Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, sasa965 said:

Zvučiš rezumno u odnosu na druge .

Finsa Jara je obustavila proizvodnju u februaru , vrati se na jesen prošle godine i proveri cene gasa jer je on glavni za proizvodnju veštačkog đubriva.

Sirovine u većini prizvode Rusija , Belorusija i Ukrajina.

Kina je počela žetvu , u februaru su najavili slabije prinose štp znači da će kupovati . Znači da Rusko žito ide Kini.

Prošla godina u Brazilu i Argentini je bila mnogo hladnija od proseka a i sada su im nešto poranile hladnoće. Zbog visokih cena đubriva su koristili manje pa će i prinos da bude manji.

A to da su debeli Evropljani zaštićeni nisam siguran.Čak i da bude prosečan žitarica prinos  suncokretovog ulja će svakako biti nedovoljno.

Severna Arika se hrani žitom iz Ukrajine , Rus. i Belo. Ako ne bude dovoljno a neće ga biti eto njih u Evropi jer tu ima svega.

Situacija  sa hranom je izuzetno teška a bolja biti neće.

Da ne pominjem setvu 2023.

Nema Evropa godine , vreme se meri u mesecima.

Bas mi je zao nas Evropljana, mi na zapadu ce da propadnemo. Odavno citam kako EU je u raspadu. Ja nesto mislim , kad EU bude u problemu sa hranom neki ce da pasu travu. Bez zajebancije, ovi na zapadu mogu da plate tri puta vecu cijenu vecine poljoprivrednih proizvoda ( naravno uz nemire).Ali gdje su tu ove zemlje sto navijaju za Rusiju. Sve te zemlje su na EU sisi. One bi novac iz EU i gas iz Rusije ( i uz put da kake). Pa na primjer Srbija,Madarska, Poljska, mnogo ga kake. Po mom misljenju (koje uopste nije relevantno) svim tim nazovi drzavama bih zavrno slavinu (novcanu naravno) pa neka onda kake koliko hoce.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Beonegro said:

Nije baš tako. To što se Sovjetski Savez mirno povukao iz istočne Evrope ne znači da u međuvremenu sistemi koje su oni uspostavili preko lokalnih izvođača radova nisu proizveli generacije nakrivo nasađenih ljudi koji ne podnose drugačije mišljenje, od poljskih katolibana pa nadalje. 

Kad se govori o odgovornosti prema djeci mora i to da se uzme u obzir.

Bilo bi korisno i zanimljivo da se vidi stanje oko ovoga u baltičkim zemljama, i u bivsoj istocnoj Nemackoj isl. Zato sto je zacudujuće da nekoliko decenija komunizma toliko degenerisu stanovnistvo negde, a da ta degenerisanost nije vec bila u njemu. Kako to da su gore posledice po karakter ostale zbog nekoliko decenija komunizma, nego sto je bio uticaj svih prethodnih vekova.

 

Na primer oko uticaja sankcija na drustvo. U Danasu danas :classic_biggrin: tekst "na danasnji dan pre 30 godina uvedene sankcije" kad je ono sto se tada nazivalo Jugoslavija potpuno odsečeno od sveta, i sad opisuju malo kako je bilo. Poenta je, ovi tamo koji zakukavaju, naravno sve neki dr prof isl, zakljucuju kao, najgora posledica sankcija nije urusavanje ekonomije, sto je moguce popraviti, nego urusavanje sistema vrednosti i morala, sto nije moguce popraviti.

 

I zato kaze "mi" koji smo kroz to prosli ne bi trebalo ni da podrzavamo ni da uvodimo nikome sankcije. Iz cega se vidi da ova lica i sad 30 godina kasnije nista nisu naucila, nego su za njih te sankcije i danas "nepravedne i ničim izazvane" kako ih je nazivao njihov "sloba sloboda", iako su neki iz teksta pomenutom navodno bili opozicija, pa i ministri u Đinđićevoj vladi. Kakva su mu opozicija bili, vidi se danas, npr u tim izjavama, kojima zagovaraju da to ponovo kao tada odabere suprotnu stranu od svih ostalih u Evropi.

 

Ovaj je u stvari generalno u pravu, o najgorim posledicama sankcija koje nisu ekonomske, ali ono sto bi bilo interesantno je da se vidi, kako to da su ti da kazemo surovi uslovi izolacije na tom mestu potpuno pozverili okruzenje, ako zverstvo vec nije bilo u njemu, i kako to da u Skandinaviji surovi uslovi zivota i manje vise izolacija, sto je trajalo vekovima, od od tih ljudi nisu napravili zveri, kao od nekih ekonomske sankcije za nekoliko godina, nego suprotno, te zemlje mogu da budu uzor ostalom covecanstvu.

 

Zasto ovo sve pisem, pa zanimljivo bi bilo da se vidi kako i zasto SSSR komunizam nije svuda ostavio iste posledice, ove o kojima Beonegro pise u citatu, to jest ako nije, a verovatno nije.

 

OK, shvatam da ovo mozda malo mirise na nekakav rasizam, ali bi svejedno bilo zanimljivo :classic_biggrin:

16 minutes ago, ras kass said:

Oj Rusijo iz tri dela bices opet I ti cela. 

To, care :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, koca popovic said:

Bas mi je zao nas Evropljana, mi na zapadu ce da propadnemo. Odavno citam kako EU je u raspadu. Ja nesto mislim , kad EU bude u problemu sa hranom neki ce da pasu travu. Bez zajebancije, ovi na zapadu mogu da plate tri puta vecu cijenu vecine poljoprivrednih proizvoda ( naravno uz nemire).Ali gdje su tu ove zemlje sto navijaju za Rusiju. Sve te zemlje su na EU sisi. One bi novac iz EU i gas iz Rusije ( i uz put da kake). Pa na primjer Srbija,Madarska, Poljska, mnogo ga kake. Po mom misljenju (koje uopste nije relevantno) svim tim nazovi drzavama bih zavrno slavinu (novcanu naravno) pa neka onda kake koliko hoce.

 

To nema nikakve logike, tačno vidiš ko se informiše na ruskim medijima. A sa par klikova vidiš da EU proivodi 125 miliona tona žita a troši 100 miliona tona. Tačno je da neki uvoze žito izvan EU ali to rade jer je jeftinije. U slučaju da nastane nestašica u svetu biće kao za vreme korone. Zabrana izvoza iz EU dok se ne namire domaće potrebe. Tu jedini koji će stradati su Afrikanci i par Azijskih država koje su najsiromašnije.

 

A za to neka se zahvale Putinu koji je stopirao izvoz iako nema sankcije na žito.

 

Back to topic :

 

 

 

Prvi deo intervjua je o ratu u Ukrajini.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Jurgen said:

 

Naravno da imaju. Samo ne znam sto do sada nisu usli. 

pa upravo Shonketu objasniti da su predugo u igri sa EU, Britanijom i NATOm i da im nikakav putler ne salje bandu za silovanje dece, nego da ispred vrata svog komsije od koga se svojom samostojnoscu uzdizu u toboznju zrelu demokratiju, ne mogu da traze hegemoniju naci-vlasti.

Nemoj taj avoid!

Batali metafiziku trozupce, sotone, deklarisanje, svrstavanje - taman, to nikako nije metafizika! Sto se nisu latili tog zita i izgradnje puteva od zapadnih kredita a ne medvedovih muda, golicati.

 

Paz bogati "pali im neko zito", dosli rusi da se seire...hehe...kome ta lozana zapadnih propagandista? Došla naoružana vojska koja vodi rat a ne "eskobar" za plantaže marihuane i koke.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

sram da bude ove ukrajince

3 ipo meseca vec sami sebe bombarduju, ruse skole i gradove, siluju zene i ubijaju decu

to je valjda ona skola nije silovanje ako se opustis?

Pitaju se valjda.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasa965 said:

Dobro , je li neko računao da  Rusija može više i jače?

Slusaj brate, Rusi mogu i vise i jace , ali ne mogu dugo. Mogli su dugo kad su se branili u drugom svjetskom ratu sa pomoci od amera . Ovdje mogu da postignu sta hoce ali su ga ispusili malo zesce. Kao prvo pokazali su da su q..az od vojske, a kao okupator niko nije mogao duze od 4-8 godina.Niko se nije proslavio sa terorom. Sa terorom se samo skracuje vrijeme okupacije. Mogu oni da rade  sta hoce , ma i nuklearna govna da upotrijebe (samo nesmiju kurtoni) ali sta ce onda. Kad ga upotrijebe to znaci da nisu ni za q...az kao vojska .Sto ce reci da nema nista od one slavne armije i Zukova. Ja licno bih voli da upotrijebe to sranje od mini atomskih bombo (AB) pa sami pokazu da su q..az od vojske. Poslije toga moze i Poljska da ih zgazi, a ostatak da se podijeli izmedju ostalih koji su zainteresovani. Jebote ne mogu da shvatim da sami rade na samounistenju.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Klotzen said:

FT_WHl6WYAAkKu_?format=jpg&name=medium

 

Misterija sa krađom veš mašina se nastavlja. Popasna pre par dana.

🙂

 

 

Postoje i djecije igracke koje pokazuju Putljavu hordu u pravom svjetlu, i ogoljavaju "plemenite ciljeve":

 

russian-soldier-stealing-a-toilet-bowl-f

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje odbijam da poverujem da kradu ves masine, za dalju preprodaju/koriscenje, a la devedesete. 

Pominjala je ja mislim @Mama_mia kako su devedesetih paravojne formacije takodje znjale belu tehniku, ali onda je stepen ''gedzetizacije'' bio na mnogo nizem nivou, tj. uglavnom je bilo: sto vece, to skuplje. 

Pored standardnih stvari koje banditi traze, kao na primer zlato/devize, mogli bi da traze mobilne telefone, DSLR aparate, laptopove, graficke karte i slicno, ali ves masinu koju moras da teglis cca 1000 kilometara? 

 

Imam ''osecaj za filing'' da im ovo treba jer sa njih skidaju neke mehanicke delove koji im trebaju za nesto na frontu, za sta ne mogu da dobiju zamenu iz Rusije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AgroLaki said:

Ja i dalje odbijam da poverujem da kradu ves masine, za dalju preprodaju/koriscenje, a la devedesete. 

Pominjala je ja mislim @Mama_mia kako su devedesetih paravojne formacije takodje znjale belu tehniku, ali onda je stepen ''gedzetizacije'' bio na mnogo nizem nivou, tj. uglavnom je bilo: sto vece, to skuplje. 

Pored standardnih stvari koje banditi traze, kao na primer zlato/devize, mogli bi da traze mobilne telefone, DSLR aparate, laptopove, graficke karte i slicno, ali ves masinu koju moras da teglis cca 1000 kilometara? 

 

Imam ''osecaj za filing'' da im ovo treba jer sa njih skidaju neke mehanicke delove koji im trebaju za nesto na frontu, za sta ne mogu da dobiju zamenu iz Rusije. 

 

Ne znam sta bi mogli skidati sa ves masine, ali je mi ima smisla da nastavnik fizickog iz Burjata sa $100 platom  skonta da je uhvatio premiju kada po prvi put u zivotu vidi masinu i da je naprti na ledja. Isto kao i ovi iz Dambasa koji ne moraju vuci masine 1000 kilometara, nego 20 - treba necim namjestiti kuce u koje su se neki od njiih uselili...

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, AgroLaki said:

Imam ''osecaj za filing'' da im ovo treba jer sa njih skidaju neke mehanicke delove koji im trebaju za nesto na frontu, za sta ne mogu da dobiju zamenu iz Rusije. 

 

Prema starom sibirskom verovanju u svakoj ves masini ima 2 grama zlata, pa ti vidi...

Link to comment
Share on other sites

Ne kradu oni samo ves masine vec i sve sto vredi. Nakit, pare, uredjaje, haljine, cipele, ma sve sto moze da stane u kamion. 

 

Vidno su nezadovoljni ruski vojnici kao i onaj iz teksta. Dobro je samo onim iz vukojebina kojem je lepse da bude na ratistu nego kuci.

 

Inace UA je zauzela par mesta na jugu UA ali mislim da nece ici jaca ofanziv dok god ne stignue to malo jace oruzje verujem u sl 10ak dana.

 

Pitanje je koliko ruski vojnik moze da izdrzi i cim ruska propaganda pokusava da demoralise UA vojnike znaci da im se u vojsci bune. Poznato je sta radi ruska vojska kad je pustena niz lanac.

 

Inace u Siriji pocinje akcija erDOGanaprema Kurdima, navodnu mu treba jos prostora da vrati izbeglice, koji je to tek level propagande, ustupak Rusa za NATO, mada su tu blizu i Ameri ali oni isisvaju naftu

 

@MeanMachine rekao sam da ce UA dobiti rat, ali ne znam kad, bice sigurno ove godine.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Valensija said:

Utrpaju  ih u tenkove pa pravac do granice. Tamo ih ceka neki diler ves masina koji placa kesom.Kazu da Gorenje najbolje prolazi.

 

Druze, jel ti znas da svaki deseti Rus nema WC..tj normalan WC? Pa oni kad donesu novu ves masinu u Dagestan, taj odmah bira koju ce da zeni..nije sprdnja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Druze, jel ti znas da svaki deseti Rus nema WC..tj normalan WC? Pa oni kad donesu novu ves masinu u Dagestan, taj odmah bira koju ce da zeni..nije sprdnja

 

Mozes li da prestanes sa ovim sovinizmom?! Tvoja netrpeljivost prema ljudima kojima nemaju istu boju koze i koji ne dele iste obicaje i nacin zivota sa tobom bas prelazi sve granice. 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jurgen said:

 

Mozes li da prestanes sa ovim sovinizmom?! Tvoja netrpeljivost prema ljudima kojima nemaju istu boju koze i koji ne dele iste obicaje i nacin zivota sa tobom bas prelazi sve granice. 

 

Dagestanci nemaju istu boju koze kao Balkanci? Ili pricas o Rusima?  Kako se oni razlikuju od nas? 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

 

Mozes li da prestanes sa ovim sovinizmom?! Tvoja netrpeljivost prema ljudima kojima nemaju istu boju koze i koji ne dele iste obicaje i nacin zivota sa tobom bas prelazi sve granice. 

Uf koje podmetanje. Bukvalno imas vest o WC na googlu, a Dagestan je extremno siromasan a oni su ucestvovali u maskru u Buchi. Ako mislis da ne bi ukrali masinu, ali bi ubijali civile, onda je to tvoj problem.

 

Sami Rusi su ratovali sa Cecenima i Dagestancima, tako d ni tu ljubav nije neka, ali koriste im u ovakvim ratovima kao prva linija fronta.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uf koje podmetanje. Bukvalno imas vest o WC na googlu, a Dagestan je extremno siromasan a oni su ucestvovali u maskru u Buchi. Ako mislis da ne bi ukrali masinu, ali bi ubijali civile, onda je to tvoj problem.

 

Sami Rusi su ratovali sa Cecenima i Dagestancima, tako d ni tu ljubav nije neka, ali koriste im u ovakvim ratovima kao prva linija fronta.

 

To nije podmetanje, kroz svaki tvoj post provejava ogromna doza sovinizma valjda si svestan toga, nisu u pitanju samo Dagestanci. Cak i da je istina da neko ko donese ves masinu moze da bira zenu, to nije razlog za podsmevanje. 

8 minutes ago, ters said:

 

Dagestanci nemaju istu boju koze kao Balkanci? Ili pricas o Rusima?  Kako se oni razlikuju od nas? 

 

Postoji jos uslova osim boje koze koji mu smetaju i daju za pravo da omalovazava neciju kulturu. 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jurgen said:

 

To nije podmetanje, kroz svaki tvoj post provejava ogromna doza sovinizma valjda si svestan toga, nisu u pitanju samo Dagestanci. Cak i da je istina da neko ko donese ves masinu moze da bira zenu, to nije razlog za podsmevanje. 

 

Generalno o Devilovim postovima. 

Jeste podmetanje i nije vam prvo. Drugo, ti ne znas ni sta znaci sovinizam. Trece, citao sam o Dagestanu par puta i znam sta pisem, ekstremno siromasan kraj. Inace kod ubijenih vojnika iz Rusije su nadjeni vise puta sitan nakit, satovi itd...

 

Mislim da ti ne znas ni gde se nalazi Dagestan i u kkvom je stanju taj kraj. Ima ih u vojsci dosta jer im je to najveci moguci izvor prihoda itd..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Naime već je počeo tihi odliv zapadnih kompanija iz Kine i glavni dobitnici su Indija i nešto malo Vijetnam.

Možeš li nečim da potvrdiš vest ,spisak kompanija , nešto?

 

2 hours ago, Klotzen said:

Rusija mora da završava rat ako želi da sačuva svoje odnose, jer kako vreme odmiče pritisak zapada prema drugima će sve više i više rasti. J

Koji zapad , Evropska unija ili USA ?

 

2 hours ago, Klotzen said:

ali ne misli na izlaznu strategiju Ukrajine,

Kakva izlazna strategija ,zapad  zavrne dotok para i ovo malo oružja i šta će Ukrajina?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Devil In My Pants said:

Druze, jel ti znas da svaki deseti Rus nema WC..tj normalan WC? Pa oni kad donesu novu ves masinu u Dagestan, taj odmah bira koju ce da zeni..nije sprdnja

Sto ne kradu onda wc solje?

Pusti sanitarije, kad stize oruzje?

Opet za 10 dana?😂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jeste podmetanje i nije vam prvo. Drugo, ti ne znas ni sta znaci sovinizam. Trece, citao sam o Dagestanu par puta i znam sta pisem, ekstremno siromasan kraj. Inace kod ubijenih vojnika iz Rusije su nadjeni vise puta sitan nakit, satovi itd...

 

Mislim da ti ne znas ni gde se nalazi Dagestan i u kkvom je stanju taj kraj. Ima ih u vojsci dosta jer im je to najveci moguci izvor prihoda itd..

 

Ne moras da mi persiras.  To sto je neko siromasan za mene nije sramota niti razlog da nekoga gledam sa visine, pogotovo kada se radi o celom narodu ili nekoj vecoj grupi ljudi. A svi znamo kako su se sticala "prva" bogatstva, pljackom, ubistvima, nasilnistvom, prevarama...

 

b1 i b3 Poceli su ovi jaki argumenti (:

 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...