Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

10 minutes ago, Amigo said:

 

To znaci da Zelenskog nije briga za te ljude ili prima naredjenje od nekoga. Mariupolj se ne moze odbraniti, ali se mogu sacuvati zivoti.

Vidjeli smo kako se bjezi sa milionima u koferima, ko zna koliko ih je do sada vec izneseno.

Putin je odlucio da ide do kraja, a s obzirom sta se vec desilo za njega nema nikakve razlike da stane ili da nastavi. On je vec presudjen.

Zelenski bi u ovakvoj situaciji morao da ucini sve da borbe prestanu, jer ovo vodi potpunom unistenju, a i ono prizivanje treceg svjetskog rata je kontraproduktivno.

Teško da sprema neki proboj do Mariupulja ili iz Mariupulja, znači borba do kraja. Ko će znati, ako je istina da dosta Azova ima tamo oni se neće predati, znaju da ih svakako čeka metak. Možda on i nema realnu kontrolu nad tim jedinicama, sumnjam da je ekipi u okruženju uopšte bitno šta priča neki političar sa sigurne udaljenosti. Odluku donose sami, kao Paulus kod Staljingrada.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

To znaci da Zelenskog nije briga za te ljude ili prima naredjenje od nekoga. Mariupolj se ne moze odbraniti, ali se mogu sacuvati zivoti.

Vidjeli smo kako se bjezi sa milionima u koferima, ko zna koliko ih je do sada vec izneseno.

Putin je odlucio da ide do kraja, a s obzirom sta se vec desilo za njega nema nikakve razlike da stane ili da nastavi. On je vec presudjen.

Zelenski bi u ovakvoj situaciji morao da ucini sve da borbe prestanu, jer ovo vodi potpunom unistenju, a i ono prizivanje treceg svjetskog rata je kontraproduktivno.

 

Više nego očigledno je da Zelenski ne radi u interesu građana svoje zemlje. Kažu da je već preko 4 miliona ljudi napustilo Ukrajini, a neki gradovi (Mariupolj, Sumi, Harkov...) su maltene kompletno razrušeni. Ko misli da je to dobro za njegovu državu?

1 minute ago, Liska Manjina said:

Teško da sprema neki proboj do Mariupulja ili iz Mariupulja, znači borba do kraja. Ko će znati, ako je istina da dosta Azova ima tamo oni se neće predati, znaju da ih svakako čeka metak. Možda on i nema realnu kontrolu nad tim jedinicama, sumnjam da je ekipi u okruženju opšte bitno šta priča neki političar sa sigurne udaljenosti. Odluku donose sami, kao Paulus kod Staljingrada.

 

Ja sam ovde još pre 2 nedelje pisao da je jedina strana koja ima korist od ostanka civila u Mariupolju Azov, odnosno jedinice koje se trenutno nalaze u tom gradu. Svima ostalima (Rusima, UA Vladi i samim civilima) je interes da civili napuste grad.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ras kass said:

Znaci da zakljucimo Ukrajina odmah da se preda, djura ce ti oprostiti sto te tuko...

Pričamo isključivo o Mariupulju, nema potrebe za ovakvim doskočicama na nivou srednje drvnoprerađivačke.

 

Sami Ukrajinci kažu da tim ljudima preti humanitarna katastrofa, smrt od gladi ili od metka. Ti bi radije da svi izginu herojskom smrću? Ima smisla kad to pišeš iz udobnosti svoga doma, možda će biti i opevani.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

Znaci da zakljucimo Ukrajina odmah da se preda, djura ce ti oprostiti sto te tuko...

 

Sta bi ti uradio u vezi Mariupolja, da si na mjestu Zelenskog, da li bi rekao nema predaje, izgine te svi, ili bi pokusao da sacuvas te ljude.

Kakve koristi ako si svi izginu?

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče tenkova ništa nam ne govori ko koliko ima tenkova kada su većina neupotrbljivi.

 

Rusija ima oko 1300 modernizovanih t-72b. Imaju oko 600 t-90. I verovatno par stotina modernizovanih t-80, njihov broj je tesko iskopati. Procene su da je u ukrajini oko 1200 tenkova.

 

Ukrajinci bi trebalo da imaju oko 125 modernizovanih t72ua-1, 200 modernizovanih t-80 i oko 400 t-64. Da li koriste starijemodele veliko je pitanje jer nije to samo ga izvuci iz rezerve i vozi miško.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Pa da, zato ga se i mora denacifikovati... :ajme:

 

Potpisali su 2014. i taj famozni Minski sporazum, pa nisu ništa ispunili. Mogu i sad da potpišu nešto samo da prekinu rat, ali ne, oni postave uslov i da Rusi napuste Krim, pa čije interese on zastupa? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Što se tiče tenkova ništa nam ne govori ko koliko ima tenkova kada su većina neupotrbljivi.

 

Rusija ima oko 1300 modernizovanih t-72b. Imaju oko 600 t-90. I verovatno par stotina modernizovanih t-80, njihov broj je tesko iskopati. Procene su da je u ukrajini oko 1200 tenkova.

 

Ukrajinci bi trebalo da imaju oko 125 modernizovanih t72ua-1, 200 modernizovanih t-80 i oko 400 t-64. Da li koriste starijemodele veliko je pitanje jer nije to samo ga izvuci iz rezerve i vozi miško.

 

Ali posto se Ukrajinci brane, zasto je uopste bitno koliko oni tenkova imaju, kada nece ici u ofanzivu? Njima je najbitnije da imaju dovoljno onih bazuka sto mogu da probiju tenk i to ti je to. 

Da sam na mestu Kosovske vlade, ja bih odma pokusao da nabavim te sprave sto unistavaju tenkove i helikoptere i obucio dovoljno ljudi da ih koriste, pa ''the helikopterskoj sili regiona'' nece biti svejedno da napadne u bilo kom scenariju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jurgen said:

 

Potpisali su 2014. i taj famozni Minski sporazum, pa nisu ništa ispunili. Mogu i sad da potpišu nešto samo da prekinu rat, ali ne, oni postave uslov i da Rusi napuste Krim, pa čije interese on zastupa? 

 

sa teroristima nema pregovora, a i narod nije nesto rad predati se agresoru.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Liska Manjina said:

Pričamo isključivo o Mariupulju, nema potrebe za ovakvim doskočicama na nivou srednje drvnoprerađivačke.

 

Sami Ukrajinci kažu da tim ljudima preti humanitarna katastrofa, smrt od gladi ili od metka. Ti bi radije da svi izginu herojskom smrću? Ima smisla kad to pišeš iz udobnosti svoga doma, možda će biti i opevani.

 

Preti zato što Rusi ne propuštaju humanitarnu pomoć već par dana. Dakle nije branioc kriv za izgladnjavanje nego onaj ko opseda grad.

 

U vojnom smislu Marijupol veže za sebe par destina hiljada rusa i dok god je to tako borba i dalje ima smisla. Takođe UKR i dalje drzi kompaktnu teritoriju u gradu tako da nemaju razloga ni po tom osnovu da se predaju

 

@AgroLaki

 

Tenkovske i motorizovane jedinice igraju ulogu i u odbrani. Popunjavanje rupa, kontranapad na prethodnicu neprijatelja dok još nema jake položaje....

Link to comment
Share on other sites



 

Da sam na mestu Kosovske vlade, ja bih odma pokusao da nabavim te sprave sto unistavaju tenkove i helikoptere i obucio dovoljno ljudi da ih koriste, pa ''the helikopterskoj sili regiona'' nece biti svejedno da napadne u bilo kom scenariju. 




Paaa.....ima nešto što poDkecuje "naše" kokoške...postoje pravne prepreke da im se to legalnim putem proda. Do sada bi oni kupili i S-400 +....ali, ne funkcioniše to baš sve po Balkanskim pravilima.
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Jurgen said:

 

Potpisali su 2014. i taj famozni Minski sporazum, pa nisu ništa ispunili. Mogu i sad da potpišu nešto samo da prekinu rat, ali ne, oni postave uslov i da Rusi napuste Krim, pa čije interese on zastupa? 

Ukrajinci da se razoružaju, denacifikuju (tj. sami pošalju u Sibir sve koji su se drznuli da uzmu oružje u ruke protiv Maike Rusije), plate za municiju koju su Rusi ispucali na njih i da hrabri ruski oslobodioci imaju pravo prve bračne noći sa Ukrajinkama da im pojačaju antifašizam u narodu, i Vladimir će im oprostiti očijukanje sa NATOom i EU. 

Edited by Beonegro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

 

Preti zato što Rusi ne propuštaju humanitarnu pomoć već par dana. Dakle nije branioc kriv za izgladnjavanje nego onaj ko opseda grad.

 

Nije u pitanju ko je kriv, nego kako spasiti te ljude od smrti ili ih pustiti niz vodu pa sta bude.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane imamo idiota naoruzanog do zuba spremnog da ide do totalnog uništenja svega i svačega a sa druge glumca koji se snima po ceo dan, koga boli ona stvar za narod. Zajedničko i za idiota i za glumca je pobeda u ovom ratu, cena nije ni bitna. 

Izbeglica ima 5.000.000 + oko 5-6.000.000 (pročitao sam koliko % ali sam zaboravio)stanovnika koji su napustili svoja mesta, mrtvih ko zna koliko? 
Ko pati? Narod ni kriv ni dužan pati. A narod boli ona stvar i za idiota i za glumca i za rat (barem 90% njih ako ne i više).

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Šta treba da uradi Zelenski? Šta bi ti uradio da si na mjestu Zelenskog?

Jel neko misli da Zelenski stoji, iznad nekog velikog stola, gde je prostrta karta Ukrajine i zabrinuto smišlja taktiku za Odesu, Kijev ...
 

 

Ja mislim da gleda kuda najkraće dudari na Moskvu...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos said:

Sa jedne strane imamo idiota naoruzanog do zuba spremnog da ide do totalnog uništenja svega i svačega a sa druge glumca koji se snima po ceo dan, koga boli ona stvar za narod. Zajedničko i za idiota i za glumca je pobeda u ovom ratu, cena nije ni bitna. 

Izbeglica ima 5.000.000 + oko 5-6.000.000 (pročitao sam koliko % ali sam zaboravio)stanovnika koji su napustili svoja mesta, mrtvih ko zna koliko? 
Ko pati? Narod ni kriv ni dužan pati. A narod boli ona stvar i za idiota i za glumca i za rat (barem 90% njih ako ne i više).

 

Sa jedne strane imamo Rusiju koja je napala Ukrajinu radi otimanja njene teritorije(primorija,Harkova,Kijeva,zemlje oko Dona i Dnjepra) a sa druge stane imamo Ukrajinu koja je napadnuta.

Iz ovoga je jasno ko je uzrocnik civilnih zrtava u Ukrajini.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, badenac said:

Sa jedne strane imamo Rusiju koja je napala Ukrajinu radi otimanja njene teritorije(primorija,Harkova,Kijeva,zemlje oko Dona i Dnjepra) a sa druge stane imamo Ukrajinu koja je napadnuta.

Iz ovoga je jasno ko je uzrocnik civilnih zrtava u Ukrajini.

Hvala ti što si mi otvorio oči, bio sam slep 336 strana koje sam pročitao.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Beonegro said:

Nije da su ih do sada štedjeli, ali da, jedini zaključak do kog mogu da dođem je da je ovaj ultimatum opravdanje pred sopstvenom javnošću da raznesu Mariupolj na atome.

 

Alternativno, zašto i to ne reći kad spekulišemo vajldli, ovo je indikator da Rusi nemaju snagu da zauzmu Mariupolj. Na prvu zvuči apsurdno, ali možda osjećaju da bi vojska počela da im se buni ako nastave da ih šalju u klanicu.

pod bombardovanjem sam mislio na totalno razaranje tih stratski btinih gradova..

missim pratim samo dijagonalno, tj izjave onog hrvata barica, tako na svakih 5-6 dana..

pre 2-3 dana sam uhvatio njegovu izjavu da zbog loseg terena, imaju fazon tipa samo jos par dana da se bolje pozicioniraju, a kako je to sada vec nemoguce "peske" da ce krenuti sa totalnim razaranjem gradova, posto sledi pauza od mesec, mesec i po dana, i da ako ne krenu sa totalnim razaranjima, sve ovo sto su do sada uradili pada u vodu, i dace vremena   ukrajincima da se regrupisu..

zato i kaem verovatno su rusi da bi se izbeglo to razaranje dali ultimatum ukrajini, da u slucaju ako odbiju, ko sto su i odbili, mogu da "opravdaju" totalno sravnjivanje tih gradova..

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, deez nuts. said:

 

sa teroristima nema pregovora, a i narod nije nesto rad predati se agresoru.

 

Ali pregovori su vec u toku i Ukrajina je na pocetku izgledala spremno na brzo resenje, ali su onda postavili sulude uslove. Lako je to reci, ali ja gledam ovo iz pozicije ljudi koji svakodnevno ostaju bez domova i rodbine i prijatelja. 

31 minutes ago, Beonegro said:

Ukrajinci da se razoružaju, denacifikuju (tj. sami pošalju u Sibir sve koji su se drznuli da uzmu oružje u ruke protiv Maike Rusije), plate za municiju koju su Rusi ispucali na njih i da hrabri ruski oslobodioci imaju pravo prve bračne noći sa Ukrajinkama da im pojačaju antifašizam u narodu, i Vladimir će im oprostiti očijukanje sa NATOom i EU. 

 

Verujem da je tebi jako smesno i lako da se sada salis, ali postavi se u ulogu nekoga ko je trenutno civil u Mariupolju ili Harkovu, za mene je ljudski zivot veci od bilo kakvih nacrtanih granica. Ocekivao sam normalan odgovor na pitanje, da li iko ko zeli primirje u trenutku dok mu gradovi i narod nestaju sa lica zemlje, postavlja uslov da Rusi napuste Krim?

Link to comment
Share on other sites

Jeste, Zelesnkog boli patka za sve, on je debil eto koji ne zna sta da radi i treba AZOV i ostali da se predaju cecenima i ostatku okupatorske vojske. Mislim da iz udobnosti tvog doma ti znas sta je bolje za njih nego oni sami.

 

Pa kepec je krao javno glasovne, hapsi i ubija koga stigne u svojoj zemlji pa cak i napolju kad pobegnu. Boli njega patka za Donjeck i Lugansk, on hoce celu Ukrajnu i Belorusiju pod svojom sapom, nek se zapitaju ostali sta je sledece.

 

Zelenovski sigurno ne donosi ratne odluke sam vec  siguro ima ljude koji znaju sta i kako on je samo bukvalno PR trenutno da ljudi imau veru.

 

Zgrozen sam nasim narodom koliko im zvone jaja za Ukrajincima jer ih je eto kepec nalozio da su stvarali bioloska oruzj da potamane sve slovene, da dolazi NATO da osvoji Rusiju i da ubijaju u Donjecku sve poslednjih 8g, koliko sam video oni se ljudi tamo najnormalnije setaju do te bombe i zive.

 

Zaboravlja se da je vucic mala maca propagande za putina koji drzi toliku zemlju u okovima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milos said:

Sa jedne strane imamo idiota naoruzanog do zuba spremnog da ide do totalnog uništenja svega i svačega a sa druge glumca koji se snima po ceo dan, koga boli ona stvar za narod. Zajedničko i za idiota i za glumca je pobeda u ovom ratu, cena nije ni bitna. 

Izbeglica ima 5.000.000 + oko 5-6.000.000 (pročitao sam koliko % ali sam zaboravio)stanovnika koji su napustili svoja mesta, mrtvih ko zna koliko? 
Ko pati? Narod ni kriv ni dužan pati. A narod boli ona stvar i za idiota i za glumca i za rat (barem 90% njih ako ne i više).

 

Znaci kad te neko napadne da te istera iz kuce I da te zarobi ti ili bezis ili se predas. Bolje rob  nego grob.

Znaci od sada ko god bude napadnut vlada da se expresno preda, da ne pati narod 😳 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...