Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Gledajući ruske klipove iz Zolote bode oči da je većina ruskih vojnika seda. Tako da definitivno ima istine u teškim gubicima kod Rusa. Zemlja od 145 miliona stanovnika i još par miliona na okupiranim područjima definitivno ne bi trebala da regrutuje 50-o godišnjake.

 

Što se tiče artiljerije koja stiže u Ukrajinu pa nije 4 M777 stiglo. 4 je valjda dala Ukrajina. Ukupno su dobili preko 100 komada. Sada stižu mnogo ozbiljnija oružja od kojih se o HIMARS najviše priča a sa tim sva Ruska artiljerija je u dometu. Jedino ja ovde sumnjam da su ti antiartiljerijski radari toliko efektni pa da odma detektuju protivnika. Imaju to i Rusi pa i dalje sudeći po video materijalu da nema dronova teško da bi išta od ukrajinske artiljerije pogodili.

 

MC je bio simbol kraja komunizma u SSSR i zbog toga je danas simbola vraćanja Rusije u totalitarno društvo. U Kinu nije ni došao kao produkt kraja nekog hladnog rata pa i ako se eventualno bude povlačio odatle neće imati istu simboliku. Pogledajte video od samih Rusa na YT i manje više svi o tome pričaju. Ako 62.000 radnih mesta nije problem onda je rusija na konju, kada je moguće zameniti jednu takvu kompaniju pa što to nisu uradili odavno i profitirali na tome. Ova kopija MC će propasti čim prestane podrška države tom tajkunu, to vam je kao Mitrović i slični kod nas.

 

Što se tiče Lisičanska mislim da se neće povući iz grada, ako ništa ostaviće bar par bataljona da se vežu Rusi za grad na par nedelja. Grad je ionako već polu srušen a većina stanovnika je evakuisana tako da će moći mnogo bolje da ga brane. Doduše mi već po ko zna koji put slušamo o raspadu Ukrajinskog fronta a na kraju se sve svede na Rusko napredovanje od 10km i kraj priče.

 

Ja ne verejum više  u mir. Ovde jednostavno nema prostora za kompromis. Ovo će biti višegodišnji rat dok jedna država ne doživi kolaps. Ukrajina ako ostane bez pomoći zapada može vrlo lako da kolabira za par meseci a Rusija će pod pritiskom sankcija krenuti da se samouništava. Samo treba pustiti sankcije da rade. Stariji se sećaju, mi sankcije osim za naftu nismo ni osetili dobrih par meseci. Situacija u Rusiji će početi da se menja već tokom jeseni kada krene da nedostaju rezervni delovi, IT oprema i ostalo i kada krene pad produktivnosti i kako to već redom ide. Pa onda ide pad prihoda od gasa i nafte je do tada će zapad krenuti ozbiljnije da smanjuje uvoz od njih ....

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

Samo treba pustiti sankcije da rade. Stariji se sećaju, mi sankcije osim za naftu nismo ni osetili dobrih par meseci. Situacija u Rusiji će početi da se menja već tokom jeseni kada krene da nedostaju rezervni delovi, IT oprema i ostalo i kada krene pad produktivnosti i kako to već redom ide. Pa onda ide pad prihoda od gasa i nafte je do tada će zapad krenuti ozbiljnije da smanjuje uvoz od njih ....

 

Tako je, ne mogu sankcije odmah da se osete, stvari malo idu pod inercijom, postoje neki lageri i slicno koji odrzavaju privid normalnog stanja.

Rusija je jedna od retkih zemalja koja ima tu sirovinsku bazu da moze da zameni sve od nafte, gasa, hrane, plutonijuma, pa retkih metala neophodnih u stvarima za tehniku, ali kao na primeru procesora, trebace im 30 godina da se presaltaju da postanu samodovljni oko takvih stvari, a do tad ce da izbije 20 nemira protiv vlasti. Na kraju ce da potpisu mir sa vracanjem teritorija i ratnom reparacijom od 100 godina, samo da mogu da se vrate u normalne privredne tokove. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

 

MC je bio simbol kraja komunizma u SSSR i zbog toga je danas simbola vraćanja Rusije u totalitarno društvo. U Kinu nije ni došao kao produkt kraja nekog hladnog rata pa i ako se eventualno bude povlačio odatle neće imati istu simboliku. Pogledajte video od samih Rusa na YT i manje više svi o tome pričaju. Ako 62.000 radnih mesta nije problem onda je rusija na konju, kada je moguće zameniti jednu takvu kompaniju pa što to nisu uradili odavno i profitirali na tome. Ova kopija MC će propasti čim prestane podrška države tom tajkunu, to vam je kao Mitrović i slični kod nas.

 

Mek jeste bio simbol kraja komunizma u istocnom bloku, ali to je bilo tada, a ovo je sada i ne mozemo povlaciti paralele. To je bilo pre 30 i kusur godina. SSSR ne postoji, imas Aziju kao narastajuci kontinent u svakom smislu (ne samo Kina) i imas Evropu kao sve manje bitan kontinent u svakom smislu. Ovi tamo vise nisu ni gladni, ni tehnoloski zaostali i sigurno ih ne mogu ucenjivati cizburgerima.

 

Naravno da se niko nece povuci iz Kine, ako urade isto sto i Rusi i napadnu Tajvan. To je jednostavno danas neizvodljivo, ne mozes nikoga izolovati kada je svet na ovom stepenu globalizacije i medjuzavisnosti.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AgroLaki said:

 

Tako je, ne mogu sankcije odmah da se osete, stvari malo idu pod inercijom, postoje neki lageri i slicno koji odrzavaju privid normalnog stanja.

Rusija je jedna od retkih zemalja koja ima tu sirovinsku bazu da moze da zameni sve od nafte, gasa, hrane, plutonijuma, pa retkih metala neophodnih u stvarima za tehniku, ali kao na primeru procesora, trebace im 30 godina da se presaltaju da postanu samodovljni oko takvih stvari, a do tad ce da izbije 20 nemira protiv vlasti. Na kraju ce da potpisu mir sa vracanjem teritorija i ratnom reparacijom od 100 godina, samo da mogu da se vrate u normalne privredne tokove. 

 

Mislim da je tu atolinijev post jako koristan, to jest kako rusko drustvo dozivljava sankcije. Potpuno je pogresna predpostavka da ce se tu desiti narod u jednom trenutku koji ce zbaciti zlog gnoma i ceo svet ce biti jedno srecnije mesto. Rusi nece biti gladni, imace da se greju, voze i piju vodku... manje vise isto kao zadnjih 500 godina. 

Ono sto jeste cinjenica je da te sankcije salju Rusiju nazad u XX vek, a to je nesto gde ce se posledice osecati globalno decenijama i to ne samo u Rusiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada stvarnost prevazidje satiru.

 

Škola u Klinu održala je skup "Rad te oslobađa" sa sloganima Trećeg Reicha - zbog podvale blogera iz Bjelorusije

 

Čovjek je poslao upute u ime Jedinstvene Rusije i već sljedeći dan dobio foto reportažu.

23. juna u Klinu kod Moskve, u jednoj od mjesnih škola , održana je akcija „Rad te oslobađa“ – pod sloganom „Arbeit macht frei“ , popularnom u nacističkoj Njemačkoj. U sklopu akcije, djelatnici obrazovne ustanove sudjelovali su u uljepšavanju teritorija i fotografirali se s plakatima „Jedan narod, jedna nacija, jedan vladar“ – još je jedan moto Trećeg Reicha.

Akcija je izvedena po nalogu bjeloruskog aktivista i blogera Vladislava Bokhana, koji je u ime stranke Jedinstvena Rusija napisao pismo školi. Čovjek je poslao upute i zahtijevao da pošalje foto reportažu s plakatima. Već sljedećeg dana dobio je odgovor sa traženim fotografijama.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Clash said:

Kao sto ni Rusija nikad nece prihvatiti da vrati Krim a i osvojeno  u ovom ratu ( možda bi pristali na sitnije teritorijalne ustupke).

I naravno da se ide u eskalaciju pošto nema pregovora ni na vidiku.

Ukrajina prakticno vise nema vojnu industriju i zavisi iskljucivo od pomoci izvana. Takodje i obicna industrija je u kurcu i potrebna je strana pomoc da i sama drzava funkcionise.

Rusi troše sovjetsko naoruzanje? Pa naravno da ce ga trositi, sta da rade sa njim, da ga cuvaju jos 30 godina?

Nemojmo da spisak lepih želja zamagli stanje na terenu.

Rusi ravnaju sve na 10 cm od zemlje i nemaju oružja? 

Iako je poprilično neugodno pitanje, možda još nije vreme ali će biti uskoro, da se svi zapitamo da li stvarno mislimo da ovakva Ukrajina može pobediti u konvencionalnom ratu Rusiju?

Evo jedan tekst iz Guardiana koji postavlja malo teža pitanja od svakodnevne jebemokevuorcima priče:

https://www.theguardian.com/world/2022/jun/24/why-the-west-risks-condemning-ukraine-to-slow-strangulation

 

Dokle ce moci to da rade je pitanje. Nije ovo Fortnajt ili nesto slicno gde ti se municija i oruzje sponuju sa neba pa nikad neces da je potrosis. Neverovatna je kolicina granata i bombi koje su oni olupali o Ukrajinu do sad. Ovim tempom ja ne znam kako ce da ratuju i mesecima unapred, a kamoli godinama unapred.

 

Postoji mogucnost da rat udje u neku hladnu fazu i nesto slicno onome sto smo gledali pre februara, samo vecih razmera, ali da bi se to desilo, pomoc koja stize Ukrajini mora da presusi.

 

Dakle iskljucivo od toga zavisi, od magnitude naoruzanja koje ce im slati. Ljudstva imaju vise od Rusa, ako budu stalno dobijali novo oruzje, ja ne vidim kako to Rusija moze ovako doveka da ravna, a Ukrajina ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

...

Postoji mogucnost da rat udje u neku hladnu fazu i nesto slicno onome sto smo gledali pre februara, samo vecih razmera, ali da bi se to desilo, pomoc koja stize Ukrajini mora da presusi.

 

Dakle iskljucivo od toga zavisi, od magnitude naoruzanja koje ce im slati. ...

Da je Zapad pametan kao sto nije (Nemacka, Francuska, Italija), umesto sto se sada naoruzavaju (D hoce da skucka 100 milijardi eura), trebali bi sve sto imaju i sto mogu da proizvedu, da salju ubrzano za Ukrajinu, jer dok god zg ne prodje Ukrajinu, nema bojazni da moze dalje napadati Evropu.

Osim Rusije, ne vidim ni jednu realnu vojnu opasnost po Evropu.

Jedna haubica u Ukrajini je veci garant nekog buduceg mira, nego u nekom nemackom hangaru.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

...za današnju Kinu tajvan jezapravo beznačajan.u prošlosti je Kina za neki praznik ispalila određenu količinu granata na Tajvan,danas toga nema.Kad bi špekulirali,Kinia bi mogla danas,kad neko međunarodno pravo je upitno,Rusija je u svim segmentima orjentirana na Evropu,vrlo jednostavno mogla krenuti u Sibir.Koliko se sječam,u prošlosti je bilo nekih oružanih sukoba SSSR-Kina zbog graničnih sporova.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Dokle ce moci to da rade je pitanje. Nije ovo Fortnajt ili nesto slicno gde ti se municija i oruzje sponuju sa neba pa nikad neces da je potrosis. Neverovatna je kolicina granata i bombi koje su oni olupali o Ukrajinu do sad. Ovim tempom ja ne znam kako ce da ratuju i mesecima unapred, a kamoli godinama unapred.

 

Postoji mogucnost da rat udje u neku hladnu fazu i nesto slicno onome sto smo gledali pre februara, samo vecih razmera, ali da bi se to desilo, pomoc koja stize Ukrajini mora da presusi.

 

Dakle iskljucivo od toga zavisi, od magnitude naoruzanja koje ce im slati. Ljudstva imaju vise od Rusa, ako budu stalno dobijali novo oruzje, ja ne vidim kako to Rusija moze ovako doveka da ravna, a Ukrajina ne.

Ne znam Mece, pitanje je ko koliko moze izdrzati i  koja je cena toga.

Sto duze traje Ukrajina placa najskuplju cenu, zivotima i razaranjem.

Vremenom ce izgubiti i pozitivni momentum na zapadu. Ne mislim da ce izgubiti posrsku ali ce average Joe da nadje nesto drugo da ga okupira i nece mu ovo biti toliko bitno, samo jos jedan rat negde. Medjutim ako bude placao gorivo i hranu duplo vise nego sad bice ljut a politicati to prate itekako. Na to Putin i racuna.

Na kraju i to oruzje koje ide Ukrajini neko treba da plati a average Joe ce i to da pita svog kongresmena.

Najveci problem je sto Ukrajinci imaju da biraju izmedju veceg zla i veceg zla.

Jos vise rata, vise zrtava, vise razaranja sa neizvesnim ishodom ili varljiv mir zasnovan na stanju na terenu koji je fakticki poraz.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Clash said:

Ne znam Mece, pitanje je ko koliko moze izdrzati i  koja je cena toga.

Sto duze traje Ukrajina placa najskuplju cenu, zivotima i razaranjem.

Vremenom ce izgubiti i pozitivni momentum na zapadu. Ne mislim da ce izgubiti posrsku ali ce average Joe da nadje nesto drugo da ga okupira i nece mu ovo biti toliko bitno, samo jos jedan rat negde. Medjutim ako bude placao gorivo i hranu duplo vise nego sad bice ljut a politicati to prate itekako. Na to Putin i racuna.

Na kraju i to oruzje koje ide Ukrajini neko treba da plati a average Joe ce i to da pita svog kongresmena.

Najveci problem je sto Ukrajinci imaju da biraju izmedju veceg zla i veceg zla.

Jos vise rata, vise zrtava, vise razaranja sa neizvesnim ishodom ili varljiv mir zasnovan na stanju na terenu koji je fakticki poraz.

 

 

I Putin vec ima citavu armiju onih koji rade sve da se poskupljenja i nestasice prikazu daleko vecim nego sto to jesu - od ruskih propagandnih televizija kao je Happy TV, pa do internet botova sa istom pricom. 

Da, hrana je skuplja i to mnogo - 10-15%, ali svakodnevne price o hljebu od 9 eura u Njemackoj su propaganda (da se razimujemo - sasvim sigurno ga ima i po toj cijeni, ali je prije poskupljenja bio 8 eura)... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako neko zaista misli da potezi amerike/evrope donose pobedu, da su smisljeni, racionalni onda je lud. Zivim u nemackoj, i bukvalno 5 miliona donacinstva ove jeseni ne mogu vise da plate gas i struju. I to su najoptimisticnije procene, inflacija je 9% a bez ruskog gasa ide na 20 % ove zime, jedan DEI industrije ne moze vise da produkuje bez ruskog gasa, 60 velikih opstina idu u stecaj. Rusija ce ove godine kao uspeh te politike zaradite vise zählt svoju naftu i gas. Podrska evrope prestaje brzo, veoma brzo. 

Edited by zastotako
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sreta-steta said:

Mislim da je tu atolinijev post jako koristan, to jest kako rusko drustvo dozivljava sankcije. 

Jeste, samo kao i u slucaju ovih kojima su idoli, to ih ne opravdava. Mogu oni koliko hoce te bande koje se lazno predstavljaju kao prave drzave da zovu "oni", nisu one pale sa Marsa, nego su proizvod takvog drustva, i upravo takvog stava. Sve to samo dokazuje da takvima nije mesto u Evropi, te ih tako treba i tretirati, kao uljeze, to je sve. Ne pojedinacno ove emigrante, nego kao drustvo. Trgovina i slicno sa time nemaju veze, to je OK da se nastavi, ali to nisu evropska drustva, nego uljezi i remetilacki faktor.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zastotako said:

Ako neko zaista misli da potezi amerike/evrope donose pobedu, da su smisljeni, racionalni onda je lud. Zivim u nemackoj, i bukvalno 5 miliona donacinstva ove jeseni ne mogu vise da plate gas i struju. I to su najoptimisticnije procene, inflacija je 9% a bez ruskog gasa ide na 20 % ove zime, jedan DEI industrije ne moze vise da produkuje bez ruskog gasa, 60 velikih opstina idu u stecaj. Rusija ce ove godine kao uspeh te politike zaradite vise zählt svoju naftu i gas. Podrska evrope prestaje brzo, veoma brzo. 


Bas stecaj kazes? Valja onda i meni u Austriji deka, brasna, rize i konzervi nanijet cisto da se ne umre od gladi il hladnoce.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Bas stecaj kazes? Valja onda i meni u Austriji deka, brasna, rize i konzervi nanijet cisto da se ne umre od gladi il hladnoce.


Prodaja stitnika za zube u Evropi porasla 6.6% - sve je to dio priprema za cvokotanje zimus… dok Putin ne zabrani izvoz sirovina za stitnike

 

Edited by ters
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

 

I Putin vec ima citavu armiju onih koji rade sve da se poskupljenja i nestasice prikazu daleko vecim nego sto to jesu - od ruskih propagandnih televizija kao je Happy TV, pa do internet botova sa istom pricom. 

Da, hrana je skuplja i to mnogo - 10-15%, ali svakodnevne price o hljebu od 9 eura u Njemackoj su propaganda (da se razimujemo - sasvim sigurno ga ima i po toj cijeni, ali je prije poskupljenja bio 8 eura)... 

Rusija odavno ima armiju koja se bavi propagandom u medijima i na netu. Po meni su puno bolji na drustvenim mrezama nego u mejnstrim medijima.

Tu nije glavna prica ziveo Putin i majka Rusija nego suptilna igra da se nikome ne veruje i da se u sve sumnja. Ruku na srce,  tu im cesto idu na ruku i Bajdenova lupetanja i preterivanja UK politicara koje eksploatisu do maksimuma.
Drzavni kgb mediji, kao i satelitski po svetu su previse sirovi pa cesto ispadaju smesni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sreta-steta said:

 

Mislim da je tu atolinijev post jako koristan, to jest kako rusko drustvo dozivljava sankcije. Potpuno je pogresna predpostavka da ce se tu desiti narod u jednom trenutku koji ce zbaciti zlog gnoma i ceo svet ce biti jedno srecnije mesto. Rusi nece biti gladni, imace da se greju, voze i piju vodku... manje vise isto kao zadnjih 500 godina. 

Ono sto jeste cinjenica je da te sankcije salju Rusiju nazad u XX vek, a to je nesto gde ce se posledice osecati globalno decenijama i to ne samo u Rusiji.

 

A Rusi, su bas poznati po tome kako su dobro zivjeli u zadnjih 500 godina... Z-likovac vraca jednu perspektivnu zemlju i narod ogromnog potencijala na nivo od prije 100 ili 500  godina - na prvi nivo piramide potreba... U se, na se i poda se sto bi se reklo. U toj prici nema mjesta za Dostojevskog, Zamjatina, Bunjina, Sostakovica... 

 

Atolinijev post je vazan da bi razumjeli kako Rusi sa kojima je on u kontaktu dozivljavaju situaciju - i meni je indikativno to sto navodi da skoro svi koji mogu planiraju negdje otici... Sto znaci da ce oni kojima je dovoljno samo da ne budu gladni, zedni i smrznuti, na kraju ipak biti gladni, zedni i smrznuti  jer jednostavno nece biti onih koji im mogu planirati, odrzavati, graditi infrastrukturu... Sta ce biti kada pocnu da se kvare racunari  koji upravljaju trakom u punionici votke ? Kompletno automatizovane pekare koje snabdijevaju gradove hljebom ? kontrolni sistemi u elektranama? Cak ne moraju ni da se kvare, nego se promasi jedan update... Da nece Kadirov mozda obezbijediti strucnjake ?

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo nasao sam onih 10 propagandnih metoda (nesto me ovde podsetilo na njih).

 

Kojom taktikom se koriste putinovi trolovi (bilo placeni, bilo ideoloski) ?
1.
Metoda: skretanje sa teme "agresija Rusije na Ukrajinu" na neku drugu temu, najcesce neki rat u kojoj su ucestvovali Ameri, ili trdnja da je sve ovo zapravo Zavera Amerikanaca,

koji koriste Ukrajince za svoje planove i koja ce nastetiti Ukrajincima i Evropi; inzistiranje na "neutralnosti" EU, jer je to inace sukob Rusija-USA
Cilj: opravdavanje agresije zlog gnoma, po principu "svi su oni isti", " a sta su oni nama radili", "Amerikanci su jos gori"
i sirenje razdora medju Zapadnim saveznicima

2.
Metoda: potezanje davnih istorijskih zbivanja
Cilj: istorijsko opravdavanje agresije Rusije na Ukrajinu i davanje "legitimiteta"

3.
Metoda: tvrdnje da sankcije nece nastetiti Rusiji (ona je samodostatna, a njeni nesalomljivi stanovnici su navikli na tezak, ali pravednicki zivot);
sankcije ce ne samo puno vise nastetiti EU, vec ce se ista raspasti kada visokim cenama ugnjetavani, razmazeni EU podanici dignu bunu
Cilj: siriti nesigurnost i defetizam u Evropi


4.
Metoda: tvrditi da je za napad Rusije odgovoran Zapad, USA, NATO, EU, Soros, Gates, mali zeleni coveculjci... ("za rat su potrebne dve strane")
Cilj: prebacivanje krivice za vlastitu agresivnost i pridobijanje Zaverasa raznih fela, kao i zamagljivanje stvarnih ciljeva agresije; "obe strane u ratu su podjednako odgovorne za rat"

5.
Metoda: omalovazavanje Ukrajine i posebno predsednika Selenskog, na razne nacine (na pr. naglasavanjem da je on komedijas, los glumac, neobrijani, lose odeveni folirant...)
Cilj: stvaranje lazne slike o Ukrajini i njenom vodjstvu, ne bi li smanjili podrsku sveta

6.
Metoda: velicanje Rusije, njene armije i 5D sahiste, alias zlog gnoma
Cilj: stvaranje slike nepobedive armije i nepogresivog vodje ("sve ide po planu")

7.
Metoda: sirenje velikog straha od neposredno predstojeceg atomskog rata (koji je u izvesnoj maloj meri razuman)
Cilj: sirenje stava "dajte zlom gnomu sta god hoce, samo da se umilostivi i ne pritisne crveno dugme"

8.
Metoda: velicanje ruske kulture i protest protiv njenog suzbijanja na Zapadu (najveci neprijatelji bas tih velikih ruskih stvaraoca, su bili ruski represivni sistemi, nekada i sada, koji su proganjali te stvaraoce, za koje su sada zabrinuti usled "diktature Zapada")
Cilj: prikazati, ne rusku kulturu, vec sadasnji ruski rezim nadmocnim, dekadentnom, pokvarenom Zapadu

9.
Metoda: prebacivanje Zapadu medijsku blokadu i nedemokratsko ponasanje
Cilj: pokazati kako su ruski mediji i ruska "demokratija" bolji i slobodniji

10.
Metoda: cisto laganje, osim sto je prisutno i u prethodnim tackama moze se uzeti i odvojeno
Cilj: relativizacija cinjenickog stanja po principu "alternativnih cinjenica", koje je obilno koristila stabilna budala preko Atlantika;
niko zapravo ne zna sta je prava istina, ergo ruska propaganda je istinitija

Edited by Dragan
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mozda bi bilo interesantno i da se prisetimo (i sakupimo) motiva (i shodno tome ciljeva), koje smo dobili prezentirano kao uzroke, ove veoma specijalne operacije.

Neda mi se sada linkove na izjave traziti (od Putina do visokih zvanicnika, koji ionako smeju da kazu samo ono sto on misli), ali ako treba naci cu.

 

- zastita Donbaske ruske nejaci

- odbrana od NATO-a, kako Rusije tako i Ukrajine

- denacifikacija cele Ukrajine i postavljanje antifasisticke vlade, koja bi sprovela korenito prevaspitavanje

- deukrajinizacija Ukrajinaca (sto se podrazumeva, jer oni ni nisu nacija)

- deeuvropeizacija Ukrajinaca (sta ce im EU kada bi im bilo lepse u SSSR II)

- borba za neutralnost i demilitarizaciju Ukrajine

- de-LGBTQ-izacija Ukrajine (a i sire)

- odbrana pravih vrednosti (moralnih i nebeskih), naspram dekadentnih zapadnih

- zblizavanje dve nacije (koje su zapravo samo jedna)

- sprecavanje demokratizacije (fuj, fuj) i prosperiteta Ukrajine

- deljenje istog recepta za borsc

- deljenje istih materijalnih vrednosti (psenica, metali, gas...)

- vracanje vekovnih ruskih ognjista u krilo majcice Rusije

... ?

PS

I naravno - sprecavanje razvoja genetskog bioloskog oruzja, koji ubija samo Ruse, u tajnim podzemnim, od  USA vodjenim laboratorijama.

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.msn.com/en-ca/travel/news/russian-jets-are-flying-so-low-to-dodge-ukrainian-air-defenses-that-they-re-running-into-the-ground/ar-AAYPoN2?ocid=msedgntp&cvid=e2bd895cce984dd49a580e7c035800d0

 

 

Super-low flying now is standard across the Ukraine war zone. But while it might protect crews from missiles, it also increases the risk from accidents. It surely doesn’t help that the Russian air force in particular appears to be having problems training and retaining skilled pilots.

It’s not for no reason that more and more Su-25s in particular are being flown by aging ex-servicemembers who now work for the Wagner Group, Russia’s shadowy mercenary company. At least two Wagner pilots have been shot down over Ukraine, an indication that Moscow is throwing money at its manpower problems.

Flying low and fast, safely, takes a lot of practice. And that takes time. As losses mount, time-consuming training is a luxury neither the Russians nor Ukrainians can afford. The back-to-back crashes of two Russian Su-25s might imply that crews, in their urgency, are trading one danger for another.

Better to fly low and risk clipping a tree or hill—which might kill you—than to fly higher and risk catching a missile, which almost certainly will kill you.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ruski pilot koji je zarobljen 17. juna izjavio je da je bio angažovan od strane Wagner-ovaca. Takođe navodi da je Wagner dobio od Putina starije verzije SU-25. To je ono što sam pitao tada, ovo je prvi put da čujem da WAGNER ima avijaciju. U Siriji su ratovali ali nisu imali avijaciju nego je taj posao radila Armija zato i mislim da je to samo manevar da se ne može reći da Rusija mobilizuje penzionere nego to radi tamo neka privatna organizacija iz "Argentine".

 

https://www.newsweek.com/russian-air-campaign-struggling-ukraine-war-combat-losses-uk-1718828

 

Za one koji nisu upućeni u Wagner evo jedne fotke :

 

ehbujf7xmny81.jpg

 

Ovo dole su komandanti iz Wagner-a odlikovani od strane Putina lično 2016. godine. Inače svi radili u vojsci i/ili FSB a nije objavljeno za šta su odlikovani pa se pretpostavlja za ratovanje u Ukrajini 2014/15. Gore na slici je Utkin sa tetovažama a pored njegove slike vidimo šta je tetovirao. [čvorović mode on] Ime organizacije je on birao, slučajno je Wagner bio omiljeni kompozitor Hitlera [čvorović mode off] 🙂

 

 

Edited by Klotzen
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Klotzen said:

Ruski pilot koji je zarobljen 17. juna izjavio je da je bio angažovan od strane Wagner-ovaca. Takođe navodi da je Wagner dobio od Putina starije verzije SU-25. To je ono što sam pitao tada, ovo je prvi put da čujem da WAGNER ima avijaciju. U Siriji su ratovali ali nisu imali avijaciju nego je taj posao radila Armija zato i mislim da je to samo manevar da se ne može reći da Rusija mobilizuje penzionere nego to radi tamo neka privatna organizacija iz "Argentine".

 

https://www.newsweek.com/russian-air-campaign-struggling-ukraine-war-combat-losses-uk-1718828

 

Za one koji nisu upućeni u Wagner evo jedne fotke :

 

ehbujf7xmny81.jpg

 

Ovo dole su komandanti iz Wagner-a odlikovani od strane Putina lično 2016. godine. Inače svi radili u vojsci i/ili FSB a nije objavljeno za šta su odlikovani pa se pretpostavlja za ratovanje u Ukrajini 2014/15. Gore na slici je Utkin sa tetovažama a pored njegove slike vidimo šta je tetovirao. [čvorović mode on] Ime organizacije je on birao, slučajno je Wagner bio omiljeni kompozitor Hitlera [čvorović mode off] 🙂

 

 

 

Nemoj sad da poturas propagandu kada je ocito  da ovaj nije nacista -  orao I kukasti krst na desnoj strani grudi, a ordenje koje mu je dao Putin na lijevoj -  ordenje je blize srcu plus ima komada 3 a orao je samo jedan... 

Edited by ters
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...