Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Just now, Devil In My Pants said:

Jeste, Zelesnkog boli patka za sve, on je debil eto koji ne zna sta da radi i treba AZOV i ostali da se predaju cecenima i ostatku okupatorske vojske. Mislim da iz udobnosti tvog doma ti znas sta je bolje za njih nego oni sami.

 

Pa kepec je krao javno glasovne, hapsi i ubija koga stigne u svojoj zemlji pa cak i napolju kad pobegnu. Boli njega patka za Donjeck i Lugansk, on hoce celu Ukrajnu i Belorusiju pod svojom sapom, nek se zapitaju ostali sta je sledece.

 

Zelenovski sigurno ne donosi ratne odluke sam vec  siguro ima ljude koji znaju sta i kako on je samo bukvalno PR trenutno da ljudi imau veru.

 

Zgrozen sam nasim narodom koliko im zvone jaja za Ukrajincima jer ih je eto kepec nalozio da su stvarali bioloska oruzj da potamane sve slovene, da dolazi NATO da osvoji Rusiju i da ubijaju u Donjecku sve poslednjih 8g, koliko sam video oni se ljudi tamo najnormalnije setaju do te bombe i zive.

 

Zaboravlja se da je vucic mala maca propagande za putina koji drzi toliku zemlju u okovima.

 

b1. Naravno da nece celu Ukrajinu, pa pogledaj samo uslove koje Rusija postavlja da bi se uspostavilo primirje. 

 

b2. Pa ti si taj kome zvoni za Ukrajince, zar ne shvatas da na  svakog masakriranog Rusa kojeg vidis na Telegram kanalu dolazi XY unistenih stanova i ko zna koliko porodica koje ostaju bez clanova? 

 

 

2 minutes ago, Angelia said:

Znaci kad te neko napadne da te istera iz kuce I da te zarobi ti ili bezis ili se predas. Bolje rob  nego grob.

Znaci od sada ko god bude napadnut vlada da se expresno preda, da ne pati narod 😳 

 

 

Ali niko ni ne trazi od Ukrajine da se preda... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurgen said:

 

b1. Naravno da nece celu Ukrajinu, pa pogledaj samo uslove koje Rusija postavlja da bi se uspostavilo primirje. 

 

b2. Pa ti si taj kome zvoni za Ukrajince, zar ne shvatas da na  svakog masakriranog Rusa kojeg vidis na Telegram kanalu dolazi XY unistenih stanova i ko zna koliko porodica koje ostaju bez clanova? 

 

 

Ah, Jurgen, Amigo i ekipica brine za Ukrajnu...pa da se predaju da niko ne pogine vise i poljube cizmu Rusiji. Sta tebe briga sta ce oni da rade? Jel vidis da ljudi hoce da se bore za sebe i svoju buducnost, sta ima ti da brines za njih 😄

 

Spoiler

 

 

Ne brinu Rusi za civile,vec brinu za ovo jer znaju da oni znaju svaki ugao grada i verovatno su spremili tonu zamki..kao ovu npr....

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jurgen said:

 

Ali niko ni ne trazi od Ukrajine da se preda... 

Pogledaj na sta sam odgovorila. I od Ukrajine se trazi da se preda, to je to - isto kao da ti neko s puskom dodje u kucu i kaze "daj mi jednu sobu ili cu te ubiti".

Nista ga ne sprecava da uzme celu kucu - kad mu dodje.

i sta mislis da su ukrajinski vojnici? oni nemaju clanove porodice ... oni su tu neko strano telo

Link to comment
Share on other sites

Rusija od Ukrajine trazi priznanje ruskog Krima, priznanje ovih dviju kvazi republika, demilitarizaciju i denacifikaciju (sta god to bilo, jos uvijek nismo dobili pravu definiciju tog procesa denacifikacije) ali ne, ne traze da se Ukrajina preda. Pa bolje im je da odmah pristanu da citava Ukrajina udje u tu neku "historijsku Rusiju" nego da na ovo pristanu pa da ih ludjaci iz moskovskog rezima mogu ponovo handrit kad im se prohtije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet izbija na povrsinu mentalitet agresora I osvajaca u nekim postovima - kriva je zrtva jer podmece svoje gradove pod vatromet prijateljstva i dobre volje ruske vojske. Mariopolju - I vojsci I civilima slijedi pokolj predali oruzje ili ne. Ruska skola tretiranja strane koja se preda. Civili mogu biti spaseni samo ako Rusija prestane sa napadom.

Edited by ters
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Znaci kad te neko napadne da te istera iz kuce I da te zarobi ti ili bezis ili se predas. Bolje rob  nego grob.

Znaci od sada ko god bude napadnut vlada da se expresno preda, da ne pati narod 😳

 Nije to bas tako prosto. Ovde je u pitanju malo više od jedne kuće, i mene koji sam herojski poginuo za nju, 40m stanovnika i sve sto su oni i njihovi preci stekli.

Šta sam hteo da kažem.

Ovde treba Evropa, Amerika da sednu i ozbiljno da se dogovore šta i kako dalje. Sankcije i ova ostala sranja ne vode nigde. Imaju ludaka sa jedne strane,  pa majku mu valjda su toliko pametni da mogu nekako da se dogovore sa njim.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Rusija od Ukrajine trazi priznanje ruskog Krima, priznanje ovih dviju kvazi republika, demilitarizaciju i denacifikaciju (sta god to bilo, jos uvijek nismo dobili pravu definiciju tog procesa denacifikacije) ali ne, ne traze da se Ukrajina preda. Pa bolje im je da odmah pristanu da citava Ukrajina udje u tu neku "historijsku Rusiju" nego da na ovo pristanu pa da ih ludjaci iz moskovskog rezima mogu ponovo handrit kad im se prohtije. 

Prakticno receno - to je predaja. I ko im garantuje da im se nece ponoviti Holodomor ili slicno, cak i da pristanu da se poklone rusiji?

Znaci ovo je borba za odbranu slobode tih ljudi i mnogima zivota, a ne hir ukrajinskog politickog vrha.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Jurgen said:

 

b1. Naravno da nece celu Ukrajinu, pa pogledaj samo uslove koje Rusija postavlja da bi se uspostavilo primirje. 

 

 

 

 

 

Ali niko ni ne trazi od Ukrajine da se preda... 

 

Kako ne trazi i kakvi su ti uslovi? U skoli nas ucise o "neprihvatljivom ultimatumu" Austro-Ugarske i svetom boju za slobodu, opravdanosti atentata na Ferdinanda i da ne nabrajam sve, procitaj te uslove, pa uporedi sa "ponudom" Rusije Ukrajini.

 

Hitlerov ultimatum Poljskoj u avgustu 1939. je prihvatljiviji od ovoga sto Putin zahteva.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Pogledaj na sta sam odgovorila. I od Ukrajine se trazi da se preda, to je to - isto kao da ti neko s puskom dodje u kucu i kaze "daj mi jednu sobu ili cu te ubiti".

Nista ga ne sprecava da uzme celu kucu - kad mu dodje.

i sta mislis da su ukrajinski vojnici? oni nemaju clanove porodice ... oni su tu neko strano telo

Uz duzno postovanje, ovo je bukvalno od reci do reci prica svih branilaca srca Srbije, Kosova and Metohije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Angelia said:

Znaci kad te neko napadne da te istera iz kuce I da te zarobi ti ili bezis ili se predas. Bolje rob  nego grob.

Znaci od sada ko god bude napadnut vlada da se expresno preda, da ne pati narod 😳 

 

 

Pa ako si dovoljno jak boris se, ako nisi, onda sta ti mislis?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Kako ne trazi i kakvi su ti uslovi? U skoli nas ucise o "neprihvatljivom ultimatumu" Austro-Ugarske i svetom boju za slobodu, opravdanosti atentata na Ferdinanda i da ne nabrajam sve, procitaj te uslove, pa uporedi sa "ponudom" Rusije Ukrajini.

 

Hitlerov ultimatum Poljskoj u avgustu 1939. je prihvatljiviji od ovoga sto Putin zahteva.

 

Mislis da ce nakon XY unistenih gradova i zivota uslovi biti povoljniji za Ukrajinu? Putin je ludak i Rusija je agresor, ali zar ne bi trebalo onda normalni ljudi da razmisljaju realno i da vide sta je najbolje za taj narod i Ukrajinu, ja sam 100% siguran da ovo razaranje njihove drzave nije dobro za njih, svaki izgubljen zivot u ovom ratu je uzaludan. Ukrajina de fakto ne da nema kontrolu na Krimu vec je Rusija ima 100%, dok nakon ovog rata nece imati nijednog vojnika ili policajca ni u DNR ni u LNR, pa za sta se onda bore?! 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ters said:

Opet izbija na povrsinu mentalitet agresora I osvajaca u nekim postovima - kriva je zrtva jer podmece svoje gradove pod vatromet prijateljstva i dobre volje ruske vojske. Mariopolju - I vojsci I civilima slijedi pokolj predali oruzje ili ne. Ruska skola tretiranja strane koja se preda. Civili mogu biti spaseni samo ako Rusija prestane sa napadom.

 

I Srbija se 1999 na kraju predala. Mozda nije trebala?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Prakticno receno - to je predaja. I ko im garantuje da im se nece ponoviti Holodomor ili slicno, cak i da pristanu da se poklone rusiji?

Znaci ovo je borba za odbranu slobode tih ljudi i mnogima zivota, a ne hir ukrajinskog politickog vrha.


Pa denacifikatori su se vec pohvalili da imaju spiskove nepodobnih Ukrajinaca kojima nema spasa. Boga ti pitaj koliki je taj spisak, a vjerujem da se isti svaki danom ukrajinskog otpora samo prosiruje. Da sutra naprave novi Holodomor bolesnici iz Kremlja bi nasli nacin da to opravdaju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Samo prenosim, istina je uvek negde izmedju.

 

Pane znam,nisam ja vojni strucnjak da sad odokativno dajem procene koliko ih je mrtvo, svakako ih ima previse. Imas bolesnih kanala svuda koji pokazuju svasta. Ne znam sto je tebi sad bitno da li lazu ili ne, to su zvanicne informacije, dok Rusi ne kazu drugacije to je to cime mozemo da baratamo.

 

Jesu li zvanicne informacije ili je istina negde izmedju?

 

Postujem tvoje pravo da ti verujes da je stradalo i 100 hiljada ruskih vojnika ako tako zelis (i ako ti tako odgovara), ali postuj i ti pravo drugih da se ne slazu i nemoj da nameces neke brojke da bi onda rekao "samo prenosim, istina je negde izmedju".

 

3 hours ago, Beonegro said:

Nisam siguran da su Rusima gubici sada veći nego na početku. 

Prešli su uglavnom na kukavičko-kriminalno gotovo nasumično bombardovanje gradova (ono što smo mi uradili u Vukovaru i pokušali u Dubrovniku, Zadru, Šibeniku, Sarajevu itd) i vjerujem da u poslednjih desetak dana zbog toga imaju znatno manje gubitke nego u prve dvije nedjelje. Po cijenu života ukrajinskih civila, naravno.

 

Kukavicko kriminalna je sama operacija.

 

Da dodam, slazem se da je kukavicko kriminalno i bombardovanje, ali to rade bukvalno sve zemlje koje su nekog napale. Treba pogledati na sta lici Raka nakon bombardovanja USA, pa na sta lici Mosul, na sta je licio Irak ranije za vreme bombardovanja.

 

Prosto, jedno je upad na tudju teritoriju zarad aneksije i prisvajanja dela teritorije susedne zemlje (sto je ipak odlika 20. veka) i to je ova invazija kojoj upravo svedocimo, a sasvim drugo je bombardovanje i ubijanje civila koje su manje vise svi radili u poslednjih 50 godina (ko god je ucestvovao u nekim operacijama protiv druge drzave).

Link to comment
Share on other sites

TrebaLA je...
 
Ako se dobro sećam, američki mediji sa sve Belom kućom su izjavljivali da znaju datum kad ce Rusija napasti...ako su znali, trebalo je da ulete avionima kad je prvi ruski vojnik stupio na ukrajinsko tlo.I ne interesuju me priče o pravima i ugovorima-agresija sama po sebi nije ni legalna ni pravna ni pravedna...a još je Buš uveo pojam preventivnog rata.
 
I mislim da mi je u prvom postu na ovoj temi bila rečenica da će se Amerikanci boriti do poslednjeg ukrajinskog vojnika ili tako nešto...
 
Sad je gotovo, steta je napravljena...ali uvek postoji mogućnost da jedan, samo jedan čovek uradi pravu stvar-Amerikanci čak ne moraju ni priznati da su oni to uradili...
 
I mišljenja sam da je mnogo zemalja članica tek sad shvatilo da ni njima NATO neće pomoći, jer ako krenu, šta će biti.? Opet stižemo do totalnog rata.
 
Ali oni su vJežbali...
Pa prvog vojnika ruskog koga bi smaknuli, izbio bi mnogo širi sukob, ww3 i ode svet u krasni.
Drugo, pola sveta je dva meseca kenjalo kako usa i zapad drame, kako je u pitanju vežba, kako valjda smeju rusi da šetaju vojsku po sopstvenoj zemlji itd. Pa je i sam putler rekao da zapad laže i da on nema nameru nikakvu invaziju da pokreće itd.
Sad kad je ispalo da je govno sravnilo Ukrajinu, svi smeru zašto nato nije uleteo. Pa u šta da uleti ?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bas ce Rusi poceti treci svetski rat i ako ih npadnu u Ukrajni. Mislim da mu se mora stati na put,jedino ako nemaju neki back up plan sa Kinezima.Ako su sami,to se brzo zavrsava. Samo nije lako doneti tu odluku,ali ruske ucene  i stvaranje mita oko hobita ce tek poceti. Ako su ikad mislili da ga skinu sad je taj momentum.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Clash said:

Uz duzno postovanje, ovo je bukvalno od reci do reci prica svih branilaca srca Srbije, Kosova and Metohije.

Pa mogu oni da koriste bilo koju pricu, ali situacija nije ista, sto si sam rekao izrazom "srce srbije". U SR niko nije izvrsio invaziju. Ukrajina nije proterivala Ruse.

Malo je poveca razlika. Nije u SR usetao sused I rekao ovo je moje.

Ako ista to je SR uradila u Hrvatskoj.  

 

41 minutes ago, Amigo said:

 

Pa ako si dovoljno jak boris se, ako nisi, onda sta ti mislis?

Boris se dok imas nade. Koliko vidim, oni jos uvek imaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, goldberg said:

 

Jesu li zvanicne informacije ili je istina negde izmedju?

 

Postujem tvoje pravo da ti verujes da je stradalo i 100 hiljada ruskih vojnika ako tako zelis (i ako ti tako odgovara), ali postuj i ti pravo drugih da se ne slazu i nemoj da nameces neke brojke da bi onda rekao "samo prenosim, istina je negde izmedju".

 

 

Kukavicko kriminalna je sama operacija.

 

Da dodam, slazem se da je kukavicko kriminalno i bombardovanje, ali to rade bukvalno sve zemlje koje su nekog napale. Treba pogledati na sta lici Raka nakon bombardovanja USA, pa na sta lici Mosul, na sta je licio Irak ranije za vreme bombardovanja.

 

Prosto, jedno je upad na tudju teritoriju zarad aneksije i prisvajanja dela teritorije susedne zemlje (sto je ipak odlika 20. veka) i to je ova invazija kojoj upravo svedocimo, a sasvim drugo je bombardovanje i ubijanje civila koje su manje vise svi radili u poslednjih 50 godina (ko god je ucestvovao u nekim operacijama protiv druge drzave).

Zvanicne, sam Bog zna koliko je mrtvih. I nije invazija nego agresija i prestanite da pravdate vise ovaj zlocin.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Pa mogu oni da koriste bilo koju pricu, ali situacija nije ista, sto si sam rekao izrazom "srce srbije". U SR niko nije izvrsio invaziju. Ukrajina nije proterivala Ruse.

Malo je poveca razlika. Nije u SR usetao sused I rekao ovo je moje.

Ako ista to je SR uradila u Hrvatskoj.  

 

Boris se dok imas nade. Koliko vidim, oni jos uvek imaju.

 

b1. Nije ih proterala, ali budimo realni, ni Euromajdan nije bio bas praznik demokratije zar ne? Smena vlasti se dogodila na ulicama, pa nije neko cudo sto su ljudi u Donjecku i Luhansku uzeli stvari u svoje ruke. Sad da li je neko proterivao Ruse ili ih je samo granatirao, mislim da ne mozemo sa sigurnoscu da znamo.

 

b2. Pa sta su bili Albanci Jugoslaviji ako ne susedi?!

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Zvanicne, sam Bog zna koliko je mrtvih. I nije invazija nego agresija i prestanite da pravdate vise ovaj zlocin.

 

Ne moze biti zvanicno ako je istina negde izmedju, to znaci da smatras da je brojka manja od one koje si navodio/prenosio.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...