slazem sa tobom pa sam kvoutovao samo delove u kojima se ne slazem i pokusavam sa cinjenicama da objasnim kao i da sto je objektivnije pisem na ovoj temi a neka eventualna navijacka prepucavanja sto se kaze mozemo i na Tati.

 

Ziv bio.

 

Tatu ne posećujem tamo negde od dolaska Željka jer je postalo nesnosno što je skoro godinu dana unazad. Mogu da kažem da je bolje za zdravlje i da mi omogućava da očuvam neku normalnu sliku o nekim forumašima s druge strane brda jer sam o nekima, dok sam čitao redovno, baš srozao mišljenje te od tada ne mogu ozbiljno da ih shvatam kad se ovde javljaju sa nekim kao ozbiljnim i dobronamernim upisima posle istovara fekalija tamo. Sve u svemu tamo sam napisao u poslednjem postu još davno šta sam imao o mržnji na relaciji Zvezda-Partizan i na tome bih se zadržao. Na temu ne ulazim tako da ćeš morati s nekim drugim da ukrštaš mišljenja.

Pozdrav i nadam se da možemo da prekinemo ovu diskusiju i da se fokusiramo na plejof seriju koja kreće večeras.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moje neko vidjenje sta je potrebno da dobijemo veceras (a i seriju generalno):

 

- Panter da se seti da doda posle prvog udvajanja a ne 10 sekundi glavinjanja

- Aleksa isto (sreca u nesreci toga sto je slabih kognitivnih sposobnosti je sto ga nece proganjati aleksina precka)

- Ova dvojica gore i pored navedenog moraju da daju bar 35 poena u zbiru ako cemo icemu da se nadamo

- Ali generalno, moramo sve vreme imati na umu da je ovo timska igra. Zatvaranje jednog igraca otvara prostor za drugog.

- Objektivno su favoriti (rekao bih 65:35) tako da se mora koristiti svaka pruzena sansa, nema premisljanja i filozofiranja, sut, skok, rinse & repeat

- Koncentracija na nivou

- Ono sto ne zavisi 100% od nas je napad CZV. Ako krenu u neku sutersku rapsodiju (sto ce se desiti bar 1 a mozda i 2x u seriji) onda tu nema spasa je napad nije njihov forte.

- Moramo se dobro prilagodjavati svakom kriteriju sudjenja. Ako je tuca onda tuci, ako nije onda cuti 🙂

- Ne znam kakvu produkciju s krila mozemo da dobijemo, a to lako moze da prelomi. Stealth mode Trife, Dangube i Zagora znaci da sa te pozicije gubimo bar 10-15 poena svaku temu.

- Moramo da koristimo prednost pod kosem (Ledej da se ne sramoti protiv Dede) da bismo otvorili prostor bekovima, jedno bez drugog ne ide.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, kendrick said:

Pritom, lupetate, frljate se procentima, podacima, glensovajuci ABA i EL sajt, misleci da ste potkrepili tvrdnje

Nista ne lupetam i ne pricam napamet dajem podatke i svima lako proverljive informacije.

 

Jasno sam stavio da Partizan nije najmladji tim u Aba i da ima +- manje od jedne godine sa jos 5 timova. Sa sve Tristanom koji je odigrao nekoliko utakmica sa nekoliko minuta, Glas malo vise i Miletic nista. Ko je posten trebalo bi da se racuna sam Glas od njih trojice(koji je od 26 utakmica igrao samo 11 preko 10min), no dobro, racunao i njih.

 

Za Evrokup sam u spojlerovanom upisu na dnu takodje preneo podatke da je Partizan najisskusniji tim za Evrokup ili barem u 2-3 u smislu iskustva igraca u Evroligi, Evrokupu i Nba. Najmladji po godinama verovatno da, u vrhu po broju igraca sa evropskim sezonama iza sebe da.

 

Ne razumem koji deo od ova dva je lupetanje ili frljanje? 

 

3 hours ago, kendrick said:

Onaj brat se ubi da objasni kako eto FMP nije razvojni klub zvezde i kako je plasman u ABA na prvom mestu.

Niko se nije ubio opet sam postavio jasne i konkretne cinjenice.

 

Napisao sam da je za mene to polurazvojni klub a ne istinski razvojni kakve primere imamo po Evropi sa B timovima ili u G ligi.

 

Logicno bi bilo da igraci koji se razigravaju za Zvezdu a ima ih trojica trenutno, sto je malo za razvojni tim koji pritom igra u istoj ligi, i da tamo igraju po 30 minuta a ne po 10 kao sada a stranci da vode glavnu rec ili Tasic nije ni vazno. Kao i da bi bilo logicnije da igraju Aba 2, smanje budzet, a ostatak daju Zvezdi. To bi za mene bilo logicno da radi razvojni tim. 

 

Prvi cilj svakog ikada razvojnog tima je razigravanje igraca pa neke rezultat ako dodje dodje. U ovom Fmp-u su vodili glavnu rec stranci i jos nekoliko domacih igraca koji nikad nece zavrsiti u Zvezdi i napadali plej of poziciju i jasno im je to bio prevashodni cilj a usput su i po malo razigravali Zvezdi 3 igraca po 10 minuta.

 

Fmp ima budzet negde izmedju milion ipo i dva, Zvezda ima  7 miliona. Da ti sad vodis neki tim i imas ovakvu situacije, zar ne bi prebacio jos milion u Zvezdu i otisao da igras aba 2 ili Kls i tamo razigravao klince pre nego "ostetio Zvezdu" za milion e, gde uopste nije 100% sigurno da osvajamo Abu i plus se mucimo u EL.

 

Ako sam nesto slagao ili ispinovao ili lupio u ovom svemu sto sam napisao samo udri, al moras to da dokazes. Ne da kazes lupas i frljas a ne dajes argumente za to.

 

3 hours ago, kendrick said:

, umesto toga ovaj bata pre tebe poredi Partizan sa Zeljkom Obradovicem i po objektivnim zvezdasimatm ogromnim budzetom

Pa Partizan zaista ima ogroman budzet u smislu ligama kojima igra. Naravno da nema ogroman budzet u smilu Barselone, Cska, Efesa, Reala...

 

U Aba je u top2 po budzetu u Ek je u top2 po budzetu. Malo li je?

 

Isto tako i Zvezda bi bila da igra Ek, da se razumemo. Samo nemoj po objektivnim Zvezdasima pricu kad i sam znas da ste u dva najveca budzeta u oba takmicenja.

 

Ne znam do koje mere sam objektivan jer sam subjektivni navijac Zvezde samo sam naglasio da se trudim da sto je objektivnije moguce pisem na ovoj temi a to znaci da potkrepim sa sto vise cinjenica, argumenata, informacija... Zato i pisem ovako opsirno pa ho hoce nek cita ko nece ne mora.

Link to comment
Share on other sites

Just now, jedibojan said:

Dobili zasluzeno, cestitke njima.

Od nas ocekujem reakciju i bolju utakmicu (uz nadam se njihov losiji sut), ali sto se cele serije tice, mrka kapa. Nismo taj nivo

 

Mozda po uigranosti i iskustvu, sto svakako nije mala stvar, ali zasto po pojedinacnom kvalitetu niste taj nivo? Bolji ste na 2,4 i 5.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Mozda po uigranosti i iskustvu, sto svakako nije mala stvar, ali zasto po pojedinacnom kvalitetu niste taj nivo? Bolji ste na 2,4 i 5.

 

Po prikazanom nivou igre u toku cele sezone. Koji je ispod individualnog kvaliteta igraca i renomea trenera. Barem po mom misljenju

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Glupo pitanje Rajka za Zoca...mega glupo. Da li je druga kljucna? Pa otkud zna covek? 

 

Istina je da ce Partizan tesko dobiti seriju ako izgubi i drugu, ali to ne znaci da je jedna utakmica kljucna, svaka je kljucna.

 

Ovo sto Djurovic prica skroz tacno. 15 poena Puntera ali kad?

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Luchifer89 said:

Jedino dobro nakon ove utakmice je to što imamo još 2 do kraja sezone.
Zaista se radujem kraju.

 

I feel you bro...

 

Meni tako bilo jedan dobar niz godina kada je moj klub bio kk sledeca sezona... bukvalno sam se osecao kao mazohista sto to i gledam. Fudbal me nikad nije tesio, meni to seljacki sport. Basket je umetnost a nikako nismo uspevali da vas dobijemo.

 

Ali, i to sad uopste ne bulshitujem. 1-0 je, nije kraj.

Link to comment
Share on other sites

Nesto sto je najgore je da znas da ce da bude lose, lozis se da nece al opet bude toliko lose i realno na kraju.

 

Ljudi nas isamarali 3 od 4 cetvrtine, dobili ubedljivo, drzali nas na 10 razlike celo drugo poluvreme i dobili ubedljivo, da li je ovo bilo realno? jeste

 

Pa mislim da Zeljko jednostavno nije spremao nista nedelju dana ne bi prosao nista gore, svi iz Zvezde su isporucili osim Kalinica, nas je 8 ili 9 igraca natrpalo, uglavnom svi su isporucili svoje poene.

 

A tek kako sam se najezio kad sam video da i dalje Lesor iskace na pola terena, Koprivica ne moze skok da uhvati, Smajli ne moze stolicu da odbrani...prosto je fascinantno da jedna ekipa izgleda isto ako ne i gore nego na pocetku sezone.

 

Nama je bila sansa veceras da ih uhvatimo na neko ludilo, energiju i da ih iznenadimo, medjutim dobili smo hladan samar realnosti.

 

Ocekujem 3-0 ili 3-1 mozda, sve i da bude 2-2 mi ih dobiti u gostima necemo, toliko je jednostavno.

 

Cestitke ciganima na zasluzenoj pobedi, mnogo su bolji kao tim, pametniji, iskusniji i igraju sa vise mozga.

 

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Luchifer89 said:
1 hour ago, Kosta said:
I KLS se igra jos.

Al se ne gleda

Pa naravno, ako osvojimo KLS, imamo vise domacih titula od vas. Zato ti se i ne gleda.

Btw, nista ovo jos nije gotovo, previse ste defetisti.

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno, ako osvojimo KLS, imamo vise domacih titula od vas. Zato ti se i ne gleda.
Btw, nista ovo jos nije gotovo, previse ste defetisti.
Zabole me Kostice za broj titula.
Samo ne želim da mi oči krvare.
Piši oma , ako će ti biti lakše
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

-entering magijin fantazi pre-game mode - 

 

ma kakvi, kalina sinoc rokao kartone chivasa sa dedom, hollinsom, lukom i lazicem; bio i dobric iako ne voli da pije ali prica se da je stipsa pa kad je dzabe ide all in

 

wolters popio dva jacha i zaspao pa su mu crtali kite po celu i pravili instagram storije. 

 

nista od nas veceras. 

 

Znam da mislis da jinxujem ali ja stvarno ne vidim kako kkp ovde moze ni 2 pobede da uzme a kamoli 3.

 

Naravno, ovo sve pod uslovom da vam svi ostanu zdravi.

 

Jednostavno bolja ekipa, iskusnija, sa inteligentnijim igracima, sa nekoliko plejmejkera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

28 minutes ago, Kosta said:

Pa naravno, ako osvojimo KLS, imamo vise domacih titula od vas. Zato ti se i ne gleda.

Btw, nista ovo jos nije gotovo, previse ste defetisti.

Ih sto njemu puca cvetko, on je najrealniji lik na forumu i beskrajno duhovit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...