Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

39 minutes ago, ras kass said:

Inace Prigozin najavio da nece vise skupljati robijase. Ja bih rekao da nema vise koga. 

Od Vagnera nakon Soledara ostali samo dugmici. 

 

Da, bilo je izveštaja da su preostali zatvorenici videli da se malo ko vratio čitav posle prve ture pa da je odziv bio sve manji i manji.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kako god, sudeci po jutrosnjim izvestajima, izgleda da je pocela nova 'full scale' ruska ofanziva, dakle deset-petnaest dana pre nego sto je ocekivana. Verovatno se se u Kremlju dogovorili da im se ne isplati da cekaju da UA dobije novo oruzje.

 

cnn

 

“The enemy attacked Kharkiv region and Zaporizhzhia region with up to 35 S-300 surface-to-air missiles that cannot be destroyed in the air with the air defense," the Ukrainian Air Force said on its Facebook page.

The Soviet-era S-300, designed to take down combat aircraft, has been crudely repurposed by Russia to hit ground targets during its war on Ukraine.

Russian forces also fired C-300 surface-to-air missiles from across the border in Belgorod and from the occupied city of Tokmak in southern Ukraine, the air force added.

Air raid sirens are in effect across Ukraine on Friday morning as officials warned of a potentially widespread Russian missile attack.

The air force said Russia attacked critical infrastructure overnight from the Black Sea with seven Iranian-made Shahed drones and six cruise missiles.

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

Kako god, napadi se sire, jedna raketa je povredila Moldavski vazdusni prostor I preletela preko moldavskog grada. 

 

cnn 

 

Ukrainian air defense systems in the western region of Lviv are currently in action defending against a Russian attack, according to CNN’s Fred Pleitgen, who is in the region, and the head of the region’s military administration.

 

In Kyiv, air defense systems were also reported to be defending the Ukrainian capital, as Ukrainian officials warned of a potentially widespread missile attack from Moscow.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Klotzen said:

Male finte velikih asova :

 

 

 

O ovome će se na netu više pričati (gledati) nego o vestima šta sve stiže od naoružanja. Odličan potez dok onaj drugi za stolom 10m udaljen od svojih najbližih saradnika.

 

 

Nema sumnje da ce ovo biti na svim mrezama ali meni licno je ovo bas zasecerena vodica, ona najjeftinija.

Maltene mi ima vajb Vucicevih konferencija za medije kad odradi svoj igrokaz sa Radom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, shonke said:

I ja sam ga zamalo bacio na listu no sam dva puta pročitao post a onda i sledeći ( koji je @fancy citirao) i samo mi se kazalo...

Not guilty.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Hvala, ispao sam baš mnogo glup u društvu. Iskreno, ni sada ne shvatam sarkazam u prvom postu, ali vidim iz drugog da sam se zajebao. 

 

@nonick for what it's worth, izvinjavam se

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beonegro said:

ni sada ne shvatam sarkazam u prvom postu

 

Rantovanje na pičkasto ponašanje Amerika prema Kini.  Aj sad pročitaj od "privatna firma"... Meni je to odmah upalo u oko jer sam vodio dosta razgovora na tu temu, baš sličnim tonom a plus i ironija i sarkazam su mi urođeni u svim modovima komunikacije.

 

It takes one to know one.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Maharaja said:

Moraće pentagon opet da zavrće muda tom debilku, u paketu sa imbecilkom Šotvel.

 

A inače ovo pokazuje koliko je opasno što se mora osloniti na privatnu firmu koju vodi imbecil koga ne drže na uskom i vrlo kratkom lancu. NATO, a i evropske zemlje će morati jednom da imaju svoju infrastrukturu za ovakve stvari.

 

Bez obzira sto su vec drugi objasnili da je vest budalastina ako bi ovako nesto daleko bilo postala stalna praksa na Zapadu bilo kakva sustinska razlika izmedju istocnih despotija i Zapada bi gotovo sasvim isparila. Zato se i borimo protiv totalitarizma i despota sto u nasem sistemu vrednosti, daleko od toga da je to implementirano u Srbiji, svako pa i debilko ili "debilko" moze da u okvirima vlasnickih prava radi sa svojom imovinom sta hoce bez da mu iko zavrce bilo sta. Posto je temelj Zapada bas to, invididualizam baziran na vlasnickim pravima.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, FrediB said:

Da, ali borba protiv orijentalnih despotija i ostalih neprijatelja Civilizacije se ne moze voditi u belim rukavicama. 

 

To nije neophodno, ali je neophodno da postoji sustinska razlika izmedju orijentalnih despotija i Zapada kako bi ta borba imala visi smisao koji sada jos uvek ima. Ne boris se protiv Putina i Xia tako sto postajes kao oni nego tako sto se zaista boris i posaljes avione, tenkove i ostalu kljucnu tehniku na vreme a ne u minut do dvanaest pa da "drzis palceve" za srecu. Ako trebas sa nekim kod kuce da se obracunas obracunaj se sa "zelenima" i ostalim kripto komunistima zbog kojih si i zavistan od ruskog gasa i nafte umesto da imas nukearke  i domacu preradu nafte i gasa.

Edited by boxcube
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Mučno je bilo gledati Zelenskog onako dok mu aplaudiraju, dok on traži pomoć i tačno smo znali da će tako i biti.

Neko je, možda i ja, napisao da će se Amerika boriti do poslednjeg ukrajinskog života.

I da je neka druga zemlja, Ameri bi (namerno ne pišem zapad) očas posla postali "kao oni"...pa i sa privatnom svojinom.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Beonegro said:

 

Hvala, ispao sam baš mnogo glup u društvu. Iskreno, ni sada ne shvatam sarkazam u prvom postu, ali vidim iz drugog da sam se zajebao. 

 

@nonick for what it's worth, izvinjavam se

 

Ma sve je OK. 🙂  Video sam sta se dogadja samo nisam imao vremena da odgovaram, puno posla 🙂 

 

Quote

Pa to je dobro. Ukrajina je htela rat, sad lepo da ratuju. Nema tu pomaganja. SpaceX je privatna firma i moze da radi sta hoce. Mislim skoro sve, ne moze da postavi ni jedan Starlink uredjaj u Kini i tako to, Xi zabranio, ali to je Kineski absolutizam i sloboda. Sve absolutizme treba absolutno pordzavati.

 

Evo da pojasnim. Ta privatna firma je pun pogodak, kao sto je Fancy uocio. Jos i danas se hvataju za to, bar 5 postova posle mog spominje to, pa jos i danas - iz svakakvih razloga. To je neki Fanboy-ism , Mask nikad ne moze biti u krivu.

Xi je strogo zabranio Masku da prodaje/instalira Starlink u Kini. Ovo je samo jos vise potvdjen kad je Mask dao go ahead da Ukrajinci koriste Starlink. Priblizio sam debilni absolutizam (free speach itd) Maska i Kinesku diktaturu samo da se vide razlike i slicnosti, i naravno banalnost. (Kineski absolutizam je bio samo pesnicka sloboda, bolje zvuci 🙂 )

 

Evo sad straight as possible za privatne firmiste (igrom slucaja ja to jesam u real life 🙂 ) : Kad se neko davi i nekako se domogne neceg sto pluta, da li ces mu to uzeti jer nema bezbednosnu potvrdu/nije bas dovoljan za kg davljenika, nije jos testiran? 

 

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cnn 

 

According to Patel, Russia launched a barrage of ballistic missiles and Iranian-made drones against not just transformer stations, but thermal generation stations and hydroelectric stations as well.

“These strikes against entire power plants that heat millions of homes and light thousands of city blocks, offices, hospitals and schools — these are essential structures that make a cold winter survivable for millions,” he said.

“This is a deliberate targeting of infrastructure that keeps Ukrainians alive in winter. Today is yet another reminder that Russia seeks the full destruction of Ukraine,” he said. “They literally want to bring darkness to Ukraine.”

“There is right and there is wrong, and Russia is wrong,” Patel added.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FrediB said:

Da, ali borba protiv orijentalnih despotija i ostalih neprijatelja Civilizacije se ne moze voditi u belim rukavicama. 

 

Boxcube je u pravu. Očekuje se od privatne firme kojoj sve zavisi od skylinka da isti ugrozi zbog ovog rata. I onda kad ograniče upotrebu Musk je putinov čovek.

 

Drugi problem je i oduzimanje imovine oligarsima ma šta o njima mislili to se ne radi ako ocekujes da ostatak sveta kod tebe investira. Što davno reče profa Zec glavna prednost zapada je to da je privatna imovina svetinja.

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, boxcube said:

Ako trebas sa nekim kod kuce da se obracunas obracunaj se sa "zelenima" 

Pazi, Zeleni u Nemackoj su mnogo vise udarna presnica protiv RuZije nego konzerve tipa CDU na celu sa onom babom koja se maltene nije odvajala od putlera i ostalih diktatora. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Analiza Blowing Holes in Seymour Hersh's Pipe Dream

 

https://oalexanderdk.substack.com/p/blowing-holes-in-seymour-hershs-pipe

 

Crnogorci šalju 10 miliona $ vojne pomoći. Uglavnom pešadijsko naoružanje.

 

Prigožin u intervjuu izjavio da će zauzimanje Donjecke i Luganjske oblasti trajati 1,5 do 2 godine.

 

Rusofili u neverici 🙂 , kažu zbunio se.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ras kass said:

Nije on slucajno ovo izjavio sad kad mu ne daju robijase vise. A kazu da je jedan od razloga i izvesni pmc Patriot u vlasnistvu Sojgua. Prvi put sam cuo za te placenike veceras. 

Wagner vs Patriot 

 

Jos jedna banda silovatelja, lopova, razbojnika i pljackasa frizidera, WC solja, televizora, zamrzivaca...

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...