Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Istaknuo bih par stvari, taksativno. Ja sam takodje neutralan (ali i neutralni su nasi), dakle kako bi trebalo gledati iz neutralnog ugla:

- Rusija je izvrsila agresije na jednu suverenu zemlju. To treba osuditi, ako se vec rukovodimo nekim principima;

- istina je da i Ukrajina, pre invazije, nije bila bas neko nevinasce. Isprovocirana je ova agresija, umesto da se pre toga pregovaralo.

- Ukrajina sama nema mnogo sansi u ovom ratu. Drugo da je to neki proxy rat kao npr u Siriji. Ovo je direktan sukob sa vojnom masinerijom br2 u svetu. 

- Zapad je sa druge strane trebao da ucini vise napora da do ovog rata ne dodje. Trebalo je forsirati pregovore- pre invazije.

- Slanje oruzja Ukrajini, po svoj prilici predstavlja indirektno dalje podstrekivanje rata I nasilja, dalje zaostravanje sukoba, sto dovodi do jos vece tragedije u Ukrajini. U ovom trenutku to izgleda kao gasenje pozara benzinom. 

....

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Apsolutno žalosno, no relativno znatno manje žalosno od sudbine velikog broja ukrajinskih civila koji su pali Rusima u ruke 🙄

Ne znam sta bih ti odgovorio na ovo…

Drugi put se fokusiraj, mozda bude malo pametnije, smislenije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Istaknuo bih par stvari, taksativno. Ja sam takodje neutralan (ali i neutralni su nasi), dakle kako bi trebalo gledati iz neutralnog ugla:

- Rusija je izvrsila agresije na jednu suverenu zemlju. To treba osuditi, ako se vec rukovodimo nekim principima;

- istina je da i Ukrajina, pre invazije, nije bila bas neko nevinasce. Isprovocirana je ova agresija, umesto da se pre toga pregovaralo.

- Ukrajina sama nema mnogo sansi u ovom ratu. Drugo da je to neki proxy rat kao npr u Siriji. Ovo je direktan sukob sa vojnom masinerijom br2 u svetu. 

- Zapad je sa druge strane trebao da ucini vise napora da do ovog rata ne dodje. Trebalo je forsirati pregovore- pre invazije.

- Slanje oruzja Ukrajini, po svoj prilici predstavlja indirektno dalje podstrekivanje rata I nasilja, dalje zaostravanje sukoba, sto dovodi do jos vece tragedije u Ukrajini. U ovom trenutku to izgleda kao gasenje pozara benzinom. 

....

 

UA nije bila nevinasce pre rata. 

 

Salju oruzje umesto da svi zajedno lepo mole Rusiju i pitaju sta zelite...

 

Iskren da budem, nadam se da ce ih preorati uskoro UA, muka od putlera i debilne nacije koja je slicna nasoj.

Link to comment
Share on other sites

 

17 hours ago, Valensija said:

 

Imaju snimci gdje ukrajinske jedinice odbijaju da idu na front bez naoruzanja… ljudi nece da budu topovsko meso.

 

 

115 Russian national guard soldiers sacked for refusing to fight in Ukraine

 

Here’s a message from the 107th Infantry Regiment of the DPR basically telling the Russians they don’t want to go fight for the LPR

 

Here’s the 3rd Infantry Battalion of the 105th saying something pretty similar

 

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Vise bi vas cijenili da jasno i nedvosmisleno napisete sta vam je na dusi odnosno da podrzavate agresora i da je Rusija prosto natjerana da napadne i kolje nego da se ovako ofirate s nekom neutralnoscu i brigom za ljudske zivote.

 

O pa da... i ja sam nekoliko puta apelovala cak `ucenila` da cu morati sama da dam glas rusiji na onoj anketi na kojoj je tada bilo izjasnjeno samo za neutralnost ili za ukr. Uspelo je. Rusija je dobila jedan klik. Pa sta? Niko se nije ni osvrnuo niti napadao.

 

No, moras da priznas da nije lako biti uz rusiju u ovom ratu i da je pritom tesko obrazloziti takav stav. Takav stav ne stize iz realnosti vec stize iz tamne dubine bica da bi se u nekoj tacki naravno nesvesnoj sjedinilo sa necim bozanskim, to je neobjasnjiva recimo vezanost za majchicu, ukratko to je nesto kao Edipov kompleks.

 

...Ili kazes da si za ukrajinu, ali pod svojim uslovima a uslov je da zelenski preda vlast i da se ne naoruzava jer time samo smeta Pukiju, cak moze da ga, pukija, dovede do ludila i onda? Ko je kriv ako Puki skrene i sve odleti? Pa zelenski a mogao je taj ratni izazivac, taj ukr.glumac, do sada da snima za sigurnog Oskara. Sta on radi?  Skace po zivcima i stvara zrtve sa obe strane.

Itd.

 

 

 i da dodam da Vuccic ima udela u ovom unutrasnjem sukobu izmedju dobra i zla. Konstantno je sukobljen i to projektuje ...

Narod ga prati....ili je obrnuto, nije ni vazno to nije tema.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fancy said:

 


A jbg, shvatio sam da si ti u Holandiji?!
Pogrešno sam prespojio onda. Btw, otud i zezanje... Sorry, my bad.

Ako si u Srb, onda bi trebalo da ti je sve o čemu pišem jasno.

Ajd' da idealuzuješ mlade tiće Obiliće iz inostranstva jbg, desi se, sunce tuđeg neba itd. al da to radiš _odavde_ well...

Sent from my phone using their app
 

 

Pomesao si me sa nekim 🙂 

 

Meni je jasno sta ti hoces da kazes sa likovima sa tetovazama a-la-Darko-Milicic. Ali mi i dalje nije jasno kako su SS oznake i nacisticki simboli manje zlo od kosovke devojke (kako ona moze biti losa?!) i Principa. Ako to moze neko da objasni, to bi onda bilo resenje ove rasprave. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

evo mogu ja da pokusam, iako se nisi meni obratio:

- nismo uopste dosli do toga da merimo nacizam kod random idiota

Nema sta da se meri kad vidis istetovirane nacisticke simbole, kod mene to ima nultu toleranciju. A kod vas? 

 

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

- teza koju fancy i jos dosta ljudi ovde zastupa, po mom skromnom misljenju je, da se ne moze uzeti random debil, ili desetina ili par stotina, i na osnovu toga cela nacija proglastiti prikladnom za denacifikaciju...sto je putin uradio, a ovaj bastion slobodarske i neutralne forumaske misli srcano prihvatio

I to je ok, i ja se sa tim slazem. Gde sam ja rekao da nije tako? I kada sam ja uopste raspravljao o tome?

 

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

- koji debil je manje ili vise neprimeren je apsolutno nebitno...dokle god se postojanje takvog debila ne uzima kao osnov za ono sto gledamo poslednja 3 meseca

Bold: Pa bitno je. Jer se mesaju babe i zabe i time relativizuje nacizam kao jedno od najvecih zla koje je svet ikada video. 

E sad, da je taj pominjani bradati lik imao tetovaze kao sto ih ima recimo Milicic (bivsi kosarkas za one koji nisu iz sveta sporta), to bi onda bio neki level debilizma ali opet ispod Naci fan boy-a. 

 

Ubismo temu o Ukrajini jer vrtite jednu istu pricu koju pokusavate da mi objasnite (a nema potrebe da se objasnjava) a to uopste nije ono pitanje koje postavljam svo vreme. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Makron i Solc traze da Putin sto pre prekine sukob i krene da pregovara. Ne kazu sta nude ispod zita.

 

Sa druge strane Putin menja zakon o profi vojsci podizu max granicu za potpisivanje ugovora i smanjuju duzinu trajanje istog, navodno da bi imali dosta srednjovecnih na kratkim ugovorima, posto ima mnogo lozane u Rusiji pogotovo sad kad im je "krenulo" pa se prica o mozda i par stotina hiljada vojnika sa kratkim ugovorima. Iz nekog razlog ne mogu dobrovoljci valjda jer je specijalna vojna operacija a ne rat.

 

Nadam se da je ovo patka ali ako je tacno... 

 

Inace ne bi me cudilo loze se oni samo tako na ratovanje, pa jos ako im deluje da dobijaju...

Link to comment
Share on other sites

Ne kaze se sta nude ali se kaze sta Puki zahteva...

 

 

German Chancellor Olaf Scholz and French President Emmanuel Macron asked Russian President Vladimir Putin during a telephone call, to hold "serious direct negotiations" with Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy.
 

 The Kremlin chief warned French President Emmanuel Macron and German Chancellor Olaf Scholz against ramping up arms supplies to Ukraine, saying they could further destabilise the situation in the pro-western country...

 

U pravu je Puki - nema pregovora dok ne prestane snabdevanje ukrajine oruzjem. Takodje je dodao ja parafrazirala, da ako ovi eu mangupi sto ga zivkaju telefonom, zele da svet ne pomre od gladi - neka ukinu sankcije rusiji.

 

Ne kaze se da li su mangupi pristali :wink2:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MeanMachine said:

Sa druge strane Putin menja zakon o profi vojsci podizu max granicu za potpisivanje ugovora i smanjuju duzinu trajanje istog, navodno da bi imali dosta srednjovecnih na kratkim ugovorima, posto ima mnogo lozane u Rusiji pogotovo sad kad im je "krenulo" pa se prica o mozda i par stotina hiljada vojnika sa kratkim ugovorima. Iz nekog razlog ne mogu dobrovoljci valjda jer je specijalna vojna operacija a ne rat.

 

Nadam se da je ovo patka ali ako je tacno... 

 

Ne izgleda kao patka i ne zvuci kao patka. Novi zakon je usvojen. Tako kaze DUMA, tako javlja TASS

I da, posto rat nije zvanicno objavljen onda KGB-ovac ne moze da sprovede opstu mobilizaciju pa mora da se dovija za topovsko meso. 

 

Edited by Cyber
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mama_mia said:

 

U pravu je Puki - nema pregovora dok ne prestane snabdevanje ukrajine oruzjem. Takodje je dodao ja parafrazirala, da ako ovi eu mangupi sto ga zivkaju telefonom, zele da svet ne pomre od gladi - neka ukinu sankcije rusiji.

 

Ne kaze se da li su mangupi pristali :wink2:

 

Pa ovo se slaze sa stavovima ovih neutralnih sa foruma. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Relnost je da vojna industrija mora da radi i naravno pra ispod zita. Rusi bas lose vode rat sa tim da imaju bas veliku prednost u kolicini naoruznja i avionima pre svega.

 

Nisam pametan koliko i oni mogu da izdrze, eno erDOGn nesto sprema po Siriji...Poljaci samo cekaju Beloruse..fali samo da neko kresne sibicu..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Poljaci samo cekaju Beloruse..fali samo da neko kresne sibicu..

 

Evo jedno glupo pitanje...
Oko cega se tacno spore Poljska i Belorusija, pa se njihov sukob uopste spominje kao mogucnost?
Ozb pitam, nije ovaj forum jedino mesto gde sam video da neko o tome prica.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:

 

Evo jedno glupo pitanje...
Oko cega se tacno spore Poljska i Belorusija, pa se njihov sukob uopste spominje kao mogucnost?
Ozb pitam, nije ovaj forum jedino mesto gde sam video da neko o tome prica.

Nigde, ali ulazak jos jedne zemlje u rat  sa tim da se dobrano granice sa Poljskom,  dalo bi otvoren put Poljcima ka Belorusiji. Mislim da su zato i odustli Belorusi od bilo kakve pomoci.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nigde, ali ulazak jos jedne zemlje u rat  sa tim da se dobrano granice sa Poljskom,  dalo bi otvoren put Poljcima ka Belorusiji. Mislim da su zato i odustli Belorusi od bilo kakve pomoci.

 

A kako bi to tacno dalo legitimitet Poljskoj, koji trenutno nemaju, da se umesa u sukob i udari na BLR?
Poljska vec ima dugacku kopnenu granicu sa Ukrajinom (cak i Rusijom). Ukrajina bi ih docekala rasirenih ruku, sa sve crvenim tepihom i posutim cvecem.
Koji je njihov interes da se umesaju?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RatzenStadt said:

 

A kako bi to tacno dalo legitimitet Poljskoj, koji trenutno nemaju, da se umesa u sukob i udari na BLR?
Poljska vec ima dugacku kopnenu granicu sa Ukrajinom (cak i Rusijom). Ukrajina bi ih docekala rasirenih ruku, sa sve crvenim tepihom i posutim cvecem.
Koji je njihov interes da se umesaju?

Mrze Ruse iz dosta razloga, mozes to i proguglati. Ima ogroman broj ''dobrovoljaca'' iz Poljske u Ukrjini i on posle USA im daje najvise oruzja. Nije ni njima svejedno normalno, ali nece Ruse na granici to je sigurno. Bolje d pomognu UA nego posle d se brane sami 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Nema sta da se meri kad vidis istetovirane nacisticke simbole, kod mene to ima nultu toleranciju. A kod vas? 

kod nas imati retardiranu tetovazu, pa bila ona i naci simbol, nije dovoljna da apriori osudimo bilo koga za zlocin, i na osnovu toga pokrenemo specijalnu operaciju

biti retardirani debil bez zakonskih posledica je jos uvek dozvoljeno...dokle god taj debilizam ne ugrozava druge

mozemo mi sad ovde da merimo ili diskutujemo da li je veci debil onaj koji ima ss tetove ili onaj koji ima kalabica ili onaj koji ima putina...ako je to bila tvoja  ideja

ali ne vidim poentu toga

 

imati tetovazu bilo kog simbola/motiva/ideologije nije isto sto i sprovoditi zlocine u ime te ideologije

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, erwin said:

Novinarka CNBC-ja koja izveštava iz Davosa:

 

FTywHhwWYAIpgGN?format=jpg&name=large

 

https://www.instagram.com/p/CeAueyOqH2p/

 

Poenta ovog posta izrečena je javno u Davosu, i to kroz Kisindžerov nastup koji se, u krajnjoj konsenkvenci, ne razilazi sa ovde navedenim.

 

S tim da su, logično, takvi osvrti koji stižu sa zapada prilično iziritirali Ukrajince, što se može i videti u komentarima na ovaj post, a koji se uopšte ne razlikuju od primedbi zapadu koje se mogu naći i na ovom mestu, u vidu forumaških upisa. 

 

Otprilike, svodi se na to da Ukrajinci pominju kako rat u Ukrajini nije počeo juče, već traje više od osam godina. I ceo svet je za to vreme imao priliku da učini nešto da spreči taj užas, komadanje Ukrajine i globalnu krizu, a takođe i da postepeno bez gubitaka siđe sa Putinove gasne i naftne igle. Ali kao što narkotinski zavisnik uživa dok mu je lepo na igli, bilo je zgodno za svet da ignoriše problem i posluje sa agresorom.

 

A sada je, međutim, došlo vreme da taj isti zapadni svet, prethodno nafiksan Putinovom energetskom iglom, plati tu svoju halucinogenu ravnodušnost... 

 

I dok Ukrajinci danas plaćaju svoju egzistenciju hiljadama života, ceo svet nastavlja da se cenjka sa Putinom, a neki, poput ove novinarke i Kisindžera, javno nude te ukrajinske izgubljene živote i ukrajinsku teritoriju, koja po njima treba da bude takođe izgubljena,  u zamenu za povratak u halucinogeni san.

 

Pa, čekajte, odakle nekome u Vašingtonu ili Briselu pravo da u uopšte razmišlja, kako se u ovom postu američke novinarke navodi, da posavetuju Ukrajince da se odreknu svojih teritorija, života i slobode u ime dobra zemalja zapadnog sveta?

 

Jer, eto, ekonomska kriza to zahteva, pa hajde da svi poslušamo Kisindžera i počastimo zemlju agresora teritorijama koje su im bile ratni cilj??!?

 

U Ukrajini su milioni ljudi ostali bez posla, domova, sredstava za život, izgubili su svoje najmilije... Za šta? Da bi im neko ponudio da se predaju kako bi Vašington i Brisel nastavili da posluju sa Rusijom?! 

 

E zato su Kisindžerov govor u Davosu i post ove američke novinarke, koji plaše zapadni establišment budućim nezadovoljstvom njihovih glasača koji će se uskoro odnositi prema ratu na osnovu stanja u vlastitim džepovima, strahovit buster za Rusiju koja, sve dok je takvih nastupa, računa na to da može duže da izdrži nego druga strana...

 

U ovom slučaju NATO pakt, a ne Ukrajinci.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...