Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Što se tiče ruskih kanala oni uopšte ne izveštavaju o ratu tako da nećemo biti na gubitku. To je kod njih vest od par sekundi, kao da ga ni nema. Oni po ceo dan drobe o tome da je zapad kriv za ovaj rat i to im je glavna tema.

Link to comment
Share on other sites

Nije jednako kad jedna propaganda prica kako Ukrajinci sami sebe gadjaju, kako se u Ukrajini vrsi genocid nad ruskim stanovnistvom, kako su Ukrjainci izmisljena drzava i nacija sa velikim sklonostima prema nacizmu i ono sto recimo Fox i CNN rade. U teoriji i jedno i drugo bez svake sumnje jeste propaganda ali ova prva je mnogo mnogo opasnija i morbidnija. Kad vidimo zapadne medije da pocnu sa propagandom o Rusima kao genetskom otpadu i barbarima sa strogo koljackim sposobnostima onda se mogu propagande izjednacavati. Dok do toga ne dodje, izjednacavanje ove dvije propagande je klasicna relativizacija.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Oprostite ali meni su lazi o vojnim uspjesima, nekim duhovima Kijeva i ostalim glupostima ipak mnogo mnogo manje gnusne od onih da se u Ukrajini desava vojna operacija denacifikacije, da Ukrajinci sami sebe gadjaju i da NATO sprovodi specijalni plan pravljenja grada-taoca od Kijeva po uzoru na Sarajevo 90ih. 

 

Za digitalno pismene ne bi trebalo da bude problem da provere i vide da ono sto izgleda kao patka, ide kao patka i zvuci kao patka - jeste patka. Doduse, ne znam kako je to iza celicne zavese. 

 

Fact check: Ukraine's 'Ghost of Kyiv' fighter pilot

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

Ne razumem kako iko, ko se (bar deklarativno) zalaze za vrednosti moderne "zapadne civilizacije", moze da podrzava brutalnu cenzuru medija. Pa to je tako SSSRovsko-SinDjinPingovski manir.

Cuj, sire propagandu...
Siri i Pink, i CNN, i Fox News, kao i Ukrajinci u ovom ratu...

Svakako je 99% medija danas samo moderna i glorifikovana verzija bloga/vloga, za drustveno-politicke aktiviste bez imalo pristrasnosti , koja im sluzi kao platforma za pontificiranje njihovih stavova i nacela.

Fuj mediji, svake vrste :puke:

No, i takvi kakvi su, suzbijanje slobode govora bi trebalo da je prevazidjen metod.

 

 

.

 

E, a onda nam ni to nije bilo dosta ..i kao civilizacija smo resili da se samoubijemo drustvenim mrezama

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

Da li postoji covek sa 2 miligrama mozdane mase koji nije ovo mogao da predvidi? Nasao se idiot Vucic na citavom svetu da izigrava Tita iz hladnoratovskih vremena i bude jedini u Evropi koji misli da je najpametniji i da ce mu ovo sisanje dve sise proci. Sada ostaje samo da vidimo koliko ce drasticna biti samarcina koju cemo popiti. Nije da mi je krivo, narod koji podrzava ovakvu vlast nije ni zasluzio bolje, samo mi nije prijatno sto ja i zivim ovde, u zemlji koja vazda nepogresivo bira da bude prljavi šupak Evrope. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mmajstor said:

Sad vec deluje kao da siris propagandu.

 

Deder daj taj link gde je Vucic ovo izjavio, sem ove tvoje slicice ne moze se naci ovakva izjava

 

Izvoli.

 

Quote

„Neki od njih hoće sve nas koji drugačije mislimo da strpaju u logore, zabranjivali bi sve medije koji drugačije govore. Sve je to u redu. Sve to ljudi vide. Mnogi kad pričaju o medijskim slobodama, misle da su medijske slobode da samo oni postoje, i niko drugi“, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
On je tako odgovorio na novinarsko pitanje kako komentariše pozive pojedinih novinara u Srbiji da se u našoj zemlji zabrani rad ruskih medija, „Sputnjika“ i RT.

https://rs-lat.sputniknews.com/20220301/vucic-o-zabrani-rt-i-sputnjika-neki-misle-da-su-medijske-slobode-samo-ako-oni-postoje-1134902086.html

Edited by erwin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zapadnjaci su mnogo iskusniji u kreiranju javnog mnenja jer to rade decenijama sa puno love i pripreme (u tome je njihova glavna meka moc) pa je teze obicnom coveku da prepozna da je u pitanju ispiranje mozga...uzimajuci u obzir opseg i efekat takvog ispiranja mozga to je jako opasno. Rusi su pokusali da ih kopiraju ali ne ide, nemaju know how i iskustvo... odmah iz aviona primetis laz. 

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nije jednako kad jedna propaganda prica kako Ukrajinci sami sebe gadjaju, kako se u Ukrajini vrsi genocid nad ruskim stanovnistvom, kako su Ukrjainci izmisljena drzava i nacija sa velikim sklonostima prema nacizmu i ono sto recimo Fox i CNN rade. U teoriji i jedno i drugo bez svake sumnje jeste propaganda ali ova prva je mnogo mnogo opasnija i morbidnija. Kad vidimo zapadne medije da pocnu sa propagandom o Rusima kao genetskom otpadu i barbarima sa strogo koljackim sposobnostima onda se mogu propagande izjednacavati. Dok do toga ne dodje, izjednacavanje ove dvije propagande je klasicna relativizacija.

Isto to imas u ukrajinskim medijima za Ruse.

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Evropski parlament žali zbog neusklađivanja Srbije sa EU sankcijama protiv Rusije, što šteti njenom pristupnom procesu. Naglašavamo očekivanje da se zemlje kandidati za članstvo u EU usklade ne samo sa EU kriterijumima već i sa zajedničkom EU spoljnom i bezbednosnom politikom”, navodi se u nacrtu teksta u koji je Tanjug imao uvid.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Satan said:

Da li postoji covek sa 2 miligrama mozdane mase koji nije ovo mogao da predvidi? Nasao se idiot Vucic na citavom svetu da izigrava Tita iz hladnoratovskih vremena i bude jedini u Evropi koji misli da je najpametniji i da ce mu ovo sisanje dve sise proci. Sada ostaje samo da vidimo koliko ce drasticna biti samarcina koju cemo popiti. Nije da mi je krivo, narod koji podrzava ovakvu vlast nije ni zasluzio bolje, samo mi nije prijatno sto ja i zivim ovde, u zemlji koja vazda nepogresivo bira da bude prljavi šupak Evrope. 

 

Ma i ranije su nas pozivali da uskladimo spoljnu politiku, pa nista. Vucic je dobijao iz izvestaja u izvestaj sve vece pohvale za svoj reformski kurs i izgradnju evropske demokratije.

 

Ne znam kako je to postigao, ali misljenja sam da ne postoji stvar koju Vucic moze da uradi, pa da izgubi podrsku zapada. Bukvalno moze da im se popisa na sve ikad, oni ce ga samo jos vise hvaliti.

 

Ima zvalavi vecno da vlada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nije jednako kad jedna propaganda prica kako Ukrajinci sami sebe gadjaju, kako se u Ukrajini vrsi genocid nad ruskim stanovnistvom, kako su Ukrjainci izmisljena drzava i nacija sa velikim sklonostima prema nacizmu i ono sto recimo Fox i CNN rade. U teoriji i jedno i drugo bez svake sumnje jeste propaganda ali ova prva je mnogo mnogo opasnija i morbidnija. Kad vidimo zapadne medije da pocnu sa propagandom o Rusima kao genetskom otpadu i barbarima sa strogo koljackim sposobnostima onda se mogu propagande izjednacavati. Dok do toga ne dodje, izjednacavanje ove dvije propagande je klasicna relativizacija.

Pa nije relativizacija ako i druga strana to radi. A čini se da si zažmurio na jedno oko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Artiljerija našla neku jedinicu :

 

Prevod nije baš najsjajniji pa nije jasno od kad je ovo niti gde je snimljeno. Čini mi se po uniformama i onom Z na kamionu da su ovo Rusi.

 

 

Ovi što beže su Ukrajinci.Pp uniformi sam i jutros odmah video i za kolonu zarobljenika da su Ukrajinci a ne Rusi, pre nego što je objavljeno da nisu Rusi.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, momohyoideus said:

ozbiljno ti je izvor sputnjik?

 

Ozbiljno ne umeš da guglaš?

https://www.google.com/search?q="zabranjivali+bi+sve+medije+koji+drugačije+govore"

 

Evo ti na režimskom portalu:

https://www.srbijadanas.com/vesti/info/predsednik-srbija-aleksandar-vucic-sputnjik-rt-cenzura-mediji-2022-03-01

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Al Džazira Balkan, upravo, prenosi vest da Beloruske trupe ulaze na teritoriju Ukrajine, a pozivaju se na ukrajinsku Radu...

 

edit: tražim neku proveru.....primite ovo s rezervom...

 

Ako nisam potpuno posenilio, Le Figaro je prije pola sata izbacio istu vijest i naveo da je izvor imenom i prezimenom komandant ukrajinske TO u sektoru Černihiva, ali sad kod njih nema traga toj vijesti... Da li je neki lokalni ukrajinski komandant odlučio da je kucnuo čas za njegovih 5 minuta slave ili tu ima nešto ozbiljnije...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Venger said:

 

Ma i ranije su nas pozivali da uskladimo spoljnu politiku, pa nista. Vucic je dobijao iz izvestaja u izvestaj sve vece pohvale za svoj reformski kurs i izgradnju evropske demokratije.

 

Ne znam kako je to postigao, ali misljenja sam da ne postoji stvar koju Vucic moze da uradi, pa da izgubi podrsku zapada. Bukvalno moze da im se popisa na sve ikad, oni ce ga samo jos vise hvaliti.

 

Ima zvalavi vecno da vlada.

Slazem se, ali kljucna rec je ranije. Ranije nismo imali rat na teritoriji Evrope, ranije su se mnogi lizali i sa Putinom, najvise Merkelova i Makron, a vec danas Putin je Hitler a ruske oruzane snage su Vermaht u okupaciji Ukrajine. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Zapadni mediji su kad tacno Ruse predstavljali barbarskim koljacima bez ikakve kulture i manira, genetskim otpadom i slicnim terminima kojim su ruski mediji predstavljali Ukrajince? 

Nisu baš za Ruse, ali za Kadirovce i jesu 🙂 a ispade da su Kadirovci najbolje što baćuška ima. Ljubi ih brat pravoslavni...

Link to comment
Share on other sites

@alpaka Bereta Sida

 

Kako tačno eliminisati samo medije koji lazu i cenzurisati ih, i ko je taj relevantni faktor koji bi to izveo? 

 

Evo primer: pre par dana je predsednik Ukrajine izneo gnusnu laz o masakru ukrajinskih vojnika na Zmijskom ostrvu. Jel njega treba cenzurisati? Sve svetske medije koji su tu vest preneli?

 

Mene je licno ta vest podsetila na Racak, Markale... pa mi je vrlo moguce zbog toga ostala onako bas urezana u secanje.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, erwin said:

 

Iz one slike sto si postavio sa Logom RT (iako je objavio Sputnik) pise: 'president od Serbia on RT ban' , iz cega bi se moglo zakljuciti da je njegova izjava odgovor na odluku zapada.

 

U stvarnosti njegova izjava se odnosi na izjavu Slobe Georgijeva i obraca se njemu, sto je autor one slike vesto iskoristio da je izvuce iz konteksta i od toga napravi slikovitu pricu kao da ispadne da se obraca zapadu. Ko sto rekose ljudi obrati paznju sta objavljujes. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...