Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

11 minutes ago, Beonegro said:

Ovo sam danas čuo kod ovog kretena francuskog desničara koji se igra novinara po Mariupolju, ima stvarno odlične snimke dronom, a kaže da Azovstalj ima i do 8 spratova ispod zemlje i da branioci imaju hrane, vode i municije za još mjesec do tri mjeseca borbe.

Verovatno da celicane moraju da imaju i podzemne prostorije da imaju jake konsteukcije i logicno je da su se Ukrajinci tu povukli.
Ali ne znam da li si procitao ovaj twit do kraja gospodza je dogurala do neke mreze tunela od ne znam ti koliko kilometara sa sve laboratorijama Bajdenovog sina + Nato oficiri i sta sve nema tu. 
Mozda i Isusuva ruka ima ko zna.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Verovatno da celicane moraju da imaju i podzemne prostorije da imaju jake konsteukcije i logicno je da su se Ukrajinci tu povukli.
Ali ne znam da li si procitao ovaj twit do kraja gospodza je dogurala do neke mreze tunela od ne znam ti koliko kilometara sa sve laboratorijama Bajdenovog sina + Nato oficiri i sta sve nema tu. 
Mozda i Isusuva ruka ima ko zna.

Pominje li se adrenohrom, spašavanje djece i povratak pravog predsjednika Trampa?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasa965 said:

Nemoguće?

Sve je u životu moguće, za nešto treba malo vremena za nešto dugo vremena. Ali sve je moguće.
Ono što je danas nezamislivo može da se dogodi sutra.

Sa druge strane postoji činjenica koja dok topovi gruvaju i ne zvuči ne znam kako ubedljivo ali inače čini planetu kakvu znamo, pa valja ga uzeti u obzir, a to je mainstream kultura, kulturna hegemonija, centri odakle se kultura razvija, jezička hegemonija i sve to je podložno procesu promene. Ali je to proces, ne vidim da je započeo.
I dalje je planetarno Luvr najznačajniji za određenu vrstu umetnosti iako Ermitaž nema čega da se postidi.
I dalje Holivud pravi bolje filmove iako ih Bolivud pravi značajno više.
I dalje ljudi koji mogu da biraju šalju decu na zapadne univerzitete iako ni Lomonosov nema čega da se postidi.
I dalje je zapadna muzika svetski dominantna iako raste pomalo ono što zovemo etno sound.
I dalje je Azurna obala atraktivnija planeti od Krima i krimskih čudesno lepih plaža.
I dalje je sinonim dolce vita Italija a ne Indija/Pakistan.
I na kraju čak i ja ako ikad budem morao da biram ipak ću radije da posetim Palo Alto nego Skolkovo.

Sve to može da se promeni vremenom ali ne sad.

Zasad i dalje značajno više Rusa zna Engleski nego što onih kojima je Engleski maternji znaju Ruski. I to nije slučajno, I dalje čak i u Srbiji značajno više ljudi govori Engleski nego Ruski. To je jezička hegemonija, jezikom širiš politički uticaj. I na kraju: I dalje se na zapadu dramatično bolje živi nego u Kini, Rusiji, Indiji, Pakistanu, Iranu.

  • Like 15
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Pominje li se adrenohrom, spašavanje djece i povratak pravog predsjednika Trampa?

Zasad je usko fokusirano na genetski inzenjering protiv svekolikog pravoslavlja ali valjda svi znamo da su ispod Zagreba i New Yorka glavni centri za prikupljanje adenohroma od dece a ratnik svetlosti Donald dolazi za dve godine da sve sredi, tako je zapisano.

Link to comment
Share on other sites

Pricam sa roditeljima i cujem da su na TVu culi tamo da je Zelenski trazio os USA da baci manju atomku na Rusiju i Poljsku :classic_blink:

Pitam a sto Poljsku, kazu pa valjda hoce deo Ukrajine :smiley33:

Jesu to moji potpuno ogluveli ili je to stvarno prica u SR? Ili starci lupetaju

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Pricam sa roditeljima i cujem da su na TVu culi tamo da je Zelenski trazio os USA da baci manju atomku na Rusiju i Poljsku :classic_blink:

Pitam a sto Poljsku, kazu pa valjda hoce deo Ukrajine :smiley33:

Jesu to moji potpuno ogluveli ili je to stvarno prica u SR? Ili starci lupetaju

Mislim da nista nisu dobro culi 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Hersona čitao sam i ja o toj ruskoj četi što je nastradala ali sa druge strane rusi tvrde da su okružili neku brigadu i zatim odbili napade 59. brigade nanevši im teške gubitke. Mislim da i jedni i drugi sole jer da se išta od toga desilo imali bismo gomilu videa sa tog sektora.

 

Ono što je danas zanimljivo je da je bombardovan Zoločiv, severozapdno od Harkiva. To mi je interesantno jer postoji mogućnost da spremaju napad s tog pravca , a taj pravac im treba jedino ako planiraju da i Harkiv opkole sa svih strana. Videćemo da li su samo maltretirali tamo civile ili je priprema za napad bila.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Ono što je danas zanimljivo je da je bombardovan Zoločiv, severozapdno od Harkiva. To mi je interesantno jer postoji mogućnost da spremaju napad s tog pravca , a taj pravac im treba jedino ako planiraju da i Harkiv opkole sa svih strana. Videćemo da li su samo maltretirali tamo civile ili je priprema za napad bila.

Meni opkoljavanje Harkova izgleda kao preduslov bez kog Rusi ne smiju da idu mnogo južnije od Izjuma, da ne bi bili odsječeni i uništeni, tako da bi mi to bio logičan scenario.

Jedino što Rusi od početka invazije nisu uradili ništa logično 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Uh ako je ovo tacno, cak i ja malo sumnjam,mogao bi biti x faktor ovog rata.Ne da ih nisu odvalili jer je kolona kazu bila duga 15-20km vec 2k mrtvihi puno opreme je ozbiljan udarac, preozbiljan.

 

Hm... :[ Oce centrala da pogresi jednom, al ne sto puta. 

Link to comment
Share on other sites

Verovatno fake, sam ce ga bog znati,sad je izasao video gde tenk prilazi grupi od deset vojnika i sa jedno 50m ih unistva na parcice,obe strane tvrde da je njihov tenk. 

 

Bitka za Donbas ce biti sigurno extremno krvava,vec deluje tako, a dogadjaji u Buci i Krematorsku samo pogorsavaju stvari. Mislim da su obe strane puno oruzje, a oblast nije tako velika.

 

 

 

 

Just now, Klipan said:

I 12h kasnije, jel ima nekih dokaza da je kompletna kolona duga 13 km unistena, kako kaze ovaj kanadsko-ukrajinski volonter?

 

Nema za sad nikakvih, bar ja nisam nasao. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Verovatno fake, sam ce ga bog znati,sad je izasao video gde tenk prilazi grupi od deset vojnika i sa jedno 50m ih unistva na parcice,obe strane tvrde da je njihov tenk. 

 

Bitka za Donbas ce biti sigurno extremno krvava,vec deluje tako, a dogadjaji u Buci i Krematorsku samo pogorsavaju stvari. Mislim da su obe strane puno oruzje, a oblast nije tako velika.

 

 

 

 

 

 

Videh. Ko god je na tom snimku, snimak je veoma "cudan" u najmanju ruku. Prvo los kvalitet snimka, drugo jedni tvrde da su to ruski vojnici, jer nemaju zuto/plave trake. Ali nemaju ni crveno/bele. Jedni tvrde da se cuje govor iz zapadne Ukrajine...I najcudnija stvar u celoj prici, ko bi uopste snimao te vojnike iz vozila kako stoje po strani...osim ako nije znao sta sledi. Kao sto rekoh, ko zna sta je taj snimak, ali me ne bi iznenadilo da je neko odlucio da "zrtvuje" zarobljenike i snimi video. S obzirom da mnogo toga nema mnogo smisla na tom videu.

Edited by Klipan
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klipan said:

 

 

Videh. Ko god je na tom snimku, snimak je veoma "cudan" u najmanju ruku. Prvo los kvalitet snimka, drugo jedni tvrde da su to ruski vojnici, jer nemaju zuto/plave trake. Ali nemaju ni crveno/bele. Jedni tvrde da se cuje govor iz zapadne Ukrajine...I najcudnija stvar u celoj prici, ko bi uopste snimao te vojnike iz vozila kako stoje po strani...osim ako nije znao sta sledi. Kao sto rekoh, ko zna sta je taj snimak, ali me ne bi iznenadilo da je neko odlucio da "zrtvuje" zarobljenike i snimi video. S obzirom da mnogo toga nema mnogo smisla na tom videu.

Bas tesko provaliti, posebno sto tenk prilazi tako blizu i ne boji se nekog protiv tenkovskog sistema. Ovaj kanadski account mi je malo vise sumnjiv da seuopste radi o nekom placeniku ali ko zna. Jer imanjih parostalih i ne kace toliko sadrzaja..sad ko ce ga znati. Svakako uskoro sledi najgori deo rata..ta bitka za Donbas ce bas biti krvava.

 

Imai neki snimak gde ona budalaKadirov kaze da ce se kao ici na Kiev, tesko je uopste proceniti kad  ce se ovaj rat zavrsiti jer UA ima oruzja ...

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio u tripu da je granata pala, a ne da je tenk pucao na njih jer je jednostavno preblizu. Jedino ako je neko zaplenio protivnicki tenk pa tako prisao, mnogo cudna situacija.

 

Pominje se takodje da su Rusi sa mora unistili S300 koji je stigao Ukrajincima. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...