Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

4 minutes ago, Darko said:

@Smrtokapa i @Problem sa licnim greskama, skoro niko ne jede kengure i krokodile ovde, a kamoli neke skakavce, prvi put čujem za to. Lepo ovi u Beču zamajavaju publiku, snašli se ljudi.

 

Inače, najpopularnija hrana ovde je Thai takeaway :classic_biggrin: I naravno, chicken schnitzel ili parmigiana (naravno, nema mnogo veze sa Italijanskom parmigianom).

KAda sam se prvi put vratio iz KIne, nema ko me nije pitao, jel sam jeo skakavce i crve....:puke:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Od okolisa, Madjari su jedini koji imaju dobru hranu, pritom ne mislim na ex-yu jer je tu kuhinja slicna.

 

Rumunija i Bugarska su bas uf.

 

Bokme ko je u fazonu poštene jednostavne hrane od okoliša Grci kidaju, povrće im je neviđeno dobro, sirevi za moj ukus vrh, posebno odstojala feta sa Peloponeza, riba, hobotnice, sve jeftino (hobotnice spremaju brutalno na nekoliko različitih načina), ražnjići od svilje kako i treba da budu, kolači extra, rakiještina (govorim o cipurou, uzo mi je apage satana) iznenađujuće dobra i jeftina.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

KAda sam se prvi put vratio iz KIne, nema ko me nije pitao, jel sam jeo skakavce i crve..

 

Koliki god da smo gurmani, neke stvari su ipak prihvatljive samo u formi pudinga.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Bokme ko je u fazonu poštene jednostavne hrane od okoliša Grci kidaju, povrće im je neviđeno dobro, sirevi za moj ukus vrh, posebno odstojala feta sa Peloponeza, riba, hobotnice, sve jeftino (hobotnice spremaju brutalno na nekoliko različitih načina), ražnjići od svilje kako i treba da budu, kolači extra, rakiještina (govorim o cipurou, uzo mi je apage satana) iznenađujuće dobra i jeftina.

Dobri su Grci ali mislio sam prvenstveno na direktne susede.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

 

Bokme ko je u fazonu poštene jednostavne hrane od okoliša Grci kidaju, povrće im je neviđeno dobro, sirevi za moj ukus vrh, posebno odstojala feta sa Peloponeza, riba, hobotnice, sve jeftino (hobotnice spremaju brutalno na nekoliko različitih načina), ražnjići od svilje kako i treba da budu, kolači extra, rakiještina (govorim o cipurou, uzo mi je apage satana) iznenađujuće dobra i jeftina.

 

Ovo. Grčka hrana sabija, mlečni proizvodi, jela iz rerne, salate sve moguće i nemoguće. 

 

Jedino gde su imho tanki je alkohol i pica/pasta. No dobro, pica/pasta i nije njihov element. 

Edited by Horium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Beonegro said:

Ja baš ne mogu te kobasice sa tucanom paprikom, nebitno da li se zovu kulen ili chorizo.

 

Au, ovakav stepen razočarenja nekom osobom nisam osetio od razočaranja u Teodosića što nije mogao da potrefi ni obruč onomad u Parizu... 

 

11 hours ago, wrach said:

Ne razumem opcinjenost kajmakom i pecenjem, iskreno.

 

Au brate, ne šiješ Bea, ali tu ste negde. 

 

7 hours ago, Perkos2 said:

što se mene tiče najbolje jelo iz Srbije su punjene suve paprike ili butane šušpe kako se kaže na jugu

mogu da budu sa mesom i posne, za moj ukus su najbolje one punjene pirinčom i orasima( neko dodaje i suve šljive)

broj dva je svadbarski kupus

na trećem mestu pazarske mantije

 

Ono, de gustbus... Ali najeo sam se taštinih i baba-taštinih paprika za sve ove godine i uvek sam ih jeo ono čisto iz kurtoazije. Najprecenjenjije srpsko jelo su punjenje paprike u svakom obliku, a pogotovo posnom. Poor man's sarma. 

 

4 hours ago, McLeod said:

Od okolisa, Madjari su jedini koji imaju dobru hranu, pritom ne mislim na ex-yu jer je tu kuhinja slicna.

 

Rumunija i Bugarska su bas uf.

 

Pa brate, kenjaš po vojvođanskoj kujni, a ovamo ti se mađarska, koja je manje više osnov vojvođanske, sviđa. Kakav si ti multiple personality lik, to je sjajno 😁. U kojoj bre Vojvodini si ti pa jeo? Srem nije Vojvodina, da budemo načisto odma 😜😁

  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Horium said:

 

Jedino gde su imho tanki je alkohol i pica/pasta.

Pa i nisu, vina se može probrati baš fino (tamo izgleda baš vole slatka vina i može čovjek da se zezne, ali uz malo isprobavanja mogu da se piju lijepa vina za oko 5 jura flaša u prodavnici), industrijska piva su im korektna, i cipuro je meni dobra loza. Ono što stoji je da djeluje da ih je kultura zanatskih piva potpuno zaobišla, prošle godine smo bili 4 dana u Atini posle mora i nisam našao ništa vrijedno pomena, a nije da nije tražila svinja dobra stara 😄

 

2 hours ago, Eddard said:

 

Au, ovakav stepen razočarenja nekom osobom nisam osetio od razočaranja u Teodosića što nije mogao da potrefi ni obruč onomad u Parizu...

 

Nešto mi nikako ne ide aleva paprika, prije nekoliko nedelja sam povraćao zato što sam se najeo maslina na andaluski način, pritom je žena jela iz iste tegle i ništa joj nije bilo.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Ono, de gustbus... Ali najeo sam se taštinih i baba-taštinih paprika za sve ove godine i uvek sam ih jeo ono čisto iz kurtoazije. Najprecenjenjije srpsko jelo su punjenje paprike u svakom obliku, a pogotovo posnom. Poor man's sarma. 

 

Punjena paprika je isključivo mrsna, sve druge varijante su blah. 

 

Isto važi i za, recimo, majonez :lol_2: mada sam prinuđena da jedem onu light verziju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Au, ovakav stepen razočarenja nekom osobom nisam osetio od razočaranja u Teodosića što nije mogao da potrefi ni obruč onomad u Parizu... 

 

 

Au brate, ne šiješ Bea, ali tu ste negde. 

 

 

Ono, de gustbus... Ali najeo sam se taštinih i baba-taštinih paprika za sve ove godine i uvek sam ih jeo ono čisto iz kurtoazije. Najprecenjenjije srpsko jelo su punjenje paprike u svakom obliku, a pogotovo posnom. Poor man's sarma. 

 

 

Pa brate, kenjaš po vojvođanskoj kujni, a ovamo ti se mađarska, koja je manje više osnov vojvođanske, sviđa. Kakav si ti multiple personality lik, to je sjajno 😁. U kojoj bre Vojvodini si ti pa jeo? Srem nije Vojvodina, da budemo načisto odma 😜😁

Jos da nadjem bolji gulas da ne kazem perkelt u Vojvodini u odnosu na Sumadiju... jedino sto je gore dobro je riba samo je ima toliko da ti na nos izadje

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Beonegro said:

Pa i nisu

 

Za moj ukus vina su im mahom preslatka mada ok, nije da nikad nisam popio neko dobro vino u Grckoj. To im je jos i najbolje. 

 

Uzo, recina i metaksa su uzas. 

 

Lozu inace ne volim pa samim tim cipura nije moj fah. 

 

Likere od limuna i kumkvata jedino covek da upotrebi za neki kolac. 

 

Pivo i Grci... no comment. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

Au brate, ne šiješ Bea, ali tu ste negde. 

 

Najprecenjenjije srpsko jelo su punjenje paprike u svakom obliku, a pogotovo posnom. Poor man's sarma. 

Haha 

 

Sto se tice punjene paprike, apsolutno, ionako kad moram da je jedem jedem samo punj.

Ono sto se kaze "Da punjena paprika ima kolena klekla bi pred sarmom"

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Horium said:

Pivo i Grci... no comment. 

Nesnam, inače nisam fan lagera, ali hladan Mamos je baš baš dobar kad je vrućinčina, u državama koje nisu specijalno pivske to mi je možda drugo najbolje industrijsko pivo nakon italijanskog (sardinijskog) Ichnusa non filtrata. Meni je bilo ljepše od španskih i francuskih industrijskih piva, naša da ne pominjem.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, wrach said:

Sto se tice punjene paprike, apsolutno, ionako kad moram da je jedem jedem samo punj.

Ono sto se kaze "Da punjena paprika ima kolena klekla bi pred sarmom"

 

Greška kod pravljenja punjenih paprika je što ih kuvaju, umjesto da ih peku u rerni. I naravno, meso mora da bude dobra junetina i da se fino zabiberi, i paprike treba da budu zelene (idealo zelene šilje), one nisu gorke, za razliku od žutih babura koje se obično koriste kod nas.

 

EDIT: tema je postala totalno nadrealna 😂

Edited by Beonegro
  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Verovatno najkvalitetnija tema na sportu trenutno 😄 @Smrtokapa kad pomenu Albaniju, pre par godina sam jeo bas povoljnu a dobru morsku hranu tamo. U zivotu nisam probao boljeg oktopoda nego u Albaniji

 

Gdje si bio u Albaniji, negdje na jugu? Planiramo narednih dana jednu ekskurziju, ali na krajnji sjever, do Skadra, pa onda dolje na more do Šinđona (tamo gdje su Italijani upravo otvorili ovaj njihov parking za migrante, ustaihjebem), ako u tom dijelu imaš neku preporuku javljaj.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

 

Gdje si bio u Albaniji, negdje na jugu? Planiramo narednih dana jednu ekskurziju, ali na krajnji sjever, do Skadra, pa onda dolje na more do Šinđona (tamo gdje su Italijani upravo otvorili ovaj njihov parking za migrante, ustaihjebem), ako u tom dijelu imaš neku preporuku javljaj.

Ksamil i Saranda, nazalost na severu nisam bio. 🙂 Moraju onda pasti neki dobri kolaci u Skadru ? Imam rodbinu u PG koja voli da skokne dole

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Ksamil i Saranda, nazalost na severu nisam bio. 🙂 Moraju onda pasti neki dobri kolaci u Skadru ? Imam rodbinu u PG koja voli da skokne dole

U Skadru se više radujem lazanji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...