Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

4 minutes ago, ters said:

32. dan rata - koliko puta ste za to vrijeme slusalii Cajkovskog ili Shostakovich-a da ne bi dozvolili da budu "cancelled"?

Cesto ih slusam, mada su tu i Rimski-Korsakov i Rahmanjinov, plus  procita se nesto od Tolstoja, Dostojevskog, Gorkog, a i od Tarkovskog i Mihalkova se pogledati sto-sta.  :default_coffee:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Liska Manjina said:

Čovek napiše kilometarski tekst, obrazloži ga i onda ti uskočiš sa onelinerom da udariš kontru. Argumenata bez, kao i uvek. Nikad u Rusiji nacisti nisu paradirali ulicama sa upaljenim bakljama, a nacizma na žalost ima u svim državama. Kamo sreće da je i kod nas kao u Rusiji, pa da razni Zavetnici, Obradovići, Vacići, Šešelji, ne mogu ni prismrditi izbornom procesu.

Sastavni deo kazne je prinuda, mene samo zanima kako to nameravaš prinuditi Rusiju da plati ratnu odštetu? Misliš da će Putina ili Šojgua oterati u Hag?

 

Pa uvešće im sankcije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Liska Manjina said:

Čovek napiše kilometarski tekst, obrazloži ga i onda ti uskočiš sa onelinerom da udariš kontru. Argumenata bez, kao i uvek. Nikad u Rusiji nacisti nisu paradirali ulicama sa upaljenim bakljama, a nacizma na žalost ima u svim državama. Kamo sreće da je i kod nas kao u Rusiji, pa da razni Zavetnici, Obradovići, Vacići, Šešelji, ne mogu ni prismrditi izbornom procesu.

Sastavni deo kazne je prinuda, mene samo zanima kako to nameravaš prinuditi Rusiju da plati ratnu odštetu? Misliš da će Putina ili Šojgua oterati u Hag?

 

 

Niko je ne moze natjerati, ali ukoliko cijena odstete bude niza od cijene koju ce Rusija platiti za sankcije, moguce je da ce sama Rusija izabrati da plati odstetu za ukidanje sankcija. Putin sigurno nece u Hag  a za Sojgu-a nisam siguran - Putin jos nije odlucio da li je Sojgu ziv ili mrtav.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

@Liska Manjinapa sam nacista i fasista je putin,staviseima gori govor tela nego hitler. Lazov je, napada komsije...sam ljudski talog koji vlada drzavom 30g sa pricom posle mene potop. Mislim da mu je vreme..

Druže moj, čak su i u post WW1 Nemačkoj vojnici i policajci u Bavarskoj pucali na Hitlera i njegove naoružane sledbenike. U Ukrajini ne da nisu pucali na tu gamad, već su ih i naoružavali. Treba priznati da su ih polako asimilovali i sklanjali od javnosti, kako ne bi "štrčali" ali i dalje je lagano videti likove sa kukastim krstovima, nacističkim zastavama, kako paradiraju ulicama. Nije baš da se radilo o underground pokretu, pa da nemaju informacije o njihovim aktivnostima. Država je imala razumevanja za aktivnosti nacista, čak su ih i podržavali obzirom da se radi o "korisnim budalama". Već je bio tekst kako su pripadnici Azova uznapredovali u vojnim i policijskim strukturama. 

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Cesto ih slusam, mada su tu i Rimski-Korsakov i Rahmanjinov, plus  procita se nesto od Tolstoja, Dostojevskog, Gorkog, a i od Tarkovskog i Mihalkova se pogledati sto-sta.  :default_coffee:

Svaka cast - i sve u 32 dana... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ters said:

 

 

Niko je ne moze natjerati, ali ukoliko cijena odstete bude niza od cijene koju ce Rusija platiti za sankcije, moguce je da ce sama Rusija izabrati da plati odstetu za ukidanje sankcija. Putin sigurno nece u Hag  a za Sojgu-a nisam siguran - Putin jos nije odlucio da li je Sojgu ziv ili mrtav.

Rusija nikad neće pristati da plati ratnu odštetu, u to budi ubeđen. To bi značilo da joj se sudi i da su na optuženičkoj klupi.

 

Znači ni Šojgu neće u Hag, može u zemlju, ali ne i u Hag.

 

Kakve sankcije, postoje dve mogućnosti:

1. Ukidanje sankcija nakon okončanja neprijateljstava

2. Eskalacija ratnih sukoba

 

Vidim već ideje o referendumu za nezavisnost DNR i LNR, valjalo bi Ukrajincima požuriti sa akcijama ili pregovorima. Doduše, ja verujem da su Rusi uz Donbas došli po Harkov i njegovu vojnu infrastrukturu, te po obalu - da se spoje sa Pridnjestrovljem. Da li će baš dobiti ono po šta su došli, videćemo. Uglavnom, Putinu trebga nešto da proglasi "pobedu", da li je to Donbas uz Krim. Videćemo!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Liska Manjina said:

Druže moj, čak su i u post WW1 Nemačkoj vojnici i policajci u Bavarskoj pucali na Hitlera i njegove naoružane sledbenike. U Ukrajini ne da nisu pucali na tu gamad, već su ih i naoružavali. Treba priznati da su ih polako asimilovali i sklanjali od javnosti, kako ne bi "štrčali" ali i dalje je lagano videti likove sa kukastim krstovima, nacističkim zastavama, kako paradiraju ulicama. Nije baš da se radilo o underground pokretu, pa da nemaju informacije o njihovim aktivnostima. Država je imala razumevanja za aktivnosti nacista, čak su ih i podržavali obzirom da se radi o "korisnim budalama". Već je bio tekst kako su pripadnici Azova uznapredovali u vojnim i policijskim strukturama. 

Nacizma, sustinski mislim da ni ne znas sta znaci nacizam.Ova ruska propaganda je stvarno jaka, mada delovanje na srpski i ruski narod nije tesko jer se vidi na primeru vucica.

 

nek ti bude da im oni  nisu uzeli krim jer im se digo,isto vazi za luganjska i donjeck. Nadji neki zlocin...u tim oblastima i mrtvih 14k ljudi od strane UA...granatirali jesu ponekad, ali vise su to radili prorusi.Bio sam na livemap gledao ponekad i nikad nisam video nista viseod random poginulog UA vojnikau nekom puskaranju.

 

rusine gube rat,gube dostojanstvo..mi srbi smo gaizgubili odavno i ako smo ga mukom skupljali...ove random budale su sve sjeble za 20g..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Rusija nikad neće pristati da plati ratnu odštetu, u to budi ubeđen. To bi značilo da joj se sudi i da su na optuženičkoj klupi.

 

Znači ni Šojgu neće u Hag, može u zemlju, ali ne i u Hag.

 

Kakve sankcije, postoje dve mogućnosti:

1. Ukidanje sankcija nakon okončanja neprijateljstava

2. Eskalacija ratnih sukoba

 

Vidim već ideje o referendumu za nezavisnost DNR i LNR, valjalo bi Ukrajincima požuriti sa akcijama ili pregovorima. Doduše, ja verujem da su Rusi uz Donbas došli po Harkov i njegovu vojnu infrastrukturu, te po obalu - da se spoje sa Pridnjestrovljem. Da li će baš dobiti ono po šta su došli, videćemo. Uglavnom, Putinu trebga nešto da proglasi "pobedu", da li je to Donbas uz Krim. Videćemo!

Pa sudjeno im je neki dan - i presudjeno. 

 

Sukobi su eskalirali, gdje ces vise. Ginu djeca, civili, pa I neduzni vojnici na obje strane (tu svrstavam sve one koji nisu profesionalci i placenici)... Ukrajinci jednostavno nemaju izbor - mozda bi i bjezali, ali ne mogu... Jer im je jasno da ce Putin onda doci za njima. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ters said:

Pa sudjeno im je neki dan - i presudjeno. 

 

Sukobi su eskalirali, gdje ces vise. Ginu djeca, civili, pa I neduzni vojnici na obje strane (tu svrstavam sve one koji nisu profesionalci i placenici)... Ukrajinci jednostavno nemaju izbor - mozda bi i bjezali, ali ne mogu... Jer im je jasno da ce Putin onda doci za njima. 

Jedna je stvar ishodovati presudu, a sasvim druga stvar je izvršiti presudu. I ptice na grani znaju da je ovo klasična agresija!

 

Kada sam pominjao eskalaciju, mislio sam na širenje sukoba van granica Ukrajine. Ekonomski rat je i dalje rat, a sumnjam da se nekom na zapadu baš gine zbog Krima ili Donbasa. Nije Kengur Zapad takav, ali je život takav.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Eh jos da je nacizam i fasizam samo kad se nosaju svastike i sieg heiluje sa podignutom desnicom… 

 

Inace ima i Rusija ljudi bliskih rezimu kojima su svastika i sieg heil bile ili jos uvijek jesu jako drage tako da ta prica o Putinu osjetljivom na nacizam i njegovo znakovlje nema ama bas nikakve logike.

Slažem se, u postupanju Rusije ima elemenata nacizma. Pre svega to "pravo na širenje životnog prostora". Sa druge strane vuče malo i na fašizam obzirom da je negde u dubini ideja o superiornosti Ruske države, a ne Rusa kao nacije, čime se jasno distancira od nacizma i ideje o dominaciji jedne rase.

 

@Devil In My Pants Ja pričam o razračunavanju sa nacistima unutar same Ukrajine, a ti pominješ otuđenje Krima. Da li si ti u stnaju da vodiš argumentovanu raspravu ili samo u nedogled razvodnjavaš kvalitet rasprave sa besmislenim onelinerima? Šta je to država Ukrajina uradila po pitanju obračunavanja sa Nacistima i otkud za ime boga toliko naoružanih nacista sa kukastim krstovima? I ne, to nije razlog za invaziju na drugu zemlju, niti to opravdava komadanje Ukrajine. Pričamo sad isključivo o razračunavanju sa nacistima. Ja ti fino kažem da su u Bavarskoj pucali na Hitlera! Hitler je krenuo iz pivnice i radionica, ali je bilo državnih pokušaja da se to zlo saseče u korenu, ajde da vidimo da li je to slučaj sa Ukrajinom.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Liska Manjina said:

Slažem se, u postupanju Rusije ima elemenata nacizma. Pre svega to "pravo na širenje životnog prostora". Sa druge strane vuče malo i na fašizam obzirom da je negde u dubini ideja o superiornosti Ruske države, a ne Rusa kao nacije, čime se jasno distancira od nacizma i ideje o dominaciji jedne rase.

 

Nacizam podrazumeva i rasne zakone (sa svim posledicama kroz vreme), pored totalitarizma i militarizma. Nešto ne vidim rasni momenat (i posledice toga) u Rusiji i danas i ranije.

 

Preteranom upotrebom te reči, kao i lepljenjem etikete nacističko ovo/ono/ovaj/onaj... se devalvira nešto što je bilo unikatno zlo, a i skrnave se žrtve nacističke industrije smrti. Ublažava se nacizam, drugim rečima.

Edited by VladimirB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Japan odbija da plaća ruski gas u rubljama.
 
Šta li će US da uradi (ili možda nju Rusi/Putin neće da tretiraju kao neprijateljsku zemlju pa će da dozvole dolare)?
Valjda nije isključivo u Rubljama, može i u Juanima ili u zlatu? Možda sam pobrkao nešto?
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Liska Manjina said:

Slažem se, u postupanju Rusije ima elemenata nacizma. Pre svega to "pravo na širenje životnog prostora". Sa druge strane vuče malo i na fašizam obzirom da je negde u dubini ideja o superiornosti Ruske države, a ne Rusa kao nacije, čime se jasno distancira od nacizma i ideje o dominaciji jedne rase.


Nesto sumnjam da Putinov rezim dozivljava razne manjinske narode u Rusiji kao ravnopravne. Jedan dio je vec asimilirao, a drugi drzi pod kontrolom tako sto na celu istog drzi nekog poremecenog vodju ala Kadirova. Ukrajince je s druge strane prilicno javno nazvao laznom nacijom i Ukrajinu laznom drzavom. Svakako da je nemoguce imati izvornu verziju nacizma kao zvanicnu ideologiju sa svim rasnim zakonima i ostalim bolestima jer je drugacije vrijeme i na takve stvari bi se automatski prilicno burno reagovalo. Doduse recimo stranka FPÖ u Austriji ima nekih prilicno jakih poveznica i sa tim izvornim nacizmom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VladimirB said:

 

Nacizam podrazumeva i rasne zakone (sa svim posledicama kroz vreme), pored totalirizma i militarizma. Nešto ne vidim rasni momenat (i posledice toga) u Rusiji i danas i ranije.

 

Preteranom upotrebom te reči, kao i lepljenjem etikete nacističko ovo/ono/ovaj/onaj... se devalvira nešto što je bilo unikatno zlo, a i skrnave se žrtve nacističke industrije smrti. Ublažava se nacizam, drugim rečima.

Ja sam samo rekao da se deo o "širenju životnog prostora" zaista može dovesti u vezu sa nacizmom. Mada, ja znam par primera "demokratskih" država koje su išle na mnogo dalja putovanja kako bi "zaštitili svoje teritorije". Što reče Blackadder - Britansko carstvo trenutno zauzima 1/4 zemaljske kugle, teško da mi nekoga možemo optuživati za imerijalističke težnje.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:
15 minutes ago, Brian Setzer said:
Japan odbija da plaća ruski gas u rubljama.
 
Šta li će US da uradi (ili možda nju Rusi/Putin neće da tretiraju kao neprijateljsku zemlju pa će da dozvole dolare)?

Valjda nije isključivo u Rubljama, može i u Juanima ili u zlatu? Možda sam pobrkao nešto?

 

Koliko sam ja razumio, države koje su uvele sankcije mogu samo u rubljama. Suštinski, time obavezu konverzije deviza prebacije sa uvoznika na stranog kupca, i na mala vrata uvodi pravilo da 100% deviza dobijenih izvozom moraju da se konvertuju u rublje, a to realno mogu samo kod ruskih banaka (komercijalnih, njihova centralna banka ne dira realne novčane tokove, kako i treba da radi jedna CB). Plus pokušava da imunizuje ruske banke koje su ostale u SWIFT sistemu protiv izbacivanja, jer, ako stranci prihvate da plaćaju u rubljama, moraće da nastave da rade sa ruskim bankama.

Vidjećemo dokle je spreman da ide, niti vjerujem da će u nekom trenutku prekinuti isporuke gasa, niti je to sad kad smo praktično već u aprilu baš toliko zajeban potez po kupce. Mada se jeste radikalizovao poslednjih nedjelja i svašta može da se očekuje od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Nesto sumnjam da Putinov rezim dozivljava razne manjinske narode u Rusiji kao ravnopravne. Jedan dio je vec asimilirao, a drugi drzi pod kontrolom tako sto na celu istog drzi nekog poremecenog vodju ala Kadirova. Ukrajince je s druge strane prilicno javno nazvao laznom nacijom i Ukrajinu laznom drzavom. Svakako da je nemoguce imati izvornu verziju nacizma kao zvanicnu ideologiju sa svim rasnim zakonima i ostalim bolestima jer je drugacije vrijeme i na takve stvari bi se automatski prilicno burno reagovalo. Doduse recimo stranka FPÖ u Austriji ima nekih prilicno jakih poveznica i sa tim izvornim nacizmom.

b1. Kakav ti je ovo argument? Imaju li ti narodi pravo na svoj jezik, verske slobode, aktivno i pasivno biračko pravo. Kako Španci doživljavaju Baske i Katalonce? Kako Englezi doživljavaju Irce i Škote? 

 

b2. Prije Putina je Čečenija bila kolevka demokratije, nikad na čelu države nije bio warlord, kao sad. Daj nemoj me zajebavati, bukvalno obračun dva klana za vlast. Čečenija je bogatija sad nego ikad pre! Dali si video kako izgleda Grozni? Veći broj Čečena živiu ostalim delovima Rusije nego u samoj Rusiji. Valjda znaš ko je obavio raseljavanje Čečena i kad.

 

Kažem, ima tu nekih poveznica sa nacizmom, ali šta onda reći za pitanje Ruskog jezika u Ukrajini i odluke Ustavnog suda!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Liska Manjina said:

Slažem se, u postupanju Rusije ima elemenata nacizma. Pre svega to "pravo na širenje životnog prostora". Sa druge strane vuče malo i na fašizam obzirom da je negde u dubini ideja o superiornosti Ruske države, a ne Rusa kao nacije, čime se jasno distancira od nacizma i ideje o dominaciji jedne rase.

 

@Devil In My Pants Ja pričam o razračunavanju sa nacistima unutar same Ukrajine, a ti pominješ otuđenje Krima. Da li si ti u stnaju da vodiš argumentovanu raspravu ili samo u nedogled razvodnjavaš kvalitet rasprave sa besmislenim onelinerima? Šta je to država Ukrajina uradila po pitanju obračunavanja sa Nacistima i otkud za ime boga toliko naoružanih nacista sa kukastim krstovima? I ne, to nije razlog za invaziju na drugu zemlju, niti to opravdava komadanje Ukrajine. Pričamo sad isključivo o razračunavanju sa nacistima. Ja ti fino kažem da su u Bavarskoj pucali na Hitlera! Hitler je krenuo iz pivnice i radionica, ali je bilo državnih pokušaja da se to zlo saseče u korenu, ajde da vidimo da li je to slučaj sa Ukrajinom.

Znaci nacist sa 3k nuklearnih glava je manja pretnja od random budala sto velicaju svastiku. Inace samu svastiku dize i odredjeni broj Srba. Sa argumentima da nije kukasti krst vec svastika.

Link to comment
Share on other sites

...da imam neke mogućnosti,zabranio bih ne samo bavljenje politikom nego bilo kakovo sudjelovanje u izvršnoj vlasti,sadnjišnjim ili bivšim šijama,psihijatrijama.Jednima  je "ispran" mozak a drugi "ispiru " mozak.Primjera i iz sadašnjsti ili prošlosti imate

špijana

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...