Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

3 minutes ago, Liska Manjina said:

Dobro oko imaš kolega 🙂 od kraja slovenske plaze sam ga ganjao. Nije bilo lako, bilo je tu prepreka u vidu dve babe sa cegerima, van svakih gabarita. Tu sam morao preskakati na plazu u potrazi za obilaznicom, pa mi onda pesak upao u papuče i otezavao trk.

Bio bi dobar krvavokolenas,imas visinu...Eto jos jednog da popuni roster za stipendiju i casove ljubavi 😄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Bio bi dobar krvavokolenas,imas visinu...Eto jos jednog da popuni roster za stipendiju i casove ljubavi 😄

Jes pa da me pljujete i da Laki pravi klipive kako sam loš defanzivac. Doduše volim da pripalim, ali retko ubacim u poslednje vreme.

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Sta je fora s jovicem? S vise strana potvrda za done deal, al niceg nema zvanicno.

Plus Coks kaze da se pregovara i dalje.

 

Ne mirise mi to na dobro. Iako mislim da se moze naci i bolji plej i manje injury prone, u ovom slucaju bolje ptica u ruci nego vrabac na grani.

Narocito sto su dzoni i jovke kompatibilni.

 

Btw, nekako kontam da ce novi bek i centar biti najskuplji igraci ekipe uz kalinu. Mada ne mogu ni da naslutim ko ce to biti.

Ja bih bio zadovoljan i da noko ostane.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, madafaka73 said:

Napamet naucena pesmica da Dobric ne moze na beka jer "ne ume da spusti loptu na parket" postaje sve teza za citanje iznova i iznova, makar ona dolazila od novih likova na forumu koji se jos nisu etablirali kao poznavaoci kosarke na bilo kom nivou. 

To agresivno insistiranje na necemu sto nije validan argument nece pomoci u nastojanju da to i postanu. 

 

Zasto nije validan argument? 

Evo nekoliko primera na brzinu. Prvo, da vidimo sta smo imali prosle godine od bekova i kakvi su oni bili u spustanju lopte na parket. 

Loyd

Dok se probije kroz blokove i primi loptu na nekih 8m od kosa, Loyd lepo tapka tu loptu, uhvati zalet posle nekoliko def dribliga i napada uglavnom pravolinijski, bez izrazite promene pravca ili ritma. Uzdaje se u brzinu i eventualnu livadu koju mu neko napravi. Forte mu nije ulaz, vec sut. Dakle, mala korist od njegove sposobnosti da spusti loptu na pod. 

Walden

Majstor u spustanju lopte na parket. Toliko je dobro to radio da mu se osladilo, pa je znao da je tapka i po 15 sekundi u jednom napadu i ne uradi konkretno nista ni za sebe ni za ekipu. Posle visokog pika je umeo da iskoristi brzinu i snazan gornji deo tela i napadne ulazom visokog igraca posle switcha. Ali nista epohalno i statisticki znacajno da bi mu to naveli kao izrazitu napadacku prednost. Sta vise, u solidnom procentu napada je pre birao sut za 3 sa velike daljine, pa i preko ruke nego ulaz.

Dobric

Odlicna igra bez lopte, superiorne kretnje u odnosu na oba gorenavedena igraca. Dobro koriscenje tela, cvrst u kontaktu, sa brzim prvim korakom. Zavrsavao na razne nacine:

posle pika slicno Loydu, mahom levi ulaz

Iz urucenja, brzi prvi korak i flouter

Polukruzna, klasicna bekovska kretnja uz flouter ili polaganje na tablu

Zaustavljanje na driblingu i skok sut sa midrangea

Izdrzljivost u kretnji bez lopte, prolasci kroz blokove odlicni, sve to kao inicijalna faza ulaska u napadacko finsiranje iz ulaza

Pored kretnji sa ili bez lopte, sasvim dobar sut za 3, uglavnom iz spotupa, ali sve cesce i iz klasicih bekovskih V ili L kretnji i brzog suta sa 45 stepeni

 

Ovo nabrojano, uz recimo odlicnu tranziciju, je vise nego dovoljno da se Ognjen bez problema moze smatrati validnim resenjem na poziciji 2. To za one koji su i dalje mentalno pdikovani za poziciju 2 kada je realizacija u pitanju. Odavno se pozicije 2 i 3 prakticno izjednacavaju, zovu ih jednim imenom wing igraci i oni imaju sustinski iste kvalitete, dok se razlikuju u nijansama koje daju trenerima mogucnost da ih vise koriste na ovaj ili onaj nacin. 

 

Malo si se zaleteo verovatno od prevelike simpatije prema Dobricu.Kakve veze ima to sto dobro trci kontre bez lopte sa igrama na poziciji 2?Trci i White dobro kontre...

No nema veze sta si sve napisao,Dobricev problem je rezonovanje tj "decision making" i nesposobnost zavrsavanja desnom rukom(apsolutno nema ulaz sa te strane) sto ga dodatno jako limitira.

On ima brzinu da iz prvog koraka oduva 70% igraca ali on to ne zna,ne koristi,ne zna kad i igra pik da samo prebaci stranu gde je stvoren visak itd.Bukvalno osnovno shvatanje i reagovanje na situacije.

Ako se vec drzimo njegovih najboljih partija kao parametar(sto nije bas najpametnije) onda cemo primetiti da je on tu bio super ukalupljen i radio je sta zna-da probije igraca uz dva tri driblinga na brzinu,iz hand off-a na desnoj strani da bi zavrsio na levoj,sve ove kombinacije uz flouter kao zavrsnica i tako neke minijature.Recimo ja mislim da ga je Kokoskov super koristio i kad je igrao na dva i Dobric je to vratio.Tu je igrao samo ove stvari koje sam naveo uz specijale iz auta za njegov sut.

Prakticno skill kao trojka al eto igra dvojku.Sto je savrseno ok ako je plej mnogo ball dominant i drzi sve pod kontrolom ali to limitira igru.I taj spominjani Beron uz neke muke prenese loptu,baca alley upove centrima Zenita ove godine,realno nista od toga Dobric ne zna za sada.

 

Dakle da li moze da igra na dva-moze,da li ima skill beka-nema.Imao je finu sansu da cveta kao prva trojka ove sezone ali videcemo sad kako to izgleda sa Kalinom.

I da se razumemo za sve ovo decko i nije kriv(vecinski),prosao mnoge mladje selekcije a nisu ga naucili da polozi desnom rukom i dribla, u seniorima naravno ko ce da se bakce sa mladima daj ti instant nesto a posle kuknjava kako su domaci skupa roba... ali dobro to je neka druga prica.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Hvala za pozitivno misljenje o mom postu. 

Ipak, ne mogu da se slozim da Loyd ima vrhunski ball handling, posebno ako se osvrnemo na sustinu driblinga u kosarci, a to je oslobadjanje od direktnog cuvara. U koliko slucajeva je Loyd lagano probijao prvu liniju i kojom kombinacijom driblinga ili promene ritma? Dalje, koliko puta je "razdvojio" blok kod pika? Ili koliko puta je imao neke flashy ulaze koje bi mi zapamtili? Ja se skoro ni jednog od prethodno nabrojanog ne secam, ali ostavljam opciju da mi je pamcenje lose. Ili je bilo toliko random, da se izgubilo u moru drugacijih resenja koje je Loyd uzimao. 

E sad, ako sve ovo uporedimo sa onim sto je kroz celu sezonu i na svakoj utakmici radio igrac koji istinski ima vrhunski ball handling, Lorenzo Brown, ciji se potezi i dalje pamte iako su godinu dana stariji, onda je valjda jasna distinkcija izmedju proseka i top levela kada je baratanje loptom u pitanju. 

Ok, reci ce neko, ali Zo je plej, a Loyd dvojka. I upravo u ovome lezi sustina - bek ne mora da ima vrhunski ball handling da bi bIo uspesan napadac, posebno u evropskoj kosarci. 

 

  imao je loyd ulaze, ali iz neke 1 na 1 igre se vecinom dizao na sut...naravno, nisu on i Lorenzo za poredjenje u tom smislu...Beron npr za koga bi vecina ovde plakala od srece da se vrati poseduje jako skroman skill set sa loptom u rukama...ako bude preuzimanje na piku napada izolacijom, tera sve u desno i vecinom mu je to prolazilo...

 

sustina je, kosarka je sah...cekaj da vidis sta ce ti protivnik dati i napadj to...stvaramo neku sliku da nam na dvojci treba neki igrac koji ce igrati izolaciju dok cetvorica stoje sa strane a u stvari primarno nam treba igrac koji ce se uklopiti u nas sistem i biti jos jedan sraf u timu (naravno ne bi bilo lose da to bude sto bolji igrac haha)...

 

tako da sto se tice Dobrica na dvojci mislim da ce igrati to ove sezone, mozda cak i primarno...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, madafaka73 said:

Dobric jednim spustanjem lopte napravi vecu prednost i bolju sansu za realizaciju nego oba ova igraca koji je tapno po 20 puta u svakom posedu. 

Ovde se prica, tj. ja pricam o efektivnosti i svrsishodnosti Dobrica na beku, a ne o skill chalenge-u i ball handlingu samom po sebi, izolovanom od sustine kosarke kada je napad u pitanju, a to je postici kos. 

 

Fala kurcu da je neko ovo pomenuo. Čovek maltene da nema prazan hod.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, hakeem said:

 

 

u proslom Radonjinom mandatu solidan deo vremena je na praketu provodila petorka Jovic, Lazic, Dangubic, Simonovic, Kuzmic pa bih pitao "upucene" koji su u toj petorci mocni igraci sa loptom u rukama?

 

 

 

 

Evo dodjosmo i do sustine. Te sezone smo pored ove petorke(Lazic jos uvek bio bek) imali Voltersa, Gudurica i Djenku. Iako smo imali 7 pobeda za redom i vec bili vidjeni za top 8, popusili smo posle povrede Jovica jer smo bili limitirani u organizaciji igre. Pomogao je malo i mrtvi Bjelica. Tada se verovalo da Djenka i Gudura mogu da pokriju nedostatak Jovica. U ABA je moglo, ali u EL jok.

 

Sada je situacija jos neizvesnija kada je u pitanju fizicko stanje Jovica. Roster sa 3 igraca na 1-2 moze da dodje u obzir samo ako klub ozbiljno racuna na Uskokovica, pa se ostavi prostor za eventualnu naknadnu doselekciju.

Edited by Profesor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, thelosttribe said:

Znam još jednog našeg igrača koji nema prazan hod kad spusti loptu na parket. Voli prodor uz čeonu liniju, zli jezici bi rekli da samo to i ume, a ime mu se rimuje sa Darko.

Ali, on je sve samo ne dobar ball handler.

i onda krene na kucanje jednom rukom, i redovno lopta zavrsi na obrucu.😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, madafaka73 said:

Loyd

Dok se probije kroz blokove i primi loptu na nekih 8m od kosa, Loyd lepo tapka tu loptu, uhvati zalet posle nekoliko def dribliga i napada uglavnom pravolinijski, bez izrazite promene pravca ili ritma. Uzdaje se u brzinu i eventualnu livadu koju mu neko napravi. Forte mu nije ulaz, vec sut. Dakle, mala korist od njegove sposobnosti da spusti loptu na pod.

Ovde kao da si opisao Lazica kad krene na prodor a ne Loyda.

 

Loyd je igrac koji je protiv CSKA ubacio 31 poen uz dve trojke. Bio je jedan od najfauliranijih igraca u EL, u vrhu po broju izvedenih bacanja (i to iako nije ni izbliza imao kredit kod sudija kao drugi igraci i vrhu). Sutirao je preko 50% za 2. Sve ovo je prilicno impresivno za nekoga od cijeg spustanja lopte na parket nema nikakve koristi.

 

Loyd ima svoje nedostatke, nije fizicki mocan igrac, nije ni eksplozivan, tako da ume da se muci sa vecim cuvarima. I da, umeo je da udavi loptu. Ali ajde da se ne zezamo i ne uporedjujemo njegovo napadanja iz driblinga sa Dobricevim, bar dok Segi ne unapredi svoju igru dodatno.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Del Piero said:

Ovde kao da si opisao Lazica kad krene na prodor a ne Loyda.

 

Loyd je igrac koji je protiv CSKA ubacio 31 poen uz dve trojke. Bio je jedan od najfauliranijih igraca u EL, u vrhu po broju izvedenih bacanja (i to iako nije ni izbliza imao kredit kod sudija kao drugi igraci i vrhu). Sutirao je preko 50% za 2. Sve ovo je prilicno impresivno za nekoga od cijeg spustanja lopte na parket nema nikakve koristi.

 

Loyd ima svoje nedostatke, nije fizicki mocan igrac, nije ni eksplozivan, tako da ume da se muci sa vecim cuvarima. I da, umeo je da udavi loptu. Ali ajde da se ne zezamo i ne uporedjujemo njegovo napadanja iz driblinga sa Dobricevim, bar dok Segi ne unapredi svoju igru dodatno.

Druze, ti si treci ili cetvrti po redu koji mi podmece da sam tvrdio da je Dobric bolji ballhandler od Loyda. A sve je posledica toga sto nece ili ne moze da se shvati poenta mog stava. Koja je, btw, objasnjena nekoliko puta. I ne mogu vise da je ponavljam, imas iznad moje postove pa procitaj. 

Dalje, da iskoristim ovo i objasnim jos dve stvari. 

Prva je da ne smatram Loyda losim igracem, naprotiv, zao mi je sto je otisao jer mislim da bi bio daleko korisniji u Radonjinom sistemu i to od pocetka priprema, racionalnije iskoriscen pre svega, nego tokom veceg dela prosle sezone. 

Drugo, ne smatram Dobrica vrhunskim EL bekom, a ni krilom. Ali smatram, posebno jer je domaci igrac, veliki radnik i neko ko konstanrno napreduje, da zazluzuje sansu kao validna opcija u napadu. Nekih 20-ak minuta PROTAGONIZMA i da radi ono sto je pokazao da zna ce biti sasvim dovoljno i za njega i za nas. Da nismo doveli Kalinu i da nije tolika guzva na krilu, verujem da bi Dobric imao vecu i ulogu i minutazu. Ovako, posebno ako se dovede nesto sto se kolokvijalno naziva startni bek suter, morace da se zadovolji manjim. No, duga je sezona i pegla se na vise frontova, tako da za Ognjena ne brinem. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od petorke, ako napadamo sa Jovicem i izrazito pnr centrom, sasvim je dovoljno na dvojci imati Dobrica, na trojci Kalinu na cetvorci Arona gde apsolutno nije bitno ko je na kojoj poziciji jer su sva trojica pretnja u sutu za tri, sa poludistance ili na alley-oop.

Stef često dva ili tri puta ponovi pnr ne bi li napravio višak koji treba realizovati bez mnogo igre sa loptom i zato taj drugi ball hendler, sve dok primarni pnr radi, nije od narocite važnosti, pa sve neka je i Lojd licno.

E sad, ako ne prolazi Stef i njegov pnr, bice povuci potegni, Kalina na postu ili Dobriceva minijatura ili neki mini specijal sa utrcavanjem iza ledja odbrane. 

Sto se tice odbrane, Dobric ispred Lojda svakako.

Edited by Mikel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Esi mu preneo koliko ga Vox populi ceni, voli & poštuje?!

 

Razgulio je brzinom svetlosti, izgleda da je u misiji skidanja kilograma.

 

Oftopik

Manite se driblinga, u sretna doba San Antonio je imao napade samo sa pet driblinga, sve ostalo su radila pravoremena dodavanka i kretnje bez lopte. Bice tu jos barem dva ili tri beka uz Ivanovica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...