Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 minutes ago, Klotzen said:

 

Što bi to radili sada ? Bolje da sačekaju par godina dok ne ugovore posao na drugim mestima pa onda kada posledice po njih budu nikakve uvedu sankcije na naftu i gas. Evo recimo Čelik su odma sanckionisali jer imaju laku alternativu i cena čelika je realtivno stabilna. Tako će i za sve ostalo pa neka Putin prodaje "bratu" Siju. Kako ide ona narodna "... koga kinezi hrane" 🙂

 

Cekaj, pa to je krvavi gas. Hoces gas, uzimas ga i platis, a od tih para Putin finansira klanicu po Ukrajini. A ovamo puna usta saosecanja sa Ukrajinom, zuto plava obelezja na carapama i Planica bez ruskih skakaca. 

Bes i zelja za osvetom prema Rusima u Ukrajinaca je sigurno ogromna, ogorcenje prema zapadnim licemernim govnarima takodje. Cim se promeni vlast u Rusiji, a mozda samo i ako stane rat i ovi isti ostanu, eto jahti slobidnih, eto brendova po Moskvi, eto svega isto. A narod Ukrajine ce i dalje osecati bes, razocaranje. Promenila se vlast i kod nas petog oktobra. Dosli su neki drugi i bez ikakvih veza sa ratom, ali oziljci i bes unesrecenih Albanaca i drugih naroda prema Srbiji je ostao. Ne brise se to tek tako. Zato ce čemer Ukrajinaca da jos vise raste kada vide ta nasmejana lica koja ih sada podrzavaju, kako se sepure po Moskvi i Piteru.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

 


 

The day before, the General Staff announced the actual losses of the Russians during the month of the war against Ukraine. For example, our defenders eliminated:

47 units of enemy air defense,

108 aircraft,

124 helicopters.

 

Pa nacionalisticke pesme, ako je prevod moj dobar..

 

Ajde da uzmem da si u pravu. Samo mi reci kako zoves coveka koji je rekao da Ukrajinci nisu nacija? Staljinov SSSR koliko se secam je napao Poljsku sa Hitlerom. Znaci tanka linija je bila izmedju dobrog i zlog u drugom svetskom ratu.

 

Mada je covek pobio vise SSSR-vaca negosam Hitler u logorima, ali to je sad neka druga prica..

 

.

 

 

Ja tebi napisem da je 5+5=10 ...

 

A ti mene pitas da li je zemlja okrugla...ako ja sad krenem da pisem o onome o cemu smo polemisali, ispascu ravnozemljas, da? Uz to me zatrpas sa jos nekoliko pitanja, na koje naravno imam odgovor, ali bi trebalo dugo da mucim tastaturu..

 

 

 

vec sam napisao, Putin je zlocinac i ubica...mogu da dodam, autokrata sa cistim primesama fasizma....ali mi to kao znamo, a ukrajinsku stranu predstavljamio u izninmno romanticnoj formi, demokrata , boraca za slobodu Evrope od tirana iz Mordora...

I usput , nije pobio vise...

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, attolini said:

 

vec sam napisao, Putin je zlocinac i ubica...mogu da dodam, autokrata sa cistim primesama fasizma....ali mi to kao znamo, a ukrajinsku stranu predstavljamio u izninmno romanticnoj formi, demokrata , boraca za slobodu Evrope od tirana iz Mordora...

I usput , nije pobio vise...

 

.

Donekle imam razumevanja za fenomen. Ukri su napadnuti i gleda im se kroz prste, kako će na kraju i kojim putem politički da krenu biće zeznuto i ne baš lepo. Možda je najsličniji primer komšijska Hrvatska koja je uživala sličan tretman od medija. Rusija teško gubi propagandni rat slično kao što ga je JNA gubila verovatno eksploatacijom istih slabosti.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, freethrow said:

@urosg3

Jedno pitanje: zašto nazivaš Ukrajince Ukri, da li je to sinonim ili označava neku posebnu grupaciju? Ozbiljno pitam.

Imali smo u vojsci jednog lika Ilja on je ukrajinac pa mu neki splića zalepio taj nadimak i ja veselo zaboravio. Sad kad ovo krenulu ja se setio kad god napišem Ukri ja se setim mog Ilje, pa eto...
Ne označava ništa nego eto...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deez nuts. said:

Već 7 dana traje ta protivofanziva, koliko su brojniji na tom delu fronta, trebali su već sad doći do Černobila. Postavlja se pitanje šta Rusi traže na tom delu, definitivno ne mogu odseći Kijev sa zapada sa 5K ljudi.

 

Stigla potvrda da je Kalibr krstareći projektil pogodio skladište nafte u Kalinovki, sa tog mesta su one apokaliptične slike i snimci.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Liska Manjina said:

Već 7 dana traje ta protivofanziva, koliko su brojniji na tom delu fronta, trebali su već sad doći do Černobila. Postavlja se pitanje šta Rusi traže na tom delu, definitivno ne mogu odseći Kijev sa zapada sa 5K ljudi.

 

Stigla potvrda da je Kalibr krstareći projektil pogodio skladište nafte u Kalinovki, sa tog mesta su one apokaliptične slike i snimci.

Nepotreban im je taj prostor mislim,ovo cisto jer je ruski front slab tu i da probaju da oslabe neki drugi koji je u vecim problemima.

 

3 minutes ago, ras kass said:

Devile jel mozemo da vratimo Herson ???

Ne verujem da oni to i hoce. Inace su bombardovali cetvrti put bazu gde su im helikopteri i ljudstvo. Neke ruske trupe koje su isle gore su se povukle u Herson. Ne verujem najvise jer bi civili bzvze poginuli jer moraju bombardovati sam grad, sem ako se Rusi ne povuku sami odatle.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:

Gori si id coopera, iako pisanje na ovoj temi neodoljivo podseća. On bar patkometriše i lupa vezano za sport a ti se klanjaš gubljenju života.

Prvo klanjanje ide za odbranu ukrajinskih vojnika u Mariuopolju. Lepo citiraj ceo post pa onda komentarisi.Nema nikakve veze sa bilo kojim zrtvama vec za odbranu UA vojske.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nepotreban im je taj prostor mislim,ovo cisto jer je ruski front slab tu i da probaju da oslabe neki drugi koji je u vecim problemima.

Zašto onde tu drže 5K ljudi i rizikuju opkoljavanje? Pretpostavljam, da bi dražli pod pritiskom Kijev i na taj način vezivali za to područje veliki broj UA vojnika. Deluje mi da će on na tom delu odraditi kontrolisano povlačenje,a li opet ofanziva je drugi par opanaka od defanzive, naročito kad ti spearhead čini pešadija. Inače procene su se da UA u kijevu ima oko 100K-150k vojnika, bukvalno trećina oružanih snaga.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Prvo klanjanje ide za odbranu ukrajinskih vojnika u Mariuopolju. Lepo citiraj ceo post pa onda komentarisi.Nema nikakve veze sa bilo kojim zrtvama vec za odbranu UA vojske.

Izvor tviter nalog Azova?

Eno i Kadirovci se slikaju sa zastavom na skupstini istog Mariupolja.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Cim se promeni vlast u Rusiji

 

Optimisto :smiley33:

 

Ne, nisam ironičan, samo ja ne vidim način da se vlast u Ru promeni dokle god je ovaj živ (a ne vidim ni varijantu da prevremeno ode u večna lovišta).   

I voleo bih da je gornja rečenica nešto najpogrešnije što sam ikad napisao na forumu.

 

Koji je endgame u UA?

Ne vidim ni to (zato ovde skoro i da ne pišem i uzdržavam se od bilo kakvih analiza i predviđanja).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fancy said:

 

Optimisto :smiley33:

 

Ne, nisam ironičan, samo ja ne vidim način da se vlast u Ru promeni dokle god je ovaj živ (a ne vidim ni varijantu da prevremeno ode u večna lovišta).   

I voleo bih da je gornja rečenica nešto najpogrešnije što sam ikad napisao na forumu.

 

Koji je endgame u UA?

Ne vidim ni to (zato ovde skoro i da ne pišem i uzdržavam se od bilo kakvih analiza i predviđanja).

Jedan od omiljenih citata iz filma Kum:

"Ako nas je istorija necemu naucila, ako je nesto izvesno, to je da mozes ubiti bilo koga". 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kronostime said:

Izvor tviter nalog Azova?

Eno i Kadirovci se slikaju sa zastavom na skupstini istog Mariupolja.

:default_coffee:

Ima onaj snimak gde Ceceni bauljaju po nekim rusevinama u Mariupulju sa zastavom na kojo je Kadirova slika.

Koja je to bolestina. 

Link to comment
Share on other sites

Poljski premijer:

Quote

In addition to cutting off payments for oil, gas and coal as soon as possible, Poland, Slovenia and the Czech Republic have prepared a 10-point plan to support Ukraine and bring an end to the war.

First, we must cut off all Russian banks from the SWIFT international payment system. Otherwise, the Russian economy will adapt to the new conditions within a few weeks.

Second, we must put in place a common asylum policy for Russian soldiers who refuse to serve the criminal regime in Moscow.

Third, we must completely stop Russian propaganda in Europe. Freedom of speech does not mean the right to lie.

Fourth, we must block Russian ships from our ports.

Fifth, the same blockade must be put in place for road transport in and out of Russia.

Sixth, we must impose sanctions not only on oligarchs but on their entire business environment.

Seventh, we must suspend visas for all Russian citizens who want to enter the EU. The Russian people must understand that they will bear the consequences of this war. And it is our hope that they will turn their backs on Putin.

Eighth, we must impose sanctions on all members of Putin’s party, United Russia. They know perfectly well what is happening in Ukraine, and their complicity is indisputable.

Ninth, we must put in place a total ban on the export to Russia of technologies that can be used for war.

And tenth, we must exclude Russia from all international organizations. We cannot sit at the same table as criminals.

If this does not stop the war, then we must go further. In Kyiv, we proposed a peacekeeping mission under the aegis of NATO and other international organizations. If we cannot introduce effective sanctions, we have no choice: We must protect the people of Ukraine with our own shields.

If we want to restore peace, Putin needs to know where the red line is — the line he cannot cross. The fact that Russia has a nuclear arsenal cannot be an excuse for passivity. We must be cognizant of this threat, but it cannot hold us back. Otherwise, Putin will only go further.

What will we do if Putin reaches for Chisinau, the capital of Moldova, next? Or if he attacks Vilnius and Warsaw? What if he wants to occupy Helsinki? Will we start taking this threat seriously only when he sends tanks to Berlin? The line must be drawn, and it must be drawn now.

The plan we propose is not only possible, it is necessary. We must find the courage not to turn our backs on Ukraine’s suffering and to face this historic challenge.

https://www.politico.eu/article/poland-10-point-plan-save-ukraine/?utm_source=Twitter&utm_medium=social

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...