Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

26 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Niko nikoga ne podrzava, nego se sastaju sa onima koji su dobili izbore, i dok rade kako je prihvatljivo, zasto se i dalje ne bi sa njima sastajali.

 

Cim im je sve ovo prihvatljivo = podrzavaju ga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, erwin said:

 

Koliko vidim, linkovao si vesti glavnog kanala francuskog javnog servisa - televizije France 2. Njih TV5 Monde samo reemituje.

Bem li ga. Supruga mi prevodi sadržaj vesti, tu informaciju nije smatrala za bitnu. Shvatio sam sad da Tele 5 re-emituje vesti za francusko govorno područje, za Francusku, Švajcarsku, Kanadu i Afriku. Ne menja ništa na činjenici da su u ponudi poprilično najbolje i najobjektivnije, a svakako većim brojem reporterskih timova na terenu i najsadržajnije. Ko drugi je javio da opozicioni novinari masovno beže iz Rusije? Sad bar shvatam odakle im budžet za tolike timove na terenu - državna televizija.

Link to comment
Share on other sites

 
Jeste nezgodno za javnu komunikaciju, iako niko normalan nema dobro mišljenje o podržavaocima okupatora. Ovde ih skoro niko ne simpatiše, što je dobro, mada verujem i da ima nekih koji to ne priznaju javno.
 
Iako nemamo poštovanja prema nacošima, treba da pišemo tako da ne dovodimo moderaciju u nezgodnu situaciju, a tako ćemo najbolje i da im pomognemo. Ionako su pod pritiskom, pa im ne treba tovariti posao.
Ma dobro, znao sam da će biti obrisano ali u tom trenutku sam samo pretočio emocije spram te gomile govana u elektronski oblik.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eskalira. Danas je Putin izjavio da ukoliko Ukrajina nastavi ovako može da izgubi državnost. Vladar je rekao, od njegove milosti zavisi. Srbi sa mitinga sinoć u ekstazi ukazao se Putin njegova volja je neporeciva.

UA mogla da upadne u Pridnestrovlje i našamara tamo  sovetski  ups Ruski mirovni korpus, otprilike je to taj odnos snaga.

Zelenski izjavi na TV: Državnost Pridnestrovlja zavisi od ponašanja pridnjestrovljana. Srbi sa mitinga sinoć: Zelenki NATO pudlica, gazi međunarodno pravo, ne može to tako.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, K.Dot said:

Ovo je jedan od organizatora protesta. Haha, majko moja, njegov FB je nacionalno bogatstvo. 

 

pisao sam vec na nekoj temi o ovom tipu koji je nazalost hendikepirana osoba i kao takvu niko ne bi trebalo da ga koristi u propagandne svrhe. ni neki tzv nacionalisti ni mediji koji od njega prave strašilo i onda sluzi sprdnji i podsmehu. da je srbija normalna drzava uputila bi ga na lečenje i rehabilitaciju. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

FNFId1nWYAQqE19?format=jpg&name=medium

 

 

 

Kako ti ne dosadi sherovati ovakve gluposti celo vreme? isto kao i devil.

55 minutes ago, Akiro said:

Bem li ga. Supruga mi prevodi sadržaj vesti, tu informaciju nije smatrala za bitnu. Shvatio sam sad da Tele 5 re-emituje vesti za francusko govorno područje, za Francusku, Švajcarsku, Kanadu i Afriku. Ne menja ništa na činjenici da su u ponudi poprilično najbolje i najobjektivnije, a svakako većim brojem reporterskih timova na terenu i najsadržajnije. Ko drugi je javio da opozicioni novinari masovno beže iz Rusije? Sad bar shvatam odakle im budžet za tolike timove na terenu - državna televizija.

tv5 mond, uglavnom reemituje ne samo vesti vec sve emisije, tako da oni nisu bas nesto relevantan izvor nicega. jedino da gledas pravi kanal tv5

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tomiprunet said:

Kako ti ne dosadi sherovati ovakve gluposti celo vreme? isto kao i devil.

tv5 mond, uglavnom reemituje ne samo vesti vec sve emisije, tako da oni nisu bas nesto relevantan izvor nicega. jedino da gledas pravi kanal tv5

Taj nemam u ponudi na kablu, a plaćam pored kabla već Netflix i druge, nemam nameru i news kanale da plaćam. Nije baš da su svaki dan ratovi u toku. A to da nisu relevantan izvor i nije baš tačno. Nije bitno da li re-emituju udarne vesti francuske televizije ili su sami izvor. Kvalitet vesti je vrhunski. Izuzev ako je neko fan pomalo ofarbanih vesti na CNN-u ili potpuno ofarbanih vesti na Sputniku ili RT. Tu onda nema pomoći.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Akiro said:

.............nemam nameru i news kanale da plaćam. ..... Izuzev ako je neko fan pomalo ofarbanih vesti na CNN-u ili potpuno ofarbanih vesti na Sputniku ili RT. Tu onda nema pomoći.

 

Za ovo, plaćanje, pravo veliš...platiš i dobiješ ovako npr:

 

spacer.png

 

Ništa ovo nije strašno, ilustrovali pogrešnim fotkama članak.....ali malo narušava kredibilitet, CNN ipak nije bilo ko...

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

 

Za ovo, plaćanje, pravo veliš...platiš i dobiješ ovako npr:

 

spacer.png

 

Ništa ovo nije strašno, ilustrovali pogrešnim fotkama članak.....ali malo narušava kredibilitet, CNN ipak nije bilo ko...

 

Još kad ne bi bio fejk.

 

https://www.cnn.com/2022/02/25/europe/ukraine-russia-videos-civilians-intl-cmd/index.html

 

Imaš ovde i arhiviranu verziju stranice ubrzo po objavljivanju, ni ona ne sadrži te slike:

https://web.archive.org/web/20220226011555/https://www.cnn.com/2022/02/25/europe/ukraine-russia-videos-civilians-intl-cmd/index.html

Edited by erwin
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

Neće da mi otvori....ali verujem da si u pravu. Svakako ne menja suštinu, ustvari, da budem jasniji....platio bih za neki kanal koji emituje Vesti, ali da emituje vesti, a ne da mi sugeriše šta ja treba da mislim o tome......

KAd već reče fejk...ne mogu da shvatim dokone ljude koji rade ovakve stvari.....smećari.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danas crn dan za Rusku avijaciju. Potvrđeno obaranje dva SU-30 i jednog SU-34. Ovde (kad odete na twiter stranicu u nastavku su posade druga dva aviona) imate 5 članova posade :

 

 

 

6. je poginuo. Ima izveštaja da su i dva ukrajinska aviona oborena ali nema nikakvih videa. Dakle žestoke borbe u vazduhu.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ovaj misli da je jaci od celog sveta, potpuno poludeo. Problem zapada nije cak ni otvoren rat, samo ond ce se zrtve meriti u milionima..

 

Bukvalno ih Ukrajinci satiru, jos im treba Poljska da uleti i cao su..

 Da pitam relevantan i objektivan izvor...šta misliš o ovome, šta je tačno ?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

 Da pitam relevantan i objektivan izvor...šta misliš o ovome, šta je tačno ?

 

 

Pa nemam pojma sta je to, bavim se samo sa ljudima koji su n terenu i imju pravilne informacije. World on Alert stavljam samo jer ima na nekim strancima bas ruznih slika i ne bih da nekom pripadne muka. Jednom sam lose preneo i posle toga proveravam sa vise strana. Ovde je sve moguce, ako je balisticki projektil kontam da bi ekspolzija bila veca da nije oboren, ali ne znam iskreno...i skroz nebitno za releventne podatke koje ovde ostavljam.

 

Nisam ti ja kriv Konstantine sto jos nije kraj

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Akiro said:
Taj nemam u ponudi na kablu, a plaćam pored kabla već Netflix i druge, nemam nameru i news kanale da plaćam. Nije baš da su svaki dan ratovi u toku. A to da nisu relevantan izvor i nije baš tačno. Nije bitno da li re-emituju udarne vesti francuske televizije ili su sami izvor. Kvalitet vesti je vrhunski. Izuzev ako je neko fan pomalo ofarbanih vesti na CNN-u ili potpuno ofarbanih vesti na Sputniku ili RT. Tu onda nema pomoći.


Kad sam napisao nije relevantan mislio sam na to da ima jako malo izvestavanja od originalnog tv5. Uglavnom sta je pozitivno u tom tv5 mond je izvestavanje sa raznih meridijana ( cak i kad nisu ratovi u prvom planu) , dok francuski tv5 izvestava samo iz francuske maltene, mozda minut vesti iz ostatka sveta i to je to.

 

edit: uglavnom sve je bolje nego Twiter izvestavanje.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Ah, to nisu twiter lazi cim prenosi Sputnjik..jel tako Dote? [emoji846]
Ne znam da li je tačno ili ne, nisam ja okačio, pa ne mogu da tvrdim. U slučaju da jeste tačno napisao sam da je baš wtf momenat. Vidiš razliku, nema propagande, nema Ukrajinci, Rusi glupi, ovi drugi pametni kao što preovladava u tvojim postovima. Prema svemu se postavljam kao da je lažna vest u pitanju pa onda ako se dokaže suprotno.
pisao sam vec na nekoj temi o ovom tipu koji je nazalost hendikepirana osoba i kao takvu niko ne bi trebalo da ga koristi u propagandne svrhe. ni neki tzv nacionalisti ni mediji koji od njega prave strašilo i onda sluzi sprdnji i podsmehu. da je srbija normalna drzava uputila bi ga na lečenje i rehabilitaciju. 
Nisam ga primećivao do sada, ne znam koliko je hendikepiran, vidim samo da zamuckuje dok priča.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Akiro said:

Taj nemam u ponudi na kablu, a plaćam pored kabla već Netflix i druge, nemam nameru i news kanale da plaćam. Nije baš da su svaki dan ratovi u toku. A to da nisu relevantan izvor i nije baš tačno. Nije bitno da li re-emituju udarne vesti francuske televizije ili su sami izvor. Kvalitet vesti je vrhunski. Izuzev ako je neko fan pomalo ofarbanih vesti na CNN-u ili potpuno ofarbanih vesti na Sputniku ili RT. Tu onda nema pomoći.

Ne uzbuđuj se oko slaviše, TV5M je kanal čiji su suvlasnici državne televizije Francuske, Belgije, Švajcarske, Kvebeka, televizija Arte i francuski institut National de l'Audivisuel i sa jedne strane mogu da se oslanjaju na resurse svih tih televizija, a istovremeno zbog toga što im je vlasnička struktura toliko atomizovana imaju suštinsku nezavisnost od svakog pojedinačnog akcionara, drugim riječima veoma su legit kanal informisanja.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...