Jump to content

Jokić u reprezentaciji


Darko

Recommended Posts

On 9/5/2023 at 3:48 AM, Redstar0356 said:

Igrom slucaja kazem da je bas njemu Bog, visa sila, majka priroda pa i geni dali to da ima takav talenat za kosarku. OVim naravno ne umanjujem njegov  rad i treniranje.    

 

 

 

STo se tice muzike i tih tema, dosao sam da budem PEdja D boj i idem. 

 

Ljudi moji, pricajmo mi sta hocemo, neka bude  muzika za mucenje zatvorenika, sta god, sve najgore.  

 

Ja sam imao  raskide kao  mladji, i onda slusam  tipa ,,Yellow'',  ,,Blurry'', ,,Marooned'', ,,Hero'',  ,, How you remind me'',  ,,Beutiful people'', ,, Iris'', ,,Interstate love song'', ,,Plush''. Znaciii, nema koju pesmu nisam. Kao bas bas mali Riblju Corbu one zalopojke, Daleku Obalu i to. 

 

Ali, kad sam raskinuo sa mojom nikad prezaljenom, ja sam hteo da se ubijem.  Njoj omiljeni bend Bitlsi ali slusala je SVE od muzike, gotivila Kojota, neki pop. Prilicna klasika. A ja glemer u glem bendu, ono, skroz lud, bas me briga za sve i naidje ona, sto kaze Avril Lavigne,  he was a punk she did ballet.. 

 

I ja prvi put zaljubljen do usiju, ono, prvi put posle  toliko lutanja, zivljenja u par gradova, sviranje svakog vikenda, gostovanje na radiju, izdavanje Cd-a. Prvi put tad budem u fazonu da mene to ne zanima koliko ona.  A oboje u tom fazonu, ne znamo sta nam se desava. Prvi put kad smo se videli, samo smo se nasmejali i bili u fazonu, to je to. To je bio odnos, bleje po ceo dan. To je bilo nesto najlepse sto sam ja iskusio u svom zivotu do sada.  

 

Znaci, posle glumljenja taf gaja toliko dugo, prvi put  sam ono, na sedmom nebu. 


E zasto je to bitno??? U tom trenutku kad ona vise nije moja, ja ne znam gde cu, ne znam sta cu, osecao sam se izgubljenijim nego ikada do sada. I sve ovo pesme sam pustao, slusao, sta sve ne. I NISTA NI DA DIRNE. Jednostavno, ne ulazi u mozak, iako mi je engleski kao maternji. Jednostavno, ne povezujem.  JEDINO ALI JEDINO ME RADIO DZONI KES TO MORAM DA KAZEM. Surova emocija za poistovetiti se uz pesmu ,,Always alone'' npr a i kad se setim da smo pevali zajedno ,,If i was a carpenter'' i ,,Time wastin'', jos imam snimke neke koje cu verovatno cuvati dugo pa cak i ako prolazi cetvrta godina. 

 

Alkohol, droga, nista ne pomaze, znaci raspadam se. 

 

I izadjem ti ja tako, i cujem  ,,Sunceeeeeeee moje koga sada grejes, sreco moja kome zivot krasis''. I u meni se probude ona najprimitivnija zivotinjska cula i nagon da prevrnem sto i udaram glavom u isti za vreme Dragi bravo zurke.. 

E onda se otkrivaju neke pesme koje imaju tekstove kao sto su 

 

Sagnite se suncokreti
Da na mene sunce sleti
Možda će me ona videti

Na jastuku gde mi glava
Umirem bez zaborava
Recite joj, to je ljubav prava

Godinu će za mnom žaliti
Druge moja pisma spaliti
A godine treće, setiti se neće

Godinu će za mnom lutati
Druge će se srećno udati
A godine treće setiti se neće

Sagnite se suncokreti
Cvetaćete opet leti
Ja vas više neću videti

Sagnite se zemlji niže
Da mi sunce bude bliže
Tamo gde mi više ne stiže

Godinu će za mnom žaliti
Druge moja pisma spaliti
A godine treće, setiti se neće

Godinu će za mnom lutati
Druge će se srećno udati
A godine treće setiti se neće  

 

OVO POGOTOVO KAD JE DOSLA TRECA GODINA. 
I to mi cak i ne treba alkohol, jer ja ne pijem vise, treniram, ne pijem gazirano, znaci full gym fitnes.  

 

Ja se na ovo trezan RASPADAM. 

 

Pad kad Dzej pita ruzu, ,,Gde cu sada moja ruzo kad na srcu lezi trn, napolju mrak ko djavo, ja u dusi vise crn. Niko me nece, ni na ciji ne smem prag, gde cu sad moja ruzo, nigde nikom nisam drag'' 

 

Pa kad kaze Toma ,, Neka jeca violina sad,neka srecni zvuci moju dusu lece ,nek me pesma podseti na nju''

 

Pa Luis ,,NEkad bilo moje milo, nekad bilo a sad ne, srce vise nema snage, ljubav umire'' 

 

Semsa ,,JAvi se oteraj rugu, bar lazna nada nek udje u sne, recima obrisi mi suze, kao sto si ranije'' 

 

Pa Ceca I Olive MAndic ,,AKo pozelis da mi se vratis, gledaj da to ne bude skoro, vremena daj mi da te prebolim, dodji kad prestanem da te volim'' 


Pa Ceca sama ,, Zlato srecan put ka zagrljaju mom, pred tvoje noge bacam samu sebe, lezim ovde sama, umorna od sna a srce steze, preskace zbog tebe.  Nema nista novo otkad nisi tu, nema nikog novog u mom narucju'' 

 

 


I to jeeeee jedan stoti deo primera. Gde meni licno, ne treba alkohol da me raznese. Znaci, tu se gadja na ljudske emocije, na one najbolnije, i naravno da ce imati toliku popularnost. 

  

Znaci, sve to sto se peva u tim pesmama, je neko preziveo pre ili kasnije i zato ih ljudi VOLE. JEr mogu da se poistovete sa tim. 

Ok, volim ja da poslusam sve, al sta cu ja da se poistovetim sa npr  nekom tuznom pesmom bend iz Njujorka, kad su to 2 poputno dijamentalno suprotna sveta i kulture. 


SA Dzoni Kesom jer je to taj slican mentalitet, Teksas i Srbija. 

 

 Znaci, cela poenta je da se muzika ne pravi  da mi sad u njoj trazimo matematicke formule, nego da izazove emociju. A bas mene briga da l' je to ,,glupa'' ili ,,pametna'' muzika ako mi pomaze da prebrodim najteze trenutke, da se isplacem, da  se sazivim sa bolom o kojoj se peva. 

 

 

 

Naklon

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darko said:

Nadam se da je Jokić gledao ovaj tim. Njihovu radost, zajedništvo, požrtvovanje, nesebičnost, i njihove suze posle ovog teškog poraza. Ako ga to ne motiviše, ne znam šta bi drugo moglo.

 

A možda ga i 100% boli kurac...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Zaista će mi biti mučno ako se bude prizivao Jokić posle ovog uspeha momaka. Ako bude hteo, naravno biće prihvaćen; ako ne bude hteo, mislim da su reprezentativci pokazali da se medalje definitivno mogu osvajati i bez njega, te igrati pobednička košarka.

Za zlato sa Amerima na Olimpijskim? Teško. 

 

Anyway, htedoh da kažem da ga ne treba moliti. Ako ga ono ne motiviše, ne znam šta bi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda bi bilo tako, a možda tako sklopljena ekipa ne bi ni stigla do finala. Ove momke je ujedinilo upravo to što su bili teški underdogovi i što su ih svi, uključujući navijače, potcenili. Sad se izvlače šbbkbb priče ko je "falio" u finalu što smatram vrlo neukusnim; falili su nepovređeni Dobrić i zdravi Bogdan i Milutinov.

 

@Darko Polako s tom bitkom sa Amerima koja se najavljuje, niko ne zna ni kako će oni izgledati. 

Link to comment
Share on other sites

Nije bitno kako će izgledati Ameri, bitno je da mi izgledamo što bolje kako bismo maksimizirali šansu da ova generacija konačno uzme zlato. Bez najboljeg igrača na svetu će to teško ići, a to eventualno zlato bi bilo i kruna za Bogdana i ostale igrače koji su nas zadužili, Jokara mu tu više dođe kao sredstvo a ne cilj.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

O tome će se pričati kad i ako on bude zainteresovan da se odazove nacionalnom timu. Dotle stvarno mislim da je bacanje vremena diskutovati, prizivati ga i sklapati neke zamišljene rostere, pogotovo kad rezultat bude otkaz kao ove godine :classic_smile: 

 

Imam utisak da se vrtimo u nekom beskonačnom krugu. Prvo se 6 meseci najavljuje da s Jokićem napadamo zlato na nekom takmičenju, pa se 2-3 meseca veća da li će ili neće igrati. Kad otkaže onda slede mesec ili dva pravdanja ili pljuvanja i kad se završi prvenstvo ajmo sve ispočetka.

 

Treba prvo dočekati ove momke kako dolikuje, a ja se iskreno nadam da će što više njih igrati na OI.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg meni logika kaze da najbolji igrac na svetu moze samo da ti ucini ekipu boljom + sto nije igrac kome se igra zasniva na nekim izolacijama i soliranju vec covek igra za tim i cini ceo tim boljim. Normalno moguce je da sto kazes ti Dame da ekipa ne bi kliknula ovako ali meni moje shvatanje neko kosarke govori da bi mogli biti samo jos bolji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je dobar deo ovogodišnje sapunice bio rezultat toga što su iz saveza pokušavali do poslednjeg dana da ga ubede da promeni odluku. Da je odmah objavljeno manje bi bilo žvakanja na tu temu.

 

Mislim da neće biti nikakvog moljenja sledeće godine. OI kreću oko 26. jula, kraća je pauza u odnosu na ovu sezonu tako da će možda to uticati da kasnije saznamo sa kim raspolažemo. Naravno, javnost i novinari će stalno podgrevati priču.

 

Ono što bih ja priželjkivao je da se sa svim održava kontakt tokom sezone, da se vidi preliminarni stav po pitanju igranja na OI, pa da nakon tipa sedam dana pošto svako završi sezonu, dok malo dane dušom, kaže da li igra ili ne. NBA plej-of se proteže do sredine juna pa ako Denver dogura daleko, neće se iz objektivnih razloga dugo moći saznati da li će Jokić igrati ili ne, ali i to bi u svakom slučaju trebalo da se sazna do kraja juna. Mislim da bi čak i u tom scenariju mogao da ima 15-20 dana pauze, pa da se 10 jula priključi ekipi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...