Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

17 hours ago, Wookie said:

S tim fotkama mogu samo da pokažu da Rusi imaju istorijsko pravo na Kijev, jer su ga i izgradili

A u čoveče......Pa to znači da Italijani, kao pravni naslednici rimskih impertora, imaju pravo na nekoliko gradova u Srbiji, da ne pričam recimo o Beogradu za koga mogu da se zainteresuju Irci,

 

Čuj Rusi imaju istorijsko pravo....Neverovatno.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Objasni mi na primeru Srbije kako ćemo mi da platimo Rusima 4 milijarde dolara (po novim cenama) za gas ? Kako će to bezgotovinsko da funkcioniše u tom primeru ? I kako će da nam isporuče ?

 

 

 

 

.

 

Ako ne platimo nece ga isporuciti...sad ti meni objasni ciji je to problem u tom slucaju?

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, Klotzen said:

Najsmešnije mi je što ti koji kažu da Ukrajina treba da ćuti i trpi Rusiju kao gazdu imaju potpuno obrnuto mišljenje o odnosu Srbije i Zapada. Dvostruki standardi na kojima bi im i političari pozavideli 🙂

 

Onda su smešni i oni koji tvrde da Ukrajina treba da se bori uz pomoć svojih saveznika, onda to znači da i Srbija treba da se bori uz pomoć svojih saveznika. De facto Srbija ćuti i trpi gazdu sa Zapada, mi već odavno nismo suverena država, kao ni ostatak Evrope. Mi jesmo prćija, ali me čudi zašto to tolerišu Njemci, doduše malo je jebeno kad imaju 5-6 USA baza na svojoj teritoriji.

11 hours ago, Constantin said:

Ja mislim da mi iskoristimo situaciju i udarimo na Bugare...

Kavvovac - Kavvobag - Vivovitica  Sofija - Pvovdiv - Vavna ✔️

 

Most Varna - Svestopolj i istorijsko spajanje dve bratske države. Fuck yeaaaah

Edited by Liska Manjina
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Atreid said:

BTW, Rusija i Bjelorusija zadovoljavaju 90% evropskih potreba ili za komponentama potrebnih za proizvodnju umjetnog gnojiva, ili za umjetno gnojivo kao gotov proizvod. Tako, da kad budete skupo placali hranu u narednom periodu a placat cete je sve skuplje ili kad vidite protest poljoprivrednika mozete da se zalite Bajdenu i NATO stabu u Briselu.

 

IMG-20220223-084949.jpg

 

Zato je Kina prosle godine kupovala sve viskove hrane na svjetskom trzistu i zato Vucic nedavno prica o pasulju, ulju, psenici, kukuruzu... itd.

 

 

Yup, ovo je već bilo primetno i prošle godine - ove će da bude ludilo ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Liska Manjina said:

Kavvovac - Kavvobag - Vivovitica  Sofija - Pvovdiv - Vavna ✔️

Koji će nam Plovdiv. Linija treba da ide Sofija - Velliko Tarnovo - Burgas.

 

Mislim da je i krajnje vreme da vratimo i Temišvar od Rumuna, koji su serbski neimari zidali od serbskih cigli.

 

edit. moramo da vidimo da li je Car Dušan nešto zidao na grčkom primorju, to bi bila vrlo isplativa investicija.

Edited by Don Juan
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Koji će nam Plovdiv. Linija treba da ide Sofija - Velliko Tarnovo - Burgas.

 

Mislim da je i krajnje vreme da vratimo i Temišvar od Rumuna, koji su serbski neimari zidali od serbskih cigli.

 

edit. moramo da vidimo da li je Car Dušan nešto zidao na grčkom primorju, to bi bila vrlo isplativa investicija.

Ta istorijska nepravda da se ispravi odličan je čas. Osim što će jedna istorijska nepravda biti ispravljena građani temišvara jedva čekaju da se oslobode bukagija EU i NATO pakta i pridruže se slobodnomislećim državama, i to će itekako osetiti u kvalitetu života

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte mi Sozopol - Nesebar - Zlatni pjasci razdvajat. Sozopol je inale Grčki, ali če nam trebati za trampu, valja nešto i oko Jedrena pazariti....Nije samo Car Dušan tabanao okolo, treba se prisetiti i Constantina....jedino nas Toma sexa sa onim "mali žuti ljudi"...

 

trol off...sry

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Nemojte mi Sozopol - Nesebar - Zlatni pjasci razdvajat. Sozopol je inale Grčki, ali če nam trebati za trampu, valja nešto i oko Jedrena pazariti....Nije samo Car Dušan tabanao okolo, treba se prisetiti i Constantina....jedino nas Toma sexa sa onim "mali luti ljudi"...

trol off...sry

Jeste trol, ali nema drugog načina da se ljudima koji pozivaju da se ljudi edukuju preko interneta i koji pozivaju na neko istorijsko pravo (šta god to značilo), pokaže sav apsurd njihovih izgovorenih reči. Posebno to neko pozivanje na istoriju pre srednjeg veka, i totalno recimo zanemarivanje činjenice ko je u stvari stvorio prvu rusku državu.

 

No, žalosno je ovo što  se dešava. Žalosno je da smo i dalje na nivou onih majmuna sa početka Odiseja. Nikakav napredak u ljudskoj vrsti se ne dešava vekovima, sve jedna te ista priča i jedna te ista mantra. I uvek neki ludaci koji milionima ljudi kroje sudbinu i sve to prolazi i sve to traje i tako u krug.

 

Muka mi je više od ovoga. Zaista.

I samo da dodam meni je Rusija zaista draga, i zbog kulture i zbog umetnosti, pa i zbog sporta, ali ovo ludilo koje ih je zahvatilo počevši od vrhovnog vođe, pa preko nižih manje bitnih vođa je jednostavno neprihvatljivo i za svaku osudi.

Ne znam da li vam je promakla jedna stvar. Inicijativa za priznavanje ovih regiona je potekla ni manje ni više nego od Komunističke partije Rusije. Kakav je to prelom mozga i kakve se to stvari dešavaju, zaista je za neku dublju analizu.

 

Tuga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Helmet said:

Nikakav radikalan i nepopravljiv potez nije povucen za sada u Ukkrajini, svw ovo je isto kao pre samo sto su Rusi priznali ove regione formalno, nista sto se ne moze resiti pregovorima.

 

Pa jeste napravljen nepopravljiv potez. Koliko god da su ruske trupe i pre bile prisutne i da su te teritorije bile sateliti Rusije, ništa od toga nije bilo zvanično. Sada će verovatno po istom receptu kao na Krimu da se održe referendumi, a Donetsk i Luhansk oblasti će postati deo Rusije. Za državu za nuklearnim arsenalom, ta promena granica je praktično trajna, osim ako nećemo u treći svetski rat. Jedino drugo što je moguće je da kad Putin pandrkne nastane nekakav haos oko transfera vlasti i ponovni raspad države.

 

Ukrajina sama je nemoćna, a očigledno i EU i USA. Ovo što su oni uveli od sankcija je jedna teška smejurija. Sankcije privatnim licima, par banaka (manje više nebitnih) i zabrana trgovinom ruskim obveznicama, gde je udeo koji drže stranci već sam prirodno opao. 

 

EU je dozvolila sebi da i posle prve invazije Rusije na Ukrajinu ostane energetski zavisna. Russia Was Prepared to Withstand Sanctions. Why Wasn't Europe Prepared to Impose Them?

Ne samo to, u poslednje vreme tu svoju zavisnost i uvećava pre svega genijalnim potezima Nemačke koja gasi nuklearne elektrane.

Link to comment
Share on other sites



Jeste trol, ali nema drugog načina da se ljudima koji pozivaju da se ljudi edukuju preko interneta i koji pozivaju na neko istorijsko pravo (šta god to značilo), pokaže sav apsurd njihovih izgovorenih reči. Posebno to neko pozivanje na istoriju pre srednjeg veka, i totalno recimo zanemarivanje činjenice ko je u stvari stvorio prvu rusku državu.
 
No, žalosno je ovo što  se dešava. ....
 
Muka mi je više od ovoga.
 
Tuga.


Ne nerviraj se mnogo. Sve je to jedna velika pijaca, buvljak, i svaka "roba" ima svog kupca. Dilema je samo da li se plaća karticom ili kešom....
Link to comment
Share on other sites

Quote

Savanta ComRes interviewed 1,021 people aged 18 and up in Russia and 1,075 people 18 and up in Ukraine online between February 7 and 15. Data was weighted to be representative of the Russian and Ukrainian populations by age, sex, and region. The margin of sampling error is plus or minus 3.1 percentage points for Russia and plus or minus 3 points for Ukraine for nation-wide data.

 

rfd4mdn.png

 

lisAoTA.png

 

8VkbNIF.png

 

iFuJo8B.png

 

goAPx67.png

 

PT32gzz.png

 

3bMZS68.png

 

https://www.cnn.com/interactive/2022/02/europe/russia-ukraine-crisis-poll-intl/?utm_content=2022-02-23T10%3A02%3A59&utm_term=link&utm_medium=social&utm_source=twCNNi

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Liska Manjina said:

 

Onda su smešni i oni koji tvrde da Ukrajina treba da se bori uz pomoć svojih saveznika, onda to znači da i Srbija treba da se bori uz pomoć svojih saveznika. De facto Srbija ćuti i trpi gazdu sa Zapada, mi već odavno nismo suverena država, kao ni ostatak Evrope. Mi jesmo prćija, ali me čudi zašto to tolerišu Njemci, doduše malo je jebeno kad imaju 5-6 USA baza na svojoj teritoriji.

Kavvovac - Kavvobag - Vivovitica  Sofija - Pvovdiv - Vavna ✔️

 

Most Varna - Svestopolj i istorijsko spajanje dve bratske države. Fuck yeaaaah

Zasto trpe Nemci? 

Ovde se nesto mnogo precenjuju I ti Nemci.

Prvo, bez USA I Britanije, ostatak Evrope bi bio " go ku..c" - Putin bi ih "pojeo za dorucak".

Drugo, posle II sv rata, Nemacka je bila sravnjena na zemljom. Podigla se ponovo uz pomoc americkog kapitala. Tako da su im I dan-danas ostali duzni. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Constantin said:


 

 


Ne nerviraj se mnogo. Sve je to jedna velika pijaca, buvljak, i svaka "roba" ima svog kupca. Dilema je samo da li se plaća karticom ili kešom....

 

Razumem ja to, ali ljudi ginu, gube svoje kuće, gube svoje živote i žao mi je što su i oni moneta u tom potkusurivanju.

Ne mogu da razumem ljude koji kažu, ok ajde sada da uzmemo kokice i da uživamo u ratnim pobedama naših aduta. Pa jebote, ova zemlja i bivša zemlja su prošli kroz ratove, ništa to nije donelo osim smrti i patnje. I onda neko kaže, ma ok rat ko rat. Pa nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sada je vise nego ocigledno da je trgovina gasa izmedju Rusije i Evrope opala od pocetka godine pre nego sto su ova sranja i pocela, sto je glavni uzrok dizanja cene. Da li neko od vas ima saznanja da li Evropa sama smanjila uvoz ili im je Rusija sama ogranicila izvoz? Ocigledno je ovo jedan od uzroka ovih desavanja. Ruso/anglo-fili/fobi stop, samo cinjenice. 

 

Takodje sam negde procitao da je Rusija jedan od glavnih izvoznika vestackog djubriva koga takodje ima manje sto ce da digne (a vec je i diglo) cenu hrane. Isto pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, djole said:

 

Pa jeste napravljen nepopravljiv potez. Koliko god da su ruske trupe i pre bile prisutne i da su te teritorije bile sateliti Rusije, ništa od toga nije bilo zvanično. Sada će verovatno po istom receptu kao na Krimu da se održe referendumi, a Donetsk i Luhansk oblasti će postati deo Rusije. Za državu za nuklearnim arsenalom, ta promena granica je praktično trajna, osim ako nećemo u treći svetski rat. Jedino drugo što je moguće je da kad Putin pandrkne nastane nekakav haos oko transfera vlasti i ponovni raspad države.

 

Ukrajina sama je nemoćna, a očigledno i EU i USA. Ovo što su oni uveli od sankcija je jedna teška smejurija. Sankcije privatnim licima, par banaka (manje više nebitnih) i zabrana trgovinom ruskim obveznicama, gde je udeo koji drže stranci već sam prirodno opao. 

 

EU je dozvolila sebi da i posle prve invazije Rusije na Ukrajinu ostane energetski zavisna. Russia Was Prepared to Withstand Sanctions. Why Wasn't Europe Prepared to Impose Them?

Ne samo to, u poslednje vreme tu svoju zavisnost i uvećava pre svega genijalnim potezima Nemačke koja gasi nuklearne elektrane.

Nemoj tako nuklearke su štetne, nuklearna energija nije čista. Oh wait! Energetski smo zavisni od Rusije, hajde da ugasimo savršeno ispravne nuklearke. Zašto - zato! Opet za pretpostaviti je da Nemačka privreda može izdržati dosta jake udarce, ali je pitanje do kad će ovi mali da to gledaju i trpe.

 

Svi potezi aktuelnog kancelara su za facepalma, generalno.

 

@Don Juan Braco mora Varna, tako smo bliži bratskoj Rusiji i Krimu. Sunčev breg/Burgas/Nesebar jesu lepše destinacije za domaće turiste, ali od toga se ne živi. Uostalom probićemo se i na Jadran, pa ćemo dole na letovanje, južnije i toplije.

 

edit:spacer.png

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Liska Manjina said:

 

Svi potezi aktuelnog kancelara su za facepalma, generalno.

 

@Don Juan

 

Ne samo kacelara vec cele Evrope. Sta to znaci, da rukovodstvo Evropskih drzava aktivno rade protiv svojih drzava i gradjana da bi se ili: a) sproveo transfer moci sa USA na istok, ili; b) sprecio taj transfer koji je u toku a koji ga sprovode Rusija i Kina u prvom planu

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Darth Bane said:

Zasto trpe Nemci? 

Ovde se nesto mnogo precenjuju I ti Nemci.

Prvo, bez USA I Britanije, ostatak Evrope bi bio " go ku..c" - Putin bi ih "pojeo za dorucak".

Drugo, posle II sv rata, Nemacka je bila sravnjena na zemljom. Podigla se ponovo uz pomoc americkog kapitala. Tako da su im I dan-danas ostali duzni. 

Koliko god da su uložili, do sad su barem duplo izvukli.

 

Postavlja se pitanje ko je to bombardovanjem sravnio cele gradove do zemlje?

 

Ti tvrdiš da bi putin u Hitler stilu pokušao da pokori celu Evropu? Da li si realan! EU je dovoljno snažna (u svakom smislu) i treblao bi da predstavlja 4 veliku svetsku silu, a ne prćija koju Ameri šutiraju kako im se ćefne.

Link to comment
Share on other sites

Šta mislite, da li će ovo otići izvan granica istočne Ukrajine ili će se završiti tu? Nešto ne verujem da Rusija ima mogućnosti niti volje da drži jednu veliku zemlju kao što je Ukrajina pod okupacijom. I samo puko osvajanje zemlje bi koštalo stotine hiljada života.

 

Više mi se čini da prave buffer od NATO-a, tako da se nadam se neće otići dalje od Donbasa i okoline.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...