Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, ciao said:

O tome se sve vise prica pogotovo u Italiji. Rat postaje sve nepopularniji unutar EU koliko vidim jer ocigledno evropa tu gubi i finansijski zbog gasa itd i zbog izbeglica kojih vec ima previse. Da ne ulazimo u istoriju ni blizu ni dalje ne znam kako vi vidite kraj ovoga - kako meni izgleda Ukrajina trazi da se rusi odreknu svih teritorija u Ukrajini ukljucujuci i Krim da bi prestali da ratuju sto ni teorijske sanse nema, i postoje jos dve varijante - jedna je rat koji traje i traje godinama i koji je jako los u svakom pogledu za Ukrajinu, evropu i Rusiju, da ne pominjem mogucnost WWIII i nuklearnih napada i treca varijanta koja mi se cini jedina logicna u svom ovom ludilu je onaj predlog da se teritorije Krim i Donbas "zamrznu" na nekih dvadesetak godina pa da se vidi sta ce, nesto tipa Kipar , Kosovo... Mislim da ce se to tako zavrsiti (optimisticka varijanta) samo je pitanje kada, to koliko sam ja iscitala rusi hoce ali Ukrajina ne pristaje. Po meni to je najmanje lose i sto pre se dogovore i prestanu da ratuju utoliko bolje. cekati da Rusi vrate Krim tako sto se Putin da umre kroz par meseci mislim da je besmisleno, nece im Krim nikad vratiti a sada posle svog ovog ratovanja i Donbas - moje vidjenje, ne znam sta vi mislite, ima ovde sigurno vecih strucnjaka (ne mislim da navijace)

Mogu u Italiji da pricaju sta hoce, to zavisi od Ukrajine i od Ukrajinaca. Evo npr da sam ja u zemlji koja hoce da ide napred, da se integrise u Evropu, u NATO, EU, onda da ukine granice, da se bavi temama iz 21 veka itd, i polako radi na tome, a onda je napadnu neki degenerici da bi sprecili taj napredak, i da bi tu zemlju vratili u 19 vek, i da bi onda drndali o temama iz 19 veka, to, nacije, teritorije, i ostala baljezganja, ne bih se nikad predao i radije bih poginuo nego da me degeni posle silom drze u 19 veku, i da me po ceo dan sa svih strana zasipaju svojom 19tovekovnom prljavštinom i mržnjom i zlom, kao na nekim mestima sto je. To sad iz ove perspektive, da sam 30 godina mlađi, ne znam, otišao bih verovatno, ali to nije vazno, zato sto oni nemaju gde da odu a nece ni da se predaju, pa neka se u Italiji ili u Nemackoj na glavu postave.

 

A ovo sa ovim "nacistima" je smaranje. Kakvi nacisti i Hitleri. To su obicne budale, a ne nekakvi stvarni nacisti.

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

zagrcnuh se od tolike neutralnosti

A sto vise puta to ponavljas? Ko to kaze da neko ovde hoce da bude neutralan? Jel to neko smislio pravilo da mora da se bude neutralan? Zasto bi neko hteo da bude neutralan, kad neki hoce da idu napred, a onda ih drugi napadnu i silom hoce da ih sprece da napreduju nego hoce da im nametnu da se umesto napretkom, bave temama od pre par vekova, to, nacije, teritorije, zapusavanje granica, q p... To je sramota biti neutralan u vezi takvih stvari.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

A sto vise puta to ponavljas? Ko to kaze da neko ovde hoce da bude neutralan? Jel to neko smislio pravilo da mora da se bude neutralan? Zasto bi neko hteo da bude neutralan, kad neki hoce da idu napred, a onda ih drugi napadnu i silom hoce da ih sprece da napreduju nego hoce da im nametnu da se umesto napretkom, bave temama od pre par vekova, to, nacije, teritorije, zapusavanje granica, q p... To je sramota biti neutralan u vezi takvih stvari.

ja se sa tobom slazem

komentar o neutralnosti je bio na konto ovih vatrenih putin navijaca, koji su se svi uredno na anketi izjasnili kao neutralni

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, A sad said:

 

Nisu presli Bug, Bug je duboko u ukrajinskoj teritoriji. Presli su reku Ingulec

U pravu si, liveUAmaps me zeznuo 😄 Njihova jutrošnja vijest glasi: "At Pivdenny Buh direction Russian army attempting to repel Ukrainian offensive near Kostromka, reinforcing positions - General Staff of Armed Forces of Ukraine says in the morning report"

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja se sa tobom slazem

komentar o neutralnosti je bio na konto ovih vatrenih putin navijaca, koji su se svi uredno na anketi izjasnili kao neutralni


Lafo neutralni a svako malo Kadirova lijepe i Putinovu pricu podvaljuju. Sta bi tek bilo da nisu neutralni? Svaki post bi im i pocinjao i zavrsavao sa Z?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A zamisli kako bi to bilo u suštini lepo da se ostvare Kadirovu sve želje, ove nato pudlice postanu prosperitetne države tipa Čečenija, Putin vodi brigu o svima nama, mi ga obožavamo kao Vučića i imamo gasa koliko hoćeš. 

I društveno gledano zavlada večni mir i cveta civilizacija i NATO nema gde da se širi

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, implant said:

 

Izjava je, blago rečeno, level vrtić. Ne znam ko može to da proguta a da ima više od 12 godina, ali jbg, mora se smisliti nekakvo opravdanje. Pošto se stvari događaju prebrzo i nema vremena za fine-tuning, onda dobijamo i ovakve bisere.

 

Btw, Makron i Šolc ne posustaju: danas iznapušavaju Putina, sutra ga zovu da pričaju sa njim par sati, i tako 3 puta nedeljno.

 

To sve prilično zbunjuje svet, a mogu da zamislim kako je tek Ukrajincima, kojima apsolutno ništa nije jasno kad sagledaju te delimične sankcije Rusiji i, s druge strane, tu konstantnu mehaniku razgovora sa Putinom i Kurte i Murte...

 

Pa ako se donekle i razume zašto to čine Šulc i Makron, kao temeljni predstavnici zemalja EU, nije baš totalno prihvatljivo to što su lideri nekih drugih EU članica konstantno na liniji sa Putinom budući da to stvara utisak da imaju nameru da trguju  sa agresorom na štetu žrtve.

 

Plus te poruke, poput intervjua VDL, koje niti na jedan jedini način ne mogu da pomognu Ukrajini, već samo da joj naštete, kao i neverovatna situacija iz Davosa u kojoj izlagači, koji plediraju da ih svetska javnost ozbiljno shvati i povede se njihovim gledištima, iznose potpuno oprečne stavove... I tu nije reč samo o Kisindžeru, već i o činjenici da su se istog dana u 11 časova mogle čuti projekcije po kojima Rusija ne može da se nosi ni sa Ukrajinom i da tu sigurno gubi, a u 16.30 kako Rusija sigurno posle Ukrajine napada i neku drugu državu (čak je predsednik Slovačke u svom govoru ustvrdio da su oni sledeći)??!?

 

Pa jel Rusi ne mogu da se nose sa Ukrajinom i gube tamo rat, ili mogu da se nose sa Ukrajincima pa će još pride napasti sve okolne države?!? Jel su impotentni ili su omnipotentni? Nemoćni ili svemoćni?

 

Mislim, koliko god da se napregnem zaista mi nije jasno kako ta rasejanost i oprečnost u porukama koje se šalju mogu da budu u korist ionako sluđene Ukrajine, koja ne zna baš uvek kud će pre, kao i svaka slabija država koju napadne jači agresor... I, onako na prvu loptu, čini mi se da Putin upravo iz tog konglomerata gluposti izvlači ogromne benefite koji su srazmerne snage benefitima proizašlim iz činjenice da nema dana a da ga neko ne zove telefonom kako bi ugovorio uslove za ostanak na ruskoj energetskoj igli.

 

Kao oni džankiji kad se uznemire nakon policijske akcije u kojoj padne ogromna količina droge, pa usledi nestašica.

 

I onda na sve to Bajdenova administracija izađe sa projekcijom po kojoj je Kina najveća opasnost za čovečanstvo, a ne Rusija??!

 

Pa čekaj, a šta bi sa Ukrajinom?

 

  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ukrajinu u zivotu drzi jos USA i Poljska, ostale boli patka. Da ih ne boli ne bi placali cent. Kao da su Hitleru placali za sta ja znam kola dok besni rat nad Jevrejima i Poljskom.

 

Krvavi tiranin iz Rusije je jako bolestan covek, nadam se ne samo u glavi. Ovo sto radi i drugi samo gledaju je necuveno. Poljaci nece Rusiju na svojoj granici pa cak ni kilometar blize nego ranije. Italija, Nemacka i FRA su teske jajare, sto politicari sto i narod. 

 

Amerika verovatno ima svoje razloge u celoj prici, pretpostavljam da ce sve drzave zeleti da se sto bolje naoruzaju posle ovog rata.

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nek grmi jako said:

 

To sve prilično zbunjuje svet, a mogu da zamislim kako je tek Ukrajincima, kojima apsolutno ništa nije jasno kad sagledaju te delimične sankcije Rusiji i, s druge strane, tu konstantnu mehaniku razgovora sa Putinom i Kurte i Murte...

 

Pa ako se donekle i razume zašto to čine Šulc i Makron, kao temeljni predstavnici zemalja EU, nije baš totalno prihvatljivo to što su lideri nekih drugih EU članica konstantno na liniji sa Putinom budući da to stvara utisak da imaju nameru da trguju  sa agresorom na štetu žrtve.

 

Plus te poruke, poput intervjua VDL, koje niti na jedan jedini način ne mogu da pomognu Ukrajini, već samo da joj naštete, kao i neverovatna situacija iz Davosa u kojoj izlagači, koji plediraju da ih svetska javnost ozbiljno shvati i povede se njihovim gledištima, iznose potpuno oprečne stavove... I tu nije reč samo o Kisindžeru, već i o činjenici da su se istog dana u 11 časova mogle čuti projekcije po kojima Rusija ne može da se nosi ni sa Ukrajinom i da tu sigurno gubi, a u 16.30 kako Rusija sigurno posle Ukrajine napada i neku drugu državu (čak je predsednik Slovačke u svom govoru ustvrdio da su oni sledeći)??!?

 

Pa jel Rusi ne mogu da se nose sa Ukrajinom i gube tamo rat, ili mogu da se nose sa Ukrajincima pa će još pride napasti sve okolne države?!? Jel su impotentni ili su omnipotentni? Nemoćni ili svemoćni?

 

Mislim, koliko god da se napregnem zaista mi nije jasno kako ta rasejanost i oprečnost u porukama koje se šalju mogu da budu u korist ionako sluđene Ukrajine, koja ne zna baš uvek kud će pre, kao i svaka slabija država koju napadne jači agresor... I, onako na prvu loptu, čini mi se da Putin upravo iz tog konglomerata gluposti izvlači ogromne benefite koji su srazmerne snage benefitima proizašlim iz činjenice da nema dana a da ga neko ne zove telefonom kako bi ugovorio uslove za ostanak na ruskoj energetskoj igli.

 

Kao oni džankiji kad se uznemire nakon policijske akcije u kojoj padne ogromna količina droge, pa usledi nestašica.

 

I onda na sve to Bajdenova administracija izađe sa projekcijom po kojoj je Kina najveća opasnost za čovečanstvo, a ne Rusija??!

 

Pa čekaj, a šta bi sa Ukrajinom?

 

  

 

Mislim da oprečnost poruka dolazi iz nesigurnosti o tome šta Putin zapravo želi ovom agresijom. Šta ne želi se, manje-više, zna, a dokle je spreman da ide u Ukrajini (ili dalje) je pitanje, kao i šta će sve USA da istoleriše. Tako da, verujem da se sada iz Evrope šalju različite poruke, što Putinu, što sopstvenom javnom mnjenju, što Amerikancima;  problem je u tome što je previše interesa i nepoznatih u jednačini. Duh je pušten iz boce, teško ga je sada vratiti tako da sve strane budu zadovoljne ili barem, jednako nezadovoljne. Ko će sve morati da bude namiren, koliko i kojim redosledom, posebno u situaciji kada dolazi jesen uz pratnju ekonomske krize - neka svako proceni za sebe.

 

Ne mislim da će skidanje sa Putinove energetske igle ići tako jednstavno, pod uslovom da evropska privreda želi da ostane konkurentna, naravno. Sva ostala rešenja su skuplja, alternativa nije tako blizu da postane upotrebljiva u meri koja je potrebna. Opet, amaterski cenim da će do jeseni morati da se napravi neki dogovor, a kako će to tačno izgledati - bumo videli, zavisiće i od stanja na frontu, ekonomske situacije, itd.

 

Procenama Bajdenove administracije se ne bih previše bavio; moje mišljenje je da su teško fejlovali, posebno ako i dalje tvrde da je Kina glavni neprijatelj, pričali smo već o približavanju Kine i Rusije...ja bih tu dodao i Iran, ne bi me čudilo da iranski nuklearni program naglo oživi u ne tako dalekoj budućnosti. Verujem da Amerikancima odgovara baš ovakva situacija kakva je sada, ali nisam siguran da takva situacija može da opstane dugo, jer je previše neprirodna za Ukrajinu, Rusiju i Evropu. A sa Ukrajinom, šta bi i šta će biti...samo da se nadamo što manjem razaranju i broju žrtava. Čak i da dođe do kontra-ofanzive o kojoj se priča i da isteraju Ruse, nisam siguran da to ne bi rezultiralo još gorim ratom.

 

 

Edited by implant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, implant said:

Ne mislim da će skidanje sa Putinove energetske igle ići tako jednstavno, pod uslovom da evropska privreda želi da ostane konkurentna, naravno. Sva ostala rešenja su skuplja, alternativa nije tako blizu da postane upotrebljiva u meri koja je potrebna.

Meni nije jasno da Evropa o ovome nije razmisljala ranije i da Makron i Merkelova koji su bili garanti Minskog sporazuma nisu pritisli Ukrajince da ga ispostuju. 

Ovako su dopustili Putku i Zelenku da evropsku kociju odvuku u propast :ajme: 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Милица said:

Meni nije jasno da Evropa o ovome nije razmisljala ranije i da Makron i Merkelova koji su bili garanti Minskog sporazuma nisu pritisli Ukrajince da ga ispostuju. 

Ovako su dopustili Putku i Zelenku da evropsku kociju odvuku u propast :ajme: 

 

Pa da, stvarno ovo Zelenski sto radi nema smisla. 🤡

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inace da dodam da smo teske jajare mi evropljani i ovo je sansa svih da razjebu jedinstvo. Siguran sam da raspali Orban ne deluje sam vec moguce po nemackim notama. Bukvalno masakriraju drzavu a oni u fazonu p dobro sta sad, moramo ruse da finansiramo jer pazi sad...ako ne uzmemo mi, uzece nasi protivnici...a koji su to protivnici...jad i beda od Evrope..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Милица said:

Meni nije jasno da Evropa o ovome nije razmisljala ranije i da Makron i Merkelova koji su bili garanti Minskog sporazuma nisu pritisli Ukrajince da ga ispostuju. 

Ovako su dopustili Putku i Zelenku da evropsku kociju odvuku u propast :ajme: 

 

 

Nisu se pitali samo Makron (ranije Sarkozi) i Merkelova. Ako te to zanima, pogledaj hronologiju događaja od 2008. i stav Merkelove o ukrajinskom pitanju (odnosi sa Rusijom, problem u Donbasu, članstvo u NATO, itd.).

Link to comment
Share on other sites

Pratim ovo na happy-ju. (kakav izbor gostiju majko mila) Cap kaze da ni 400milki dolara nece pomoci Ukrajini da izbegne totalnu katastrofu a teza je da samo vojni puc moze da stavi Ukrajinu u pregovaracku poziciju s Putinom, sto na kraju nece ni biti, jer su vojni potezi Rusije - besprekorni (Cap).

Razoblicavanje americke politike  EU i Zapada, prema Ukrajini, jad i beda nacifikacije nacije.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jednostavno i bez uvijanja, ovo je pravi stav. Sve ostalo je džukačka priča o neutralnosti, o "NATO/USA/Zelenski su krivi za sve", itd.

 

https://autonomija.info/gruhonjic-ako-je-izbor-putinova-pobeda-ili-atomska-bomba-onda-atomska-bomba/

 

“Da li Putinova pretnja atomskom bombom nas abolira? Da li to znači da treba da ga pustimo da ubija, jer će baciti atomsku bombu? Ja se izvinjavam, ali ja ne želim da živim u svetu u kojem će Putin da pobedi. Potpuno mi je svejedno hoće li biti atomske bombe ili neće. Ako je to izbor: atomska bomba ili pobeda Putina – Hitlera, ja nemam nikakvih dilema: atomska bomba”, rekao je Gruhonjić na skupu “Quo vadis, Balkan” u Zagrebu.

Prema njegovim rečima, “ako Rusija pobedi, civilizacije nema, stvar je vrlo jednostavna”.

  • Like 11
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, VladimirB said:

Jednostavno i bez uvijanja, ovo je pravi stav. Sve ostalo je džukačka priča o neutralnosti, o "NATO/USA/Zelenski su krivi za sve", itd.

 

https://autonomija.info/gruhonjic-ako-je-izbor-putinova-pobeda-ili-atomska-bomba-onda-atomska-bomba/

 

“Da li Putinova pretnja atomskom bombom nas abolira? Da li to znači da treba da ga pustimo da ubija, jer će baciti atomsku bombu? Ja se izvinjavam, ali ja ne želim da živim u svetu u kojem će Putin da pobedi. Potpuno mi je svejedno hoće li biti atomske bombe ili neće. Ako je to izbor: atomska bomba ili pobeda Putina – Hitlera, ja nemam nikakvih dilema: atomska bomba”, rekao je Gruhonjić na skupu “Quo vadis, Balkan” u Zagrebu.

Prema njegovim rečima, “ako Rusija pobedi, civilizacije nema, stvar je vrlo jednostavna”.

 

Pa ovo i jeste srz problema i soviniziam na delu. Lako je pasti u tu zamku kada ces nekoga koga ne volis proglasiti za sve lose, etiketirati ga kao necivilizovanog, Orka, hordu koja ide okolo i cini ratne zlocine. Mnogo je lakse tako prihvatiti cinjenicu da navijas za ubijanje ljudi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, VladimirB said:

Jednostavno i bez uvijanja, ovo je pravi stav. Sve ostalo je džukačka priča o neutralnosti, o "NATO/USA/Zelenski su krivi za sve", itd.

 

https://autonomija.info/gruhonjic-ako-je-izbor-putinova-pobeda-ili-atomska-bomba-onda-atomska-bomba/

 

“Da li Putinova pretnja atomskom bombom nas abolira? Da li to znači da treba da ga pustimo da ubija, jer će baciti atomsku bombu? Ja se izvinjavam, ali ja ne želim da živim u svetu u kojem će Putin da pobedi. Potpuno mi je svejedno hoće li biti atomske bombe ili neće. Ako je to izbor: atomska bomba ili pobeda Putina – Hitlera, ja nemam nikakvih dilema: atomska bomba”, rekao je Gruhonjić na skupu “Quo vadis, Balkan” u Zagrebu.

Prema njegovim rečima, “ako Rusija pobedi, civilizacije nema, stvar je vrlo jednostavna”.

Potpuno se slazem

 

Najjaci onaj Stoletenberg. Necemo mi ratovati sa Rusijom jer jbga UA nije nas clan. Oni nisu svesni ako Rusi uniste UA da je to NATO poraz i da mogu da se ugase. Stvarno ocekujem da neko podeli par samara Rusiji pa ako su voljni da rizikuju bilo sta nek opletu. Sto su koji qrac pravili te stitove ako ih nece koristiti.

 

Rusija nema gde, nazad ce ici jedino ako osete silu. Ovako samo uzdisu ovu bolesnu budalu od putina. Pritom ovo se vec desava da svaka budala moze rat zapoceti kad hoce. Kako im se vise ne smuci da gledaju ove stravicne prizore.

 

NATO kao i USA jajare, ali Nemci, Fra su najbednije kao jbga nama treba gas 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Jurgen said:

 

Pa ovo i jeste srz problema i soviniziam na delu. Lako je pasti u tu zamku kada ces nekoga koga ne volis proglasiti za sve lose, etiketirati ga kao necivilizovanog, Orka, hordu koja ide okolo i cini ratne zlocine. Mnogo je lakse tako prihvatiti cinjenicu da navijas za ubijanje ljudi

 

Misliš, navijam za ljude koji se bore za slobodu, protiv osvajačke horde? Ako hordu ne možeš da "fino zamoliš", onda ih treba rastaviti od života - da se ne pravimo fini.

 

Osim za ljude ograničenih umnih sposobnosti, ovde je očigledno ko je napadač i ko je žrtva. Ko je kome upao na teritoriju. Ko kome sravnjuje gradove sa zemljom. Ko ubija civile na tuđoj teritoriji.

...

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam. S jedne strane EU opet pokazuje koliko je neozbiljna organizacija u odnosu na SAD. Ona izjava za naftu je blamiranje, jos ih i sprda ona budala Rogozin posle.

 

A opet, razumem i logiku Nemacke npr. Oni treba da sjebu svoju industriju da bi Rusija osetila sankcije tamo negde za dve godine, a nikakav trenutni efekat na rat u Ukrajini. 

Edited by feanorlfc
Link to comment
Share on other sites

Rusi su dosta pojačali plate novoprijavljenih ugovoraca koje šalju pravo u rat i naknade u slučaju njihovog ranjavanja ili smrti.
 

Quote

Raspisuje se prijem u vojnu službu po ugovoru u Baškirski bataljon 
Uslovi prijema
 Novčana naknada od 220 hiljada rubalja, kao i bonusi u iznosu od 8 hiljada rubalja za svaki dan aktivnog dejstva i bonusi za učinak.
 Potpuna medicinska podrška, osiguranje i odeća.
 Preferencijalna usluga (1 za 3)
 70% bonusa na zvaničnu platu po polaganju odličnih standarda fizičke obuke
 Izdavanje potvrde o učešću u neprijateljstvima
 Uslovi za kandidata:
 Lična želja da služi u Oružanim snagama RF
 Odgovornost i disciplina
 Starost do 50 godina
 Nepostojanje nepobrisanih i nerešenih osuda.
 Poželjno
 Posedovanje vozačke dozvole
 Sportska kategorija, veštine u vojno primenjivim disciplinama
 Posebni uslovi
 U slučaju smrti vojnika, članovima porodice isplaćuje se paušalni iznos u iznosu od 12 miliona 421 hiljada rubalja, kao i mesečna novčana naknada od 15 do 20 hiljada rubalja (svaki član porodice u jednakim delovima).
 U slučaju ozbiljne povrede, serviseru se isplaćuje iznos osiguranja od 3.296.000 rubalja.
 U slučaju lakše povrede - 3 miliona 74 hiljade rubalja.
 Dodatne mere državne podrške vojnim licima i članovima njihovih porodica sadržane su u Ukazu predsednika Ruske Federacije od 9. maja 2022. godine broj 268 „O dodatnim merama podrške porodicama vojnih lica i zaposlenih u pojedinim saveznim državama. tela”.
 Za sva pitanja obratite se Vojnom komesarijatu Republike Baškortostan na adresi: Ufa, ul. Karla Marksa 14, kao i vojnim komesarijatima po mestu vojne registracije
 Brojevi telefona - (347) 273-14-38, (347) 273-39-04
 svakodnevno od 08.30 do 17.30 (osim subote, ned)


 
Objava je od 23.5. i stoji na zvaničnom sajtu, a kruže i slike papirne verzije s drugačijim fontom i boldovanim pojedinim iznosima.
EwaS1jP.jpg
 
https://seldonsk.ru/2022/05/7916/
 
Mesečna plata:
220k rubalja = 3100 evra
https://www.xe.com/currencyconverter/convert/?Amount=220000&From=RUB&To=EUR


Sa povećanjem od 70% za odlično fizički spremne: 5300 evra
 
Ratna dnevnica:
8000 rubalja = 114 evra
 
Naknada porodici u slučaju smrti:
jednokratna: 12,4 miliona rubalja = 178 hiljada evra
mesečna kompenzacija od 15-20 hiljada rubalja (na ravne delove svim članovima, ne piše koliko dugo) = 214-286 evra
 
Jednokratna naknada porodici u slučaju teškog ranjavanja:
3,3 miliona rubalja = 47 hiljada evra
 
Jednokratna naknada porodici u slučaju lakog ranjavanja:
3,1 milion rubalja = 44 hiljade evra
 
Predratne plate običnog vojnika (redova) na početku ove godine bile su reda veličine 20-ak hiljada rubalja mesečno.
 
Izvori:
https://www.9111.ru/questions/7777777771643083/
https://visasam.ru/emigration/rabota/zarplata-voennosluzhashih.html

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...