Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

9 minutes ago, MeanMachine said:

 

Sad ga i ti pretera, nemaju 15000 borbenih aviona, imaju deset puta manje:

https://www.airforcemag.com/article/2021-usaf-ussf-almanac-equipment/

 

radi se lovcima i to USAF, imas i mornaricu ali ona ima svoje bitke da bije a tu imas oko 500 lovaca. Ono sto pravi problem Amerima je starost aviona. Imas prosecnu starost to uopste nije veselo.

Pa dobro, mislio sam na vojne avione, ne razumem se bas koji su stvarno za borbu, a gledao sam listu sa ukupnim brojem aviona.

 

Evo ovde npr pise 13000 i nesto, a gde sam prvo gledao pisalo je 15000 i nesto, nije bio ovaj sajt, alj tu je negde broj

 

https://www.statista.com/statistics/1293688/nato-aircraft-strength-country/

 

https://www.globalfirepower.com/aircraft-total.php

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Ma Rusija je sto se tice konvencionalnog naoruzanja regionalna sila i nema sta da trazi protiv US a kamoli protiv celog Nato pakta, to se nema sta porediti.

Jedino me strah ako budu budzili nuklearke kao ove kamione sa balvanima nece to nista dobaciti do Londona, sve ce po nama popadati.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Ma Rusija je sto se tice konvencionalnog naoruzanja regionalna sila i nema sta da trazi protiv US a kamoli protiv celog Nato pakta, to se nema sta porediti.

Jedino me strah ako budu budzili nuklearke kao ove kamione sa balvanima nece to nista dobaciti do Londona, sve ce po nama popadati.

 

 

Mi iz Zenice smo vec od rođenja označeni i radioaktivni, šta nam još nekakva nuklearka može :default_coffee:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Vidio sam neke vijesti da američki vojni dužnosnici procjenjuju da su Rusi do sad ubacili u Ukrajinu preko 90% onih nagomilanih snaga prije početka invazije,te da po viđenom rusku vojsku (neračunajući nuklearno oružje) ne doživljavaju kao dostojnog rivala. Koliko je to tačno ne bih znao no stvarno ne znam da su Ameri imali ovakve gubitke u iračkim ratovima, a pozicija im je bila kud i kamo nezgodnija. Ne znam samo kakav je odnos ondašnje iračke vojske i današnje ukrajinske. 

Na papiru - tu negde po opštem utisku i pukom broju aviona Irak je bio jači od Ukrajine danas, PVO Ukrajine izgleda malo bolje od Iračana tada, a i Ukrajina ima značajniju infrastrukturu. Iračani su bili demotivisani pa svaka dalja komparacija ne pije vode. Na kraju krajeva ono što zaista čini razliku je strategija i taktika, imam utisak da se Ukrajinci u ovom haosu malo bolje snalaze ili makar deluju malo bolje od Rusa, takav mi je neki utisak ali ne bih ga potpisao.
Nadam se poslednji put da podvlačim Ukrajina još leti, to je poraz Rusije okreni obrni. Tu se krije odgovor, ako težiš da budeš globalna sila, a tebi neprijatelj veselo leti i obara ti avione hej nešto nije u redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Constantin said:

Ratni haos...

 

 

Čitah pre neki dan, na Rumunskoj granici, odnosno Rumuni su za prevoz tražili po nekoliko stotina do hiljadu evra, a ukoliko imate decu kao putnike cena može i više nego da se duplira. 

kolona😠 nikad ali nikad nisam nekog tako mrzeo kao policajce koji su regulisali kretanje kolone, vidim da ni u Ukrajini nisu ništa bolji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa dobro, mislio sam na vojne avione, ne razumem se bas koji su stvarno za borbu, a gledao sam listu sa ukupnim brojem aviona.

 

Evo ovde npr pise 13000 i nesto, a gde sam prvo gledao pisalo je 15000 i nesto, nije bio ovaj sajt, alj tu je negde broj

 

https://www.statista.com/statistics/1293688/nato-aircraft-strength-country/

 

https://www.globalfirepower.com/aircraft-total.php

Da pomognem malo 
https://www.google.com/maps/place/Airplane+Boneyard/@32.1554371,-110.854924,1810a,35y,38.76t/data=!3m1!1e3!4m8!1m2!2m1!1stucson+air+base!3m4!1s0x0:0x155d7f46897a7e88!8m2!3d32.172526!4d-110.8522345?hl=en

 

Link to comment
Share on other sites

A sada jedan ozbiljan clanak.

 

https://thehill.com/policy/international/596960-limits-to-us-help-for-ukraine-have-bipartisan-support

 

“To me the limits seem pretty clear. The United States is not going to deploy our own forces and personnel into battle against Russia.

The United States is not going to war with Russia, period, stop,” said Sen. Chris Murphy (D-Conn.), a member of the Senate Foreign Relations Committee.  

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Stavicu ovu mapu u spojler, bilo bi dobro da potvrdi neko ko je upuceniji (npr. @A sad) :

 

  Hide contents

i?r=AyH4iRPQ2q0otWIFepML2LxR9ICQF8C7vlWX

 

Slušao sam jednog hrvatskog umirovljenog genrala koji kaze da je plan ruske vojske da opkole oko 100000 pripadnika vojske Ukrajine koji su angazovani na.liniji prema donbasu i lugansku. Ova mapa to i potvrđuje. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Stavicu ovu mapu u spojler, bilo bi dobro da potvrdi neko ko je upuceniji (npr. @A sad) :

 

  Hide contents

i?r=AyH4iRPQ2q0otWIFepML2LxR9ICQF8C7vlWX

 

 

.

 

Netacna je mapa...na ovom stadiju, to su zelje ruske armije, ne realnost...

 

.

Edited by attolini
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Amigo said:

Amerikanaca u Ukrajini. Slicna prica sta se kod nas desavalo, naoruzavanje kriminalaca. 

 

 

 

.

 

Odgledao sam video pre nekoliko dana...on je samo potvrda , da kazemo nezavisna , onoga sto se moze naci na telegram kanalima...

 

Sad vec verovatno tridesetak hiljada automatskih pusaka je podeljeno bez nekog kriterijuma, i poceo je lov na vestice...dosta ljudi je ubijeno, nevinih..Naoruzan civil nije neka opasnost za bilo koju vojsku, osim u nekom gerilskom ratu....

 

.

Link to comment
Share on other sites

Jedino dobro sto moze biti od ovog svega je da se vise manemo price o 2,3, 548 stolica.

Mislim mi matori smo svakako najebali, najebacemo jos malo vise narednih godina ali bar da se otvori cist pravac za decu. Silom prilika i silom pritiska ali mozda je i bolje tako, da ne mrljavimo jos sto godina, da se presece odmah.

Putin Vucica ne moze odrzati na vlasti, Zapad moze ako hoce. A on voli vlast vise nego ista. 
Ne mislim da ce nas odmah primiti u EU ( ne bih nas ni ja primio ovakve kakvi smo) ali da se konacno zavrsi sviranje kurcu.

Rusija je izgubila kako god. I da osvoji u Ukrajini sta hoce sankcije i izolacija ce trajati dok ih ne razvale iznutra.

Valjda je ovaj blento svestan toga, jedino mu je nezgodan trenutak pred izbore pa ja mislim da ce kukati na sve strane da ga puste da glumi balansera do izbora pa onda da se odradi sto se mora.

@attoliniGovorit Moskva, kakvo je stanje danas?

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Netacna je mapa...na ovom stadiju, to su zelje ruske armije, ne realnost...

 

.

 

I meni se tako cini, ali uopste nemam predstavu ovih dana sta se desava (slabije pratim situaciju), a vidim da je kace po vojnim forumima.

15 minutes ago, Clash said:

Rusija je izgubila kako god. I da osvoji u Ukrajini sta hoce sankcije i izolacija ce trajati dok ih ne razvale iznutra.

 

Ovo mora da se zavrsi nekom vecom mirovnom konferencijom ako sve strane zele dobro ovom svetu. Rusija mora da se smiri, a isto tako verujem da ce time vecina sankcija biti povucena. Normalno, ako ovi hoce dalje da divljaju odosmo u krasni - ne mozda momentalno, ali za 10, 20, 30 godina...

Edited by Sreten Žujkić, penzioner
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Clash said:

Jedino dobro sto moze biti od ovog svega je da se vise manemo price o 2,3, 548 stolica.

Mislim mi matori smo svakako najebali, najebacemo jos malo vise narednih godina ali bar da se otvori cist pravac za decu. Silom prilika i silom pritiska ali mozda je i bolje tako, da ne mrljavimo jos sto godina, da se presece odmah.

Putin Vucica ne moze odrzati na vlasti, Zapad moze ako hoce. A on voli vlast vise nego ista. 

Izvadi nas geografija kad već pameti nema.

Sigurno će biti kreativan Vođa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

I meni se tako cini, ali uopste nemam predstavu ovih dana sta se desava (slabije pratim situaciju), a vidim da je kace po vojnim forumima.

 

Ovo mora da se zavrsi nekom vecom mirovnom konferencijom ako sve strane zele dobro ovom svetu. Rusija mora da se smiri, a isto tako verujem da ce time vecina sancija biti povucena. Normalno, ako ovi hoce dalje da divljaju odosmo u krasni - ne mozda momentalno, ali za 10, 20, 30 godina...

Ne verujem da ovo moze proci samo sa ukorom nastavnickog veca.

Sto duze budo trajalo sve ce biti teze vratiti se ne u normalu, nego blizu toga.

Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ovo mora da se zavrsi nekom vecom mirovnom konferencijom ako sve strane zele dobro ovom svetu. Rusija mora da se smiri, a isto tako verujem da ce time vecina sancija biti povucena. Normalno, ako ovi hoce dalje da divljaju odosmo u krasni - ne mozda momentalno, ali za 10, 20, 30 godina...

Do tada će Putler svakako otići u večna lovišta i bez da mu neko pomogne, pa će se smiriti :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...