Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ma dobro to, nego sta se prica na drugim mestima, mislim u stranim medijima, zna li se kad ce konacno poceti pravo guzenje ovih ovde, kad vec oni sami nisu dovoljno normalni da sami medu sobom trebe kukolj, pa da malo nabiju u kelije sve ove izdajnike na ovim patrijotskim sajtovima koji aplaudiraju putleru dok se radosno spremaju i jedva cekaju da ih naguzi, onda ove razne "kolumniste" koji prizivaju unistenje "svetskog poretka" itd. Onaj u filmu Maršal je u pravu, takva sloboda govora je nemoralna.

 

Bar ih sve dobro zajebava ovaj sa mejlovima. Nije se taj slucajno bas sad pojavio, nego je garantovano zbog rusofiličarskog ludila nekome pukao q pa ih namerno nervira. Nadam se da je dovoljno pametan da zna kako da se zastiti tako da mogu da ga cimnu za... Mozda mu padne na pamet da targetira i te "medije" i ove "institucije" iz kojih razni maloumni sisatelji drzavne sise koji kenjaju kako su od struje i grejanja vazniji "nacionalni interesi" stagod to bilo,  a ne samo škole, iz čega se vidi da je neki bubuljičar.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

"Putler, zli gnom, kepec, na sta to lici pravite djubre...

A sta, ovo neko tvrdi da treba sa postovanjem pisati o tom ludaku. Zasto? Cime je taj zasluzio postovanje? Sto se 20 godina spremao da ruši mrski svetski poredak i sve vreme rovario gde je mogao po normalnom svetu? Pa to samo dokazuje o kakvom se ludaku radi. I njegovi simpatizeri su isto tu gde i on. Poremeceni bolesnici. Takve i treba nazivati pogrdnim nazivima.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ja apsolutno nista nemam protiv tebe. Imam protiv ovakvih diskusija.


"Devile prestani da kacis tviter propagandu!". Onda se okaci ruska tviter propaganda.

 

"Putler, zli gnom, kepec, na sta to lici pravite djubre, nema nikakve slicnosti izmedju nacizma i ovoga sto Putin radi"! Onda se objasni tacno u cemu je slicnost, povuce se paralela aneksijom Sudeta i tom "tackom razvoja", a dobije se odgovor vezan za logore smrti, ubijanje miliona ljudi.

 

Pa se onda okaci video gde jedan pijanac ubija drugog i bez ikakvih vidljivih obelezja ubica se naziva nacistom.

 

A onda cemo da se vratimo i trazimo argumente drugoj strani i kukamo na ukrajinsku tviter propagandu.

 

Da nije ozbiljna tema, bilo bi stvarno smesno.

Za navedene slučajeve ne znam, ali činjenica da neutralnih izvora imaš vrlo malo. Ja ne tvrdim da nema sličnosti sa Rusima i Nacizmom, ali tvrdim da je u porama ukrajinskog društva poprilično uzbujao nacizam. Ne tvrdim ni da je to opravdanje za agresiju Rusije na Ukrajinu, tvrdim da je USA pre svega i Zapad, a opet pre svega UK nije učinila ništa da do sukoba ne dodje...naprotiv, pospešivali su da do rata dodje što pre i činili sve što je bilo u njihovoj moći...e jbg možda sam tu izgubio "neutralnost"....?

 

Evo nešto najnovije:

 

 

U mreži podzemnih tunela goleme željezare i čeličane Azovstal u Mariupolju čuo se gotovo tugaljiv zvuk drobljenja. Stotine najodanijih boraca, pripadnika bojne Azov, opkoljenih i odsječenih od ostatka svijeta, koriste posljednje zalihe hrane okruženi smradom truleži i gangrenoznih rana.

 

- Razgovarala sam s Dmitrom sinoć. Napisao je da im je ostalo samo malo riže pa pokušavaju napraviti neku vrstu brašna, ispričala je za britanski Telegraph Anja Naumenko (25), zaručnica Dmitra Danilova (29). Veza je bila užasna, pa su komunicirali putem SMS-a.

Borci Azova su osposobili stari mlinac kako bi od riže napravili neku vrstu namaza koji su podijelili međusobno.

 

Telegraph je razgovarao s četiri žene čiji su muževi i partneri među posljednjima borcima u Azovstalu. Postavile su si za cilj da učine sve kako bi prisilile ruskog čelnika Vladimira Putina da zajamči njihovu sigurnu evakuaciju iz čeličane.

 

Bojna Azov je ekstremistička paravojska koja je osnovana 2014. nakon ruske aneksije Krima. No, u međuvremenu su, tvrde, napustili radikalnu ideologiju i postali regularna vojska, iako Moskva upravo njih ističe kao argument za "denacifikaciju" koju su naumili provesti u Ukrajini.

Njihove supruge inzistiraju da je svako nasljeđe desničarskog karaktera očišćeno u redovima bataljuna. (Jutarnji list)

 

ali:

https://www.msn.com/fr-fr/divertissement/celebrites/une-néonazie-en-direct-sur-bfmtv-son-intervention-fait-scandale-les-internautes-s-indignent-contre-la-chaîne/ar-AAXkbdG?ocid=msedgntp&cvid=e496cc6ec2364d7a80f52d135a041819#image=1

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

 

Ne sporim da je možda i ovo ruska propaganda, ali šta je netačno....e to je suština, pre svih kvalifikacija i zauzimanja "prave strane"..

Link to comment
Share on other sites

Temu treba splitovati, jedan topic bi mogao da bude neproverene vesti, snimci, itd. Ne vidim poentu u zabranjivanju ako se poštuju pravila teme, ionako je sve propaganda...pa neka se onda bar diskutuje. Eventualno ograničiti broj tvitova po korisniku ili nešto slično 😉.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dragan said:

 

 

.

 

Meni je naprimer cudno da neko clanku stavi sliku ambasadora u uniformi, pogotovo ako na njoj pise ministarstvo odbrane. Zasto je uredniku to potrebno? da stavi sliku staru najmanje pet godina iz perioda dok je covek bio diplomata u ministarstvu odbrane? Bas mora da se naglasi militantnost Rusije, bez obzira koliko to jadno izgleda u toj formi?

Ne zameram nesto jutarnjem , u zapadnim medijim skoro nikad ne vidim Crveni Trg  bez policije, kako se ne zajebu nekad i stave fotku turista iz celog sveta, mladih nasmejanih parova, ljudi koji izlaze iz ultra skupog TC koji se nalazi na samo trgu...

 

Naslov i sadrzina nemaju veze jedno s drugim...clanak je govno, jer covek niti je  rekao to sto je napisano, a i ono sto je rekao je iskrivljeno do neprepoznatljivosti a link do samog naslova i sustine clanka je kratko , " cini se" ...nekom se nesto ucinilo i on napisao clanak..

 

 

@Constantin

 

Kad si me vec pomenuo "tamo"  evo da ti odgovorim ovde...citam, ali ne pisem ...jer bih inace mogao ceo dan samo da odgovaram na ovakve postove kao sto je ovaj...

 

.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, attolini said:

...u zapadnim medijim skoro nikad ne vidim Crveni Trg  bez policije, kako se ne zajebu nekad i stave fotku turista iz celog sveta, mladih nasmejanih parova, ljudi koji izlaze iz ultra skupog TC koji se nalazi na samo trgu...

@Constantin

 

Eh. Tebi se to ne sviđa zato sto si tamo, ali oni su u pravu. I treba da sire netrpeljivost zato sto taj 20 godina rovari gde stigne. Garantovano je i onim izbeglicama iz Afrike davao pare da dolaze u Evropu. Nemam ja nista protiv njih, nije ovo o njima, nego o njemu. Garantovano je neko otuda umesan i u ubistvo Đinđića. Šta treba da mu aplaudiram, njemu ili kome god odatle, što ovde finansira ove razne majmune i ološ koji ovde održavaju da bude divljaštvo i unakazili su tu zemlju? Ja im želim zna se sta svima, i potpunu propast, da nemaju sta da jedu. Ti nasmejani parovi i slicni bi bili kolateralna steta. Uostalom ko ih i njih... Ja ni ovde ne podnosim nikoga kome tu nista ne smeta i nije mu smetalo nego "hvata radost dana" ili sta vec radi, i taj je za mene isto neprijatelj kao i ovi drugi. Mozda i gori. Ne vidim sto bih imao drugacije misljenje o nekima otuda.

 

Poenta je, u pravu su u tim medijima. I za tamo i za ovde vazi, ako se pućanstvu ne sviđa kako ga predstavljaju u normalnom svetu, mozda treba da svrgne tu bagru zbog koje ga tako predstavljaju, istovari se i na srbstvo i na rustvo, odbaci ta anja jednom zauvek, pa pocne da se ponasa normalno, za promenu. Ista ta lica kad odu u normalan svet, tamo se ponasaju normalno i ne drve o rustvu i srbstvu, zasto onda to rade u zemljama za koje tvrde da su njihove, ama se ne ponasaju u skladu sa tim izjavama. Ako su to njihove zemlje, zasto su ih onda dali olosu i kriminalcima da po njima haraju i rade sta hoce?

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Meni je naprimer cudno da neko clanku stavi sliku ambasadora u uniformi, pogotovo ako na njoj pise ministarstvo odbrane. Zasto je uredniku to potrebno? da stavi sliku staru najmanje pet godina iz perioda dok je covek bio diplomata u ministarstvu odbrane? Bas mora da se naglasi militantnost Rusije, bez obzira koliko to jadno izgleda u toj formi?

Ne zameram nesto jutarnjem , u zapadnim medijim skoro nikad ne vidim Crveni Trg  bez policije, kako se ne zajebu nekad i stave fotku turista iz celog sveta, mladih nasmejanih parova, ljudi koji izlaze iz ultra skupog TC koji se nalazi na samo trgu...

 

Naslov i sadrzina nemaju veze jedno s drugim...clanak je govno, jer covek niti je  rekao to sto je napisano, a i ono sto je rekao je iskrivljeno do neprepoznatljivosti a link do samog naslova i sustine clanka je kratko , " cini se" ...nekom se nesto ucinilo i on napisao clanak..

 

 

@Constantin

 

Kad si me vec pomenuo "tamo"  evo da ti odgovorim ovde...citam, ali ne pisem ...jer bih inace mogao ceo dan samo da odgovaram na ovakve postove kao sto je ovaj...

 

.

 

Rusije jeste militantna  i sama insistira na demonstraciji vojne moci - parade, vojni horovi, uniforme, ordenje... A  Crveni Trg je najprepoznatljiviji "landmark" u zemlji.

Bakingemska palata uvijek ima gardiste na slici, a gotovo nikada hipike koji bacaju cvijece i pjevaju "let the sunshine in"... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

Neprovereno : nešto se dešava u Azovstalu...predaja, ali ne znam koliko ranjenika/boraca.

 

.

 

Izaslo pedesetak ranjenih i nesto zdravih medju njima i preuzela ih je ruska strana...deo koji je bio otcepljen od ostatka ekipe...Komandant se obratio javnosti i potvrdio, samo sto je to pretvoreno u jos jedan spektakl o ispinjavanju naredjenja glavnokomandujeceg...

 

Kako bilo, neki dogovor je postignut, obe strane ce prikazati eto kao pobedu..meni je drago da se saga zavrsava, jer se pretvorila u sapunicu ...

 

.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Eh. Tebi se to ne sviđa zato sto si tamo, ali oni su u pravu. I treba da sire netrpeljivost zato sto taj 20 godina rovari gde stigne. Garantovano je i onim izbeglicama iz Afrike davao pare da dolaze u Evropu. Nemam ja nista protiv njih, nije ovo o njima, nego o njemu. Garantovano je neko otuda umesan i u ubistvo Đinđića. Šta treba da mu aplaudiram, njemu ili kome god odatle, što ovde finansira ove razne majmune i ološ koji ovde održavaju da bude divljaštvo i unakazili su tu zemlju? Ja im želim zna se sta svima, i potpunu propast, da nemaju sta da jedu. Ti nasmejani parovi i slicni bi bili kolateralna steta. Uostalom ko ih i njih... Ja ni ovde ne podnosim nikoga kome tu nista ne smeta i nije mu smetalo nego "hvata radost dana" ili sta vec radi, i taj je za mene isto neprijatelj kao i ovi drugi. Mozda i gori. Ne vidim sto bih imao drugacije misljenje o nekima otuda.

 

Poenta je, u pravu su u tim medijima. I za tamo i za ovde vazi, ako se pućanstvu ne sviđa kako ga predstavljaju u normalnom svetu, mozda treba da svrgne tu bagru zbog koje ga tako predstavljaju, istovari se i na srbstvo i na rustvo, odbaci ta anja jednom zauvek, pa pocne da se ponasa normalno, za promenu. Ista ta lica kad odu u normalan svet, tamo se ponasaju normalno i ne drve o rustvu i srbstvu, zasto onda to rade u zemljama za koje tvrde da su njihove, ama se ne ponasaju u skladu sa tim izjavama. Ako su to njihove zemlje, zasto su ih onda dali olosu i kriminalcima da po njima haraju i rade sta hoce?

 

.

 

To sto si citirao meni se ne svidja jer prosto nije istina...ne secam se da sam video policiju tamo, ali eto oni moraju da ih nadju...jos obavezno mora da bude kisni dan, ili makar oblacan...u Mordoru sunce ne sija...

 

Odrzavas stvari veoma povrsnim...a to nije nesto u cemu vidim sebe...

 

.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ters said:

 

Rusije jeste militantna  i sama insistira na demonstraciji vojne moci - parade, vojni horovi, uniforme, ordenje... A  Crveni Trg je najprepoznatljiviji "landmark" u zemlji.

Bakingemska palata uvijek ima gardiste na slici, a gotovo nikada hipike koji bacaju cvijece i pjevaju "let the sunshine in"... 

 

.

 

E vidis Crveni trg je bas u tom fazonu...i hipici i hipsteri i oni i ovi...i deca i kinezi i crni i zuti ...i klizanje i sajmovi i sve ostalo...

 

edit...da, Rusija je militantna, dvadesetak miliona je cena koja napominje da takva treba da bude...a daleko da jedina takva... 

.

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, attolini said:

 

.

 

E vidis Crveni trg je bas u tom fazonu...i hipici i hipsteri i oni i ovi...i deca i kinezi i crni i zuti ...i klizanje i sajmovi i sve ostalo...

 

.

 

Ne kazem da nije - takvi su i pred Bakingemskom palatom, ili pred Predsjednickom palatom u Atini - ali kada se pravi fotogorafija, obicno su u prvom planu gardisti sa subarama ili pufnama na papucama... Google search u prvih 100 i nesto rezultata vraca samo jednu sliku sa ruskim uniformisanim licem, i jednu sa nekim americkim oficirima na Crvenom Trgu...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

Ne kazem da nije - takvi su i pred Bakingemskom palatom, ili pred Predsjednickom palatom u Atini - ali kada se pravi fotogorafija, obicno su u prvom planu gardisti sa subarama ili pufnama na papucama... Google search u prvih 100 i nesto rezultata vraca samo jednu sliku sa ruskim uniformisanim licem, i jednu sa nekim americkim oficirima na Crvenom Trgu...

 

.

 

A meni je ovo izaslo kao treca po redu, i ja sam govorio o medijima, naravno da ces naci i nesto drugo...nije to folklor sa pufnama, to ima svoj cilj...Kremlj se nalazi iza Crvenog trga, odvaja ga veliki crveni zid od cigala, na samom trgu osim tog zida s jedne strane su jos veliki istorijski muzej velika crvena zgrada i na samom centru TC sa premium brendovima...

 

https://www.history.com/topics/russia/red-square

.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, attolini said:

 

.

 

A meni je ovo izaslo kao treca po redu, i ja sam govorio o medijima, naravno da ces naci i nesto drugo...nije to folklor sa pufnama, to ima svoj cilj...Kremlj se nalazi iza Crvenog trga, odvaja ga veliki crveni zid od cigala, na samom trgu osim tog zida s jedne strane su jos veliki istorijski muzej velika crvena zgrada i na samom centru TC sa premium brendovima...

 

https://www.history.com/topics/russia/red-square

.

Ma pusti ti Crveni Trg i turiste, bolje reci sta mislis, hoce li gospodin (ili drug ?) Putin uspeti u svojoj nameri da deukranizuje, deeuvropizuje i denacifikuje Ukrajinu (Finsku, Svedsku...) i ima li nade da ce da baci koju atomsku na truli Zapad ?

Sta mislis koje bi bilo najbolje resenje, glede razvoja situacije i specijalno specijalne operacije ?

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Svet je otisao u qrac, erDOGan koji je surovaosa ISIL-om nekog zove teroristickom drzavom i to pazi sad Svedsku. Suruje sa Rusima vecno..smece.

Erdogan bi samo da pravi trgovinu..da PKK proglase teroristickom organizacijom, da pritisnu gulenovce. 
A sad dobro procitaj sta si napisao pa nam objasni kako (jos vaznije zasto) ga takvog trpi NATO I US prvenstveno. Po svim nacelima NATO-a, Turska kakva je zadnjih 15-ak (i vise iskreno) godina nikako ne bi mogla biti clanica NATO-a. 
Njegov sam apsolutni protivnik..ali ima nesto i do politike zapada koja ga je “izradila” nekoliko puta. 

Edited by Gistro Bančo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Erdogan bi samo da pravi trgovinu..da PKK proglase teroristickom organizacijom, da pritisnu gulenovce. 
A sad dobro procitaj sta si napisao pa nam objasni kako (jos vaznije zasto) ga takvog trpi NATO I US prvenstveno. Po svim nacelima NATO-a, Turska kakva je zadnjih 15-ak (i vise iskreno) godina nikako ne bi mogla biti clanica NATO-a. 
Njegov sam apsolutni protivnik..ali ima nesto i do politike zapada koja ga je “izradila” nekoliko puta. 
Erdogan, unazad 5-6 godina izaziva neku "krizu" u NATO i čas mu prete izbacivanjem, čas on najavljuje izlazak iz alijanse....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Erdogan, unazad 5-6 godina izaziva neku "krizu" u NATO i čas mu prete izbacivanjem, čas on najavljuje izlazak iz alijanse....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Znam ja to vrlo dobro….😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta god mislili o Turskoj, to je respektabilna vojna sila, jako mladog stanovnistva, koja nesprikosnoveni gospodar te regije, a eventualni izlazak Turske iz NATO bi bilo katastrofalno za organizaciju.

Zato su presli olako prema narudzbi S400 od Rusije, bilo je malo prijetnje, ali nista ozbiljno, SAD je ostala tu podvijenog repa.

Kada su oborili ruski avion u Siriji, Rusija je manje-vise isto klapila usima.

Osim toga Evropa je zajebava vec decenijama oko ulasku u EU, tako da ih Erdogan sada ponizava i moraju da ga mole da stavi svoj potpis na clanstvo Svedske i Finske.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo se preteruje sa Turskom vojskom. U Siriji su dobili tacno onoliko koliko su im dali Rusi i USA,ne smeju da izadju iz onog dela gde drzi SDF, ne jer to ne mogu jer im ove dve zemlje to ne daju. Tacnije ovi sever a USA SDF mesto. Ovi zbog luka, a Ameri zbog nafte.

 

Erdogan je teska budala,li ipak na kraju zna gde mu je mesto, malo to dize halabuku kao vucic u svojoj domovini,o svemu tome odlucuje USA. Bas da vidim kako Turci nece potpisati to.

 

Erdogan je radio sa ISIL-om masta o velikoj Turskoj....svakako nije za NATO,ali taj deo bliskog istoa drzi pod kontrolom da ne krene opsada Tel Aviva..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Malo se preteruje sa Turskom vojskom. U Siriji su dobili tacno onoliko koliko su im dali Rusi i USA,ne smeju da izadju iz onog dela gde drzi SDF, ne jer to ne mogu jer im ove dve zemlje to ne daju. Tacnije ovi sever a USA SDF mesto. Ovi zbog luka, a Ameri zbog nafte.

 

Erdogan je teska budala,li ipak na kraju zna gde mu je mesto, malo to dize halabuku kao vucic u svojoj domovini,o svemu tome odlucuje USA. Bas da vidim kako Turci nece potpisati to.

 

Erdogan je radio sa ISIL-om masta o velikoj Turskoj....svakako nije za NATO,ali taj deo bliskog istoa drzi pod kontrolom da ne krene opsada Tel Aviva..

 

 

Dugorocno, mislim da nije lose sto su i Erdogan i Orban pokazali da su spremni na ucjene, jer to ce EU i NATO nauciti lekciju i ubuduce morati aktivno raditi na tome da se takve politicke opcije ogranice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...