Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 minutes ago, Милица said:

:lol_2: gospodine Beonegro kazete ovo jer ste sigurni da nema sanse da pobedi. 

Ne, kažem to zato što sam obećao sebi da mi više nikad nikakva budala neće traćiti godine života. A i zato što je Brisel počeo da mi se sviđa više od Pariza 🙂

Uzgred, da, nema šanse da Le Pen pobijedi, nema dovoljno autodestruktivnih luzera u Francuskoj za to.

Link to comment
Share on other sites



Ma bravo, sve ste u pravu :Hail:
Znaci ko vam dirne u nato automatski je rusofil i treba da bude deportovan iz nato zemlje u Srbiju Rusiju ili Kinu :smiley26:
U Vicenci postoje 2 ogromne nato baze, sto znaci da u gradu od 100.000 stanovnika, u svako doba dana ili noci, gde god da krenes mozete sresti nato vojnika ili clanove njegove porodice. 
Toliko su fini i kulturni (primitivizam u najgorem obliku) da su Vicentini odlepili kad su culi da ce se graditi jos jedna baza u njihovom gradu, gore nego Beogradjani zbog Beograda na vodi. Protestovali danima, godinama protiv izgradnje iste ali bez uspeha. 
Na svim lokalnim izborima obecanja opozicije da ce zaustaviti gradnju baze ali kad dodju na vlast, tutor kaze no no i gradnja se nastavlja. E to ti je ta sloboda! 
Nisu bili na pravoj strani i zasluzili su, a do kad treba da traje ta okupacija? Oni sto pobise silnu decu po Iraku treba da kontrolisu Italijane da ne pocine kakav zlocin? 
Rio Tinto ste oterali iz Srbije zbog zastite zivotne sredine, a Vicenca (u slobodnoj Italiji) nije uspela da spreci izgradnju vojnog aerodroma (ogromno zagadjenje vazduha) u sred plodne ravnice Padane. 
 


Ajoj. Primitivci vojnici nato, oni i njihove porodice. Bože sačuvaj šta se može pročitati.
A italijani što skandiraju naturalizovanom Italijanu Mihajlovicu da je ciganin, to sve naučnici...
Vidiš da može i tako da ti se odgovori.
Nego, šta misliš o aerodromu Nikola tesla u sred njiva? Da li je to zagađenje? Ili Fiumicino na pljuvomet od obale mora, da li zagađuje priobalje?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

 

Ti stvarno ne vidis problem u svom razmisljanju i rezonovanju, ili bar ne osecas potrebu da ne pricas o "NATO hegemonizmu" dok gledas najgoru agresiju koju smo videli od WWII, klasican imperijalizam i fasizam?


To ti ne smeta, kao ni nekim drugima ovde, nego i dalje imaju obraza da pricaju o NATO i kako je Amerika kriva?

Bezze ti je ovo Mece.

Od nekih dvadesetak nickova koji pisu ovde ja ne vidim ni jednog koji nije osudio agresiju.

Razlika je sto neko svetsku pozirnicu vidi Tolkinovski, crno i belo, bez ijedne nijanse a neko kao Game of Thrones.

Edited by Clash
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tesko je to shvatiti jos ako zive u Kanadi, Italiji, UK, Australiji jos manje ako je to moguce.

 

Mentalni sklop ljudi je generalno jako slab, ne u Srbiji vec u svetu. Internet je dosta doneo, ali i odneo. Tako da se sad svaciji glas moze cuti, sto je ono po meni najgori deo interneta.

 

Hobit je dao do sad jedno tri prve faze i tri druge faze, sa tim da cak i ovi sto ih podrzvaju ne znaju zasto vec sta im kaze RT ili nesto slicno. Ne veruju svojim usima i ocima ali veruju nekoj Kuznjecovoj kad im kaze kako stvari stoje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Leonard said:

Kako sebe demantujes sa evrima u dzepu u NATO zemlji.

Sto se malo ne preselis u Rusiju, Ceceniju, vratis u Srbiju?

Neces, jer ti je udobnije tamo gde si...

 

 

Opet klasika, ako kritikujes politiku zemlje u kojoj zivis, moras da se selis u Koreju. :s_w:

Znaci da se nema pojma sta je to demokratija i slobodno drustvo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Da se vratim na temu, izgleda da su Ukrajinci pomjerili front prema Hersonu za desetak kilometara, iz Posad Pokrovske na liniju Kiselivka - Molodecke - Olesandrivka, i sada su na svega nekoliko kilometara od hersonskog aerodroma.

Ukrajinci tvrde i da su tamo pogodili komandnu poziciju čitavog hersonskog fronta, ubili 2 i teško ranili jednog ruskog generala.

Na drugim mjestima nije bilo pomijeranja linije, bar po ovome što sam ja uspio da nađem.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Leonard said:

Nece nikada uci svi u NATO, jer divljastvo medju ljudima se nikada nece iskoreniti. Uvek ce postojati plemena koja bi da kolju, pale, siluju nejac

 

Hajde navedi sve agresije u poslednjih 60 godina u svijetu. Npr da pocnes od Vijetnama :smiley33:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Okupacija Japana je zavrsena 1952. godine. Posle toga SAD baze u Japanu su ugovarane sa japanskom vladom baš kao i bilo gde drugde u svetu. Japan želi američke vojnike kod njih jer je to odličan odvraćajući razlog za razne potencijalne agresore.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Okupacija Japana je zavrsena 1952. godine. Posle toga SAD baze u Japanu su ugovarane sa japanskom vladom baš kao i bilo gde drugde u svetu. Japan želi američke vojnike kod njih jer je to odličan odvraćajući razlog za razne potencijalne agresore.

Po ovom što si napisao da se prosto poželi okupacija?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klipan said:

Ovo je genijalan upis, u rangu kao da si napisao “Ukrajina zeli ruske vojnike kod sebe jer je to odlican odvracajuci razlog za razne potencijalne agresore”.

Ajde objasni ovu analogiju, ali konkretno, na osnovu toga sa kime Japan ima teritorijalni spor i sa kime Ukrajina ima teritorijalni spor, odnosno ko je kome protivnik, a ko potencijalni saveznik.

 

 

Nevezano za ovo (forum mi je spojio postove koje sam htio da postavim odvojeno) ako zaista dođe do formalnog uspostavljanja komandne odgovornosti zbog nečinjenja nadređenih u slučajevima silovanja na ratištima, to će biti jedna ogromna civilizacijska tekovina:


 

Quote

 

Speaking on ‘Sophy Ridge on Sunday’, esteemed human rights lawyer Baroness Helena Kennedy discussed serving on a legal task force to build cases of war crimes in Ukraine.

On Russian soldiers not facing consequences for rape she told Sky News:

“A change is taking place internationally in the recognition of rape as a weapon of war and what that means is not that an instruction is given from the top to go out there and rape citizens, women and girls and nobody else, but it is about this tacit permission that is given.

“The reason why no one is bought to book or called into line or disciplined and so that gives an immunity to soldiers on the ground, they know that this is permissible and so what we’ve heard and evidence is being gathered, is that serious offences of a grievous kind are being committed against citizens, against women and girls and that’s a new thing, in recognition and investigating and making sure it is properly reported.”

 

 

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Ma nigde, niko ne podrzava rat ali nisu to sve cista posla, da se nisu Amerikanci tu mesali nesto ne bi bilo rata. Kako su se mesali ne znamo, ali mora da jesu.

 

A ima i one bioloske laboratorije sto prave pametne viruse koji prepoznaju posebni ruski DNK da ih ubijaju, to moraju Ameri, nema niko drugi tu pametnu tehnologiju.

 

Isto tako su Jevreji bili krivi za WWII. Mnogo su bre bogati, baskare se po Nemackoj kao da je njihova zemlja, jos zamislite imaju obraza da cuvaju svoju kulturu, jezik i obicaje.

 

A ubili su Isusa! Sramota.

 

I Cesi tamo muce u Sudetima Nemce, maltretiraju ih, da nije Hitler intervenisao, oni bi izvrsili genocid nad Nemcima, bez sumnje.

 

Naravno, samo se stite sopstveni interesi.

 

 

 

I to jos Bajdenov sin proizvodi!!!11

43 minutes ago, Clash said:

Bezze ti je ovo Mece.

Od nekih dvadesetak nickova koji pisu ovde ja ne vidim ni jednog koji nije osudio agresiju.

Razlika je sto neko svetsku pozirnicu vidi Tolkinovski, crno i belo, bez ijedne nijanse a neko kao Game of Thrones.

 

Od tih 20, 12 osudjuju Zelenskog sto nije rusima predao teritorije da se izbegne krvoprolice. E to nece proci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Opet klasika, ako kritikujes politiku zemlje u kojoj zivis, moras da se selis u Koreju. :s_w:
Znaci da se nema pojma sta je to demokratija i slobodno drustvo.
Pa vidiš da italija nije slobodna zemlja.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 
Hajde navedi sve agresije u poslednjih 60 godina u svijetu. Npr da pocnes od Vijetnama :smiley33:
Vijetnam nije nikakva agresija bio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, deez nuts. said:

 

 

Od tih 20, 12 osudjuju Zelenskog sto nije rusima predao teritorije da se izbegne krvoprolice. E to nece proci.

I ti poceo neke smernice da dajes sta moze da se pise a sta ne?

Da zajebemo sve odmah i da se tema preimenuje u Devilove slicice iz Ukrajine?

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Valensija said:

Eeee, ako  je Amerika nekog okupirala onda je to ok.😂

Kako ljudi u samoj jednoj recenici pobiju ono za sta se zalazu! 

Koji se to zalazu sa suverenitet? Kakav suverenitet? Jel sto Ukrajina hoce u NATO i EU? Pa to nije suverenitet o kakvom drndaju pojedini, nego ljudi hoce da budu deo veceg sveta. Ovi drnderi kad kazu "suverenitet" njima to znaci da budu izolovani u svojoj prciji i da se u njoj onda bave zaumom. Moze, kad se presele u Sibir.

5 hours ago, ras kass said:

 

 

Dobar kanal, inace vlasnik kanala je dosao u Beograd, sto I kaze u videcu. 

Ovi pojedinj gori isprani mozgovi i beskicmenjaci nego ovdasnji pojedinci koji daju iste ovakve odgovore, zato sto su ovi sa snimka neki kao urbani tipovi, a ovde kad snimaju neke uđiguze vođi i "tradiciji" itd uvek nađu neke iz vukojebina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Милица said:

Rio Tinto ste oterali iz Srbije zbog zastite zivotne sredine...

Nije tacno, to je samo pauzirano, zbog izbora, i vise, zbog anticivilizacijskog dranja, koje podstice pored ostalih i Putler (nece taj jos dugo) a litijum ce biti eksploatisan, samo će početak eksploatacije malo kasniti.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Opet klasika, ako kritikujes politiku zemlje u kojoj zivis, moras da se selis u Koreju. :s_w:

Znaci da se nema pojma sta je to demokratija i slobodno drustvo.

A zasto tu politiku taj kome se nesto ne sviđa ne kritikuje u zemlji u kojoj zivi, nego, da li to rade forumasi ne znam, ali onaj neki prof k moga sto radi u Litvaniji tamo potpisuje sve sto mu gurnu pod nos i smeska se kao kurva, a onda u svojoj zemlji porekla, zato sto zna da je takvo psihopatsko i degenerisano ponasanje drustveno prihvatljivo, objavljuje tekstove u kojima sipa mrznju prema Litvaniji, i priziva Putina da i u nju dođe pa i tamo da ruši, pali i ubija. Šta takvima treba raditi? Zna se, ono što nije za forum, ali jeste opisano u delima markiza De Sada ili E. A. Poa.

4 minutes ago, Boy Named Sue said:

45FF9D3F-D511-4977-A22B-F4546C0F3ECF.jpeg

Ovaj debeli desno u crnoj majici ce takav i ostati :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A zasto tu politiku taj kome se nesto ne sviđa ne kritikuje u zemlji u kojoj zivi, nego, da li to rade forumasi ne znam, ali onaj neki prof k moga sto radi u Litvaniji tamo potpisuje sve sto mu gurnu pod nos i smeska se kao kurva, a onda u svojoj zemlji porekla, zato sto zna da je takvo psihopatsko i degenerisano ponasanje drustveno prihvatljivo, objavljuje tekstove u kojima sipa mrznju prema Litvaniji, i priziva Putina da i u nju dođe pa i tamo da ruši, pali i ubija. Šta takvima treba raditi? Zna se, ono što nije za forum, ali jeste opisano u delima markiza De Sada ili E. A. Poa.

Ovaj debeli desno u crnoj majici ce takav i ostati :lol_2:

 

Svako valjda kritikuje ono sto misli da nije dobro u zemlji u kojoj zivi. U npr Sjevernoj Koreji se ne smije kritikovati, a taj patern prati nekolicina forumasa ovde, koji bi povrh svega da budu veci katolici od Pape.

Ja sam za onu cist racun, duga ljubav, kada bi NATO platio stetu koju je napravio, ja bih odmah bio za NATO, kao sto bi i Rusija trebala da plati stetu koju pravi u Ukrajini.

Ova NATO steta je pi.kin dim za te drzave da plate, a dobili bi Srbij u NATO, ali cisto sumnjam da to zele.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Svako valjda kritikuje ono sto misli da nije dobro u zemlji u kojoj zivi. U npr Sjevernoj Koreji se ne smije kritikovati, a taj patern prati nekolicina forumasa ovde, koji bi povrh svega da budu veci katolici od Pape.

Ja sam za onu cist racun, duga ljubav, kada bi NATO platio stetu koju je napravio, ja bih odmah bio za NATO, kao sto bi i Rusija trebala da plati stetu koju pravi u Ukrajini.

Ova NATO steta je pi.kin dim za te drzave da plate, a dobili bi Srbij u NATO, ali cisto sumnjam da to zele.

:23:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...