Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 minutes ago, sasa965 said:

Naprotiv , zavesa je već spuštena. Evropa je otkinuta od istoka.

Samo je Kini data prednost u vidu Rusije. I to je po meni ogromna greška.

 

Ja bih ipak sačekao sa definitivnim zaključcima, što se tiče otkidanja Evrope od istoka - barem dok se rat ne završi, a nadam se da će to biti što pre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

Cim Srbija plati odstetu....NATO cemo da stavimo na dnevni red.

 

Zbog ovakvih nakaradnih stavova, niko ni ne placa odstetu.

Ja sam licno ostecen, spaljena je nasa porodicna kuca, u kojoj nije niko ni zivio, niti je bilo ikakve vojske i polozaja, vojno potpuno nebitna lokacija. I to ne samo nasa nego sve redom u tom naselju.

Naravno nema nista od odstete, svi tako govore, tj klasicna relativizacija, kad plate on, platicemo i mi, znaci nikad.

Ako neko hoce da bude lider progresivnog svijeta, onda mora da daje pozitivan, a ne negativan primjer.

Takodje mi nije jasno zasto si protiv placanja odstete, tvoja familija i dalje zivi tamo i njima bi se indirektno pomoglo, a to bi bila sansa i da Srbija udje u NATO, da se pokazu da su prijateljski nastrojeni.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, sasa965 said:

Naprotiv , zavesa je već spuštena. Evropa je otkinuta od istoka.

Pa ide gas i nafta, ići će i druge sirovine, a taj istok i tako ne želi mrske evropske vrednosti. Npr mnogo pre ovoga je uvodio zakone protiv "homoseksualizma" , znači sve je u redu.

 

Mislioci otuda tvrde kako je tamo "narod" radostan što su min 300,000 odrusa napustili zemlju, trajno, i kako kad je propo SSSR nije bilo ideologije koja bi zamenila komunizam pa je mlad svet totalno anglifikovan i amerikanizovan, ali i pored toga se sad ovi između 20 i 30 popatriotili, pa ce trebati malo da se radi na tome da se poruse, ali nije ta generacija izgubljena za pravo rustvo trt trt trf kenj kenj kenj.

 

Kad je već tako, zavesa je do jaja. Uvek je bolji čist račun, nego da bude nekakvo kurvanjstvo, kakvo preferiraju neki koji bi i jare i pare, ali ce ipak dobiti qrtz.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

Takodje mi nije jasno zasto si protiv placanja odstete, tvoja familija i dalje zivi tamo i njima bi se indirektno pomoglo, a to bi bila sansa i da Srbija udje u NATO, da se pokazu da su prijateljski nastrojeni.

Ma daj ne zajebavaj da si ozbiljan sa ovim glupostima. Nikoga to ne zanima i niko to ne zeli da slusa. A kad su odlazili Turci, u cemu su transportovali svoje mrtve koje su tu 5 vekova sahranjivali? Ono, mora da su ih odneli, jer ako nisu, gde su onda turska groblja iz tog perioda? Ako su unistena, ko ce za to da odgovara i da plati štetu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ma daj ne zajebavaj da si ozbiljan sa ovim glupostima. Nikoga to ne zanima i niko to ne zeli da slusa. A kad su odlazili Turci, u cemu su transportovali svoje mrtve koje su tu 5 vekova sahranjivali? Ono, mora da su ih odneli, jer ako nisu, gde su onda turska groblja iz tog perioda? Ako su unistena, ko ce za to da odgovara i da plati štetu?

 

Jebiga ima neki valjda rok, npr 50 godina. Kao sto krivicna dela zastarevaju.

Meni kada su rekli da treba da platim porez na zemlju i kucu, jasno sam rekao kada mi platite odstetu za zapaljenu kucu, pocecu da placam porez.

Vise mi se nisu nikada obratili. Ko zna do kada ce se to tako vuci, to je realativno blizu mora, pa mozda to uspije da neko od mojih naslednika proda u buducnosti.

 

Nego jebo ovu raspravu, hajmo na Zivot u SFRJ  😎

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Amigo said:

 

Zbog ovakvih nakaradnih stavova, niko ni ne placa odstetu.

Ja sam licno ostecen, spaljena je nasa porodicna kuca, u kojoj nije niko ni zivio, niti je bilo ikakve vojske i polozaja, vojno potpuno nebitna lokacija. I to ne samo nasa nego sve redom u tom naselju.

Naravno nema nista od odstete, svi tako govore, tj klasicna relativizacija, kad plate on, platicemo i mi, znaci nikad.

Ako neko hoce da bude lider progresivnog svijeta, onda mora da daje pozitivan, a ne negativan primjer.

Takodje mi nije jasno zasto si protiv placanja odstete, tvoja familija i dalje zivi tamo i njima bi se indirektno pomoglo, a to bi bila sansa i da Srbija udje u NATO, da se pokazu da su prijateljski nastrojeni.

Ti naravno zezas, hoces da ti NATO plati odstetu sto su sprecili divljanje na Balkanu? Upadne pljackas u prodavnicu I krene da krsi I lomi, napada musterije i bije, vlasnik dohvati motku I izmlati ga.... I onda treba da mu plati odstetu sto ga je tukao...

 

Odlicna logika 😁

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

 

Ja bih ipak sačekao sa definitivnim zaključcima, što se tiče otkidanja Evrope od istoka - barem dok se rat ne završi, a nadam se da će to biti što pre.

Bogami, postoji realna opasnost da se formira troglavo čudovište Rusija-Kina-Iran + Indija (možda) protiv kojeg bi Zapad mogao samo da se slika.

Sa druge strane, Rusija kao ni Srbuljak ne zaslužuje da bude deo evropske porodice naroda. 

 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Ti naravno zezas, hoces da ti NATO plati odstetu sto su sprecili divljanje na Balkanu? Upadne pljackas u prodavnicu I krene da krsi I lomi, napada musterije i bije, vlasnik dohvati motku I izmlati ga.... I onda treba da mu plati odstetu sto ga je tukao...

 

Odlicna logika 😁

 

Nista se nisu bolje pokazali sto se tice divljanja, a inace si u pravu, tako da nemamo sta vise da raspravljamo. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Amigo said:

 

Jebiga ima neki valjda rok, npr 50 godina. Kao sto krivicna dela zastarevaju.

Meni kada su rekli da treba da platim porez na zemlju i kucu, jasno sam rekao kada mi platite odstetu za zapaljenu kucu, pocecu da placam porez.

Vise mi se nisu nikada obratili. Ko zna do kada ce se to tako vuci, to je realativno blizu mora, pa mozda to uspije da neko od mojih naslednika proda u buducnosti.

 

Ne kazem za to i to ne komentarisem, jer to su neke interne stvari, mada podrzavam to sto si im odgovorio, nego komentarisem ovo NATO da placa stetu. To nikoga ne zanima zato sto je potpuno nesto zaumno. Od toga je zaumnije samo tvrditi da bi anticivilizacionasi kad bi se to desilo, npr ponude im neke pare, zadovoljno pohrlili u NATO kao da su jedva docekali. Sto bi da su normalni uradili 1989 kao svi ostali. To neka lazu nekog drugog, ko nije bio savremenik tih događaja.

 

Nego, onaj njihov Dugin vec fatalisticki govori kako je nuklearna apokalipsa gotova stvar, jer sad kaze nema stajanja, Ukrajina nije potrebna Rusiji nego je potrebna Hristu, a Zelenski je kaze antihrist, u srednjem veku kaze se đavo predstavljao pod maskom dvorske lude tj komedijaša, pa mora da je to.

 

Jel ce takvi po nekima da "pobede zapad" i time sto propagiraju da zamene "zapadne vrednosti"? Ako jeste, onda ja navijam da im se ostvare predviđanja. Jer imam nameru da preživim, ja, žohari i pacovi. Znaci fali još jedan, pa da bude naša pobeda. Zna se "ako ostanu samo dva nasa i jedan njihov, mi smo pobedili", je li tako, tako je.

 

Ako nista drugo, valjda ce biti dan, jer fascinantne su one scene u filmovima a la Dan posle, ili onaj Miracle mile isl, ono kad polecu rakete, pa steta da se propusti :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



 

 
Nego, onaj njihov Dugin vec fatalisticki govori kako je nuklearna apokalipsa gotova stvar, jer sad kaze nema stajanja, Ukrajina nije potrebna Rusiji nego je potrebna Hristu, a Zelenski je kaze antihrist, u srednjem veku kaze se đavo predstavljao pod maskom dvorske lude tj komedijaša, pa mora da je to.
 
Jel ce takvi po nekima da "pobede zapad" i time sto propagiraju da zamene "zapadne vrednosti"? Ako jeste, onda ja navijam da im se ostvare predviđanja. Jer imam nameru da preživim, ja, žohari i pacovi. Znaci fali još jedan, pa da bude naša pobeda. Zna se "ako ostanu samo dva nasa i jedan njihov, mi smo pobedili", je li tako, tako je.
 
Ako nista drugo, valjda ce biti dan, jer fascinantne su one scene u filmovima a la Dan posle, ili onaj Miracle mile isl, ono kad polecu rakete, pa steta da se propusti [emoji38]_2:


Ajde ne cepidlači....Vidim da ga nekoliko puta uvlačiš u priču. Dugin je težak sagovornik, kao tuč, ali ponešto pametno "ubode". [emoji16]

Batali goglere i navijače sa Duginom, daj nešto komercijalnije.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ti naravno zezas, hoces da ti NATO plati odstetu sto su sprecili divljanje na Balkanu? Upadne pljackas u prodavnicu I krene da krsi I lomi, napada musterije i bije, vlasnik dohvati motku I izmlati ga.... I onda treba da mu plati odstetu sto ga je tukao...

 

Odlicna logika 😁

 

NATO je vlasnik kosovskih Albanaca?

 

Amigo je divljao na Balkanu? Kakve on ima veze sa Milosevicem i JNA...

 

Sta je bila Oluja? Bez neke zelje za relativizacijom i poredjenjem, samo me zanima sta je bila ta operacija po tebi.

 

Sta je bilo to sto je Ukrajina radiila u Donbasu od 2014.? Isto kao i prethodno pitanje

 

Zasto NATO ne spreci Putinovo divljanje po Ukrajini?

 

Ko sprecava NATO divljanje?

 

 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

  
 
Ima ih još. 
O čemu pričaš? Agresija SAD na Vijetnam ne postoji. To je bio građanski rat koji je nastao još iz sukoba koji su nastali kada su Vijetnamci pokušali da izbace Francuze. Onda su se umešali Kina i cccp s jedne i SAD s druge strane.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo, slažem se! I stići će ih pravda. 
Ne podmeći! Bezobrazno je i nevaspitano. Ja nisam glorifikovao učešće SAD u ratu u Vijetnamu nego napisao da to nije bila agresija SAD na Vijetnam, što je tvrdio drugi član.
Učešće SAD tamo ima mnogo drugačije korene.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Objasnio covek sve u dve recenice.

 

Quote

Muzičar iz Sankt Peterburga kaže da mu je drago što u Beogradu sme da protestuje protiv rata, ali da je šokiran što se ovde prodaju majice sa Putinovim likom i što ih ljudi dobrovoljno nose.

„Zbog NATO bombardovanja i rata na Kosovu mnogi ljudi ovde imaju uprošćene i apsurdne stavove o ratu u Ukrajini“, kaže on.

„Za njih je neprijatelj neprijatelja zapravo prijatelj. Podržavaju Putina kao protivnika NATO i njegov rat u Ukrajini kao kontranapad", dodaje.

 

https://rs.n1info.com/vesti/dw-rusi-masovno-u-egzilu-u-beogradu/

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Rusi napustaju pricu o denacifikaciji i sve vise  ide propaganda da ratuju sa Nato paktom.

To im dobro dodje da se pokriju za gubitke pred svojom javnoscu, jer boze moj to je Nato, super se drzimo kakvo oni sve oruzje i savetnike i borce doturaju Ukrajini.

Takodje ta propaganda ide i po drustvenim mrezama koju svaki antiglobalista seruje kao otkrovenje i objasnjenje zasto se ratuje. Samo se nastavlja na vec postojece teorije zavera iz korona perioda.

Ta prica je namenjena i Ukrajincima da ginu za US interese.

Kao i svaka autoritarna politicka propaganda, nije vazno da se promovise neki stav ili cilj, nego da se zamuti sve da se ne zna ni sta je cilj ni sta je lazno ni sta je istina, da se ne veruje nikome.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Rusima sem otrezenjenje domace javnosti kad ih se vrati 1/4 iz Ukrjine, bice problem i piloti, dosta ih je smaknuto ili uhvaceno, nemam pojm koliko oni imaju pilota, ali cini mi se da ce se njihov kvalitet ako nist drugo smanjiti.

 

 

Prema tvojoj evidenciji imaju jos tri pilota. Plus jedan koji radi samo pola radnog vremena od kuce.

  • Like 5
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Clash said:

Prema tvojoj evidenciji imaju jos tri pilota. Plus jedan koji radi samo pola radnog vremena od kuce.

Nije to prema mojoj evidenciji vec evidineciji ministarstva odbrane Ukrajine. Ne znam sto nekim tesko padaju ove informacije. Ti mi delujes da si razumno  ne razumem sto ste se zalepili za mene. Svaka moja informacija je tu sa slikom i izvorom, ne znam kakva tebi treba jos potvrda sem da ti se na telefon javi Hobit pa da te izvestava.

 

Ovo je poprilicno ozbiljna tema i interesantna je zbog protoka informacija, sta sad ti ija mislimo o ratu je krajnje nebitno jer nismo strucnjaci iz ove oblasti pa i da jesmo to nije toliko bitno.

 

Eno imas srusene avione, ili su to realne situacij ili se snima u Holivudu pa prebacuje n Tviter da bi zavarali srpske rusofile 

 

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Je li moguće da su ovo u Brijansku napravili ukrajinski diverzanti?

Nije nemoguće, sad je taman vreme pogodno za ovu vrstu akcija. Scenario obično ide ovako:

Menadžment skladišta prodaje proizvod na crnom tržištu najčešće drugoj strani.
Kada količina postane neprijatno velika a manjak postane očigledan - dogodi se eksplozija.
"neprijateljska" strana tako dobija čist poen u gostima, ali na minus strani plaća robu skuplje ubuduće.

 

Do sada su se pojavili stidljivi reporti da se trgovina između Rusije i Ukrajine odvija na par mesta a da na granici Belorusije i Ukrajine cveta hiljadu cvetova uz potpuni sklad interesa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...