Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Mnogo propagande i laznih vesti. Na kraju vest o "herojskoj pogibiji" uz poruku "jebite se" posade s Ostrva Zmija nije tacna. Ljudi se predali, eno ih zivi i zdravi na Krimu.
 
Ne znam da li ste videli sliku kako raketa zemlja-vazduh pogađa višedpratnicu, jebeno jezivo. Očigledno nestručno baratanje opremom.
A znamo da zemlja-vazduh po čemu?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Ne kapiram...bolje da su mrtvi, jer bi to bio dokaz da je to ruska propaganda? mislim , trudim se da drugacije to razumem ali ne mogu...kad tebe covek cita, sve je ruska propaganda, ako ne ide u prilog onom sto je tebi u glavi...

 

 

 

Ne pozivas 100 novinara ili ne znam koliko , ne snimas lica , jer se to posle vrlo lako demantuje, stvarno ne znam o cemu mi razgovaramo...Inace rusi imaju katastrofalnu informacionu pokrivenost, Milosevic je to bolje od njih radio...a o twiter brigadama s druge strane da ne govorim, evo djavolcic nas sve vreme upoznaje..

 

 

...i sta ti znaci snimak gde zena napusava ruskog vojnika, dok joj on ljubazno odgavara da taj ragovor ne vodi nikuda..Napusava ga i sta?  Da joj on opali  samarcinu onda bi govorili kako su stoka? ne vidim poentu...sad ja da okacim 100500 snimaka gde ih pozdravljaju i masu im, i sta s tim?

 

 

 

Inace ruski neonaci, ne onaj tvoj " blizak Putinu" koji sad ima 70 godina, ... vec Bocman Malyuta se oglasio  u KIjevu, ratuje sa svojima iz azova...

 

 

.

 

.

Slobodno postavi gde masu.Normalno da ce ih terati kuci, bilo je i muskaraca. Ti bi im verovatno doneo hrane ili bio u skrovistu. Citam ja obe strane, samo te price da je Rusija razbila Ukrajnu, eno Bljuc sinoc pisao za koji sat pada Kijev i ostale gluposti. Na zalost moju, ali i tvoju iz drugih razloga ovaj rat ce trajati poprilicno dugo jer dolazi oruzje.

 

Treba biti hrabar pa izaci nekom vojniku i reci nesto u lice,sve te majke imaju svoje sinove koji ginu svaki minut jer je neki debil odlucio da ne prica za stolom vec da napadne susede. Dobro je sto su rusi relativno pazljivi da ne naprave neko sranje,ali saljuci ove lude cecene nece se izbeci ni to.

 

Eto cekam da okacis te snimke gde im masu i podrzavaju..ne moras 100500,moze jedan..

Link to comment
Share on other sites

Svrha te zene i onog rusa sto sam stavio je da se ne ponavljaju ovde ruske laži o genocidu, nacizmu i kako svi jedva čekaju oslobođenje od rusa što je ruska propaganda kojom su ovo pokušali da opravdaju. Ne pišem ja ovde zbog rusofila nego zbog onih koji žele da čuju i drugi stranu, tako da ne morate da se trigerujete kada ja nesto napišem.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

A znamo da zemlja-vazduh po čemu?

 

Ukoliko pričamo o videu u kojem nekakva raketa udara u stambenu zgradu tu se ne vidi ništa. 
Ima drugi video natrčao sam na Tviteru gde se lepo prepoznaje da je s300 raketa i da se nakon aktivacije  motora gubi pravac i pada.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Cyrus Smith said:

Znam da onda nije bilo kamera svuda ali ima li bar jedno svedočenje da se besne žene deru na vojnike suprotne strane koji ulaze u selo u "našim" ratovima? Siguran sam da su arkanovci/hosovc/whatever bili smireni i strpljivo slušali kao i ovaj Rus iz Putlerove soldateske. Somalija? Sirija? Avganistan? 

 

.

 

Ima ona prava da bude besna, on je na njenoj teritoriji, moze da se kaze i da je hrabra...ali to su zene iz istocne evrope.....Spisak odvratnih uvreda koje je popio je ogroman, u jeziku koji nije bogat psovkama kao nas, i od ljudi koji generalno psuju drasticno manje od nas...

 

 

Ja jednostavno ne vidim koja je poenta u tome...Politickim uzrocima i resenjima za ovaj rat, patkometrija nece pomoci, ona je do njega dovela...ovaj rat vec je vec ispricao mnogo tragicnih prica, i prilicno je lak za pracenje, jer klipove ne snima druga strana,

...naravno, ako iskljucis vesti....i ukljucis mozak...

 

.

 

 

21 minutes ago, Klotzen said:

Svrha te zene i onog rusa sto sam stavio je da se ne ponavljaju ovde ruske laži o genocidu, nacizmu i kako svi jedva čekaju oslobođenje od rusa što je ruska propaganda kojom su ovo pokušali da opravdaju. Ne pišem ja ovde zbog rusofila nego zbog onih koji žele da čuju i drugi stranu, tako da ne morate da se trigerujete kada ja nesto napišem.

 

.

 

Sve najbolje u tvojoj svetloj borbi za oslobadjanje uma slobodnih ljudi citave planete...od strasne ruske propagande...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko pričamo o videu u kojem nekakva raketa udara u stambenu zgradu tu se ne vidi ništa. 
Ima drugi video natrčao sam na Tviteru gde se lepo prepoznaje da je s300 raketa i da se nakon aktivacije  motora gubi pravac i pada.
Pričamo o pogađanju solitera što sam postavio jutros snimak na twiteru.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 
.
 
Sve najbolje u tvojoj svetloj borbi za oslobadjanje uma slobodnih ljudi citave planete...od strasne ruske propagande...
 
.
Da je borba uzaludna to znamo ali znamo i da je ruska propaganda prilično monstruozna. Počev od patuljkovog govora pred napad, sa sve "genetsko - istorijskom" analizom Ukrajine kao države. U rangu onog propalog slikara.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa sigurno ko nije hteo da ratuje da je otisao iz Kijeva. Sta,kasne na posao. Gerila ce im biti zahebana u Kievu..pa da vidimo 

Ma divno, sa gerilom se ratuje tako što im se minaju uporišta, što za Kijev znači zgrade i solitere, što znači da su od gradjana napravili glinene golubove.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, shonke said:

Pričamo o pogađanju solitera što sam postavio jutros snimak na twiteru.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Tu ne mogu da razaznam ništa. Imao je ćale neki VHS mislim da je još živ ali nemam VCR više gde je par sati ispaljivanja raznoraznih PVO raketa SSSR dokumentovano + primeri otkaza pojedinih komponenti. Ali na ovom videu se ništa ne vidi.
Jbg odslušao sam strategiju i taktiku JRV i PVO kod kuće, oficirima je to jedan predmet meni bilo svaki dan 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tivat said:

Svima koji imaju potrebu da situaciju u Ukrajini vežu uz neku godinu preporučujem 1991. umesto 1999. godine.

 

Jer, tada su velikoSrbi uz ogromnu podršku svog naroda na području BiH i Hrvatske učinili upravo ovo što Rusija radi u Ukrajini.

 

Dakle, Srbija = Rusija = agresor.

Ta paralela je toliko nategnuta da je besmisleno da odgovaram. Uživaj!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Izgleda da su Rusi u Ukrajinu dostavili i bacac raketa TOS-1 "Buratino". Oni stvarno nemaju dve zdrave u glavi ako to planiraju da koriste.

Vidi se kako prelazi granicu u jednom od prvih snimaka koji su objavljeni 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Tivat said:

Svima koji imaju potrebu da situaciju u Ukrajini vežu uz neku godinu preporučujem 1991. umesto 1999. godine.

 

Jer, tada su velikoSrbi uz ogromnu podršku svog naroda na području BiH i Hrvatske učinili upravo ovo što Rusija radi u Ukrajini.

 

Dakle, Srbija = Rusija = agresor.

 

 

 

 

ja ne vezujem npr. za nista..osudjujem  svaki rat i nasilje, vrsili ga Rusi, Nato, Srbi, Hrvati, Albanci, Eskimci..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, L' Imperatore said:

Nebi me čudilo da je ovo deo pr kampanje, posle onog credit suisse skandala.

 

Ono, teško je i poverovati da krupne ribe  tek tako otvore račun na svoje ime i tamo drže velika sredstva... Ovo je malo da se pokaže kao nešto smo preduzeli, ali ne sumnjam da su glavni igrači potpuno bezbedni. Ljudi se time bave stotine godina i sad da oni uništavaju sebi biznis i uvode neke ozbiljne sankcije, dok ostali gledaju i šalju pozitivne vibracije. Smešno.

 

Nije tajna, receno je da je to iznudjeno pod pritiskom EU. Na ciriskoj berzi Rusi imaju 29% udela. Uvek neka vajdica. 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

Sistem TOS 1 je bacač raketa kraćeg dometa, a strašan je pre svega zbog termobaričnih glava koje koristi, a to znači da posle eksplozije nastane neka vrsta vatrene oluje. Drugo punjenje moze biti aerosolno, posle eksplozije usisava se sav vazduh iz okruženja, ni buba u zemlji ne može da preživi. Ja se iskreno nadam da se ovo neće koristiti...

 

Zamolio bih Devil-a da prestane sa plasiranjem i nagomilavanjem neproverenih i netačnih informacija ovim tvitovima koje malo malo izbacuje, uz neprikladne komentare te nekom vrstom "navijanja" i "podrške" da se civili dohvate oružja i brane otadžbinu. Ne znam da li si svestan šta to znači i kakve posledice može imati po taj jadni narod u Ukrajini. Praktično im crtaju metu na čelu, a lakše ih je počistiti nego glinene golubove.. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...