Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

Realno gledano u Srbiji je overall svaka hrana bas ubedljivo najbolja u Sumadiji. Ima krajeva koji su specijalizovani za nesto tipa rostilj, sir, neka jela, ali u Sumadiji jedino ne moras preterano da brines gde ces da sednes da jedes jer je bas retko da je negde lose. Beograd, Novi Sad i Nis pogotovo kao minska polja. Ne znaci da nema top mesta ali moras da se raspitas pre nego sto dolazis. Kad neko dodje ovde kazes mu samo 2-3 mesta da izbegava ostalo je sve dobro do odlicno

Edited by McLeod
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

E al ta vasa vojvodjanska zuta supa najobicnija domaca kokosija supa, plus sto je sumadijska bolja. A neka fama se pravi oko nje. Znam da je originalno guscija ali to je sad retkost.

 

Konačno da neko kaže! Preach Mc!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Vojvođanska hrana je jedan baš onako vojvođanski melanholičan način da se izvrši samoubistvo. Znači ništa na brzinu konopče pa o gredu, već polako lagano natenane, holesterol će te na kraju stići.

 

A Šumadija je jack of all trades, master of none. Nešto kao Portland svih ovih godina, dobra ekipa, gotivna, ulazi u plejof, uvek bude dobrih utakmica i serija, ali neće otići do kraja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Smrtokapa said:

A Šumadija je jack of all trades, master of none. Nešto kao Portland svih ovih godina, dobra ekipa, gotivna, ulazi u plejof, uvek bude dobrih utakmica i serija, ali neće otići do kraja.

 

Napusti topik, uvrediš mi prvo rodni kraj, onda ekipu za koju navijam. 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Napusti topik, uvrediš mi prvo rodni kraj, onda ekipu za koju navijam. 

 

1. To je više bio neki blagi kompliment, blag kao ukusi Donje Šatornje

2. Ja sam više Šumadinac nego što si ti Šumadinka, dakle zamolio bih te

3. Prijatno svakako 🍽️ 😇

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

"Jokić u reprezentaciji" topic je u sekundi postao "Al se nekad dobro jelo" a zatim instantno eskalirao u "Gde se nekad bolje jelo" :classic_ninja:

 

Ukusi su možda različiti, ali zna se gde se hranio najbolji košarkaš današnjice :s_w: 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

 

1. To je više bio neki blagi kompliment, blag kao ukusi Donje Šatornje

 

U Donjoj Šatornji nema ni jedan restoran pa da merimo šta je blagi ukus.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Smrtokapa said:

Vojvođanska hrana je jedan baš onako vojvođanski melanholičan način da se izvrši samoubistvo. Znači ništa na brzinu konopče pa o gredu, već polako lagano natenane, holesterol će te na kraju stići.

 

A Šumadija je jack of all trades, master of none. Nešto kao Portland svih ovih godina, dobra ekipa, gotivna, ulazi u plejof, uvek bude dobrih utakmica i serija, ali neće otići do kraja.

Bolje to nego da jedes jednu stvar ceo zivot jer nista drugo ne valja

Link to comment
Share on other sites

Alo, bre, o kuhinji da mi pričaju oni što od svinje znaju da naprave samo kockice za pečenje, kod nas je bre konceptualna umetnost od svinje napraviti što više ukusnih delova. A gde su onda još kokoške, petlovi, pilići, guske, morke, patke, a da ne pričam, daleko bilo, o nemesožderskim namirnicama, uključujući i ribu 😄. Od ribljeg paprikaša nema na svetu bolje čorbe, a od lemeškog kulena nema boljeg delikatesa - njeguška pršuta, a zlatiborske pseudo-kulenove i kobasice da ne pominjem, je trećerazdredni komad mesa u odnosu na njega. Jedino što kod vas Srbijanaca (😜) vredi jeste pečenje (mislim na pragnje) i kajmak, tu nas šijete. Dobro de, i roštilj 😁
 

Šalu na stranu, dođite i hranite se severnonemačkom kuhinjom par meseci, svaka srpska, a pogotovo vojvođanska će vam doći kao Michelin

  • Like 1
  • Love 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Eddard said:

Alo, bre, o kuhinji da mi pričaju oni što od svinje znaju da naprave samo kockice za pečenje, kod nas je bre konceptualna umetnost od svinje napraviti što više ukusnih delova. A gde su onda još kokoške, petlovi, pilići, guske, morke, patke, a da ne pričam, daleko bilo, o nemesožderskim namirnicama, uključujući i ribu 😄. Od ribljeg paprikaša nema na svetu bolje čorbe, a od lemeškog kulena nema boljeg delikatesa - njeguška pršuta, a zlatiborske pseudo-kulenove i kobasice da ne pominjem, je trećerazdredni komad mesa u odnosu na njega. Jedino što kod vas Srbijanaca (😜) vredi jeste pečenje (mislim na pragnje) i kajmak, tu nas šijete. Dobro de, i roštilj 😁
 

Šalu na stranu, dođite i hranite se severnonemačkom kuhinjom par meseci, svaka srpska, a pogotovo vojvođanska će vam doći kao Michelin

 

Ma ok, ali daj ti meni brate dobru gibanicu, svadbarski kupus, sarmu, pečenje,... Mani me tih nobles recepata u vidu papaka, supa i knedli 😜

 

Spoiler

Šalu na stranu, naravno da je i vojvođanska kuhinja fenomenalna ;D Ako Srbi nešto znaju, to je da spreme da se pojede.

 

Edited by DameTime
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Kakva je ovo patkometrija sad...

 

Da nisam napustio temu, rekao bih bespotrebna kao i ova rasprava. U pomiriteljskom tonu koji je zavladao, kažem da ima sjajnih specijaliteta od Bezdana do Krive Feje. Dalje od toga već kreću Bugari i njihove varvarske metode u kulinarstvu.

  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Tajni recept za cuveni specijaltet pecenje koji je isti u celoj Srbiji a u regionu.

-Zakolješ dete od ovce ili prasice.

-Oguliš ga, izvadiš iznutrice i nabiješ na ražanj

-Posoliš

-Staviš iznad vatre i okrećeš

-Povremeno zaliješ lokanim pivom.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...