Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

To su vrlo osetljive i tatane stvari i mi laici, pa cak i strucnjaci, ali koji nisu upoznati sa konkretnim slucajem, nemamo stvarno prava da donosimo nikakve sudove i zakljucke. Jer covek koji nije u toj kozi ne moze da razume nikako.

Imaju na to prava i Osaka, i Simon i Novak, svako na svoj nacin i iz svojih razloga, a ljudski um, tj. mozak je jedan vrlo osetljiv, ali kazu i najkomplikovaniji organ, da kada nesto malo nije od standarnih tokova, nastaje haos.

 

Uopste ne zameram Novaku sto se povukao, jer covek nije masina, niti duzan da drugima ispunjava snove, dok se on raspada. Da je dubl bio greska, o da jeste, pogotovu po njega i najvise po njega, ali imao je najbolju nameru. I iz takvih namera se prave pogresne i lose procene.

Nikakvo uskracivanje borbe za medalju nije bilo, jer je ne bi osvojili ni slucajno, a da statira ceo mec je teska glupost, on to nikada mogao ne bi, dok bi sa druge strane mogao da rizikuje neku goru i ozbiljniju povredu, i to sve da bi ispao moralan i cestit, uglavnom u ocima onih koji ce uvek nesto da ga pljucnu, i sve to u najnemoralnijem dobu ikada, malo licemerno, ne?

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ljudi koji strastveno brane Novaka i oni koji ga napadaju kreću iz identične pozicije - oni bi da njihovoj strani bude obezbeđena briga za mentalno zdravlje, a drugoj ne. Da pojasnim: Novakovim prilično fanatično nastrojenim fanovima je ok da Simon dobije brigu za mentalno zdravlje tokom OI ako je ima i Nole. S druge strane, ovima koji Novaka mrze i samo čekaju priliku da ga u medijima predstave kao nekog negativca čak i nije ok da se brine o njegovom mentalnom zdravlju, iako pred sobom ima pritisak zlatnog slema. I jedno i drugo je duboko pogrešno. Na sve to, Novak svojim PR-om od dva dinara im uvek ide na ruku.

 

To što su se digli dežurni hejteri, mas mediji, kvazi-novinari i ultratoksična tviter zajednica da linčuju Novaka ne znači da je u redu dovoditi u pitanje sve ovo što se izdešavalo oko Simon. Devojka je šampionka kao i Nole, i prošla je kroz blato i fekalije, i to mnogo veće, jer je čak seksualno zlostavljana od strane zvaničnog lekara USA reprezentacije. Sve to ostavlja posledice na psihu jedne mlade osobe, kao i pritisak takmičenja koji je kod gimnastičara dosta naglašen od malih nogu. Imala je svako pravo da progovori o onome što je muči, a hrabrost koja je potrebna za to je čak i veća sada kada se svaka priča ovog tipa doživljava kao laž, manipulacija i new age glupost. Šejmovati nekog jer javno govori o mentalnom zdravlju samo zato što je profesionalni sportista i poznata ličnost od koje se očekuje da uvek bude "tough as nail" je pogrešno, zato što se time stavlja dodatna stigma na priču o anksioznosti, emocijama, depresivnim stanjima - a svakako je već prevelika. Simon treba da bude primer svima da sebe stavljamo na prvo mesto bez obzira na sve, ne predmet preispitivanja, analize i pretpostavki ne znamo mi šta je bilo, je l' stvarno depresivna i anksiozna, to je priča za javnost itd. Da, sigurno je želela da bude pod lupom celog sveta i uživa u toj vrsti "pažnje", kao i Novak koji je tokom davanja izjave mislio samo o naslovima koje će mu mediji posvetiti. Ni jednom ni drugom ovo sranje u životu nije bilo potrebno.

Link to comment
Share on other sites

a ko je to ovde "Šejmovao" Simon? (ako mislis na vanju - pogresno, ona je pricala o Osaki)

a tek premisa da onaj ko "strastveno" brani Novaka (njegovi "fanaticno nastrojeni" fanovi, verovatno tu ukljucujes i Gilla Grossa) zapravo pljuje po Simone :twak:

 

evo da te iznenadim: apsolutno sam na strani Simone da odustane od kojih god hoce takmicenja (pa makar na taj nacin "onemogucila" koleginice da osvoje "najveci trofej u svojoj karijeri" iliti zlatnu olimpijsku medalju) ako se u bilo kom smislu ne oseca fit (fizickom, mentalnom, emotivnom, "ustala na levu nogu", "radije bi gledala neke serije na tv ili igrala igrice" ... you name it!). to je njeno pravo, njeno telo, njen poziv, karijera... zabole me za patriotizam. tako mislim za SImone, tako za Novaka, a i tako sam svojevremeno mislila i za Anu (OI 2008) - dokumentovano na bivsem forumu.

 

ne znam kako stoji stvar s pravne strane sto se tice tog slucaja seksulanih uznemiravanja koje su i ona, a i ostale USA gimnasticarke dozivele od onog monstruma (ne pratim temu), ali da se ja pitam njega bih "konjima za repove". nadam se bar da su dobile neku psiholosku podrsku, a i novcanu nadoknadu (i od doticnog monstruma, a i od nadleznih gimnastickih organa u USA, jer su dozvlili da se sve to toliko godina desava) za sav bol (fizicki i psihicki). a svi ostali bi morali da im se skinu s grbace.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alcesta said:

Kad smo već počeli o USO, možda bi trebalo ovu temu zaključati pa da se prebacimo dole, olimpijski turnir je završen a verujem da su se ljudi koji ne zalaze na pdf Tenis već dovoljno smorili od ove priče.

 

Ma gde smorili, ja sam mislio da smo mi na basketu ludaci, ali kakvi su se lomovi ovde desavali prethodnih dana bilo je prezabavno za citati 😄 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

To su vrlo osetljive i tatane stvari i mi laici, pa cak i strucnjaci, ali koji nisu upoznati sa konkretnim slucajem, nemamo stvarno prava da donosimo nikakve sudove i zakljucke. Jer covek koji nije u toj kozi ne moze da razume nikako.

 

koliko sam ja videla i pratila o mentalnom zdravlju ima "sudova i zakljucaka " na hiljade od strane svih i svakakvih , ne znam zasto bi smo mi bili uskraceni za stav i misljenje .jeste bolest ali se leci i postoji terapija kao i za zilion drugih bolesti . druga je stvar sto se bolesti eksploatisu u druge svrhe i u datom trenutku  , narocito kad su poznati u pitanju. 

 

i nisam uopste "sejmovala" simone niti mi pada napamet , devojka se povukla , ima problem i kraj. ali je simptomaticno sto maltene napravise pokret za podrsku .nije devojka kriva nego ovi sto bi da se ocesu i dobiju koji plus,lajk ili do ceka im je stalo . na necijoj bolesti da se koliko toliko profitira , odvratno.

 

osaka je druga dimenzija , folirant mali. moje misljenje, na koje imam pravo kao sto vi imate na svoje .

njena sestra je lepo objasnila o cemu se radi , dakle "losi" rezultati na sljaci i travi su glavni razlog njene zelje da ne odlazi na konf. i da se ne suocava sa "neprijatnim pitanjima". naravno , posle je sklonila objavu .....

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Kod Bajls je problematično što je broj gimnastičara iz jedne zemlje ograničen u pojedinačnoj konkurenciji a u timu što je umesto nje morao da se takmiči neko ko to nije spremao na pripremama. Praktično je zauzela mesto nekom drugom jer SAD ima gimnastičarki da popuni tri reprezentacije. Zato je ona bila izložena kritici u SAD.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, noćna frajla said:

Nikakvo uskracivanje borbe za medalju nije bilo, jer je ne bi osvojili ni slucajno, a da statira ceo mec je teska glupost, on to nikada mogao ne bi, dok bi sa druge strane mogao da rizikuje neku goru i ozbiljniju povredu, i to sve da bi ispao moralan i cestit, uglavnom u ocima onih koji ce uvek nesto da ga pljucnu, i sve to u najnemoralnijem dobu ikada, malo licemerno, ne?

Novak je tu bio u luz-luz situaciji kako od okreneš, jer bi u najboljem slučaju (čak i da nema nikakav problem sa ramenom ili čime već) bio spreman samo da se prošeta po terenu a tek to ne bi bilo moralno. A ako bi u tom stanju počeo da zapinje, gledajući one oko njega kako se kidaju, to je povreda 1/1.

 

Takođe, ne smatram ni da je moralno gurati nekog ko se očigledno raspada. Ne mora on da priča kako se oseća i kakve probleme ima, svaki laik je to video.

 

Što se mene tiče, on je svoj olimpizam pokazao time što se pojavio u Tokiju. Pritom, koliko god da je njemu značila ta medalja, on se upustio u poduhvat van svoje zone komfora i uz veliki rizik za sve buduće nastupe. Pristao je da dođe bez svog tima (a bolje od mene znate značaj istog) i nije se izolovao od svih na neki robotski način, sa ciljem da samo osvoji medalju i ćao. Iako je jedna od ikona savremenog sporta, spustio se sa tih visina, družio se sa sportistima od kojih većina neće dostići 1% njegovih rezultata, slave i novca, razmenjivao iskustva, a na kraju pokazao da i on može kao i drugi da napravi grešku u vođenju meča, da izgubi, raspadne se, svašta nešto. Šta znam, za mene je to suština sporta i olimpizma, isto kao što su se pojavili jedan Durent i ostale košarkaške zvezde, milion puta dokazane i ostvarene.

 

Još jedna bitna stvar za vas koji više pratite tenis - on je pominjao koliko mu je važno što je bio predstavnik tog sporta u razgovorima sa drugim učesnicima. On ga iskreno voli (topla voda) i znači mu kada je ambasador istog među onima koji ga možda jako slabo prate i poznaju. Bez ikkave prozivke bilo kog, bilo bi jako lepo da se na OI pojavi većina zvezda i odigraju za čast i prestiž, bez bodova i novca.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, threepwood said:

 

Ma gde smorili, ja sam mislio da smo mi na basketu ludaci, ali kakvi su se lomovi ovde desavali prethodnih dana bilo je prezabavno za citati 😄 

Ima i dole na Tenisu Mama tema kao što vi imate Tatu, ali nije da se time treba nešto hvaliti :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

To su vrlo osetljive i tatane stvari i mi laici, pa cak i strucnjaci, ali koji nisu upoznati sa konkretnim slucajem, nemamo stvarno prava da donosimo nikakve sudove i zakljucke. Jer covek koji nije u toj kozi ne moze da razume nikako. koliko sam ja videla i pratila o mentalnom zdravlju ima "sudova i zakljucaka " na hiljade od strane svih i svakakvih , ne znam zasto bi smo mi bili uskraceni za stav i misljenje .jeste bolest ali se leci i postoji terapija kao i za zilion drugih bolesti . druga je stvar sto se bolesti eksploatisu u druge svrhe i u datom trenutku  , narocito kad su poznati u pitanju.   

i nisam uopste "sejmovala" simone niti mi pada napamet , devojka se povukla , ima problem i kraj. ali je simptomaticno sto maltene napravise pokret za podrsku .nije devojka kriva nego ovi sto bi da se ocesu i dobiju koji plus,lajk ili do ceka im je stalo . na necijoj bolesti da se koliko toliko profitira , odvratno.

 

osaka je druga dimenzija , folirant mali. moje misljenje, na koje imam pravo kao sto vi imate na svoje .

njena sestra je lepo objasnila o cemu se radi , dakle "losi" rezultati na sljaci i travi su glavni razlog njene zelje da ne odlazi na konf. i da se ne suocava sa "neprijatnim pitanjima". naravno , posle je sklonila objavu .....

 

  

 

Nikome ja niti dajem, niti oduzimam ikakva prava da svako misli i pise sta hoce, nego isto tako komentarisem.

Mnogo ljudi osudjuje, jer ne razume i misli mehh foliranti, nije im nista, kako nisu izasli na teren, to je nepostovanje protivnika, saigraca, kakogod. No, to je problem, ono sto ne osecamo, sto mislimo da bi mi sigurno uradili drugacije, a zna se da smo strucnjaci u svemu, to i osudjujemo.

Najteze i najkomplikivanije bolesti, nesigurnosti, snage, lomovi dolaze samo iz psihe. Nijedan drugi organ nije toliko kompleksan kao mozak. I tu malo sta moze da se popravi i izleci (ne mislim na njih troje, vec generalno). Doviljno je pogledati svoju okolinu, kako na neki problem reagujemo i resavamo mi "jaki i stabilni", a kako neko ko to nije.

Kad se sve to stavi jos pod pritisak vrhunskig sportiste, pa jos individualnog, dimenzija je mnogo veca.

Nego da ne sirim pricu, kada neko kaze da nije dobro, pogotovu taj isti vrhunski sportista, pa koji je pritom osvojio bogaoca, pokazao milion puta da je mentalno izizetno jak, nemam razloga da sumnjam. To je bio moj smisao.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

taj kome nije dobro, bilo vrhunski individualni sportista ili neko iz naseg okruzenja resava svoj problem bez da lupa na sva zvona i bavi se najozbiljnije resavanjem istog.

e , sad sto pr timovi vrhunskih sportista dozvoljavaju sebi da od necije bolesti prave spektakl i da pritom dovedu do toga dap svojim nestrucnim i nespretnim objavama izazovu sumnju u sve njihovo objavljeno je problem.osakine objave o njenom mentalnom zdravlju su bile skandalozne. jedna pre rg, druga pre wimbl. treca za oi .....

uostalom , mentalnih problema ima u svim strukama i pritisci ne zaobilaze ni vrhunske eksperte iz bilo koje oblasti pa ne vidim da ih neko podrzava i pravi pokret podrske.

 

Edited by vanjabarsa
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DameTIme said:

Ljudi koji strastveno brane Novaka i oni koji ga napadaju kreću iz identične pozicije - oni bi da njihovoj strani bude obezbeđena briga za mentalno zdravlje, a drugoj ne. Da pojasnim: Novakovim prilično fanatično nastrojenim fanovima je ok da Simon dobije brigu za mentalno zdravlje tokom OI ako je ima i Nole. S druge strane, ovima koji Novaka mrze i samo čekaju priliku da ga u medijima predstave kao nekog negativca čak i nije ok da se brine o njegovom mentalnom zdravlju, iako pred sobom ima pritisak zlatnog slema. I jedno i drugo je duboko pogrešno. Na sve to, Novak svojim PR-om od dva dinara im uvek ide na ruku.

 

To što su se digli dežurni hejteri, mas mediji, kvazi-novinari i ultratoksična tviter zajednica da linčuju Novaka ne znači da je u redu dovoditi u pitanje sve ovo što se izdešavalo oko Simon. Devojka je šampionka kao i Nole, i prošla je kroz blato i fekalije, i to mnogo veće, jer je čak seksualno zlostavljana od strane zvaničnog lekara USA reprezentacije. Sve to ostavlja posledice na psihu jedne mlade osobe, kao i pritisak takmičenja koji je kod gimnastičara dosta naglašen od malih nogu. Imala je svako pravo da progovori o onome što je muči, a hrabrost koja je potrebna za to je čak i veća sada kada se svaka priča ovog tipa doživljava kao laž, manipulacija i new age glupost. Šejmovati nekog jer javno govori o mentalnom zdravlju samo zato što je profesionalni sportista i poznata ličnost od koje se očekuje da uvek bude "tough as nail" je pogrešno, zato što se time stavlja dodatna stigma na priču o anksioznosti, emocijama, depresivnim stanjima - a svakako je već prevelika. Simon treba da bude primer svima da sebe stavljamo na prvo mesto bez obzira na sve, ne predmet preispitivanja, analize i pretpostavki ne znamo mi šta je bilo, je l' stvarno depresivna i anksiozna, to je priča za javnost itd. Da, sigurno je želela da bude pod lupom celog sveta i uživa u toj vrsti "pažnje", kao i Novak koji je tokom davanja izjave mislio samo o naslovima koje će mu mediji posvetiti. Ni jednom ni drugom ovo sranje u životu nije bilo potrebno.

Simon da sebe stavlja na prvo mesto je u redu,kad to uradi Novak, onda je to džukački, sebično i šta se već pisalo ovde..

A Nininu objavu čak i ne razumem- jel joj krivo ili nije ili šta je...

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, wwww said:

a ko je to ovde "Šejmovao" Simon? (ako mislis na vanju - pogresno, ona je pricala o Osaki)

a tek premisa da onaj ko "strastveno" brani Novaka (njegovi "fanaticno nastrojeni" fanovi, verovatno tu ukljucujes i Gilla Grossa) zapravo pljuje po Simone :twak:

 

evo da te iznenadim: apsolutno sam na strani Simone da odustane od kojih god hoce takmicenja (pa makar na taj nacin "onemogucila" koleginice da osvoje "najveci trofej u svojoj karijeri" iliti zlatnu olimpijsku medalju) ako se u bilo kom smislu ne oseca fit (fizickom, mentalnom, emotivnom, "ustala na levu nogu", "radije bi gledala neke serije na tv ili igrala igrice" ... you name it!). to je njeno pravo, njeno telo, njen poziv, karijera... zabole me za patriotizam. tako mislim za SImone, tako za Novaka, a i tako sam svojevremeno mislila i za Anu (OI 2008) - dokumentovano na bivsem forumu.

 

ne znam kako stoji stvar s pravne strane sto se tice tog slucaja seksulanih uznemiravanja koje su i ona, a i ostale USA gimnasticarke dozivele od onog monstruma (ne pratim temu), ali da se ja pitam njega bih "konjima za repove". nadam se bar da su dobile neku psiholosku podrsku, a i novcanu nadoknadu (i od doticnog monstruma, a i od nadleznih gimnastickih organa u USA, jer su dozvlili da se sve to toliko godina desava) za sav bol (fizicki i psihicki). a svi ostali bi morali da im se skinu s grbace.

 

Stvarno nemam vremena da citiram celu temu i prethodne strane gde se završavalo uglavnom tako što se Simon stavljala u neku poziciju moći iz koje ona utiče na nešto svojom pričom, a možda i nije depresivna ili anksiozna, dok je naravno samo Novak žrtva. 

 

Ne iznenađuješ me time što izjednačavaš poziciju Simon i Novaka. Ona je iza sebe imala još devojaka koje mogu da pokriju njeno odsustvo - što se videlo kada su na kraju i uzele medalju. Pritom je odustala na grupnom nivou i tek posle izašla na gredu. Sa druge strane, Novak je prvo odigrao svoj meč za medalju a onda odlučio da ne izađe sa Ninom.

 

Čovek je osuđen na tipa 160 godina zatvora, ali to ne briše traume.

3 hours ago, vanjabarsa said:

taj kome nije dobro, bilo vrhunski individualni sportista ili neko iz naseg okruzenja resava svoj problem bez da lupa na sva zvona i bavi se najozbiljnije resavanjem istog.

e , sad sto pr timovi vrhunskih sportista dozvoljavaju sebi da od necije bolesti prave spektakl i da pritom dovedu do toga dap svojim nestrucnim i nespretnim objavama izazovu sumnju u sve njihovo objavljeno je problem.osakine objave o njenom mentalnom zdravlju su bile skandalozne. jedna pre rg, druga pre wimbl. treca za oi .....

uostalom , mentalnih problema ima u svim strukama i pritisci ne zaobilaze ni vrhunske eksperte iz bilo koje oblasti pa ne vidim da ih neko podrzava i pravi pokret podrske.

 

 

Evo jednog posta koji indirektno šejmuje.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTIme said:

 

Stvarno nemam vremena da citiram celu temu i prethodne strane gde se završavalo uglavnom tako što se Simon stavljala u neku poziciju moći iz koje ona utiče na nešto svojom pričom, a možda i nije depresivna ili anksiozna, dok je naravno samo Novak žrtva. 

 

Ne iznenađuješ me time što izjednačavaš poziciju Simon i Novaka. Ona je iza sebe imala još devojaka koje mogu da pokriju njeno odsustvo - što se videlo kada su na kraju i uzele medalju. Pritom je odustala na grupnom nivou i tek posle izašla na gredu. Sa druge strane, Novak je prvo odigrao svoj meč za medalju a onda odlučio da ne izađe sa Ninom.

 

Čovek je osuđen na tipa 160 godina zatvora, ali to ne briše traume.

 

Evo jednog posta koji indirektno šejmuje.

Ja ostadoh bez odgovora-Simon da sebe stavlja na prvo mesto bez obzira na sve, Novak ipak ne?

Link to comment
Share on other sites

taj kome nije dobro, bilo vrhunski individualni sportista ili neko iz naseg okruzenja resava svoj problem bez da lupa na sva zvona i bavi se najozbiljnije resavanjem istog.
e , sad sto pr timovi vrhunskih sportista dozvoljavaju sebi da od necije bolesti prave spektakl i da pritom dovedu do toga dap svojim nestrucnim i nespretnim objavama izazovu sumnju u sve njihovo objavljeno je problem.osakine objave o njenom mentalnom zdravlju su bile skandalozne. jedna pre rg, druga pre wimbl. treca za oi .....
uostalom , mentalnih problema ima u svim strukama i pritisci ne zaobilaze ni vrhunske eksperte iz bilo koje oblasti pa ne vidim da ih neko podrzava i pravi pokret podrske.
 
Ok, ja tako nesto nikada ne bih tvrdila, ali ti vrv bolje znas situaciju.
A kada sam pricala o vrhunskim sportisti koji je osvojio skoro sve, mislila sam naravno na Novaka (Osaka je jakooo daleko od toga), posto mu se osporava mentalni slom, o fizickim da ne pricam.
I ne ti, nisam ni videla sta si pisala, vec mnogi drugi ovde jos od pre 6 dana, ali ti si mene citirala jutros, otud ova "rasprava".
Link to comment
Share on other sites

kad diskutujete ne etiketirajte onog drugog: ti sve znas, ti sejmujes, bla, bla, bla.

nikome od vas se nisam obratila tako ili slicno nego sam striktno govorila o osakinim "problemima" i manipulacijom bolesti od strane ljudi oko nje.nisam to izmislila nego postoje za sve pisani tragovi .

i da zavrsim sa pisanjem ovde: prijatan dan svima zelim pa se vidimo kad krenu sledece igre u parizu.

Link to comment
Share on other sites

Ma ovo nije šejmovanje. Dovodi u sumnju istinitost nečijih tvrdnji o svom mentalnom zdravlju, kao da je dipl. psiholog lično, čime se direktno nastavlja stigmatiziranje priče o mentalnom zdravlju. Ne sme nijedna poznata ličnost o tome da progovori pošto će ispasti da "lupa na sva zvona" i da je to "PR aktivnost". 

 

Ti možeš da komentarišeš i etiketiraš druge, a tebe ne može niko. Da te obavestim - to što sam ti rekla da šejmuješ ne znači da si etiketirana. To je samo konstatacija o tvom pisanju na forumu. 

5 hours ago, vanjabarsa said:

taj kome nije dobro, bilo vrhunski individualni sportista ili neko iz naseg okruzenja resava svoj problem bez da lupa na sva zvona i bavi se najozbiljnije resavanjem istog.

e , sad sto pr timovi vrhunskih sportista dozvoljavaju sebi da od necije bolesti prave spektakl i da pritom dovedu do toga dap svojim nestrucnim i nespretnim objavama izazovu sumnju u sve njihovo objavljeno je problem.osakine objave o njenom mentalnom zdravlju su bile skandalozne. jedna pre rg, druga pre wimbl. treca za oi .....

uostalom , mentalnih problema ima u svim strukama i pritisci ne zaobilaze ni vrhunske eksperte iz bilo koje oblasti pa ne vidim da ih neko podrzava i pravi pokret podrske.

 

 

Btw, niko ti ne brani da napraviš pokret podrške nekome, ili javno govoriš o svom mentalnom zdravlju. Ja bih te prva od srca podržala u tome. Ali lakše je komentarisati na forumu. Aj vozdra. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, vanjabarsa said:

@DameTlme a ti znas u kojem sam ja pokretu pa ovako nevaspitano komentarises? 

bezobrazana , nevaspitana i zla si , mozda bi ti trebala da javno govoris o svom mentalnim zdravlju umesto sto meni preporucujes.

Devojka je samo komentarisala tvoje postove, ne i tebe licno, ovo je potpuno nepotrebno.

 

Jedan od najboljih nacina da se nesto normalizuje je da se jednostavno prica o tome.

 

Mentalno zdravlje je tabu tema u mnogim drustvima, sramota je otici kod terapeuta jer si tad jelte lud. 

 

Zbog toga je bitno kad neko ko ima platformu govori o svojim problemima jer to moze da ohrabri nekog drugog da potrazi pomoc i da skapira da to nije sramota.

 

Da li ce ljudi ponekad preuvelicavati svoje probleme zarad paznje? Verovatno hoce.

 

To ne znaci da treba svakog odmah napasti i tvrditi da laze. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Devojka je samo komentarisala tvoje postove, ne i tebe licno, ovo je potpuno nepotrebno

 

pogledaj bolje sta je napisala pa onda komentarisi i deli mi savete .

 

Quote

Btw, niko ti ne brani da napraviš pokret podrške nekome, ili javno govoriš o svom mentalnom zdravlju. Ja bih te prva od srca podržala u tome. Ali lakše je komentarisati na forumu. Aj vozdra. 

 

a ovo nije meni upuceno  ??tebi je ovo devojka pristojno komentarisala ?

 

Quote

Mentalno zdravlje je tabu tema u mnogim drustvima, sramota je otici kod terapeuta jer si tad jelte lud

 

ovde je rec bila o "najnaprednijem " drustvu u kome nista nije tabu tema.nisam komentarisala drustva gde je sramota biti bolestan.

 

Quote

To ne znaci da treba svakog odmah napasti i tvrditi da laze.

 

za koga sam rekla da laze, samo sam komentarisala hronologiju objava pr tima osake , koje su bile takve da dovode u nedoumicu kakav ona ima problem.

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vanjabarsa said:

 

pogledaj bolje sta je napisala pa onda komentarisi i deli mi savete .

 

 

a ovo nije meni upuceno  ??tebi je ovo devojka pristojno komentarisala ?

 

 

ovde je rec bila o "najnaprednijem " drustvu u kome nista nije tabu tema.nisam komentarisala drustva gde je sramota biti bolestan.

 

 

To moze da se shvati kao uvreda a moze i da se sagleda kontekst napisanog.

 

Nije ona direktno tebi rekla da ides i pricas o svom mentalnom zdravlju (s tim sto cak ni to nije samo po sebi uvredljivo), vec je odgovorila na tvoj komentar kako nekim X strukama niko ne pruza podrsku, i rekla da bi bilo sasvim ok da ti pruzis podrsku recimo svojoj struci ako zelis, i da bi te podrzala u tome, kao sto podrzava sportiste.

 

Bilo koje drustvo je daleko od toga da potpuno otvoreno gleda na probleme mentalnog zdravlja. To sto je negde pristup generalno zdraviji, ne znaci da je sve ok i da treba da prestane da se prica o tome.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Bilo koje drustvo je daleko od toga da potpuno otvoreno gleda na probleme mentalnog zdravlja. To sto je negde pristup generalno zdraviji, ne znaci da je sve ok i da treba da prestane da se prica o tome.

 

jos da mi pokazes gde sam pisala suprotno i sve za 5.

 

Quote

Nije ona direktno tebi rekla da ides i pricas o svom mentalnom zdravlju (s tim sto cak ni to nije samo po sebi uvredljivo), vec je odgovorila na tvoj komentar kako nekim X strukama niko ne pruza podrsku, i rekla da bi bilo sasvim ok da ti pruzis podrsku recimo svojoj struci ako zelis, i da bi te podrzala u tome, kao sto podrzava sportiste.

 

ma odakle ona zna dali ja pricam ili ne o mentalnom zdravlju i koja su moja interesovanja ili zelje u okviru struke, hobija, humanitarnog rada ......???

niti nju treba to da zanima niti mene zanima sta ona radi u svoje slobodno i radno vreme.

 

Edited by vanjabarsa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...