Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

9 minutes ago, DameTime said:

 

Bude i dobrih koncerata u ponudi, biće Stjepan Hauser, Il Divo, bila je Lara Fabian itd. Nisu poznati u rangu Swift i Bruna, volela bih i ja da bude nešto više u ponudi, ali eto. Pritom mislim da bolji koncerti budu u SC i Domu Omladine imho. 

 

Ne žalim ni ja novac (danas), ali mi je trebalo da se na to naviknem, a nekad nije bilo :)) 

 

Neuporedivo sa periodom 2000-2012 gde nisi znao na čiji ćeš koncert najpre otići, kad bih počeo da ređam imena verovatno bih istrošio dozvoljen broj karaktera u poruci. 

Pričam o bukvalno planetarnim zvezdama koje su tada i dalje bile u prajmu, mnogi na vrhu međunarodnih top listi i među najprodavanijim izvođačima.  

 

Mladim ljudima se ne nudi izbor. 

Edited by Holivud
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luchifer89 said:

A ni starijim

 

Jeste tako. 

 

Iako je ono što bi nas "starije" zainteresovalo možda daleko od svog prajma, to bi moglo imati lepu svrhu da recimo roditelji povedu decu na koncert.

Sa pokojnim ocem sam išao na koncerte iako sam imao dovoljno godina da mogu da idem sam. Takođe sam često na koncertima viđao roditelje sa maloletnom decom i uvek mi je bilo drago da to vidim. 

Normalno, otac ne bi išao samnom na Prodigy ili Cypress Hill ali smo išli zajedno npr. na Depp Purple, Mejden, Džoni Vintera itd. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Smrtokapa said:

Dobro se sećaš.

 

Ovo sam kačio tamo, ali da ponovim, baš je na temu:

  Hide contents

GOqW2hu.jpeg

 

6ZTjhtN.jpeg

 

 

 

Bukvalno sve napisao čovek kako se i ja sećam. Stvarno je svaki mesec moglo da se ide makar na jedan koncert i jeste publika bila željna koncerata.

Što se tiče karata, ne izađeš 2x u grad i imaš za kartu, piće, paket marihuane koji se uglavnom podeli na par ljudi. 

 

I jebiga, to jeste bilo bolje od ovoga danas, ako ništa drugo jer je makar bilo izbora.  

Edited by Holivud
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Holivud said:

Neuporedivo sa periodom 2000-2012 gde nisi znao na čiji ćeš koncert najpre otići, kad bih počeo da ređam imena verovatno bih istrošio dozvoljen broj karaktera u poruci. 

Pričam o bukvalno planetarnim zvezdama koje su tada i dalje bile u prajmu, mnogi na vrhu međunarodnih top listi i među najprodavanijim izvođačima.  

 

Ovo jeste, primetno je da sada ima manje koncerata...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Zar nije u kafani skoro bila priča na tu temu, oko troškova koncerata, cena karata i slično?

Jeste..ja sam jedan od tih koji je otvorio temu..između ostalog i pisao zašto današnjim vlastima nije u interesu da plate velika imena da dođu ovde,a zbog čega je to posle 2000.godine bilo popularno..

I Zett @Ta'veren je izneo svoju teoriju..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo jeste, primetno je da sada ima manje koncerata...

 

Da, pored zatupljivanja da je balkanski opus najbolji na svetu i nešto najbolje ikada tu je i finansijski momenat jer su lokalni izvođači jeftiniji što organizatorima neće smetati da udare cenu kao da je došlo neko svetsko ime. Plus tu može biti i ugradnje, svakakvih dogovora dok stranci po pravilu imaju svoju cenu. 

 

 

9 minutes ago, Barkley#34 said:

E, jbg, sad vam smeta praćenje svetskih trendova.

 

Meni apsolutno ne, koliko god da lično ne slušam Svift, Grande ili Marsa to bi mi bio neki pokazatelj da Srbija ipak nije skroz učaurena već da je koliko-toliko deo sveta i mesto gde može da se čuje nešto drugačije od lokalnih dripaca. 

Štaviše smatram za problem što zaobilaze Srbiju, to me vraća u neka prilično tužna vremena.

Edited by Holivud
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Btw, jedna od većih folk zvezda u Srbiji, Seka Aleksić, podržava proteste protiv režima u Srbiji. O tome se čak pohvalno pisalo na temi Vox Populi. S druge strane, Oliver Mandić je npr. podržao Vučićevu predsedničku kandidaturu. Nije sve tako crno-belo i jednodimenzionalno, pa čak ni maligni uticaj folka u zemlji Srbiji.

 

4 minutes ago, Holivud said:

Da, pored zatupljivanja da je balkanski opus najbolji na svetu i nešto najbolje ikada tu je i finansijski momenat jer su lokalni izvođači jeftiniji što organizatorima neće smetati da udare cenu kao da je došlo neko svetsko ime. Plus tu može biti i ugradnje, svakakvih dogovora dok stranci po pravilu imaju svoju cenu. 

 

Iskreno, mislim da je pre razlog finansijski momenat. Sumnjam da je neko došao na ideju da Prijovićkoj zakaže 3 Arene kako bi zatupeo nas.

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Iskreno, mislim da je pre razlog finansijski momenat. Sumnjam da je neko došao na ideju da Prijovićkoj zakaže 3 Arene kako bi zatupeo nas.

 

Kad dolaze inostrane zvezde tu ima prostora za privlačenje šire publike iz regiona, uvek dođu ljudi iz okolnih zemalja - HRV, BIH, Grčka, Bugarska, Rumunija, ukoliko ne nastupaju i tamo. Pojedini imaju baš jaku fan bazu pa odu na oba koncerta. 

 

Evo Brajan Adams je 3.500 din, to je realno manja cifra od jednog izlaska u Beogradu. Obzirom na to da nema nikakvih dešavanja ne verujem da bi ljudima bio problem da jednom u 3-4-5 meseci izdvoje za koncert. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

S druge strane, Oliver Mandić je npr. podržao Vučićevu predsedničku kandidaturu.

Inače, Ceca Origins: Oliver Mandić upoznaje Cecu sa Arkanom oktobra 1993, kada ju je, zajedno sa Džejem, doveo da peva na proslavi Srpske dobrovoljačke garde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je samo zatupljuvanje u pitanju, ne bi dali ni Merlinu ni Džiboniju da prodaju više Arena. Jesu Balkanci ali su "tuđi" Balkanci, što je nekim glavama gore od rendom američkih ili britanskih zvezda.

 

Kartu za Erosa smo skoro plaćali 7.000 dinara po glavi. Koliko bi koštali Bruno Mars ili ta Arijana ako bi dolazili u Arenu? Da li bi se napunila po toj ceni?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Luchifer89 said:

Probali smo da se proguramo u svet, ali je naš punk predstavnik nekim čudom skrajnut sa top of the pops

 

 

Prvi put čujem, liči na Rancid, čak Mića i zvuči malo kao Tim Armstrong 😄

 

 

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Kartu za Erosa smo skoro plaćali 7.000 dinara po glavi. Koliko bi koštali Bruno Mars ili ta Arijana ako bi dolazili u Arenu? Da li bi se napunila po toj ceni?

 

Jbt to je baš cifra. 

Da li se naši ugrađuju ili ovi deru pitanje je sad. 

 

Da ne računam Body Count u SKCu što je bilo baš pristupačno, poslednji koncert mi je bio msm Maiden u Areni, čini mi se da je bilo između 3500 i 4000 premda nisam siguran jer je sestra častila karte. 

Edited by Holivud
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Barkley#34 said:

Da je samo zatupljuvanje u pitanju, ne bi dali ni Merlinu ni Džiboniju da prodaju više Arena. Jesu Balkanci ali su "tuđi" Balkanci, što je nekim glavama gore od rendom američkih ili britanskih zvezda.

 

Kartu za Erosa smo skoro plaćali 7.000 dinara po glavi. Koliko bi koštali Bruno Mars ili ta Arijana ako bi dolazili u Arenu? Da li bi se napunila po toj ceni?

Ne diraj mi Džiba! 🤘

Link to comment
Share on other sites

@Holivud

 

5.500 su kostali Mejdeni u Areni, tacnije parter.

 

Cene karata su svuda skocile, ali kapiram da procentualno od iznosa cene karte nasi vise prigrabe od komsija i da u tom odnosu raspodele novca se najvise krije uzrok zasto neki bendovi ne dolaze ovde + zbog vise stvari imamo losu reputaciju u poslednjih 18 meseci (a i carinici umeju da budu kreteni na granici, neki nastupi u Srbiji se nisu odrzali zbog njih), vec sam tu uracunao da su nam dali popust. Malo ko je lud da se cima zbog sice cisto kako bi animirao trzista do kojih se teze dolazi. Dobijamo popust jer sigurno nemamo plateznu moc Rumuna/Madjara/Hrvata, ali treba i veci deo tog novca da zavrsi u njihovim rukama. A i zemlje koje sam naveo, za druge koncerte dobijaju popust jer se nadju u istoj poziciji kao i mi, ne mogu da plate iste cenu kao i bogatije komsije.

 

Napisao bih jos par pasusa, ali nemam sada vremena. Kljucni termini su zarada, potrosacka korpa i koliko deo tog kesa ide na druge stvari, pa zato i jeste tesko kada treba dati za koncert 7000-8000, a upitno je da li ce to biti vrhunski dozivljaj. I svako se ponasa ko da prodaje premium proizvode i usluge, ima vise misljenje o sebi, svoje proizvode precenjuje, u takvoj ekonomiji je svaki koncert luksuz, kao i sve druge stvari nakon egzistencijalnih potreba, a to nije bio slucaj pre 20 godina. Ovo je sve cena koju placamo sto nismo deo veceg ekonomskog sistema nego smo izolovano trziste koje nije dobro regulisano i koje samo sebi diktira cene.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Holivud said:

 

Kad dolaze inostrane zvezde tu ima prostora za privlačenje šire publike iz regiona, uvek dođu ljudi iz okolnih zemalja - HRV, BIH, Grčka, Bugarska, Rumunija, ukoliko ne nastupaju i tamo. Pojedini imaju baš jaku fan bazu pa odu na oba koncerta. 

 

Evo Brajan Adams je 3.500 din, to je realno manja cifra od jednog izlaska u Beogradu. Obzirom na to da nema nikakvih dešavanja ne verujem da bi ljudima bio problem da jednom u 3-4-5 meseci izdvoje za koncert. 

E pa ja sam bio na Brajan Adamsu i Arena je bila poluprazna, tesko da je bilo nekih ljudi iz inostranstva. 

 

Al zato na Lukasu, nije imala gde igla da padne i upoznao  sam 3 bugara i jednu bugarku koji su dosli samo zbog Lukasa. I dan danas smo u kontaktku. 

 

Folk spaja ljude, vi svojim elitizmom razdvajate. Eto sad ne valjaju ni Tejlojr Svift i Ariana Grande, Mastadon je kul a Metalika ne valja itd itd. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...