Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

48 minutes ago, Cyrus Smith said:

Evo jedan izvor sa ruske strane koji možda vuče na teoriju o lokalnoj inicijativi da se napravi propagandna predstava bez namere da se izazove ozbiljan incident. Možda je ruska propaganda naravno ali neke logike ima:

 

  Hide contents

 

 

Edit: ima prevod koji se vidi ako se klikne na link i dobije cela  slika.

 

Meni ovo vrlo ima smisla. Posle onih slika sa protivvazdusnim topovima u naseljima, ovakav scenario je vrlo izvestan. Ono sto medjutim se previdja je da ja licno ne vidim cime mogu da pritisnu Rusiju vise a da ne podignu uloge znacajno? Bilo kakva indirektna vojna operacija je iskljucena (avioni, aerodromi, ozbiljnija oprema)... Dakle pregovori ostaju najbolja/jedina opcija. 

Naravno aftermath je jednako los za obe strane: pitanje je na kakve kompromise Ukrajina moze da pristane, svaki dan im se opcije suzavaju, a Rusija ide unazad 20 godina, mada sa cenama od 150$ za barel mozda i ne toliko. 

 

Inace glede toga sta je Putinov cilj, evo jedna mapa... ako je ovo cilj onda ima jos puno krvi da se prolije... 

https://dan-news.info/en/ukraine/materials-on-russias-offensive-against-ukraine-are-ukrainian-army-drill/

 

Link to comment
Share on other sites

Efekat propagande, 85% upvoted, okićeno nagradama kao ruski general, 3700 komentara samo na jednom sabreditu:

 

 

Jedan komentar dela glasačke mašine negde na zapadu:

 

Quote

I don't think anyone wants WW3 but at the same time, with the Russians shelling the largest nuclear reactor in Europe, we may not have many options left. And if we wait too long, we'll have no options at all.

 

Ukrajincima više ne treba nikakav dodir sa stvarnošću, svaka propaganda o krvožednim ruskim vampirima se guta na angro.  Sve to dok formalno na vrhu piramide stoji senilni deda. U stvarnosti, ko zna ko tamo odlučuje.

 

6 minutes ago, sreta-steta said:

ja licno ne vidim cime mogu da pritisnu Rusiju vise a da ne podignu uloge znacajno?

Teško je zamisliti ali to tviter rulju ne zanima. Čak i neki izabrani političari u USA pozivaju da se uspostavi No-fly zona.

 

 

Edited by Cyrus Smith
format
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oni su već izvukli bingo, Nemačka najavila povećanje vojnog budžeta u roku od odmah, 100 milijardi ili tako nešto. Sve da danas stane već je izazvao renaoružavanje Evrope. Ono što Tramp nije uspeo Putin upravo jeste. Ispada da je on Trampov čovek pre nego obrnuto.

Edited by Cyrus Smith
dodat sadržaj
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cyrus Smith said:

Ukrajincima više ne treba nikakav dodir sa stvarnošću, svaka propaganda o krvožednim ruskim vampirima se guta na angro.  Sve to dok formalno na vrhu piramide stoji senilni deda. U stvarnosti, ko zna ko tamo odlučuje.

 

Ovo je, u najmanju ruku, bestidno! Ne znam ko bi mogao biti u vecem dodiru sa (krvavom) stvarnoscu od ljudi koje je okupirao  "krvozderni ruski vampir" dok "formalno na vrhu piramide" stoji KGB-kriminalac. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

 
Ovo je, u najmanju ruku, bestidno! Ne znam ko bi mogao biti u vecem dodiru sa (krvavom) stvarnoscu od ljudi koje je okupirao  "krvozderni ruski vampir" dok "formalno na vrhu piramide" stoji KGB-kriminalac. 
Mene više brine što moje okruženje nije svesno šta se dešava. Samo su zabrinuti što je benzin poskupeo i koliko će još da poskupi zbog letovanja. Mnogi nisu svesni zašto je ovo bitno. Mi ovde piskaramo kritikujemo, a koliko nas ima? Možda 500 forumaša.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Uroš said:

Stop the war! 

Uki ako si ti moj drug trepni dva put, ali sumnjam da je onaj na koga mislim protiv rata, on je vec u Donbasu 🙂

9 minutes ago, mrd said:

Mene više brine što moje okruženje nije svesno šta se dešava. Samo su zabrinuti što je benzin poskupeo i koliko će još da poskupi zbog letovanja. Mnogi nisu svesni zašto je ovo bitno. Mi ovde piskaramo kritikujemo, a koliko nas ima? Možda 500 forumaša.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

Nase okruzenje je mizerija i bez ovog rata. Potpuno nezainteresovani za bilo staizvan svog posla, frizidera i kuce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Uki ako si ti moj drug trepni dva put, ali sumnjam da je onaj na koga mislim protiv rata, on je vec u Donbasu 🙂

Ko normalan je za rat?

 

Slejvara ce ti potvrditi da sam rusofob.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

...čudim se,dokle ste vi došli.Ima li danas veći zločin od ubijanja jednog grada i njegovih stanovnika.Reći ćete a zašto se bore ,ili zašto pružaju otpor,zašto ne skinu gaće i čekaju  ....Da se razumijemo,ne razumijem zaštitu bilo čega stotinama km od vlastite države,s time da tu državu ništa ne ugrožava,Eventualno,ono ruski svet...Poznato,ili vas podsjeća na nešto

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cyber said:

 

Ima a bice ih jos. Iz ranijih iskustava se zna da je vrlo vazno sto bolje dokumentovati od pocetka. Klick!

I treba...svaki zločin..i lično i po komandnoj odgovornosti. Da ne prodje kao što smo mi prošli. Naši zločinci su prošli nekažnjeno, a i mnogi od naših, koji su činili zločine, kao da ništa nije bilo. Ne znam kako spavaju....?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Constantin said:

I treba...svaki zločin..i lično i po komandnoj odgovornosti. Da ne prodje kao što smo mi prošli. Naši zločinci su prošli nekažnjeno, a i mnogi od naših, koji su činili zločine, kao da ništa nije bilo. Ne znam kako spavaju....?

Da,a o jendom zlocincu iz regiona je napravljena i bajkica sapunica kao o nevidjenom heroju

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...