Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 hours ago, Angelia said:

Manijak pretio Finskoj I Svedskoj, pa posle nije odlepio....meni izgleda da ce kepeca morati da iznose sa nogama napred.

Samo da pojasnim, ako nije regionalno, otac mi je godinama ponavljao da ako ikad umre, umrece u kuci pa ce ga iznositi sa nogama napred. Da li je to neki obicaj kako se sahranjuju ljudi, nemam pojma. Ali to sam mislila. Tek kasnije razmislila da simbolika mozda nije jasna, i nije jednaka za svaku kulturu.

Link to comment
Share on other sites

Guardian:


 

Quote

 

1,026 soldiers of Ukraine's 36th Marine Brigade have surrendered in Mariupol – Russian defence ministry

1,026 soldiers of Ukraine’s 36th Marine Brigade, including 162 officers, have surrendered in the besieged port city of Mariupol, according to a statement from the Russian defence ministry.

“In the town of Mariupol, near the Ilyich Iron and Steel Works, as a result of successful offensives by Russian armed forces and Donetsk People’s Republic militia units, 1,026 Ukrainian soldiers of the 36th Marine Brigade voluntarily laid down arms and surrendered,” it said in a statement.

There was no immediate comment from the Ukrainian president’s office, the Ukrainian general staff or the defence ministry. Ukraine’s general staff, in its morning report, had said that Russian forces were proceeding with attacks in Mariupol on the Azovstal iron and steel works and the port.

 

 

EDIT:
 

Quote

 

Ukraine defence spokesperson: no information on Mariupol surrender claims

A quick snap from Reuters here that Ukraine’s defence ministry spokesperson, questioned on the Russian claim that 1,026 Ukrainian marines have surrendered in Mariupol, told reporters that they had no information on any surrender.

 

 

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, K.Dot said:

Ne znam, mislim da nema smisla prihvatati predaju Azova ili sa druge strane ruskih nacista, ne mislim da bi bilo kome na ovome svetu nedostajali, štaviše svet bi bio malo lepše mesto bez takvih osoba.

Bolja je predaja zbog manjeg broja poginulih a svi ti "junaci" potrebni su za obnovu i izgradnju u narednim godinama. Lepo ih upregnu da rade korisne stvari.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, K.Dot said:

Ne znam, mislim da nema smisla prihvatati predaju Azova ili sa druge strane ruskih nacista, ne mislim da bi bilo kome na ovome svetu nedostajali, štaviše svet bi bio malo lepše mesto bez takvih osoba.

Borac u uniformi koji položi oružje mora da bude zaštićen. Posle toga može na redovnom sudu da mu se sudi za konkretne grijehe na bojištu ili van njega, ali besudne egzekucije će vazda biti zločin.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Borac u uniformi koji položi oružje mora da bude zaštićen. Posle toga može na redovnom sudu da mu se sudi za konkretne grijehe na bojištu ili van njega, ali besudne egzekucije će vazda biti zločin.
Koliko sam pročitao, zarobljeni vojnici UA, ili budu razmenjeni ili jednostavno pušteni uz potpisivanje izjave da neće više učestvovati u ratu. Pripadnici Azova, Desnog sektora i sl. budu prebačeni u RUS i biće procesuirani. Koliko je to tačno, ne znam....info je sa drugog foruma.
Link to comment
Share on other sites

Sigurno ce biti pusteni bez razmene. Razmenice ih za kuma zato je i isplivao sinoc iz pecine. 
Kumče vrv vredi za razmenu kao neki "veći" igrač. Kao i u sličicama, na žalost. Bilo je u Azovstalu zanimljivih likova. Mada, čini mi se, kum sad i ne vredi nešto mnogo....jeste da kum nije dugme...
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:
9 minutes ago, AgroLaki said:
Staljin nije razmenio sina za fon Paulusa, da vidimo kolko Vlada voli kuma. 

Ima neka priča, da ga je nešto kum ispalio, nisam ispratio baš.

 

Ripcina legendo. 

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je bilo predaje UA vojnika juce, ali po objavljenim snimcima ta cifra od 1,026 je verovatno previsoka, sto opet ne znaci da nije tacna.

Medju tima koji su se predali je i onaj britanac "Cossack Gundi", koji je bio dosta aktivan na tviteru i o kojem su strani mediji dosta pisali.

Koliko sam mogao da vidim na objavljenim snimcima, sve njih pregledaju trazeci im tetovaze (nacisticke, AZOV-a i cega vec), pa pretpostavljam da ove koji nemaju tetovaze tretiraju kao prave POW, dok oni za koje oni utvrde da su mozda AZOVci dobijaju neki "specijalni tretman", sta god to bilo.

 

Link to comment
Share on other sites

Kermit je usled silne medijska pažnje izgleda malo pogubio kompas i proglasio nemačkog predsednika personom non gratom u Ukrajini. Čekaj bato, očekuješ da dobiješ oružje, pare, ubrzani prijem u EU, da narod Nemačke usled sankcija protiv Rusije trpi inflaciju, poskupljenja, pad standarda, a onda predsednika zemlje, od koje mnogo toga zavisi, proglašavaš nepoželjnim? Svakako da civilizovan svet mora što pre da se otkači od ruske gasne sise i raznih sadašnjih a moguće i budućih postkomunističkih umobolnika u Kremlju, ali jedno je ako se to postepeno natenane radi bez pada standarda građana a drugo ako se radi ubrzano. Jest da je u premijerskom uređenju Nemačke predsednik relativno nebitan lik i da ide verovatno samo da se slika, ali ipak se radi o predsedniku vodeče države EU. Ovaj je stvarno malo pogubio kompas gde mu je realno mesto u svetu. Možda će Nemci porazmisliti do koje mere treba solidarnost da im ide. To mu ne bi valjalo.

Edited by Akiro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Akiro said:

Kermit je usled silne medijska pažnje izgleda malo pogubio kompas i proglasio nemačkog predsednika personom non gratom u Ukrajini. Čekaj bato, očekuješ da dobiješ oružje, pare, ubrzani prijem u EU, da narod Nemačke usled sankcija protiv Rusije trpi inflaciju, poskupljenja, pad standarda, a onda predsednika zemlje, od koje mnogo toga zavisi, proglašavaš nepoželjnim? Svakako da civilizovan svet mora što pre da se otkači od ruske gasne sise i raznih sadašnjih a moguće i budućih postkomunističkih umobolnika u Kremlju, ali jedno je ako se to postepeno natenane radi bez pada standarda građana a drugo ako se radi ubrzano. Ovaj je stvarno malo pogubio kompas gde mu je realno mesto u svetu. Možda će Nemci porazmisliti do koje mere treba solidarnost da im ide. To mu ne bi valjalo.

 

Iskreno, nije Zelenskiju čudo da pizdi na Njemce. Ne kažem da je njegova izjava pametna, najvjerovatnije nije, ali Njemačka blokira/oteže izdavanje saglasnosti za transfer velikih količina oružja i oruđa koje je bilo u sastavu vojske DDR i suštinski ga ostavljaju na vjetrometini u ovoj predstojećoj ruskoj ofanzivi.

52 minutes ago, Klipan said:

Definitivno je bilo predaje UA vojnika juce, ali po objavljenim snimcima ta cifra od 1,026 je verovatno previsoka, sto opet ne znaci da nije tacna.

 

 

Mislim da je bilo predaje i danas, svakako su iz 36. brigade mornaričke pješadije vojske Ukrajine i sami najavili da više nemaju ni municije i da duže od 12. aprila ne mogu da izdrže. Ono što je moguće je da broj od 1,026 uključuje i njihove pripadnike koji su se predali već prethodnih dana, navodno 260 prije 4-5 dana i 160 juče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Beonegro said:

 

Iskreno, nije Zelenskiju čudo da pizdi na Njemce. Ne kažem da je njegova izjava pametna, najvjerovatnije nije, ali Njemačka blokira/oteže izdavanje saglasnosti za transfer velikih količina oružja i oruđa koje je bilo u sastavu vojske DDR i suštinski ga ostavljaju na vjetrometini u ovoj predstojećoj ruskoj ofanzivi.

 

Ako mu odbrana ovisi od oruzja iz DDR bolje da svira kraj odmah.

Po meni Zelenski i inace poprilicno napusava svakog na Zapadu ko iole skrene sa linije totalne podrske Ukrajini i svim njenim zahtevima.

Ili ima stvarno dobra ledja pa moze, tj US mu to dopustaju ili se previse zaigrao pa udara i gde ne treba.

Jeste ovaj fikus, ali ipak predstavlja Nemacku, koja ce obrni okreni dati kroz EU najvise novca za Ukrajinu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dok te bije grupa momaka,Nemci dolaze sa vlaznom maramicom da ti pomognu. Oterao bi g svako u tri qrca. Pisu vec nedeljama kako ce slati ne znam sta za tri nedelje i kako nemaju vise oruzja da salju jer im nestaje za njihovu odbranu. Ljudi umiru,ginu...i on sad treba sa nekim izlapelim rusofilom da prica ne znam sta. USA, UK i US su vec davno poslali pomoc,kao i Poljska,Slovacka i te balticke zemlje.. l Nemcima treba 3-4 nedelje.

 

Bice hladno, stace privreda...uzas. Ljudi ginu svaki dan a horda agresora ide na poslednji napad.

 

Cenim da su Nemcima rekli da uzmemo Donbas i stajemo te oni nesto pricaju, seru u prazno, lik skonto i oterao ih u qrac.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...