Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

24 minutes ago, A sad said:

 

Japan ima veoma ozbiljnu vojsku, a i ulaganja u vojsku su sve veca i veca. Narucili su sad 150 F35 aviona, isporuka je vec pocela. Dobra stvar za Japance je sto imaju i svoju proizvofnju kompletne vojne opreme, sto po licenci, sto njihov dizajn. Ako nastave ovim tempom za nekoliko godina top 5 vojski sveta sigurno. 

 

Jedino sto im fali je iskustvo. 

Kupovinom F35, koji je VTOL avion, oba japanska nosača helikoptera od 27000t postaju suštinski nosači aviona.

Takođe, Japan je jedna od prvih zemalja na svijetu koja je pokrenula program lovca šeste generacije, i nema nikakve sumnje da imaju znanje da ga naprave, možda čak da budu i prva zemlja na svijetu koja će imati operativnog lovca šeste generacije, budući da su tehnogiju pete generacije već savladali, iako se time ne hvale na sva zvona (X-2 demostrator ima sve osobine lovca pete generacije).

1 hour ago, Милица said:

Fali kao i mnogim Italijanima, sloboda!

Pa što se ne seliš, što ne bježiš od okupatorske čizme?

 

EDIT: uostalom, šta ćeš tamo u neslobodi? Italijani nemaju izbor, oni su se rodili pod okupatorskim jarmom i za drugo ne znaju, ali kako ti izabra italijansku NATO neslobodu, a mogla si da uživaš u NATO-om nezagađenoj Srbiji? Ili Kini, ako si već imala neizdrž da vidiš svijet?

 

 

Edited by Beonegro
  • Like 8
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Valensija said:

Samo malo ukazujem na dvostruke arsine i licemjerstvo.

Ne ukazuješ ni na šta. Amerikanci su okupirali poražene iz drugog svjetskog rata, i tom okupacijom im donijeli prosperitet. Naravno, ima mnogo i do Japanaca, Njemaca i Italijana, koji su iskoristili pruženu šansu da se unormale i pridruže zajednici uređenih i pristojnih društava, iz primjera Iraka i Avganistana vidimo da se pita od govana ne pravi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Милица said:

Fali kao i mnogim Italijanima, sloboda! Znas li koliki su protesti bili ovde ispred nato baza za vreme bombardovanja Srbije? 

A evo procitaj i ovo za tvoju informaciju da vidis koliko smo srecni zbog otvatanja nove nato baze. 

 

https://it.wikipedia.org/wiki/No_Dal_Molin

Kako sebe demantujes sa evrima u dzepu u NATO zemlji.

Sto se malo ne preselis u Rusiju, Ceceniju, vratis u Srbiju?

Neces, jer ti je udobnije tamo gde si...

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

Kupovinom F35, koji je VTOL avion, oba japanska nosača helikoptera od 27000t postaju suštinski nosači aviona.

Takođe, Japan je jedna od prvih zemalja na svijetu koja je pokrenula program lovca šeste generacije, i nema nikakve sumnje da imaju znanje da ga naprave, možda čak da budu i prva zemlja na svijetu koja će imati operativnog lovca šeste generacije, budući da su tehnogiju pete generacije već savladali, iako se time ne hvale na sva zvona (X-2 demostrator ima sve osobine lovca pete generacije).

 

Izumo se koristi kao nosac aviona, mislim, jos od 2020 godine, a konverzija Kaga je u toku. Oni imaju i jos dva manja nosaca helikoptera. Sve su to novi i moderni brodovi.

 

Tehnoloski superiorna drzava sa skoro neogranicenim izvorom finansiranja vojske. Politicka volja sada postoji (iako jos ustav nije promenjen, mada i tu postoje inicijative) i treba ocekivati brz razvoj japanske vojske koja je i sada na veoma zavidnom nivou.

 

Jedini problem je iskustvo. Japanci nisu ucestvovali u borbenim misijama, vrlo malo i u mirovnim misijama. Svo angazovanje u inostranstvu im se veze za inzinjerske jedinice. To moze biti problem, ali ako je sve pod konac taj problem se moze resiti. 

 

Edit 

 

Mozemo nastaviti na nekom drugom topiku. 

Edited by A sad
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

Potrebno je napraviti sto jacu pacificku koaliciju, da se Kini skresu krila. 

Mislim da postoji određeno približavanje između Tajvana, Južne Koreje i Japana. Uprkos problematičnoj istoriji, odnosno japanskim zločinima genocidnih razmjera, postaje očigledno da ukoliko ka Kini nastupaju pojedinačno, niko od njih nema šanse da bude dovoljno disuazivan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se nikad ne bi preselio u države tipa Rusija, Kina, Severna Koreja. Sve i da su najbogatije, da mogu da dobijem papire ja nikad ne bih pristao da se selim u državu o kojoj mislim sve najgore.

 

Što se tiče japana možda je i ovo sa Ukrajiniom prilika da ponovo pokušaju da izbace taj deo ustava koji zabranjuje ofanzivna oružja. Mislim mogu oni "rastegljivo" da tumače taj deo ustava ali ipak je bolje za njih da to menjaju i da mogu da ulažu u svoju vojsku koja bi bila bitan faktor u odbijanju agresora i da pomisle da ih napadnu. Oni se graniče i sa Rusijom i sa Kinom na moru. A ni blizina Severne Koreje ne obaćava im ništa dobro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Valensija said:

Eeee, ako  je Amerika nekog okupirala onda je to ok.😂

Kako ljudi u samoj jednoj recenici pobiju ono za sta se zalazu! 

 

L O L

 

Ne, nego upravo govori o tome da iako je Japan de iure najpre i dalje okupirana zemlja, iako imaju vojne baze sa stajacom stranom vojskom tamo, iako su im ti isti Amerikanci bacili dve atomske bombe i jedina su drzava koja je to dozivela (i nadam se jedina), oni sa Amerikancima saradjuju, nije im problem sto imaju baze tamo i zive bolje od 99% planete.

 

A velika Srbija ce da se vezuje za Hitlera 21. veka jer su je zasluzeno bombardovali, posto nije htela da prizna da je berlinski zid pao, pa je htela silom da veze za sebe one koji su od nje hteli da odu.

 

I kako to bas eto bune se neki slobodarski narodi, nece u NATO, a glupaci Nemci, Japanci i drugi po zapadnoj Evropi nece da prihvate slobodarski i suverenisticki novi svetski poredak i potapsu Putlera po ledjima i bas svi od njega beze, bas kao sto su bezali od Srbije (i iz Srbije) devedesetih.

 

Stvarno ceo svet poludeo, ne voli slobodu, voli NATO cizmu na svojoj teritoriji.

 

Ti stvarno ne vidis problem u svom razmisljanju i rezonovanju, ili bar ne osecas potrebu da ne pricas o "NATO hegemonizmu" dok gledas najgoru agresiju koju smo videli od WWII, klasican imperijalizam i fasizam?


To ti ne smeta, kao ni nekim drugima ovde, nego i dalje imaju obraza da pricaju o NATO i kako je Amerika kriva?

Sto se tice Japana, znam, Abe je pokusavao to da progura, ali mu nije proslo. Moguce da ce sada proci.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Klotzen said:

Ja se nikad ne bi preselio u države tipa Rusija, Kina, Severna Koreja.

Uzgred, Kina je ekstremno nasilno društvo. Pričao sam sa nekoliko koleginica Kineskinja koje su se udale u Francusku i sve mi kažu da bi sa istim poslom u Kini imale veću kupovnu moć, ali da su međuljudski odnosi tamo nepodnošljivi, ljudi su sirovi, agresivni i otvoreno zli jedni prema drugima.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fali kao i mnogim Italijanima, sloboda! Znas li koliki su protesti bili ovde ispred nato baza za vreme bombardovanja Srbije?  A evo procitaj i ovo za tvoju informaciju da vidis koliko smo srecni zbog otvatanja nove nato baze. 

 

https://it.wikipedia.org/wiki/No_Dal_Molin

 

 

 

Fali kao i mnogim Italijanima, sloboda! Znas li koliki su protesti bili ovde ispred nato baza za vreme bombardovanja Srbije?  A evo procitaj i ovo za tvoju informaciju da vidis koliko smo srecni zbog otvatanja nove nato baze. 

 

https://it.wikipedia.org/wiki/No_Dal_Molin

 

 

Sloboda vam fali? Xaxaxxa

 

Koga briga da li ste vi srećni zbog baze.

 Ionako ih već imate u tom regionu još dve (lepo piše na linku).

 

Takođe, baš nas je dirnulo što ste se skupili ispred aviana 1999. Dosta nam je to koristilo u tih 77 dana. A i znamo da uzvratimo, otprilike kao i Ukrajini koja je prva osudila bombardovanje pa sad u znak zahvalnosti organizujemo skupove podrške, Putinu.

 

Nego, da je Italija bila na pravoj strani pre 80ak godina, možda ne bi bilo potrebe za tolikim bazama.

Uostalom, esercito italiano je pokazao sposobnost da brani svoje more, granice a i po inostranstvu u misijama se bas proslavio. Napisah već, Evropa je vrlo zrela za usa tutora.

 

Da vam nije nato-a, pc bi vladao italijom pa bi onda videli šta je sloboda.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ciao said:

Znam da na ovo imaš verovatno već hiljadu odgovora, ali moram da dodam i svoj. Sve i da je to sve kako u Dubrovačkom opisuju, to nikako ne opravdava ni običan napad na Donbas a kamoli invaziju i zverstvo koje Rusija čini nad nezavisnom celom Ukrajinom. 

 

Trenutna situacija bi opravdala da se Rusija sravni sa zemljom kao što su nemačka dela u drugom svetskom ratu opravdala intenzivno bembanje Nemačke. Svejedno to niko ne čini. Zašto? Zato što niko ne želi da izazove nuklerani odgovor i III. svetski rat. E pa vidiš, sve i da se NATO baze postave u Ukrajini na samu granicu Rusije, ista činjenica bi ostala i niko ne bi olako prvi napao Rusiju. Tako da je priča o ruskim bezbednosnim interesima žvaka za seljaka. Jedino ako se Rusi plaše da bi odgovor na neku njihovu nepodopštinu protiv civilizovanog sveta brže stigao do Moskve. Neka se ponašaju kao normalan svet, pa nema čega da se plaše. 

 

Umesto da se bave "bezbednosnim interesima" i "denacifikacijama", bolje da su Rujkani razvijali sekundarni i tercijarni sektor. Oslanjanje na sirovine i zanemarivanje savremenih tokova ekonomije upravo ide u korist njihovim "neprijateljima". Čak i Arapi su shvatili da im neće nafta večito teći i počeli da ulažu u visoke tehnologije. Uopšte je Putler u ovoj situaciji ispao majmun samo tako. Neka sve iz Dubrovačkog i stoji (a ne stoji, bar ne tako), upravo je Putler USA ispunio najveću želju sam. Uterao čak i Finsku i Švedsku u Nato (odnosno želju za ekstra ubrzanim učlanjenjem), napravio od Evrope, koja ga je tolerisala preko mere, majmune i dao i najgorem hate speechu iz USA potpuno za pravo. I pružio im priliku da Rujkane natenane bez sopstvenih gubitaka krčkaju na laganoj vatri decenijama i nakon prekida sukoba. Ispunio wishlist i najvećih jastrebova is Pentagona, koji su na njegovoj ravni manije gonjenja (samo što ispada da su oni u pravu i svo vreme bili u pravu, neće Staljinov duh da napusti Ruse pa to ti je). Kompleks veličine a bez podloge (veličina vekovima okupiranih teritorija ne čini jednu zemlju velikom, velikom je čine ekonomija, stepen civilizacijskih dostignuća, demokratizacije, zdravstvo, mnogo toga, ali ne puka veličina i sirovine same po sebi). Rusije hoće da povrati SSSRanje, e pa neće moći. Prošlo to. Moraće to na bolniji način da nauče. Žalosno je da Ukrajina ni kriva ni dužna strada u tom procesu spuštanja na zemlju i vraćanja u realnost jednog iskompleksiranog degenerika i dosta široke družine oko njega (uključujući i dobar deo naroda, koji deli kompleks veličine sa njim umesto da razmišlja o tome kako da bolje živi i bolje popuni frižidere).

 

Ako je već baš želeo da disciplinuje Ukrajinu, mogao je firmama, koje bi se našle pod američkim sankcijama zbog nastavka radova na Severnom toku 2, da nadoknadi gubitke i završi dvojku i rerutovanjem svih tokova gasa preko dvojke i Turskog toka da ih ostavi bez prihoda od gasa. Pa na toj bazi da se pregovorima bori za prava Rusa u Ukrajini na jezik i neku po zapadnim standardima prihvatljivu autonomiju oblasti gde čine većinu. Ucena/sankcije gasom bi, da se razumemo, moralno takođe bila svinjarija ali bi ostala u nekim iole prihvatljivim okvirima. No, fućka se njemu za prava Rusa u Ukrajini. Oni su priglupa moneta za potkusurivanje kao što su SMradu bile razne SAO budalaštine. Hebe se njemu za sve to što navodi kao povode, hoće degenerisani i umobolni pacovčić revival SSSranja. E pa neće moći. 

  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ne ukazuješ ni na šta. Amerikanci su okupirali poražene iz drugog svjetskog rata, i tom okupacijom im donijeli prosperitet. 

Kada istice taj okupacioni period?

Inace, Japanci su veoma srecni zbog toga. Posebno su odusevljeni na Okinavi. 

Isto pitanje i za @McLeod. Uzgred, zamolio bih te da nadjes jedan upis gdje sam opravdao rusku agresiju.

 

Nemoj oko obraza, ozbiljan si covjek. Nije lijepo…

Edited by Valensija
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma bravo, sve ste u pravu :Hail:

Znaci ko vam dirne u nato automatski je rusofil i treba da bude deportovan iz nato zemlje u Srbiju Rusiju ili Kinu :smiley26:

U Vicenci postoje 2 ogromne nato baze, sto znaci da u gradu od 100.000 stanovnika, u svako doba dana ili noci, gde god da krenes mozete sresti nato vojnika ili clanove njegove porodice. 

Toliko su fini i kulturni (primitivizam u najgorem obliku) da su Vicentini odlepili kad su culi da ce se graditi jos jedna baza u njihovom gradu, gore nego Beogradjani zbog Beograda na vodi. Protestovali danima, godinama protiv izgradnje iste ali bez uspeha. 

Na svim lokalnim izborima obecanja opozicije da ce zaustaviti gradnju baze ali kad dodju na vlast, tutor kaze no no i gradnja se nastavlja. E to ti je ta sloboda! 

Nisu bili na pravoj strani i zasluzili su, a do kad treba da traje ta okupacija? Oni sto pobise silnu decu po Iraku treba da kontrolisu Italijane da ne pocine kakav zlocin? 

Rio Tinto ste oterali iz Srbije zbog zastite zivotne sredine, a Vicenca (u slobodnoj Italiji) nije uspela da spreci izgradnju vojnog aerodroma (ogromno zagadjenje vazduha) u sred plodne ravnice Padane. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Valensija said:

Kada istice taj okupacioni period?

Inace, Japanci su veoma srecni zbog toga. Posebno su odusevljeni na Okinavi. 

Kad pobjednik odluči, razumije se.

Inače, Japanci kao država koja je u prvih 20 na svijetu po indeksu humanog razvoja i ne mogu nego da budu veoma srećmi zbog toga.

6 minutes ago, Милица said:

treba da bude deportovan iz nato zemlje u Srbiju Rusiju ili Kinu

Ko je tražio da budete deportovani? Gdje to piše?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Kad pobjednik odluči, razumije se.

Inače, Japanci kao država koja je u prvih 20 na svijetu po indeksu humanog razvoja i ne mogu nego da budu veoma srećmi zbog toga.

 

Postaje neozbiljno…. Da se ne nastavljamo.

Svako dobro!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Beonegro said:

Ko je tražio da budete deportovani? Gdje to piše?

Od celog mog posta je samo ovo bitno :classic_huh: 

Vec koji put me pitate zasto zivim u nato zemlji ako mi je mrzak nato, mogu i ja tebe da pitam da li ces  ostati u Francuskoj ako pobedi Le Pen? Zasto mrzitelji Vucka jos uvek zive u Srbiji? Italija je moja druga domovina i imam pravo kao i svi ostali njeni gradjani da kritikujem ono sto mi se ne svidja u njoj. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Valensija said:



Isto pitanje i za @McLeod. Uzgred, zamolio bih te da nadjes jedan upis gdje sam opravdao rusku agresiju.

 

Nemoj oko obraza, ozbiljan si covjek. Nije lijepo…

 

Ma nigde, niko ne podrzava rat ali nisu to sve cista posla, da se nisu Amerikanci tu mesali nesto ne bi bilo rata. Kako su se mesali ne znamo, ali mora da jesu.

 

A ima i one bioloske laboratorije sto prave pametne viruse koji prepoznaju posebni ruski DNK da ih ubijaju, to moraju Ameri, nema niko drugi tu pametnu tehnologiju.

 

Isto tako su Jevreji bili krivi za WWII. Mnogo su bre bogati, baskare se po Nemackoj kao da je njihova zemlja, jos zamislite imaju obraza da cuvaju svoju kulturu, jezik i obicaje.

 

A ubili su Isusa! Sramota.

 

I Cesi tamo muce u Sudetima Nemce, maltretiraju ih, da nije Hitler intervenisao, oni bi izvrsili genocid nad Nemcima, bez sumnje.

 

Naravno, samo se stite sopstveni interesi.

 

 

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Милица said:

mogu i ja tebe da pitam da li ces  ostati u Francuskoj ako pobedi Le Pen?

Ostaću tačno toliko koliko bude neophodno da organizujem ispaljivanje u neko normalnije okruženje, ni dana više.

Doduše, evo sam upravo učinio to što je u mojoj moći da do toga ne dođe.

 

Nego niste odgovorili na moje pitanje, ko je napisao da vas treba deportovati iz Italije?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Ostaću tačno toliko koliko bude neophodno da organizujem ispaljivanje u neko normalnije okruženje, ni dana više.

:lol_2: gospodine Beonegro kazete ovo jer ste sigurni da nema sanse da pobedi. 

 

4 minutes ago, Beonegro said:

Nego niste odgovorili na moje pitanje, ko je napisao da vas treba deportovati iz Italije?

A zasto moram da odgovorim?

Vi niste ali ovi sto ispiraju usta noksirom u nekoliko navrata su izrazili takvu zelju. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Valensija said:

@McLeod Aha, nisi nasao. Ostade samo bezobrazno podmetanje….

Pozdrav!

 

Nema sta da trazim. Ne moras ti ni da podrzavas rat niti Putina.

 

Ali cinjenica da pojedinci ovde hoce da pricaju o uzrocima rata i za isti optuze NATO dok gledamo razaranje drzave na tlu Evrope, i to drzave koja toj Rusiji treba da bude bratska, po istim kriterijumima i to mnogo jacim po kojima mi mislimo da su nam oni bratska drzava, je vrlo problematicna.

 

Svi koji o tome hoce da pricaju, bez ikakvog izuzetka, pa i da su ultra pacifisti, osudjuju agresiju kao Srbija sto je osudila, bas onako ostro i beskompromisno, imaju jaaaaaaako veliki problem.

 

Ne sa mnom, ne sa ovim forumom, vec sami sa sobom.

 

Jer kako nekome uopste i padne na pamet prica o NATO i Americi dok Rusija vrsi hitlerovsku agresiju na tlu Evrope u 21. veku ja nemam mentalni kapacitet da shvatim.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...